PDA

Zobacz pełną wersję : trening



Wtulich
21-02-11, 18:07
siemno koksy
jak jest lepiej machać kazdego dnia na jedna partie miesni np.poniedziałek klata wtorek bic czy łaczac partie np. poniedziałek klata+tric wtorek bic+barki
jak lepiej wchodzi??
co to za róznica?

szycha77
21-02-11, 18:13
Taka różnica, że jednemu lepiej ćwiczy się wszystko oddzielnie a drugiemu jak połączy partie.

.rocky
21-02-11, 18:17
napoczatek se mozesz polaczyc, i cwiczyc co 2 dni,mi taki plan nigdy nie pasowal wiec ponad 2 lata robie wszystko osobno ale prawie codziennie,taki plus z tego masz ze mozesz konkretnie dany miesien "zniszczyc"

Micek185
21-02-11, 19:31
elo nie-koksie!

a powiedz nie koksie ty to dopiero zaczynasz czy juz starym wyjadaczem jestes hm?bo wiesz mamy dla każdego coś dobrego:)

Wtulich
22-02-11, 13:16
nowy trenuje tez piłke nożna ale mam 2braciaków co cwiczyli wiec troche opcykany jestem

Piorun
22-02-11, 18:07
siemno koksy
jak jest lepiej machać kazdego dnia na jedna partie miesni np.poniedziałek klata wtorek bic czy łaczac partie np. poniedziałek klata+tric wtorek bic+barki
jak lepiej wchodzi??
co to za róznica?

Przede wszystkim musiał byś dobrze łaczyć te partie miesni.
trica z klatą sie nie łaczy bo cwiczac klate - uzywasz też tricepsów, bedzie to wiec mięsnien przeciążony.

Jak juz sie dowiesz co i jak laczyć, to mozesz, wg mnie tak jest lepiej bo trening jest intensywniejszy,

trening jeden miesien - jeden dzien raczej uzywac wtedy kiedy chcemy popracować nad daną partią.

przynajmniej ja tak robie

Pioter1994
22-02-11, 19:18
Przede wszystkim musiał byś dobrze łaczyć te partie miesni.
trica z klatą sie nie łaczy bo cwiczac klate - uzywasz też tricepsów, bedzie to wiec mięsnien przeciążony.

Powiedz to Ronniem'u Colemanowi on tak ćwiczy od poczatku jak zaczynał :D

Moim zdaniem najlepszy trening 5 dniowy (jeśli możesz) lub 4 dni.

Micek185
22-02-11, 20:37
trica z klatą sie nie łaczy bo cwiczac klate - uzywasz też tricepsów, bedzie to wiec mięsnien przeciążony.


pierwsze słyszę.

Piorun
22-02-11, 22:23
pierwsze słyszę.

No cuż może forma wypowiedzi była błedna. Powinna brzmieć: Ja nie łącze.
Głownie z tego wzgledu ze serie robie dosc intensywnie i jesli triceps był robiony przed klatą, to wyniki klaty spadaja o ok 30%,
a i vice versa.
Podobnie mam z Barkami + klata. I wszystkimi cwiczeniami złozonymi ktore angazują mieśnie majace byc cwiczone w splicie tego dnia.

Ale jak kto lubi, wszystko ma sens jesli sie spojrzy w odpowiedni sposob.

luo
22-02-11, 22:38
Jeżeli triceps będzie wstępnie zmęczony po klatce, to jedynie będziesz operował mniejszymi ciężarami. Możesz równie dobrze go dobić mniejszą hantlą. klatka+barki bdb połączenie jeśli były/są jakieś problemy z barkami. Staw będzie już konkretnie rozgrzany, do tego mniejszy ciężar, efekt ten sam, więc same korzyści. No ale wszystko zależy oczywiście od naszego celu.
Wg. mnie pierwsze pół roku powinno się zawsze poświęcać na trening ogólnorozwojowy, jakieś act czy fbw. Potem jakiś standardowy 3-4 dniowy trening dzielony po 1-2 partie na tren

Micek185
22-02-11, 22:42
ale z drugiej strony jednego dnia dobiejesz obie grupy mięśniowe i dajesz im więcej czasu na regenerację,akurat połączenie klatka +triceps to schemat wiekszości największych kulturystów,o czyms to juz świadczy:)