PDA

Zobacz pełną wersję : Drobny problem..



Juby93
30-01-11, 15:45
Witam,

Nie wiem, czy czasem nie pomylilem forum, ale mimo wszystko chciałbym przedstawić swój problem.. Mam 16 lat, wzrost 178 cm i wage 93,5 kg (wiec przy tym wzroście to ponad 15kg nadwagi). Będąc na siłowni, instruktor powiedział mi że w celu zbicia masy tłuszczowej powinienem dziennie spędzać do 1,5h. Czy miał rację? Chciałbym poznać wasze opinie.

Merkeni
30-01-11, 16:51
No ma racje troche masz tej nadwagi ale jak nie bedziesz sie obijal to napewno zrzucisz ale biegaj tez i np na basen chodz.

DTX
30-01-11, 20:18
W zadnym wypadku nie cwiczyc codziennie. Trzeba sie tez regenrowac, aby uniknac przetrenowania. W celu zbicia masy tluszczowej powinienes wykonywac aeroby, czyli bieganie itd. Na silowni mozesz robic trening obwodowy, np.
http://www.e-gym.pl/showthread.php?100-ACT-Aerobic-circuit-training
Inne systemy trenigowe znadzjdziesz oczywiscie w dziale Trening.
Warto jednak zaznaczyc, ze sam trening to nie wszystko - najważniejsza jest DIETA. Bez niej nic nie osiagniesz :)

Pozdrawiam

AKRO
30-01-11, 20:45
Jesli mylisz ze to duzo czasu to sienie martw. Na siłowni czas szybko leci, oczywiście jak sie coś robi i 1,5 godziny to jest nic.

Merkeni
30-01-11, 21:00
Dlamnie to pierwsze 3 razy to na serio 1 godz to jak wieki i nudno na dodatek a potem jak juz sie wczulem to 2 godz to jak 20 min mijaly i jeszcze kozacko sie cwiczy.

Pioter1994
30-01-11, 22:11
Dobra dieta to podstawa. Siłownia Ci w tym moze pomóc, ale bez diety to możesz wogóle nie zaczynać.