PDA

Zobacz pełną wersję : Platki jeczmienne blyskawiczne



Piterr
26-01-11, 13:24
Witam. Ostatnio kupilem platki firmy melvit. Jak je zrobic? Dotychczas gotowalem je wraz z mlekiem, a pozniej dodawalem cukru dla smaku. Dobry sposob?

luo
26-01-11, 14:05
Kupuj zwykłe owsiane, błyskawiczne są bardziej przetworzone przez co mają wyższy indeks glikemiczny. Zalewasz je wrzątkiem albo gorącym mlekiem, po kilku minutach zmiękną i możesz jeść. Niektórzy zalewają też zimną wodą i wkładają do mikrofali

slim shady
26-01-11, 14:27
jęczmiennych nie jedz za dużo, kilka porcji na tydzień styknie ;)

co do robienia to możesz zalać na noc wodą i rano możesz sobie robić z nich musli czy co tam chesz

Merkeni
26-01-11, 14:46
Ja jem Zwykle Corn Flakes z mlekiem normalnie.A tak pozatym to czemu ja jem tyle co moj 17 letni brat i nie tyje?? To przez to ze dojrzewam czy co ?? Rosne bardzo szybko

slim shady
26-01-11, 14:51
załóż własny temat, ale najpierw przeczytaj tematy podwieszone

corn flakes są przetworzone, widocznie jesz cza MAŁO !!! Z czego Ty chcesz rosnąć ?? z porcji płatków rano ??? posiłek musi być solidny.

luo
26-01-11, 15:07
posiłek musi być solidny.

Żeby to tylko jeden..

Piterr
26-01-11, 17:40
Kupuj zwykłe owsiane, błyskawiczne są bardziej przetworzone przez co mają wyższy indeks glikemiczny. Zalewasz je wrzątkiem albo gorącym mlekiem, po kilku minutach zmiękną i możesz jeść. Niektórzy zalewają też zimną wodą i wkładają do mikrofali
Czyli chodzi o to, zeby posilek z rana nie posiadal wysokiego indeksu glikemicznego?
Jezeli zaleje je wrzatkiem to nie musze ich pozniej gotowac?
Zeby nie zakladac nowego tematu, jak przygotowac platki owsiane, na podobnej zasadzie?

Pioter1994
26-01-11, 17:48
Ja mam swój sposób na płatki owsiane. Kiedyś jadłem i popijałem wodą a teraz robie inaczej. Kupujesz Jogobellę zwykłą - smak jaki tam lubisz i mleko. Bierzesz szklankę na dno 2 lyżeczki jogurtu, potem zagrywasz to płatkami, potem znów jogurt i płatki i tak na zmianę aż do około 3/4 szklanki. Potem wlewasz trochę mleka i mieszasz. I gotowe. Naprawdę dobrze to smakuje tylko nie możesz zbyt dużo mleka wlać bo będzie za bardzo płynne. Do tego masz pełno smaków więc możesz sobie zmieniać.

opalinho
26-01-11, 21:01
Ja zwykłe owsiane wsypuję do dzbanka, wsypuję 40 g odżywki białkowej, zalewam wodą(temp pokojowa), miksuję i wypijam. Czasem dodaję banana lub jagody mrozone. Potem łyk oliwy, porcję witamin i po śniadaniu.

slim shady
26-01-11, 22:26
Czyli chodzi o to, zeby posilek z rana nie posiadal wysokiego indeksu glikemicznego?
IG nie jest zbyt ważnym wyznacznikiem, jest pomocne i tyle


Jezeli zaleje je wrzatkiem to nie musze ich pozniej gotowac?
Zeby nie zakladac nowego tematu, jak przygotowac platki owsiane, na podobnej zasadzie?
tak , tak samo