PDA

Zobacz pełną wersję : L-karnityna;/;/;/



Sosnalol1705
07-03-07, 22:09
Witam.Sorry ze tu zakładam ten temat ale mam problem moja siostra ma 17 lat chodzi na aerobic zeby schudnac .Chce ona sobie teraz kupic L-karnityne czy ta L-karnityna ma jakies skutki uboczne.Prosze o szybka odpowiedz.pozdrawiam :wink:

tom
07-03-07, 22:25
skutki uboczne to tylko w dopingu farmakologicznym a suplementy to naturalne produkty i nie ma tu czegos takiego jak skutki uboczne...

MaC-DrG
08-03-07, 06:40
byle tylko nie jadała za dużo to wszystko będzie gites, l-karnityna nie powoduje skutków ubocznych.... to jak już kolega napisał suplement diety i tak występuję w naszym organizmie, coś jak zażywanie wit C ;] pomaga ona w pewnych procesach wypadku L-karnityna wykazuje zdolność do obniżania poziomu cholesterolu i trójglicerydów (frakcje tłuszczów). Jest więc związkiem biorącym udział w regulacji poziomu lipidów (tłuszczów) w naszym organizmie. Jednym słowem Gdy nasze mięśnie potrzebują energii do wykonywania jakiegoś wysiłku fizycznego, cząsteczki karnityny mają za zadanie wyławiać cząsteczki tłuszczu z krwi i transportować je do wnętrza komórek organizmu, w których kwasy tłuszczowe zostaną przekształcone w energię.
, dodatkowo L-karnityna poprawia nam nastrój z racji jej działania euforyzującego

dalej mówiąc L-karnityna wytwarzana jest w wątrobie i niektórzy zaliczają ja nawet do witamin grupy B i nazywają ja witamina BT

grzesiek k
09-03-07, 17:47
Dobrze żeś to opisał i jest Git masz SOGA!

jonasz7
10-03-07, 07:57
Nie widze żadnych przeszkód!!
Może sobie kupić L-karnitynke jak najbardziej, nie ma skutków ubocznych!!
pzdr.