PDA

Zobacz pełną wersję : ogólna pomoc



e7th04sh
27-02-11, 20:11
Witam, mamy na studiach w-f i zapisałem się na siłownię. Siłownia jest raz na tydzień, 90 minut łącznie z forsowną rozgrzewką. Poza siłownią planuję dołożyć sobie basen, ściankę i rower na wiosnę, więc raczej nie znajdę czasu na dodatkowy trening w tygodniu.

Chciałbym jak najlepiej wykorzystać te treningi, nie mam póki co dokładnie wymierzonych wymiarów ani nie wiem jaką mam siłę, ale jest mniej więcej tak: jestem chudy (spokojnie wcisnę palce pod żebra), wysoki - co najmniej 186 cm. Ze sportów najwięcej miałem kontaktu z rowerem więc proporcjonalnie najbardziej mam zbudowane uda i łydki. Odrobinę trenowałem też samemu z hantlami... i spaprałem sobie prawy łokieć ćwicząc triceps... :/ Nie mogę robić pompek od tego czasu.

Chciałbym bez wykorzystania suplementów ćwiczyć przede wszystkim klatkę piersiową i zależy mi przede wszystkim na sile, przy czym wolałbym nabrać raczej niewiele masy, bo to przeszkadza mi w większości sportów, które mnie interesują.

Póki co nie znam się na tym wcale, więc jeżeli są jakieś przydatne detale, to czekam na pytania. Liczę na ogólne porady dla nowicjusza tak samo jak na jakąś rozpiskę na jakich maszynach i ile ćwiczyć.

e7th04sh
07-03-11, 00:35
dzięki za pomoc ;]

mtm
07-03-11, 16:00
raz na tydzień to można isc do burdelu ale nie na siłownie . TO stanowczo za mało ! min. 3 razy

cel to zwiększenie siły tak ? bo masy nie chcesz widze , ale nie da sie że chociaż troche masy nie przyjdzie .

trening act ( powieszone w dziale trening ) potem np. fbw 5x5 .
no i dieta na mase z lekkim bilansem by coś tam szło do przodu .




S I Ł A !

e7th04sh
07-03-11, 23:44
Dzięki, idę przeczytać.

Jasne, że masy trochę przyjdzie, a na klatce to nawet powinno, byle głównie szło w siłę.

Da się może zamiast dokładać sobie dwa treningi, trenować na basenie i ściance co się da i siłownią resztę?