PDA

Zobacz pełną wersję : Aeroby wieczorem.POMOCY



Przemysław
08-02-11, 10:47
Bede wykonywal aeroby w dni nietreningowe pracuje na 2 zmiany wiec w jednym tygodniu beda to aeroby z rana na czczo a przy 1 zmianie aeroby pod wieczor.I odnosnie tych wieczorem mam pytanie,kiedy je wykonywac, tzn. w jakim odstepie od posilku, tak zeby nie potrzebnie sie nie namachac zeby nie spalac tego sosie zjadlo, a zeby bylo efektywne zrzucanie fatu z brzucha

luo
08-02-11, 11:21
Na aero z rana naczczo bez soków, szkoda mięsa. Najlepiej kręcić je po lekkim posiłku z węgli złożonych/prostych pół na pół koło 60-80g do tego bcaa/izolat. Lepiej ciągnąć redukcję dłużej niż palić mięśnie.
Przypominam, że aerobami nie pali się tłuszczu tylko "napędza się" organizm, dzięki czemu tłuszcz pali się przez całą dobę

Przemysław
12-02-11, 20:45
Chodzi mi głównie o aeroby wieczorem w dzien nietreningowy, wiadomo że jeszcze spozywam posilki, wiec w ktorym momencie je wykonywac? zeby nie spalac tego co zjadlem aby wysilek nie poszedl na marne

mtm
12-02-11, 20:50
jak sie wycinałem to gruby polecił mi robić aeroby o niskiej/średniej intensywności zaraz przed snem tzn. po potreningówka(bcaa) kąpiel i spać .
robiłem jakieś 30 minut - 2.5h po posiłku . Rano interwały przed bcaa .

slim shady
12-02-11, 20:55
2 h po posiłku będzie ok

przed interwałami lepiej zjeść jakiś posiłek

Przemysław
12-02-11, 20:57
Ai jeszcze jedno, jak obliczyc sobie prawidlowe tetno podczas aerobow? jezeli chodzi o tetno max to wiem ze od 220 odejmuje sie wiek i wychodzi, ale to jest tetno max. A co trzeba jeszcze zrobic zeby obliczyc to prawidlowe.Zdaje mi sie ze jest ono w przedziale 120-130 cos takiego chyba ale nie jestem pewien.Wiec jak je obliczyc?

slim shady
12-02-11, 21:16
220- wiek nie jest dokładnym pomiarem, jest duża granica błędu, nie uwzględnia różnych rzeczy
Dokładniejsze obliczenia tętna max
Mężczyźni HRmax = 210 - 1/2 wieku - 1% masy ciała w funtach + 4

Potem jak chcesz z intensywnością 60-70 % mnożysz HRmax x 0,6 - 0,7

Przemysław
12-02-11, 21:39
Rozumiem, ze HRmax to tętno maxymalne, czyli od 210 odejmuje mój wiek, tak? a pozniej? co oznacza - 1% masy ciała w funtach + 4 co tutaj musze zrobic?

mtm
12-02-11, 21:46
e tam dla mnie leciutka bzdura liczyć takie pyerdoły .

Micek185
12-02-11, 21:52
nie zaprzątaj sobie głowy takimi liczbami bo jeszcze zaczniesz ważyc posiłki z dokładnościa do 1 grama.
wiesz mniej więcej jak szybko możesz biec lub jechac na rowerze,ustal mniej więcje połowe swojego maxa i troche przyśpiesz po treningu masz być po prostu zmęczony i zmachany.co do aero to wyżej masz już dokładne odpowiedzi.

slim shady
13-02-11, 02:35
dobranie odpowiedniej strefy tętna nie jest bzdurą, zresztą i tak uprościłem to bo jest bardziej skomplikowany szereg działań





nie zaprzątaj sobie głowy takimi liczbami bo jeszcze zaczniesz ważyc posiłki z dokładnościa do 1 grama.


i to że podchodzi do sprawy z pełnym zaangażowaniem i stara się zrobić najlepiej jak się da trzeba wyśmiać/olać na starcie ?
może takie szykowanie na scenę też jest bzdurą ?? to że przez takie rzeczy człowiek wskakuje na wyższy poziom też jest bzdurą ?

i wkurzające jest to że człowiek się produkuje z wiedzą a inni to nazywają bzdurą
poczytajcie trochę więcej o wysiłkach tlenowych, beztlenowych, progach, spalaniu tłuszczu, mięśni



Rozumiem, ze HRmax to tętno maxymalne, czyli od 210 odejmuje mój wiek, tak? a pozniej? co oznacza - 1% masy ciała w funtach + 4 co tutaj musze zrobic?
nie napisałeś ile masz lat, ale przypuśćmy że 20 i ważysz 85 kg więc

210 - 10 -228 * 0,01 + 4 =203

1/2 wieku czyli połowa Twoja wieku, 1 % masy ciała w funtach czyli swoją masę w kilogramach zamieniasz na wagę w funtach i wyliczasz 1 % tej liczby i dodajesz 4