PDA

Zobacz pełną wersję : świeżak- co brac żeby szybko spalić tłuszcz



bazej
10-02-11, 17:42
Witam! Od miesiąca chodzę na siłownię. Mam 23 lata i ważę 90kg. Chcę trochę zrzucić tj. ok 5kg i tym samym poprawić rzeźbę. Plan treningowy mam rozpisany na 5 dni. Każdego dnia inna partia mięśni. Do tego dokładam sobie 4 dni rowerek 45min po treningu i poprzednim uzupełnieniu węglowodanów i aminokwasów. Po miesiącu ćwiczeń nie zauważyłem zmiany w wadze i rzeźbie. Nie chcę niszczyć sobie organizmu jakimiś ostrymi środkami, ale chciałbym aby efekty były zauważalne. Czy normalnym jest, że po miesiącu nie zauważyłem zmiany w budowie ciała oraz w wadze? Jeśli tak to ok być może to z powodu tego że to pierwszy miesiąc, który zaczął się tygodniowym treningiem ogólnorozwojowym. Tutaj właściwe pytanie czy mógłbym wziąć coś co pomoże spalić tkankę tłuszczowym tym samym nie niszcząc organizmu? Jeśli jest coś takiego to proszę o porady. Znajomy, który zaczął ze mną ćwiczyć bierze jabczan kreatyny, ale nasz trener stwierdził, że na początku to nie ma sensu. Jak to jest na prawdę?

fallenursus
10-02-11, 17:50
Napisz co jadles przez ostatnie 3 dni doklladnie i o ktorch godzinach

bazej
10-02-11, 17:57
Jem zazwyczaj śniadanie ok godz 10 składające się z 3-4 kanapek z margaryną i wędliną do tego herbata zwykła nie jakaś biała czy zielona, potem ok godz 13 obiad tutaj ziemniaki kotlet schabowy bądź kurczak czy 2xmielony. Kolacja to godz 18-19 kanapki też wędlina bądź ser twarogowy. Poprostu nie da się ukryć, że jem to co jest tylko pieczywo zmieniłem na ciemne.

bazej
10-02-11, 18:04
Jeszcze taka kwestia, że staram sie ćwiczyć regularnie tzn te 5dni w tyg tzn poniedziałek-piątek, ale nie zawsze to wychodzi gdyż czasami nie zdążam na piątkowy trening gdyż ćwiczę w mieście gdzie studiuję a właśnie w piątki czasami jeżdżę do domu. Co do rowerka to dopiero 2x na nim siedziałem bo do tej pory nie wiedziałem co znaczy uzupełnić aminokwasy i węglowodany

Mosin
10-02-11, 18:52
W sumie na spalenie tłuszczu właśnie rowerek jest najistotniejszy.

PS Nie wiem czy cię dobrze rozumiem, używasz odżywki węglowodanowej ?

fallenursus
10-02-11, 18:59
zapraszamy do dzialu dieta podwieszony temacik
http://www.e-gym.pl/showthread.php?24353-Rzeźba-Odchudzanie-Jesteś-gruby-Mięsnie-zakryte-są-pod-tłuszczem-Trzeba-działać!!

Pioter1994
10-02-11, 19:40
5 dni każdego dnia inna partia tzn.? Bo jak każdego dnia inna partia to czegoś chyba nie ćwiczysz (np: nóg :D).

Co brać by spalić tłuszcz?

Brać dietę - podstawa. Dodać aeroby i jako EWENTUALNY dodatek kupić spalacz - jednak tylko jeśli masz jakiś problem z metabolizmem. Poczytaj o dietach redukcyjnych,

bazej
10-02-11, 19:47
Jak napisałem ćwiczę od niedawna i wychodzi na to, że nie ćwiczę mięśni brzucha. Mam nogi, klatkę, plecy, triceps i biceps, co 2 tydzień kaptury, barki. Właśnie poczytałem o dietach i chyba faktycznie lepiej wydać kasę na odpowiednią żywność niż na mega piguły. Na pewno będzie to zdrowsza metoda mimo zapewniania, że biorąc jakieś piguły wszystko będzie ok.Nie wierzę w to

Delfino
10-02-11, 23:02
Wylicz sobie zapotrzebowanie na kalorie i jedz o 300 mniej - ogranicz przede wszystkim węglowodany wieczorem tj. bez chleba. Margarynę też bym odpuścił. Ja przez 1,5 tyg. zgubiłem już ok. 3-4kg

Demonek
14-02-11, 12:51
Masz 3 posiłki dziennie więc tu już pierwszy punkt do poprawy. Metabolizm musisz podkręcić, jeść to co trzeba i ile trzeba (poczytaj o dietach).

Jeśli chodzi o rowerek, piszesz: "Do tego dokładam sobie 4 dni rowerek 45min po treningu i poprzednim uzupełnieniu węglowodanów i aminokwasów"

Ja bym wrzucił rowerek od razu po treningu, bo tak to spalisz to co niby uzupełniłeś. Ale tu proszę o weryfikację przez mądrzejszych.

bazej
14-02-11, 13:33
O dietach poczytałem i zacząłem stosować tę przykładową dla osobnika ważącego 92kg oczywiście obniżając odpowiednio kalorie. Ale chciałbym właśnie zmniejszyć ilość posiłków do 3 dziennie bo tam trochę te sporo mimo malej ilości spożywanego jedzenia

Demonek
14-02-11, 13:41
Obniżając ilość posiłków spowalniasz metabolizm i generalnie Twoja praca idzie w dupkę. W czym problem żeby zjeść 5-6x dziennie?

Mirmillo
14-02-11, 23:14
Nie kombinuj. Jak juz znalazles jakas rozpiske w podwieszonych o sie do niej stosuj. Powtarzam pytanie kolegi wyzej: Dlaczego nie mozesz jesc 6 razy dziennie?

bazej
14-02-11, 23:28
no w sumie żaden problem ale też nie zawsze mogę sobie pozwolić aby zjeść o danej godzinie bo czasami jestem poprostu zajęty

Demonek
15-02-11, 07:12
Jeśli z jakiejś przyczyny Twój posiłek miałby się przesunąć np. o 30-60 min to noś przy sobie np. migdały i zjedz garść. Metabolizm nie zwolni (oczywiście ten posiłek po niedługim czasie powinieneś wciągnąć) - stosuję na redukcji to rozwiązanie i sadełko schodzi :)

KowalX
15-02-11, 10:47
Po co ,nic mu się nie stanie.

Demonek
15-02-11, 12:51
Najpierw przesunie posiłek, a potem go zupełnie oleje. Jak ma być postęp to musi być dyscyplina. Jak sobie pozwolimy na małe ustępstwa to pierwszy krok do większych ustępstw.

bazej
15-02-11, 13:36
a co Wy na to?



Plan diety i treningu
PONIEDZIAŁEK
Trening(mięśnie klatki piersiowej)


Wyciskanie na maszynie 3x12
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej 4x8p
Wyciskanie sztangi na ławce dodatniej 4x10
Wyciskanie sztangielek na wąsko na ławce płaskiej 3x15

Uzupełnienie węglowodanów i aminokwasów Carbo bx i ćwiczenia na rowerku 40min

WTOREK
Trening (Mięśnie grzbietu aeroby)


Przyciągnie uchwytu wyciągu górnego zza kark 3x12
Przyciąganie sztangi prostej podchwytem w opadzie tułowia 4x8p
Przyciąganie sztangielki w opadzie tułowia w oparciu o ławkę płaską 4x10
Przyciągnie uchwytu neutralnego na wyciągu poziomym 3x15
Mięśnie kapturów co 2 trening

Uzupełnienie węglowodanów i aminokwasów Carbo bx i ćwiczenia na rowerku 40min

ŚRODA
Trening (mięśnie nóg)


Wspięcia na palce siedząc na maszynie shmita 4x21-18-15-12p
Przysiady ze sztangą na maszynie shmita 4x8p
Wykroki ze sztangielkami 4x12
Zginanie nóg w leżeniu na maszynie 3x15


CZWARTEK
Trening (Mięśnie obręczy barkowej aeroby)


Wznosy sztangielek po łuku 3x12
Wyciskanie sztangi zza karku 4x8p
Wznosy sztangielki bokiem do góry jednorącz w oparciu o ławkę 4x10
Wyciskanie sztangi z przed brody 3x10

Uzupełnienie węglowodanów i aminokwasów Carbo bx i ćwiczenia na rowerku 40min

PIĄTEK
Trening (Mięśnie trójgłowe ramion i dwugłowe ramion)


Prostowanie przedramion na wyciągu nachwytem 3x12
Prostowanie przedramion ze sztangą łamaną leżąc zza głowy 4x8p
Prostowanie przedramion ze sztangielkami chwyt młotkowy z obrotem do wewnątrz leżąc 3x12
Zginanie przedramion ze sztangielkami łokcie cofnięte 3x12
Zginanie przedramion ze sztangą prostą 4x8p
Zginanie przedramion ze sztangą łamaną wąsko 3x10

Uzupełnienie węglowodanów i aminokwasów Carbo bx i ćwiczenia na rowerku 40min







DIETA


1 Posiłek

omlet: 1 całe jajko
3 białka z jaj
30g płatki owsiane

2 Posiłek

40g brązowego ryżu
150g morszczuk
10g orzechy archaidowe
sałata rzodkiewka

3 posiłek przedtreningowy
50g ryż brązowy
120g pierś z kurczaka
brokuły

4 posiłek potreningowy
50g ryz brązowy
120g pierś z kurczaka
pomidor

5 posiłek
40g brązowy ryż
140g wołowina
kalafior

15min po treningu
odżywka białkowa WPC 80% 30g
Carbo 30g

Na 30 min przed snem


Odżywka białkowa 50g