PDA

Zobacz pełną wersję : Pompki od zera



SzB
23-02-11, 14:56
Witam

Piszę do was ponieważ mam problem, ale może zacznę od początku. Nigdy wcześniej nie robiłem pompek a chciałbym je zacząć robić, tylko problem w tym że miałem wcześniej 2 razy lewą ręka złamaną i ogólnie nie jestem w stanie zrobić ani jednej klasycznej pompki. Szukając po waszym forum tematu odnośnie pompek znalazłem dwa ciekawe oto artykuły:

http://www.100pompek.pl/jak-cwiczyc-pompki
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Piszę w nich że są alternatywy dla klasycznych pompek, mianowicie półpompki i pompki na kolanach tzw. "babskie pompki". I związku z tym moje pierwsze pytanie jest takie:

1. Czy mogę zamiast klasycznych pompek, wykonywać półpompki i pompki na kolanach, i które z tych ćwiczeń byłoby dla mnie lepsze? (bardziej by mi się opłacało)

Próbowałem przez kilka dni dla sprawdzenia wykonywać na przemian te dwie rodzaje pompek, i za każdym razem jestem w stanie wykonać (na odpowiednim wydechu i wdechu) 3 góra 4 pompki. I dlatego też drugie pytanie jest takie:

2. Czy robić pompki codziennie i po kilka razy a żeby jak najszybciej wzmocnić sobie ramiona, czy raz dziennie z jednym dniem przerwy dla regeneracji? (bo chyba nie wydaje mi się a żeby po 3 góra 4 powtórkach mięśnie musiały się zregenerować)

Oczywiście przeszukałem po necie temat pompek i wiem iż są różne rodzaje tych ćwiczeń i że powinno się zwracać uwagę nie na szybkość wykonania ale technikę i wolne tempo. Ale jest jeszcze jedna rzecz która mnie nurtuje to to że:

3. Na początku na pewno nie będę w stanie dotknąć klatki do podłogi, i czy w związku z tym mogę opuszczać się do połowy (bo widziałem różne techniki wykonania tego ćwiczenia i czy nie zepsuje tym samym techniki ćwiczenia)

Mam jeszcze 3 pytania odnośnie pompek (jedno już zadałem w dziale TRENING), ale chce rozwiać w tym temacie wszystkie swoje wątpliwości

4. Już wiem że pompki przy odpowiednim rozłożeniu rąk rozwijają: klatkę, triceps i barki. Ale czy jest to dobre ćwiczenie na wzmocnienie ogólne ramion?

I jeszcze kilka pytań na które chciałbym uzyskać odpowiedz

5. Czy w początkowym okresie przygody z pompkami mam stosować określoną ilość serii i powtórzeń, czy robić to na zasadzie max. liczby powtórzeń? (jeżeli seria+powtórki to proszę o rozpiskę)

6. Jest bardzo fajny program 100 pompek, czy mogę zamiast klasycznych pompek wdrażać ten sam program wykonując półpompki czy tzw. babskie pompki?

7. Jakie jest alternatywne ćwiczenie na wzmocnienie ramion i rąk w domowych warunkach? (prócz pompek oczywiście)

To już wszystko. Proszę o odpowiedzi nie JEDNEGO a najlepiej KILKU CZY KILKUNASTU fachowców znających się na rzeczy. Ps. odnośnie lewej ręki, lekarz powiedział iż nie ma przeciwwskazań. Jeżeli kogoś zezłościłem ciągłym męczeniem tematu to przepraszam. Proszę o wyrozumiałość.

stifler162
23-02-11, 16:42
zacznij od tzw. damskich pompek czyli na kolanach one są o wiele łatwiejsze
ja jak zaczynałem nie mogłem zrobić ani jednej pompki ale po miesiącu robienia ich na kolanach zrobiłem 3 zwykłe teraz lekko robi po 20 w serii
polecam ci kanał na youtube.pl passion 4 profession tam znajdziesz filmik na klatke (wszystkie ćwiczenia sa wykonywane na kolanach)

SzB
24-02-11, 09:45
Dzięki i proszę o dalsze odpowiedzi na pozostałe pytana.

SzB
24-02-11, 14:56
Proszę o dalsze odpowiedzi na pozostałe pytania - TO DLA MNIE BARDZO WAŻNE!!!!

PucuLeg
24-02-11, 21:29
Czlowieku, to juz sie zaczyna robic smieszne... Zamiast tyle gadac to rusz te dupsko, jebnij sie na podloge i pompuj. Sam w koncu dojdziesz o co w tym chodzi a nie tu na forum filozofujesz. Dostales podpowiedzi, masz dostep do netu, czyli niezbedna wiedze do zrobienia pierwszje pompki zdobyles, badz jestes w stanie zdobyc bez wiekszego wysilku. Wiec powodzenia, czekamy na relacje z Twojej pierwszej pompki.
Pozdro.


Troche samodzielnosci ziom.