PDA

Zobacz pełną wersję : Masować ?



Jacke5
08-03-11, 13:55
Już przez około 8 miesięcy ćwiczę na siłowni tak na poważnie, cały czas lecę na masę przybrałem około 16 kg wagi przez ten czas. Aktualnie jestem na pierwszym cyklu na krecie jeszcze przez jakieś 5 tygodni. Całe życie byłem chudy więc teraz chciałbym mieć jak najwięcej masy, dlatego na rzeźbie na razie mi nie zależy ale czytałem gdzieś ,że jeśli się ciągnie cały czas masę to z czasem jest to mało skuteczne i dobrze jest odpocząć jakiś czas od masy i robić rzeźbę. Doradzacie czy cały czas masować czy np. zrobić 2 miesiące rzeźby i potem znowu masa ?

fallenursus
08-03-11, 13:56
foty wstaw

rafio83
08-03-11, 14:28
czytałem gdzieś ,że jeśli się ciągnie cały czas masę to z czasem jest to mało skuteczne i dobrze jest odpocząć jakiś czas od masy i robić rzeźbę. Doradzacie czy cały czas masować czy np. zrobić 2 miesiące rzeźby i potem znowu masa ?

Jeżeli chcesz cały czas jechać na masie to raz na jakiś czas zmniejsz objętość treningu i podkręć metabolizm aerobami (przez np dwa tygodnie), później znowu zwiększasz objętość i rezygnujesz z aero... i tak w koło...
Tak jak pisał fallen wstaw fotki przybrałeś 16kg tylko nie wiadomo ile z tego mięśni...

Jacke5
08-03-11, 15:52
Czyli ,że przez 2 tygodnie mogę robić coś np. al'a ogólnorozwojówka 2 dni w tygodniu i 4-5 dni aerobów przez 2 tygodnie, potem masa znowu ? Myślę ,że raczej większość z tego to mięśnie bo raczej nigdy nie miałem skłonności do łapania tłuszczu, patrzyłem na mierniku bf'u na wadze to niby zwiększył się o 3% ( wiem ,że taki na wadze łazienkowej nie jest specjalnie dokładny ),a w pasie przybrałem około 3-4 cm. Jak będę miał czas to zrobię foto i wstawię.