PDA

Zobacz pełn± wersję : nadgarstki



xxmłodyxx
12-02-11, 14:27
Witam od niedawna na treningach szczeólnie wtrorkoych(barki+triceps) bol± mnie nadgarstki. Z oboma miałęm kiedys problemy. Raz chodziłęm na rekach i mi sie wygioł lewy nadgarstek ale pochodziłem jakis czas w elastycznym posmarowałem i pusciło. Innym razem zawaliłem z piesci w cos jak byłem pijany i nie mogłem ruszac palcami az z bulu ale tez sie wygoiło. A teraz strasznie mnie boli szczególnie po takich cwiczeniach jak unoszenie hantli bokiem(22.5kg hantel) wyciskanie w±sko albo przy francuskim. Nie chciałbym zmniejszac ciezaru. dodam ze od niedawna cwqicze bez rekawiczek i moze przez to. Dodac na jakis czas jakis bandaz elastyczny na trening czy cos?

luo
12-02-11, 15:21
Nadgarstki to taki staw który długo daje o sobie znać i ciężko go leczyć, m.in dlatego, że składa się z wielu kostek.

Przy uginaniach ze sztang± nie boli, czy nie robisz w w±skim chwycie? Francuz/uginania ze sztang± rób na łamanym gryfie będzie bardziej naturalny uchwyt, bez zbędnego napięcia, a wyciskanie w±sko spróbuj na jaki¶ czas wyrzucić.
Jak umiesz dobrze wi±zać bandaż to możesz kupić chociaż wg mnie paski usztywniaj±ce nadgarstki byłyby lepsze i zakładaj je do cięższych serii. Smaruj je czym¶ przeciwbólowym/przeciwzapalnym np voltaren/keto spray forte, zawsze dobrze dogrzewaj je przed treningiem. Rób uginania przedramion ale nie ze sztang± tylko z hantl±, najlepiej jednor±cz (robisz jedn± ręk±, dopiero potem zaczynasz drug±)

xxmłodyxx
12-02-11, 17:52
przy uginanie na bic mnie nie boli