PDA

Zobacz pełną wersję : staw lokciowy



kuba23x
07-03-07, 01:45
witam mam sprawe co to moze byc ze dy cwicze triceps i robie fracnuske zza karku nie moge unosic wiekszego ciezaru czuje jak by rozpadal mi sie staw lokciowy przy innych cwiczeniach tego nie ma jezeli chodzi o triceps

gangster
09-03-07, 14:34
Masz ubytek mazi stawowej,z czasem bedzie Ci sie pogarszac,mozesz to wyleczyc glukozaminą.

Prezydent_1c
09-03-07, 14:58
Ja mam to samo jak robie francuskie leżąc ... Zwiększyć obciążenia przez to nie moge ... 45kg max ... Mi sie wydaje ze tez od rozgrzewki ... Jak się kiedyś lepiej rozgrzałem to mniej bolało ale nadal czułem ...

MaC-DrG
09-03-07, 18:43
opiszmy to dokladniej

PROBLEM:
wszelkiego rodzaju strzykania, trzaski, zgrzytania w stawach, a także silny ból przy obciążeniu, np. przy wchodzeniu po schodach, wstawaniu z krzesła, w czasie stania, PODNOSZENIA CIEŻARÓW. Ale uszkodzenie chrząstki nie zawsze wiąże się z dolegliwościami (np. wielu sportowców nie odczuwa bólu), dlatego rozpoznanie choroby bywa postawione za późno.


ZAPOZNANIE:
Zniszczenie chrząstki prowadzi do inwalidztwa. Ona jest naturalnym amortyzatorem. Gdy nie spełnia swego zadania, stawy nie mogą działać, bo kości stawu nie przesuwają się względem siebie.
Chrząstka zużywa się w sposób naturalny. Z wiekiem traci sprężystość, staje się żółtawa, cieńsza, płyn stawowy ma coraz gorszą jakość i daje mniejszy poślizg.
Do jej przedwczesnego zużycia lub uszkodzenia prowadzą wrodzone wady postawy i budowy stawów, zmiany ich osi, np. na skutek przebytej krzywicy lub nie leczonej dysplazji stawu biodrowego.
Nie służą jej też wszelkie przeciążenia mechaniczne i mikrourazy, np. podczas uprawiania sportu, zwłaszcza wyczynowego, ale też przy nierozważnej rekreacji i tylko okazjonalnie wykonywanych ćwiczeniach fizycznych.


LECZENIE:
zawsze dobiera się indywidualnie. Stosuje się preparaty steroidowe, które początkowo wprawdzie przynoszą ulgę, lecz dają skutki uboczne. Często zapisuje się też środki przeciwreumatyczne, np. kwas acetylosalicylowy. Pomaga wstrzykiwanie do stawu kwasu hialuronowego, który jest składnikiem mazi stawowej.
Jeśli nie można wyeliminować przyczyn zużycia stawów, trzeba poprawiać ich funkcjonowanie i łagodzić ból. Ale należy zachować ostrożność w zażywaniu dostępnych bez recepty niesteroidowych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, polecanych jako przeciwreumatyczne. Uszkadzają one przewód pokarmowy.
Warto zastanowić się nad przeciwbólowym zastosowaniem akupunktury.
Preparaty chlorku i chlorowodorku glukozaminy albo siarczanu glukozaminy nie zregenerują chrząstki, mogą tylko przy długotrwałym przyjmowaniu w pewnym stopniu hamować proces jej niszczenia.
Na tkanki stawu dobrze wpływają zabiegi fizykoterapeutyczne - krioterapia, prądy diadynamiczne, magnetoterapia, laser. Jako ostatnia możliwość pozostaje zabieg chirurgiczny.

ŁANIE DOLEGLIWOŚCI:
Ulgę przynoszą stosowane miejscowo maści i żele, np. Naproxen, Reumogel. Jest też homeopatyczny preparat złożony Zeel T, który redukuje ból oraz sztywność stawów. Działa również ochronnie na chrząstkę stawową. Można go stosować miejscowo (maść) i doustnie (tabletki).


jednym slowem smarujciie sie maściami póki jeszcze nie jest za późno

pey
15-03-07, 10:36
staw łokciowy podczas francuskiego wyciskania zza karku jest nienaturalnie "wykrzywiony" dlatego czuć ból i opór, co nie mam miejsca przy innych ćwiczeniach. Proponuje dłuższą rozgrzewkę, przed ćwiczeniem tricepsu, np.: wyciskanie hantelki z małym ciężarem leżąc z nad klatki piersiowej w górę, a także zaczynąć francuskie wyciskanie od jak najmniejszego ciężaru a przechodzac do większego mieć zawsze osobe asekuracyjną.

tatar
24-10-11, 16:19
Hej, mi problemy ze stawami łokciowymi pojawiły się jakieś 4 miesiące temu. Lekarz skierował mnie na terapię PST. To jest leczenie jakimiś falami magnetycznymi. Terapia przyniosła bardzo fajne wyniki – z czystym sumieniem polecam :)