PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na tuńczyka



pkmh
06-03-07, 15:07
Zna ktoś z was jakieś sprawdzone i pozyteczne pomysły na tuńczyka?? A jakie wy potrawy jecie z tunczykiem?

PreemO
06-03-07, 20:56
Ja jem pospolitą tzw sałatkę z tuńczykiem. Składniki to tuńczyk, ryż, papryka, kukurydza z puszki, ogórek korniszon, przyprawy, połączyć z majonezem. Na stronach kulinarnych jest sporo przepisów z tuńczykiem. pozdro

elegands
07-03-07, 17:35
ostatnio sprobowalem cos takiego:
3 jajka, plasterek sera zółtego, ząbek czosnku, puszka tuńczyka w sosie własnym plus jakieś ziółka (ja stosuje oregano, bazylię, majeranek).
Jajka w miseczce mieszam z pokrojonym czosnkiem i serem żółtym (oczywiście sół, pieprz do smaku), a z boku podgrzewam patelnie z tluszczem (masełko, ja np. stosuję oliwe z oliwek) i po rozgrzaniu wrzucam zawartość miseczki i po chwili (jak się zaczyna ścinać) dodaję "suchego" tuńczyka (sos odlewam i wrzucam z puszki samo mięsko) i tak mieszam do całkowitego ścięcia (każdy miesz do momentu jak lubi - jeden lubi jajeczniczke bardziej ścietą, inny mniej :P) Do smaku doprawiam ziołami, dla mnie BOMBA, polecam.

Dexter1900
07-03-07, 20:38
Ja wcinam tunczyk kukurydza i majonez (puszka tunczyka+puszka kukrydza cala) no i troche chleba i nic niema :mrgreen: