PDA

Zobacz pełną wersję : Cykl- doardzcie



Maciek15
23-01-11, 19:50
Witam. Mam na cykl okolo 300zl, no moze troche wiecej. Bralem kiedys mono universala ale dieta byla nijaka i efektow prawie zadnych. Cwicze teraz prawie rok waze 84 kilo i zastanawiam sie co pomogloby mi w nabraniu miesni. Myslalem nad bialkiem/gainerem i nitrobolonem II? Oplaca sie? Czy lepiej dac i bialko i gainera i jakies mono? Chce poprostu sie w cenie zmiescic, a nie wiem jakie sa ceny supli w vitaminshopach. Poradzcie jakie bialko najlepsze i najbardziej oplacalne, jaki gainer itp.

mtm
23-01-11, 19:56
na białku i gainer'ach się cykli nie robi . Wydaje mi się że węgle jesteś w stanie uzupełnić z diety , dlatego gainer wydaje sie słabym pomysłem .
co do mono to creapure np.fitmax,optimum .

Maciek15
23-01-11, 20:09
Co do węgli to się zgodze. Ale troche za malo mi wychodzi kalorii, bo przy 183cm i 84kg zjadam dziennie okolo 3500. Wiecej nie moge nigdzie zmiescic. Jesli zostaje samo bialko to dodalbym do tego jakis mocniejszy stac np. nitrobolon II? Co o tym sadzicie?

fallenursus
23-01-11, 20:15
zwieksz kalorie jak ci za malo wychodzi.
maslo orzechowe naturalne, oliwa, olej mtc, z pestek winogron,mielone platki owsiane dodawaj do szejkow..nie pitol ze nie masz czasu zjesc pite razowam zapchana tuna i szczypiorkiem bo zaraz dostaniesz kopa.

Maciek15
23-01-11, 20:23
Sorry boss:D To w takim razie zostaje zakup bialka(tylko jakiego-kompletnie sie na tym nie znam:D) i czegos do... Myslalem o nitrobolonie II, dobry pomysl?

Maciek15
24-01-11, 17:12
To zrobimy tak. Poleccie mi jakis dobry zestaw do 300zl. Izolator bialka i? Wlasnie co? Nie chce zeby mnie tylko spompowalo woda, kreta normalna czy pomper nitrobolon II??

=FreaK=
24-01-11, 23:16
Coś ty się tak uparł na tego nitrobolona II? Z opinii ludzi wynika ze to jest lipa i szkoda kasy. Jeśli teraz masz dietę i od kreatyny miałeś przerwę to według mnie mono powinno być dobre przynajmniej na mnie podziałało kiedyś i całkiem ładny postęp był(zielony vitalmaxa).

MolderDist
25-01-11, 01:29
Kup sobie WPC i tyle, popatrz troche, policz, które tańsze.

Do tego witaminy i minerały.

i dopinaj diete bo wydaje mi sie, że dalej lipa

Maciek15
25-01-11, 10:13
Dietka wyglada tak:

Sniadanie:
100g platkow owsianych
250ml mleka
400g jogurtu naturalnego
15ml oliwy z oliwek

II posilek przedtreningowy:
100g ryzu
150g pierki z kurczaka

Trening:
po treningu 50g odzywki bialkowej by bylo

Posilek potreningowy:
100g ryzu
220g piersi z kurczaka

IV posilek:
to co bedzie w domu na obiad zazwyczaj zupa z makaronem, ziemniaki kotlet itp.

V posilek
150g makaronu
4jajka cale

VI posilek kolacja
150g twarogu chudego
15ml oliwy z oliwek


Ja slyszalem ze nitrobolon II to niezly stack a chce jakiegos poompera niz zeby wszystko zaszlo woda

Maciek15
25-01-11, 10:32
Przepraszam ze post pod postem ale czy moglibyscie mi w tkaim razie polecic cos lepszego niz nitrobolon II? Mam zamiar to laczyc z bialkiem przypominam. Nie wiem jakis cell pump czy co?

sts
25-01-11, 11:38
http://www.********.com.pl/vpx-noshotgun-v3-p-77.html
http://www.********.com.pl/fitmax-creatine-creapure-600g-p-297.html
to+to

MolderDist
25-01-11, 16:34
Dietka wyglada tak:

Sniadanie:
100g platkow owsianych
250ml mleka
400g jogurtu naturalnego
15ml oliwy z oliwek

GDZIE TUTAJ JEST WOGÓLE JAKIEŚ ŹRÓDŁO BIAŁKA, PO CO TEN JOGURT? CHYBA NA ROZWOLNIENIE JAKIEŚ. NIE MA WARZYW!

II posilek przedtreningowy:
100g ryzu
150g pierki z kurczaka

dodaj jakieś warzywa

Trening:
po treningu 50g odzywki bialkowej by bylo tutaj dodaj jakieś carbo lub z naturalnych źródeł cukry

Posilek potreningowy:
100g ryzu
220g piersi z kurczaka

dodaj warzywa

IV posilek:
to co bedzie w domu na obiad zazwyczaj zupa z makaronem, ziemniaki kotlet itp.

co to znaczy taki jaki będzie w domu? Ma być kolejny odpowiedni posiłek - mięso + ryż + warzywa + tłuszcze

V posilek
150g makaronu
4jajka cale

po co nagle tyle makaronu? Za mało białka. Dodaj warzywa.

VI posilek kolacja
150g twarogu chudego
15ml oliwy z oliwek


Ja slyszalem ze nitrobolon II to niezly stack a chce jakiegos poompera niz zeby wszystko zaszlo woda


Dopisałem Ci uwagi
w gramature posiłków się zabardzo nie zagłebiałem, bo nie wiem ile masz ustalone b/t/w ale widze, że chyba wogole nic nie ustalałeś... myśle, że powinieneś jeszcze pośledzić dział odżywianie

KowalX
25-01-11, 18:08
A co z jogurtem jest nie tak?

fallenursus
25-01-11, 18:19
Jest kwasny:(

MolderDist
26-01-11, 00:30
Hahaha

z jogurtem jest wszystko ok
tylko po co on tam? Do mleka? Nie widze kompletnie takiego jedzenia.

KowalX
26-01-11, 01:25
Hahaha

z jogurtem jest wszystko ok
tylko po co on tam? Do mleka? Nie widze kompletnie takiego jedzenia.

No jak mu smakuję http://www.otofotki.pl/img17/obrazki/sc8673_ddd.gif
W pierwszym posiłku źródłem białka jest jogurt, mleko oraz owsiane.

A w piątym posiłku białka ma sporo :P

MolderDist
26-01-11, 02:12
no w jogurcie i mleku naprawde jest spora ilosc białka %-)
nie wspominając o białku z owsianych ;]

to samo w piątym :P

KowalX
26-01-11, 02:29
no w jogurcie i mleku naprawde jest spora ilosc białka %-)
nie wspominając o białku z owsianych ;]

Białka - 38g ;]


to samo w piątym :P

4całe jaja = 50g białek + 150g makaronu = 6 (Razem ma prawie 60g białka). http://www.otofotki.pl/img17/obrazki/nn2976_gfightsmiley.gif

Choć zamienił bym makaron na pełnoziarnisty gdzie będzie nieco więcej białka, frakcje błonnika, dość sporo minerałów i trochę witamin.
Dałbym 4białka +2jaja zamiast 4całych.

MolderDist
26-01-11, 02:34
4 całe jaja to powiedzmy 240 gram -> czyli jakieś 30 g białka.

pozatym o czym ja tu wogole dyskutuje -> liczeniu bialka roślinnego z owsianych i makaronu %-)

KowalX
26-01-11, 02:42
4 całe jaja to powiedzmy 240 gram -> czyli jakieś 30 g białka.


Podałem dla średnich jaj jakie się na ogół kupuje.


pozatym o czym ja tu wogole dyskutuje -> liczeniu bialka roślinnego z owsianych i makaronu %-)

Oczywiście ,że się liczy, bo nie wiem czemu nie. Zresztą i bez tego jest sporo, ;)

MolderDist
26-01-11, 02:53
No a jakie jaja się ogólnie kupuje jak nie właśnie około 60 gram? :P

jeżeli trenujesz siłowo i tak skrupulatnie liczyc białko roślinne to ja poprostu pogratuluje i tyle
jesteś mądry chłopak i robisz jak chcesz

tylko nie polecaj chłopakowi, któremu zalezy na maksymalnych przyrostach aby liczył białko roślinne, a doskonale wiesz dlaczego -> bo jest niepełnowartościowe
a napewno lizyny, czy innych aminokwasów dokładać nie będzie (to tak odpowiadam na zaś, bo wiem co możesz napisać)

a jeżeli 4 jajka nie licząc białka z makaronu jak piszesz to sporo to naprawde już tego nie skomentuje.

fallenursus
26-01-11, 03:57
ja to na mase ma byc zarcie to nie wiem skad on the 240g bialka chce wyciagnac...
jak ktos nie glupi napisal na niebieskim forum dzisiaj z rana(wlazlem bo byl ciekawy temat )...schematy i pomysly przychodza do was zza oceanu, gdzie sa testowane przez 1000 sportowcow.
moze kiedys i o zarciu cos dojdzie:)

KowalX
26-01-11, 12:26
No a jakie jaja się ogólnie kupuje jak nie właśnie około 60 gram? :P

Normalne jaja to klasa wagowa L 63-73gram chyba,że ty kupujesz małe jajeczka ;)


jeżeli trenujesz siłowo i tak skrupulatnie liczyc białko roślinne to ja poprostu pogratuluje i tyle
jesteś mądry chłopak i robisz jak chcesz

No jasne, jak poznasz zasady żywienia to się nauczysz ;)

tylko nie polecaj chłopakowi, któremu zalezy na maksymalnych przyrostach aby liczył białko roślinne, a doskonale wiesz dlaczego -> bo jest niepełnowartościowe
a napewno lizyny, czy innych aminokwasów dokładać nie będzie (to tak odpowiadam na zaś, bo wiem co możesz napisać)


Może naucz się na czym polega odżywianie i komponowanie posiłków ,bo piszesz głupoty. I co innego spożywać białko niepełnowartościowe solo,a co innego razem z produktem bogatym z pełnowartościowe białka ,a uzupełnione roślinnym w dodatkowe aminokwasy. Arginina, leucyna ,której znajdziesz na podobnym poziomie co w mięsach i podobnie izoleucyna, zresztą i wszelakie inne, jak np walina gdzie występuje w roślinach strączkowych na poziomie 13% w porównaniu do mięs od 5 do 7%, a przy łączeniu z produktami z pełnych białek nic tu nie ma niepełnowartościowego,a wręcz je wzbogacasz. Może u Ciebie aminokwasy to tylko BCAA ;)


a jeżeli 4 jajka nie licząc białka z makaronu jak piszesz to sporo to naprawde już tego nie skomentuje.

No faktycznie źle policzyłem ,bo podałem na 100g,ale i tak wychodzi mu ponad 40g wszystkiego. A 4 jajka to sporo białka, co nie oznacza ,że więcej czy mniej nie może, nie podaje mu liczb ponieważ nie wiem jaką ma masę ciała, jednak wątpię by wynosiła 90kg+. Jeśli spożywasz swoje 4czy 5g białek na kilogram to spoko(nie wiem ile z roślinnymi),ale nie polecaj takich głupot innym.

Maciek15
26-01-11, 17:37
OK:) mniej wiecej rozumiem. Warzyw nie pisalem ale sa. Mam 183cm wzrostu i 84kg wagi. Potreningu zapomnialem napisac o bananie/bananach. Zdecydowalem sie zrobic cykl na mono kretce i do tego bialko w celu uzupelnienia diety. Mozecie mi polecic jakies dobre mono i dobre bialko? Jak pisalem w dziedzinie odzywek jestem zielony a naprawde chcialbym wycisnac z tego jakies efekty mniej lub bardziej zadawalajace. Moze do mono i bialka powinienem jeszcze cos dorzucic? To bialko to izolat kupic czy nie? Dzieki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

PS: co do tego sniadnaia to mam cos zmieniac? Bo pisaliscie ze bialek nie ma.

KowalX
26-01-11, 18:28
OK:) mniej wiecej rozumiem. Warzyw nie pisalem ale sa. Mam 183cm wzrostu i 84kg wagi. Potreningu zapomnialem napisac o bananie/bananach. Zdecydowalem sie zrobic cykl na mono kretce i do tego bialko w celu uzupelnienia diety. Mozecie mi polecic jakies dobre mono i dobre bialko? Jak pisalem w dziedzinie odzywek jestem zielony a naprawde chcialbym wycisnac z tego jakies efekty mniej lub bardziej zadawalajace. Moze do mono i bialka powinienem jeszcze cos dorzucic? To bialko to izolat kupic czy nie? Dzieki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

PS: co do tego sniadnaia to mam cos zmieniac? Bo pisaliscie ze bialek nie ma.

Kreatynę kupuj creapure. Białko mix izolatu i koncentratu, myślę ,że dla Ciebie będzie najlepszy. Jeśli chcesz więcej białka w porcji śniadaniowej, możesz przygotować choćby odżywkę z mlekiem i płatkami,białka możesz uzupełniać też np. orzechami. Co do białka jakie można polecić to wszystko zależy od funduszy.
Na pewno do diety od czasu do czasu warto dorzuć choćby rośliny strączkowe, czasami zjedz wołowinę chudą czy indyka, świeżą rybę ,a nie tylko kurczaki. Warzywa, surówki powinny znajdować się w większości posiłków. Staraj się trochę różnicować swoje porcję dzienne by przez cały tydzień nie spożywać tego samego i w ten sam sposób.

Maciek15
26-01-11, 20:17
Dzieki! A moglbys troche rzucic nazwami? Cena jak pisalem w pierwszym poscie 300zl .Bialko na pierwszy raz wystarczy mi 2,2kg. Mono juz bylo ale efektow praktycznie brak gdyz w tamtym okresie praktycnie diety nie trzymalem.

fallenursus
26-01-11, 20:32
Bla bla bla kompozycja b la pelna pula amino bla
Mamrozumiec ze moge jescsama kwinoe w takim razie i styknie zeby byc bykiem?

MolderDist
26-01-11, 22:55
Best Body i KowalX - wy serio piszecie, czy tylko tak żeby mi pojechać?

bo żadnej dyskusji z autorem nie widze, a chyba to jemu trzeba pomóc, nie mi.

tutaj rozmawiamy o sportowcach - schemat jest dobrze znany - nie wliczamy białka roślinnego
chcecie wliczać
grajcie w szachy

zreszta jak mi KowalX jedziesz jak to ja mało wiem, to pokaż swój progress wkońcu w sylwetce a nie tylko jedna łapa w avatarze, nie widze nic innego jak nieustanne szukanie "dziury w całym" zawsze chcesz być inny od innych, tak widze poprostu masz.

******** - ty wogóle coś ćwiczysz, czy tylko tak sobie teoretyzujesz? Bo już któryś raz widze, że z praktyką nie masz chyba nic doczynienia, ciągle czekam na Twoj opis powstawania estrogenów heh.

pozdrawiam Was panowie i powodzenia we własnych wynikach, szkoda mi jednak ludzi trenujących na siłowni, którzy posłuchają Waszych rad :-)

mtm
26-01-11, 22:59
Dla mnie wliczanie roślinnego to głupota .

MolderDist
26-01-11, 23:03
Ale dla każdego normalnego sportowca to głupota ;-)

KowalX
27-01-11, 00:28
Ale dla każdego normalnego sportowca to głupota ;-)

Chyba dla każdego ignoranta.

No fakt ,awatar ma już 2 lata trzeba zmienić czym prędzej ;), przepraszam,że nie dałem jeszcze kawałka pępka :P

MolderDist
27-01-11, 01:32
czekamy :-)

KowalX
27-01-11, 04:28
To ilu was tam jest i dlaczego chcecie oglądać mój pępek? :)

sts
27-01-11, 08:47
buhahahahha ale cię to czyta fajnie.

Maciek15
27-01-11, 15:42
No wszystko pieknie tylko ze ja jeszcze pytania mam:D

To w koncu jakie te bialko? Poprosze sypnac nazwami jesli mozecie. Chyba ze w vitamin shopie cos poradza.

Mam w koncu wliczac to bialko roslinne czy nie? Bo jesli chcialbym dostarczyc okolo 190g zwierzecego to cale kurczaki bym musial jesc:D

Keejdzi
27-01-11, 15:47
Nie wiem ,ja wliczam ;p

Co do białka to ja jem
http://www.********.com.pl/scitec-whey-isolate-p-146.html
w smaku super ;)

Maciek15
27-01-11, 16:21
O, myslalem ze za 2kg bialka to ja zaplace 50zl mniej

Keejdzi
27-01-11, 16:24
Popros ladnie bodego to moze z 20 zl rabatu dostaniesz :)

Po drugie to na prawde dobre białko ,więc myślę że sie oplaca

MolderDist
27-01-11, 18:41
poza tym co wyżej dodam jeszcze...
przykładowo białko o wartości BV=100 jest to wartość referencyjna, czyli ta do której porównuje się przyswajalność innych źródeł białka. BV=100 odnosi się do białka jaj kurzego, którego przyswajalnośc została opisana ta właśnie liczbą. BV dla białek WPC wynosi 104 a dla WPI 159. Co oznacza w takim razie BV=159? Tyle, że aminokwasy z danego źródła przyswajają się same w 100% , a oprócz tego nasilaja przyswajanie aminokwasów z innych źródeł białka o 59 (procent czy tez jednostek biologicznych)

bv to i tak mało ważny wyznacznik jak ktoś popatrzy na PER czy inne bardziej wartościowe to tez mu się kilka kwestii wyjaśni

teraz niech sobie kaźdy sam odpowie czy mądre jest pisanie np. 'na masie izolat to strata kasy'

o kompensacji aminokwasów tez mogliby niektórzy poczytać, na dobrą sprawę da się nawet tak skomponowac posiłki ze wegetarian dostarczy pełna pule aminokwasów w każdym ZRÓŻNICOWANYM posiłku


Przeczytaj jeszcze raz ten posty i zastanów się czy był w jaki kolwiek sposób na temat, czy ktokolwiek coś z niego zrozumie? (nie odpowiadaj tutaj, odpowiedz sobie sam)

Poprzedniego Twojego postu poprostu nie komentuje, bo każde zdanie musiałbym osobno cytować - nie chce mi sie.
Rozmowa z Toba nie jest mi do nieczego potrzebna. Pisz głupoty w swoim dziale.

*****

Widze jak zawsze rozmowa zeszła na inny temat.
Od tej pory rozmawiajcie z autorem bo to jemu trzeba ewentualnie pomóc

Keejdzi
28-01-11, 13:23
Ja tam zrozumialem ,nie wiem Molder masz problem z tym jak ktoś coś mądrego napisze :D ?

slim shady
28-01-11, 15:45
Wliczamy białko roślinne.

fallenursus
28-01-11, 15:55
Wliczamy białko roślinne.

na ch...;p

ps. a robcie co kceta. potem bedzie omfg nie rosne! fallen pomoz.

KowalX
28-01-11, 15:59
Ta jasne, a zjesz i 100g to wydalisz nie strawione, nie przyswojone i nawet w całości,a aminokwasy w roślinach są inne zrobione ze suszu ;)

slim shady
28-01-11, 20:10
na ch...;p

ps. a robcie co kceta. potem bedzie omfg nie rosne! fallen pomoz.
fajnie, pozdrawiam Pana

fallenursus
28-01-11, 23:29
whats up yo. wzajemnie

MolderDist
28-01-11, 23:35
Dobra, postarajmy się przynajmniej rozmawiać na spokojnie, a nie odrazu by ponosiły nas emocje bo tak do niczego nie dojdziemy.

***

Slim, KowalX - ja osobiście rozmawiam z wieloma zawodnikami "uprawiającymi" kulrutystyke, mam kontakt z niektórymi polskimi "guru" tego sportu - każdy odrazu Ci powie, że nie jeżeli trenujesz siłowo to nie wliczaj białka roślinnego

Po co tak na siłe chcecie je wliczać?
Ono jest nie pełnowartościowe i dobrze Best Body napisał i ja to również wiem, że można uzupełnić to białko dodając aminokiwasu, którego tam brakuje ale kto jest w stanie realnie to robić? Prawie nikt.

W produktach roślinnych występuje kwestia aminokwasu ograniczającego.

Powiem Wam więcej - kulturyści nawet nie chcą patrzeć już na twaróg itd. dla nich liczy się mięcho bo oni już są tak przekonani, że uważają, że najlepsze efekty daje mięso i to czerwone.

Ja staram się zgłębiać teorie ale teoria to nie wszystko, trzeba patrzeć tak samo na praktyke.
W teori glutamina działa na wszystko, a w praktyce? Z tego co miała działa - prawie nic.

***

Napiszcie czemu tak się upieracie, żeby wliczać białko roślinne, wtedy dojdziemy do konsensusu.
Ja nie pisze tego co sam sobie ubzdurałem, podam Wam jeszcze przykład. Michał Karmowski rozmawiał z Dorianem i Kevinem Flexem i sie pytał co uważają, za najlepsze. Obydwaj wspominali, że najlepsze efekty widzą po jedzeniu jak najwiecej wołowiny.

KowalX
29-01-11, 00:23
Dobra, postarajmy się przynajmniej rozmawiać na spokojnie, a nie odrazu by ponosiły nas emocje bo tak do niczego nie dojdziemy.

A co poniosło Cię? :)



Slim, KowalX - ja osobiście rozmawiam z wieloma zawodnikami "uprawiającymi" kulrutystyke, mam kontakt z niektórymi polskimi "guru" tego sportu - każdy odrazu Ci powie, że nie jeżeli trenujesz siłowo to nie wliczaj białka roślinnego

A ja rozmawiam z profesorami i doktorami na co dzień. No i co? :P


Po co tak na siłe chcecie je wliczać?
Ono jest nie pełnowartościowe i dobrze Best Body napisał i ja to również wiem, że można uzupełnić to białko dodając aminokiwasu, którego tam brakuje ale kto jest w stanie realnie to robić? Prawie nikt

A myślałem ,że ja też to pisałem :P .Jakoś się przy tym nie męczę. I też po to żeby nie przesadzać z białkiem, a i dostarczać wszystkich potrzebnych składników, poza tym lubię wiele roślin ;)
Robisz sobie jaja? Przecież to jak połączenie jajka z boczkiem w jajecznicy ;) A dla tych co już nie potrafią nawet tego jaki problem połączyć białko roślinne ze zwierzęcym? :]


W produktach roślinnych występuje kwestia aminokwasu ograniczającego.

A w produktach zwierzęcych nie? :] Poza tym coś sugerujesz tymi podstawami, dlatego cały temat piszę,że wystarczy łączyć odpowiednio posiłki.


Powiem Wam więcej - kulturyści nawet nie chcą patrzeć już na twaróg itd. dla nich liczy się mięcho bo oni już są tak przekonani, że uważają, że najlepsze efekty daje mięso i to czerwone.

Super, też nie przepadam za serem, za mało wapnia do zbyt dużej ilości białka :)


Ja staram się zgłębiać teorie ale teoria to nie wszystko, trzeba patrzeć tak samo na praktyke.
W teori glutamina działa na wszystko, a w praktyce? Z tego co miała działa - prawie nic.

A teoria ta myślisz skąd powstała, ktoś siedział na kamieniu i nagle sobie wymyślił łączenie posiłków i rolę aminokwasów. O czym mówisz w kwestii glutaminy,że działa na wszystko i w praktyce? Jeśli chodzi Ci o jakieś wzrosty mięśni to jeszcze trzeba patrzeć jakie tam wyniki wyszły ,beznadzieja ;) Za to w kwestii regeneracji się przydaje.


Napiszcie czemu tak się upieracie, żeby wliczać białko roślinne, wtedy dojdziemy do konsensusu.
Ja nie pisze tego co sam sobie ubzdurałem, podam Wam jeszcze przykład. Michał Karmowski rozmawiał z Dorianem i Kevinem Flexem i sie pytał co uważają, za najlepsze. Obydwaj wspominali, że najlepsze efekty widzą po jedzeniu jak najwiecej wołowiny.

Praktyki z wykształcenia, źródeł, nie tylko google :) z wiedzy większych autorytetów w dziedzinie żywienia niż kulturyści, choć nie mówię ,że nic nie wiedzą. (żeby później nie było ,że uważam ich za matołów w tej kwestii ,bo masz skłonność do nadinterpretacji ;)).
A w tekście co przytoczyłeś na temat Doriana co to ma do roślin? Choć w sumie podążając tym tropem sam widzisz,że aminokwasy to nie wszystko ;)

MolderDist
29-01-11, 00:49
Dobra, chciałem rozmawiać spokojnie. Nie da się. Do każdego mojego zdania wtrącasz jakieś uwagi na mój temat, zamiast przedstawić swoje argumenty - ja powiedział tak jak myśle, Ty piszesz, że ja uważam źle i tyle. Tak do niczego nie dojdziemy. Odniose się tylko do jednego - w profesorami i doktorami, którymi rozmawiasz problem polega na tym, że nie uprawiają sportu siłowego <większość> a jednak tutaj jest zasadnicza różnica bo jak wspomniałem trzeba poznać teorie jak i praktyke i na tej podstawie wysnuwać wnioski - nie tylko z jednego lub drugiego, dlatego też w żaden sposób nie można brać przykładu z kulturystów.

Chciałem dobrze - wyszło jak zawsze, czyli nic.
Temat zamykam bo nijak się ma do pomocy autorowi (a jednak dyskutowac bez emocji sie tutaj nie da). Jak autor będzie nadal pragnął pomocy, niech założy nowy temat, wtedy być może ktoś skupi się na nim.