PDA

Zobacz pełną wersję : Senność / brak motywacji



Pioter1994
04-02-11, 12:37
Wczoraj miałem robić nogi,. ale byłem tak senny że nie dałem rady. Macie jakieś sposoby na to by zmotywować się do treningu?

Na mnie działają dobrze powiedzmy 2 naboje engergetyczne (puszki 250 ml). Wtedy moge trenować, ale szukam jakiś innych sposobów.

PS: Postanowiłem, zrobić nogi dzisiaj i też nie wiem czy to dobry pomysł.

KowalX
04-02-11, 12:41
Idź wcześnie spać...

Pioter1994
04-02-11, 12:46
Mam ferie i śpie około 8 - 9 godzin... Jak chodziłem do szkoły spałem 7 godz. i byłem wstanie super trening zrobić. Zasypiam powiedzmy 24.00 a wstaje 8.30 biorę krete i 9.00 śniadanie. Myślałem że wczoraj to przez brak węgli, ale przed treeningiem wsunąłem całą paczkę ryżu więc to też nie od tego. Może po prostu zły dzień miałem lub za dużo trenuje ale i tak muszę znaleźć jakaś metodę by zebrać siły przed treningiem.

KowalX
04-02-11, 12:49
Mam ferie i śpie około 8 - 9 godzin... Jak chodziłem do szkoły spałem 7 godz. i byłem wstanie super trening zrobić. Zasypiam powiedzmy 24.00 a wstaje 8.30 biorę krete i 9.00 śniadanie. Myślałem że wczoraj to przez brak węgli, ale przed treeningiem wsunąłem całą paczkę ryżu więc to też nie od tego. Może po prostu zły dzień miałem lub za dużo trenuje ale i tak muszę znaleźć jakaś metodę by zebrać siły przed treningiem.

A ile spożywasz węgli przez cały dzień? A może nie spożywasz białka roślinnego skupiając się tylko na źródłach ziwerzęcych lub przesadzasz z ilością w ogóle spożywanego białka i zakwasiłeś organizm, masz nieświeży oddech z rana?

Sosna91
04-02-11, 12:56
mam podobnie ale w okresie szkolnym bo tez mam teraz ferie. spie wtedy po 5-6h + troche drzemki na lekcjach i tez spiacy caly dzien ciezko mi sie do trenigu zmotywowac, jak jzu zaczne to juz okej.

nieświeży oddech z rana to myslalem ze spowodowany jest tym ze jem np 200g twarogu na noc i kaziena sie długo wchłania i zalega?

Pioter a moze tez za duzo wegli, bo przesyt węgli też zamula, w święta do dobrze widac jak sie człowiek najje placków i wszystkiego co ejst to tylko by leżał

Pioter1994
04-02-11, 13:01
Wczoraj ogolnie miałem problem z dietą. Trzymałem od początku tygodnia, ale wczoraj zjadłem zwykły obiad zamiast kurczaka.

W przybiliżeniu mam około 430 węgli, białka 170 g. Może to własnie dlatego że wczoraj miałem problem z dietą. Dzisiaj postaram się dietę trzymać 100 procent i zrobić ten trening prędzej.

Jeżeli chodzi o białko roślinne to mam go z ryżu w większości.

Sosna91
04-02-11, 13:03
jak to nie pomoże to zaopatrz sie moze w jakiś dobre booster przed trenigowy

Pioter1994
04-02-11, 13:08
Myślałem o tym już, tylko musiał bym go brać dyskretnie. O samą kreatynę musiałem się kłocić nieźle z rodzicami i kiedy w końcu się zgodzili to były teksty typu : "tylko nie chcielibyśmy żebys jescze cos brał albo kupował tego więcej". Więc to musiałby być boster na 5 min. przed treningiem.

PS: Nie wiem czy probować dizsiaj ten trening. Martwie się trochę bo to źle działa jak idziesz i wracasz i mówisz " nie wyszło". Wczoraj to był mój 2 opuszczony trening w życiu.... :(

KowalX
04-02-11, 13:14
Wczoraj ogolnie miałem problem z dietą. Trzymałem od początku tygodnia, ale wczoraj zjadłem zwykły obiad zamiast kurczaka.

W przybiliżeniu mam około 430 węgli, białka 170 g. Może to własnie dlatego że wczoraj miałem problem z dietą. Dzisiaj postaram się dietę trzymać 100 procent i zrobić ten trening prędzej.

Jeżeli chodzi o białko roślinne to mam go z ryżu w większości.

I dobrze,że zjadłeś ten obiad, znając diety z tego forum i tak w kółko to samo zjadasz.
Ryż nie jest bogaty w białko, to zbyt mało, w szczególności dla młodego organizmu. Spożywaj czasami rośliny strączkowe, np. fasolka czy orzechy itp, możesz uzupełniać jako dodatek np. aramantusem itd.

Pioter1994
04-02-11, 13:20
Ja staram się sobie od czasu do czasu zamieniać np: twaróg na tuńczyka czy kurczak na makrelę po treningu itp. bo ile można to samo jeść.

KowalX
04-02-11, 13:21
Dalej jest to tylko białko zwierzęce.Dodaj czasami do posiłków to co podałem i dużo warzyw zielonych np. brokuły, papryka, ogórek, zielony groszek itd(innych w sumie też).

Pioter1994
04-02-11, 13:24
A surówki? Bo teoretycznie łatwiej jest kupić bukiet surówek i je jeść niż kroić po kolei wszystkie. A to niby te same warzywa.

KowalX
04-02-11, 13:28
Nie musisz sam wszystkiego ciachać. Surówki też warto (bez majonezu), ale nie mogą być tylko one. Świerzy gotowany brokuł mogą przygotować Ci rodzice ,a paprykę wkroić to 5sekund, groszek możesz podgrzać na np, maśle na patelni, dodać pieprzu. Jak czegoś nie umiesz pytaj rodziców na pewno wiedzą jak się zabrać za gotowanie :) Zjedz czasami jakieś gołąbki,albo nadziewaną paprykę ryżem z mięsem lub coś innego.

Pioter1994
04-02-11, 13:33
A np: zamiast warzyw może być zupa?

KowalX
04-02-11, 13:35
A np: zamiast warzyw może być zupa?

Hehe czasami zjedz i zupę ;P ,ale nie rezygnuj z warzyw,bo przy żywieniu kulturystycznym to i one pomagają rosnąć oraz zachować równowagę w organizmie.

Pioter1994
05-02-11, 11:36
Wczoraj zrobiłem super trening, przed treningiem porządnie zjadłem, posciągałem dobrą muzykę i było świetnie! Dzisiaj super zakwasy w udach !

Jak ktoś potrzebuje motywacji to niech to obejrzy:


http://www.youtube.com/watch?v=m59UmKjB5ig