PDA

Zobacz pełną wersję : Szansa



Merkeni
25-01-11, 17:26
Mam takie pytanie czy duzo zalezy od tego jakim typem jestem??(ekomorfik itp.) Ja bym chcial wiedziec czy wato cwiczyc jezeli jest sie ektomorfikiem.Bo kiedys chcialbym startowac w takiej lekkiej wadze strongman (jezeli jest cos takiego) Sog za pomoc

sts
25-01-11, 17:32
dużo jedni mają ch***o całe życie drudzy rosną od patrzenia na siłke.
Genetyka robi swoje

Merkeni
25-01-11, 17:47
To jak ja np jestem ektomorfikiem to jak mam w genach to moge cwiczyc zawodowo??

sts
25-01-11, 17:56
ćwiczyć se możesz ale co osiągniesz to nie wiadomo , nie wiadomo czym będziesz się wspomagał i jak z dietą.

Merkeni
25-01-11, 17:59
O diete to niema co sie martwic bo znam kolesia co mi ulozyc moze.Ale chodzilo mi tylko o to zeby sie dowiedziec czy maja na to jakis wpyw te rodzaje.Ale sog jak najbardziej

sts
25-01-11, 18:15
a no mają jedni zrobią coś w rok a inny nie zrobi przez 3 lata.

Pioter1994
25-01-11, 18:21
Będziesz ektomorfik a po roku okaże się że endo bo będziesz szybko tłuszcz łapał.

Ja nie wierze w te rodzaje postury. Czasy się zmieniają. Wiem że dawni kulturyści mogli w to wierzyć, jednak spójrzmy prawdzie w oczy.To kompletne bzdury. Ktoś kiedyś pisał żę jedna grupa ma unikać mięsa (LOL). Jak sobie to wyobrażasz?

luo
25-01-11, 20:54
O ile się nie mylę to w strongman'ach niema kat wagowej. Niestety jeśli chodzi o zawodowstwo geny mają już znaczenie. Nie każdy może konkurować z najlepszymi, bez względu na to jak będziesz zapierdalał na treningu i jakie saa brał, takie są realia.
Trenując amatorsko walczymy sami ze sobą, z własnymi słabościami.To jest całkowicie coś innego. Nie możemy porównywać siebie do kogoś innego, trzeba starać się osiągnąć tyle na ile maksymalnie nas stać

mtm
25-01-11, 22:04
Strongmani to wielcy mezo/endo lub mieszanki . raczej marne szanse jak jesteś wątłej budowy . Popatrz na skandynawów , wysocy, wielcy , grube kości , wielkie dłonie . Oni są do tego stworzeni .

Pumbas
25-01-11, 23:16
Dokładnie, zobacz ich dłonie..
http://i42.tinypic.com/29cmbcy.jpg

slim shady
25-01-11, 23:26
wiesz możesz nie być 100 % ekto. Najczęściej spotyka się mieszanki. Ale nawet ekto jest w stanie coś osiągnąć, nawet jak nie strongman to może chociaż trójbój. Wiele też zależy od zawartości poszczególnych włókien mięśniowych. One decydują czy mamy predyspozycję na ciężarowca czy sprintera.

Tomi!
25-01-11, 23:52
do co ektomorfików to spójrzcie na Franka Zane'a, jak dla mnie idealna sylwetka.. Zapewne nie był 100% ekto, bo kto nim tak naprawde jest?


Nikt...

mtm
26-01-11, 00:13
Zane był akurat narnormalniejszym ekto :)

luo
26-01-11, 12:09
Nie tylko typ budowy świadczy o potencjale, ale oczywiście ma duże znaczenie. Dużo zależy wzrostu, położenia zaczepów mięśni, typu somatycznego człowieka(ekto/mezo/endo) no i składu mięśni (proporcji białych/czerwonych włókien tak jak napisał Slim). Każdy człowiek posiada też inną liczbę włókien mięśniowych w mięśniach, większa gęstość=większe predyspozycje do wzrostu. Nie raz ekto będzie w stanie wyglądać lepiej niż mezo/endo. Przykład? podał mtm, Zane był ekto, a zamiatał na scenie przez kilka lat.
Widziałeś foty Jaca? żebyś nie wiedział że jest ekto nigdy byś tego nie powiedział po jego wyglądzie.
Strongman to całkiem inna dyscyplina, trzeba być genetycznie dobrym dzikiem, wzrost, mieć duże i mocne kości i stawy, duże dłonie. Nie ma kat wagowej więc ekto stoi na straconej pozycji.
W trójboju czy podnoszeniu ciężarów są kat wagowe więc możesz iść w tym kierunku

Merkeni
26-01-11, 12:26
A jezeli chodzi o pokazy np (niewiem czy znacie) Robert Burneika (hardkorowy koksu) on jezdzi na takie pokazy to w tym kierunku to moglbym isc ?? A jezeli tak to z kond mozna sie dowiedziec gdzie i kiedy one beda sie odbywac.

slim shady
26-01-11, 13:16
kolego najpierw wyrób sobie sylwetkę, zobaczysz czy genetyka Ci pozwoli być hardcorowym koksem a tu dużo lat pracy
Na pokazy są zapraszani najlepsi i też na tym zarabiają, byle kto tam się nie pałęta.

Merkeni
26-01-11, 13:36
Dzieki chlopaki spox forum.Jak to jest z tym MMA kazdy kto zechce moze przyjsc i sie zapisac na walki czy to jakies testy itp trzeba przechodzic??

luo
26-01-11, 14:02
Idziesz na trening, zapisujesz się, płacisz i chodzisz. Radzę Ci zajść wcześniej na kilka treningów tylko po to żeby zobaczyć jak wyglądają, wtedy będziesz wiedział czy to sport dla Ciebie

slim shady
26-01-11, 14:19
nie ma żadnych testów
płacisz miesięcznie i chodzisz
przygotuj się na ostry wycisk ;)


ps. widzę, że szukasz swojej szansy we wszystkich kategoriach hehe

mtm
26-01-11, 14:20
ps. widzę, że szukasz swojej szansy we wszystkich kategoriach hehe
Człowiek Orkiestra .

Merkeni
26-01-11, 14:43
No juz wczesniej chce wiedziec gdzie sie kierowac i w czym sie rozwijac,lubie te sporty to tez jest powod xD

sts
26-01-11, 19:14
ale pamiętaj jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :) wybierz 1 opcje i się jej trzymaj.

Merkeni
26-01-11, 20:19
Narazie chce sprawdzic do czego najlepiej sie wspinac po szczeblach xD Jescze mam czas na decyzje xD Ale pewnie bede dorzyl do MMA i prosil bym zeby ktos mi powiezial jak najlepiej zaczac tz gdzie sie zgaszac itp To rozumiem ze wystarczy przysc na jakas gale i sie zapisac tak?

slim shady
26-01-11, 20:28
nie na galę, tylko do klubu w Twoim mieście, poszukaj w google, do mma przyda się siłownia

Merkeni
26-01-11, 20:52
TO ktos mnie musi wytypowac zebym mogl isc na gale jakas i walczyc?? Czy do klubu mam isc na trening?? Mi chodzi oto czy sam moge isc i sie zapisac na gali na walke

Szkapa
26-01-11, 21:12
TO ktos mnie musi wytypowac zebym mogl isc na gale jakas i walczyc?? Czy do klubu mam isc na trening?? Mi chodzi oto czy sam moge isc i sie zapisac na gali na walke


Ten gość mnie bawi do łez. Ja rozumie wszystko ale to co on już wypisuje to normalnie jakaś mieszanka kreta z jeżem!

Merkeni
26-01-11, 21:17
Omg jak ja sie nigdy tyn nie interesowalem tylko tyle ze w TV ogladalem MMA to logiczne ze nie ogarniam tego.

Mosin
26-01-11, 21:21
TO ktos mnie musi wytypowac zebym mogl isc na gale jakas i walczyc?? Czy do klubu mam isc na trening?? Mi chodzi oto czy sam moge isc i sie zapisac na gali na walke


Tak idziesz na galę np. K1 ale możesz zacząć nawet w Polsce np. na KSW. Wchodzisz na gale ( pamiętaj ,że musisz wejść efektownie by zainteresowali się tobą jacyś promotorzy ). Możesz przykładowo zrobić tak zrywasz z siebie koszulkę i krzyczysz TANIO SKÓRY NIE SPRZEDAM! Potem jak promotorzy uznają ,że jesteś wart uwagi czekasz na przeciwnika parę minut i zaczynasz walkę.

PS Ważne nie zapomnij zabrać spodenek, rękawic i jakiegoś znajomego jako sekundanta

Merkeni
26-01-11, 21:27
Hahah z koszukla to niezkorzystam xD Powiedzcie czy jest jakis punkt gdzie mozna sie zapisac,z reszta to juz se poradze

Mosin
26-01-11, 21:28
Najlepiej napisz do nich e-mail http://www.k-1.co.jp/en/index.php (http://www.k-1.co.jp/en/index.php)
http://uk.ufc.com/
(http://www.k-1.co.jp/en/index.php)

Keejdzi
26-01-11, 21:50
dosc dobra prowokacja :D

Pioter1994
26-01-11, 22:48
Najlepiej odwiedź ich siedzibę osobiście i powiedz że chciałbyś rozpocząć treningi i walki. Ważne żebyś wpadł i udawał twardziela bo oni słabych psychicznie nie przyjmują.

sts
27-01-11, 12:38
http://www.konfrontacja.com/ zapisz się tu na ksw 16 będziesz przeciwnikiem dla Pudziana.

puma007
27-01-11, 19:00
Ja troche i wierze z typ budowy:)ale wystarczy nastawienie psychiczne,dobry trening i jeszcze lepsza dieta i good:) no i najwazniejsze czasu bo w miesiac duzy sie nie staniesz:)

Ja mam taki przyklad,mam wujaszka ktory w wieku 18 lat byl centralnie suchar,190 cm i i wygladal jak nie dozywiony...czyli mozna powiedziec ze jest ekto:) teraz w wieku 40 lat wyglada jak saavickas,i co zmienila mu sie budowa na endo????


Co do wlasciciela tematu powiem tak,tez kiedys mialem tysiac zainteresowan,postanowilem jednak na silownie i tego sie 3maj,najlepiej wyjdziesz w ten czas :) pzodro