PDA

Zobacz pełną wersję : Prznoszenie sztangi w leżeniu na ławce poziomej



Piterr
04-02-11, 13:23
Czym sie rozni te cwiczenie, ktore raz angazuje klatke piersiowa, drugi raz miesnie najszersze grzbietu? Wg atlasu:
"Jeśli jednak decydujemy się na wykonanie ćwiczenia z użyciem sztangielki, to musimy pamiętać, by wykonywać je na ugiętych i ułożonych równolegle do tułowia(nie na boki, jak w ćwiczeniu na klatkę piersiową) ramionach. Pozwala to na lepsze zaangażowanie mięsni grzbietu". Jak przy angazowaniu klatki piersiowej trzymamy ramiona na boki? Jak wyglada w praktyce, czyli jak wykonywac cwiczenie, zeby raz angazowalo klatke piersiowa, raz najszersze grzbietu?

Patriot
04-02-11, 15:42
w praktyce to trzeba wyczuć ;p Po prostu weź jakiś mniejszy ciężar i wypróbuj różne wersję i wyczujesz kiedy, ja osobiście nigdy jakoś nie czułem w tym ćwiczeniu najszerszych. W sumie to niewiele osób znam co by robiło to ćwiczenie na najszersze, a dokładnie to 1. Kiedyś gdzieś czytałem jak Słodkiewicz to wyjaśniał, ale nie mogę teraz coś znaleźć.

luo
04-02-11, 19:25
Żeby mniej angażować mięśnie klatki, wystarczy wykonywać krótszy ruch w górze, kończ ruch tuż nad głową i łokcie sztywno
-Ręce lekko ugięte w łokciach
-opieraj się tylko łopatkami i barkami o ławkę
-biodra jak najniżej, mają być poniżej ławki
-maksymalne rozciągnięcie u dołu, wtedy dodatkowo obniż biodra dla większego rozciągnięcia
-trzymaj lekko ugięte ręce w łokciach(łokcie nie pracują) przenoś sztangielkę nad głowę, starając się "ciągnąć" łokciami (jakbyś naciskał łokciami na poduchę)
Jak zaczniesz pracować łokciami i ciężar pójdzie nad klatkę to zaangażujesz tricepsy i klatkę, a nie o to przecież chodzi

bardzo dobre ćwiczenie np na wstępne zmęczenie mięśni