PDA

Zobacz pełną wersję : Haki do MC



Pioter1994
22-01-11, 17:21
Jak myślicie warto kupić? Mam problem, ponieważ puszcza mi uchwyt podczas martwego ciągu. Do tego ćwicze u siebie w piwnicy i jak mi ciężar spadnie to jest ogormny huk i rodzicie się drą. Jeżeli macie jakieś dobre i sprawdzone to proszę o linki. Ja znalazłem takie:

http://allegro.pl/trec-haki-treningowe-i1416505923.html

Używam też rękawic treningowych od Treca i się sprawdzają.

luo
22-01-11, 21:47
A nie lepiej kupić paski?

mc3k
23-01-11, 13:18
chwyt na zamek + magnezja( znajdziesz w kazdym sklepie wspinaczkowym)

Paski w takich cwiczeniach jak MC, uposledzaja Twoje nadgarstki - Twoja sile chwytu. Sztanga zawsze roluje sie w dol, nie ma od tego odstepstw, w paskach bedzie sie rolowac w dol dokladnie tak samo, z tym ze paski beda przeszkadzaly przed calkowitym puszczeniem, ale kciuk pusci - ciezar bedziesz trzymal na 4 palcach, efekt koncowy moze byc taki, ze pouszkadzasz sobie paliczki. Za slaby chwyt masz nic wiecej. Rekawiczki tez guzik pomagają.

Miluss
23-01-11, 18:02
Ja ostatnio kupiłem power pin, bardzo przydatna rzecz do walki z większymi ciężarami, szczególnie dla osób ze słabym chwytem jak ja :) Swojego czasu robiłem nawet dodatkowe ćwiczenia pod tym kątem, ale mimo wszystko bez pasków nie potrafię odpowiednio dotrenować pleców.

Micek185
23-01-11, 18:09
haków nie używałem nigdy ale słysząłem opinie że nie są wygodne i się wyginają.
paski są dobre do najcięższych serii,smiało używaj,sałby chwyt uniemożliwi ci dobre dokonczenie treningu pleców,a tak masz pewność że skończysz serie i sztanga ci nie wypadnie.a chwyt wzmocnisz w innych cwiczeniach np unoszeniem nadgarstków lub poprostu trenując z dużymi cieżarami,wypowiedzi mck3 nie bierz pod uwagę,nie ma zielonego pojęcia o tym.

mtm
23-01-11, 18:35
paski .

Pioter1994
23-01-11, 18:40
Chce iść do sklepu ale jeszcze zapytam czy macie jakieś sprawdzone firmy czy może firmy które się nie sprawdziły? Bo niestety można się trochę walnąć na niektórych rzeczach np: rękawicach które rozwalają się po 2 tygodniach.. i kasa w błoto.

Micek185
23-01-11, 18:42
trec ma dobre paski używam ich na silowni publicznej solidne grube,nie wrzynaja się aż tak moco w lape nawet przy 190kg,a kosztują chyba ok 25zl.

mtm
23-01-11, 18:52
Kupujesz gruby pasek , pokazujesz szwaczce jak zszyć i masz .

ps.treca też mam nie są złe ,ale mogły by byc lepsze .

Miluss
23-01-11, 18:55
Miałem kiedyś paski z Power system, niestety zostawiłem je raz na siłowni i przepadły, ale dobrze je wspominam, mocne i podszyte grubą pianką, więc polecam

Patriot
24-01-11, 15:33
a ja używam magnezję i tylko magnezje i jest git :)
używałem różnych cudów w życiu i magnezja sprawdza się najlepiej. Najpierw tylko dobrze złapię z całych sił sztangę i na pewno nie puści ;)

Micek185
24-01-11, 16:12
magnezja tez jest dobra ale syfu narobisz:)choć napewno jest lepszym rozwiązaniem niż paski ale nie daje aż takiej pewności chwytu.

Patriot
24-01-11, 17:01
no syfu trochę będzie ;p
ale jeśli jest to tylko twoja domowa siłownia i Ci to nie przeszkadza to możesz spróbować z magnezją jeśli jeszcze nie miałeś okazji. Dużo ona nie kosztuję ;)

flutebox
24-01-11, 18:22
Używam pasków Everlasta dla mnie są idealne i tanie chyba 25 zł

Pioter1994
24-01-11, 18:59
Wole paski. Nie chce wszystkiego uwalić i co chwilę zamiatać. Czyli polecacie Trec i Everlast. Dzięki!

Ninja165
24-01-11, 19:01
Tez mam te z Everlasta i są w zupełności wystarczające.

m@bi
24-01-11, 21:35
Warto paski ale to nie rozwiązuje problemu. Trzeba wzmocnić przedramiona chyba ze już naprawdę targasz ogromne ciężary :))

Patriot
24-01-11, 21:42
na pewno przedramiona bardziej wzmacnia robienie martwego ciągu z dużym ciężarem niż machanie gryfem :)
ja przedramion nie robiłem od ponad roku, a jakoś na siłę w martwym i ogólnie siłę przedramion nie narzekam

mtm
24-01-11, 21:43
"Widziałeś gości z wielkimi ramionami ? i kurzymi przedramionami ?" Dorian - o paskach .

Micek185
24-01-11, 22:08
to teraz pomyślcie chcecie rozbudować plecy i wiecie że spokojnie możecie robić serie do załamania z ciezarem np 200kg,a macie słaby chwyt i możecie maxymalnie założyć 150 i machać tym 20razy a i tak mozecie dalej tylko ręce puszczaja,więc co w takim wypadku?
lepiej zrobić np 3 serie mc bez pasków do tego obciążenia które dasz rade a na koniec serii dac paski zeby dobrze przetrenować plecy.
i gwarantuję że przez te 3 serie chwyt będzie sie wyrabiał,różnego rodzaju cwiczenia np wiosło,młotki czy np biceps z sztanga tez wzmacniają przedramie,więc nie popadajcie w skrajności,po coś te paski zostały wymyślone.

Pumbas
24-01-11, 23:02
Kupiłem haki - nie polecam!!! Są niewygodne, mam nadzieję ze paski lepiej dają radę (jeszcze nie miałem okazji spróbować).
Robienie każdej serii martwego w paskach to by trochę głupota była, bo chwyt stałby w miejscu a plecy rosły i byłoby tylko coraz gorzej.
Ale robienie najcięższych serii - czemu nie, właśnie po to są paski... tak jak micek pisze.

Pioter1994
25-01-11, 18:25
Właśnie o to mi chodziło że do ostatnich serii. Dla mnie przedramiona stały się ważne po przeczytaniu artykułu Arniego o przedramionach i trzeba przyznać zmotywował mnie. A paski mam zamiar używać tylko do jednej ostatniej serii bo właśnie z nią mam największy problem.

Pioter1994
25-01-11, 23:01
Jeszcze takie pytanie. Podczas MC odkładacie ciężar na ziemie? Czy zatrzymujecie w powietrzu nad ziemią i robicie kolejne powtózenie?

Miluss
25-01-11, 23:52
Zależy jaką formę martwego ciągu wybierzesz, obie są poprawne. Rumuński - czyli bez odkładania ciężaru, bardziej angażuje mięśnie dwugłowe uda, chociaż dużo zależy od wykonania.

slim shady
26-01-11, 00:02
Jeszcze takie pytanie. Podczas MC odkładacie ciężar na ziemie? Czy zatrzymujecie w powietrzu nad ziemią i robicie kolejne powtózenie?
Na dużym ciężarze tak, zresztą uchwyt i tak by nie wytrzymał, możesz spróbować uchwytu zamkowego i magnezji ;)

mtm
26-01-11, 00:11
MARTWY CIĄG TO ODERWANIE CIĘŻARU Z MARTWEGO POŁOŻENIA , INNE WARIANTY NIE SĄ "MARTWE" http://forum.animalpak.pl/images/smiles/7.gif

Micek185
26-01-11, 00:26
nom,i ciężko jest zrobic mc bez odkłdania żeby nie angażować dwójek.co innego z odkładaniem.początkującemu bedzie strasznie cięzko to zrobić.

Pioter1994
26-01-11, 17:39
Ja nie odkładam ciężaru może dlatego uchwyt mi puszcza. Na początku jak zaczynałem to odkładałem, ale stwierdziłem że tak jest ciężej a wole cięższe ćwiczenia wybierać bo to wyzwanie zawsze jakieś. To lepiej odkładać czy nie?

Slim uchwyt na zamek - czyli? Ja zawsze robię lewa nachwyt prawa podchwyt. Jak zaczynałem oby dwie nachwyt, ale na zamek nie słyszałem nigdy, a w necie dużo o tym nie ma (tylko na esfede jakiś niewyraźny filmik :L) Mógły ktoś opisać?

Micek185
26-01-11, 18:26
to co robisz to własnie chwyt zamkowy :)lewa nachwyt prawa podchwyt,lub na odwrót:)

.rocky
26-01-11, 18:29
na tym martwy ciag polega zeby oderwac ciezar z martwego polozenia a nie machac w powietrzu

p.s widze ze juz mnie wyprzedzili

Pioter1994
26-01-11, 18:48
lol Czyli od następnego treningu zaczynam odkładać na ziemię. Fajnie bo odkładając na ziemię mogę jeszcze większe ciężary używać, teoretycznie wydaję się to prostsze bo odkładając jest chwila w której można odpocząc (kiedy ciężar jest na ziemi) do tego przedramiona nie będą tak dostawać.

mtm
26-01-11, 18:53
Za dużo gadasz , za mało zapierdalasz .

Pioter1994
26-01-11, 19:12
Zapierdalać będe za 20 min. :P

opalinho
26-01-11, 21:12
Ja mam paski samoróbki, kupiłem coś ponad metr materiału pod te paski(taki jak przy torbach czy plecakach jest,pewnie wiecie o co kaman). Wyszło mnie to chyba cos ze 3 zeta w pasmanterii, Mama zszyła odpowiednio na maszynie. Sprawują się bez zarzutu, jednak tylko do ostatnich serii MC czy wiosła używam.

Pioter1994
27-01-11, 20:16
Kupiłem dzisiaj paski Trec'a za 20 zł. Zobaczymy jak się sprawdzą. Dzięki za pomoc wszystkim.

puma007
27-01-11, 22:18
Pierd****** kurde,po co wam paski,jedna lapa podchwyt,druga nachwyt i nic wiecej,tez zalezy jakie ciezary,ja mam nadzieje ze jeszcze przez 30kg progresu uda mi sie bez paskow jechac:)

opalinho
28-01-11, 00:07
Pierd****** kurde,po co wam paski,jedna lapa podchwyt,druga nachwyt i nic wiecej,tez zalezy jakie ciezary,ja mam nadzieje ze jeszcze przez 30kg progresu uda mi sie bez paskow jechac:)

wiosłować w opadzie też bedziesz takim chwytem?

Pumbas
28-01-11, 00:27
puma ja mam tym mieszanym chwytem tendencje do wykrzywiania kręgosłupa, to już chyba lepiej wziąć paski do tych najcięższych serii i mieć odrobinę mniejsze forearmy niż zajebany kręgosłup.
co nie zmienia faktu że mieszanym i tak utrzymam kilkadziesiąt kg mniej niż mogę ciągnąć..

puma007
28-01-11, 10:35
opalinho,o wiosle nie mowilem,tylko o MC...zreszta ja do wiosla tez nie uzywam,poprostu jak narazie nie musze

Pumbas,jednemu pasuje taki,drugiemu,normalny a trzeci musi miec paski,wiadomo nikt nie jest rowny...Ja narazie mieszanym ostatnią serie robie i nie narzekam,choc powiem ze kiedys,jakis rok temu mniej podnosilem i nawet mieszany puszczal...Moze za malo podnosze i dlatego nie potrzebuje

luo
28-01-11, 11:43
Wzmacniajcie przedramiona. Przy innych ćwiczeniach ze sztangą czy sztangielkami zaciskajcie mocniej gryf. Nie wiem ile ciągacie że wam wypada sztanga z ręki. Ja przy 120x8 nie miałem problemów z chwytem, a jakichś mega dużych przedramion niemam.
Możecie próbować też uchwytu zamkowego

puma007
28-01-11, 12:24
luo przy 140 a nawet 150 utrzymasz,tylko to stopniowo przyjdzie z czasem,chociaz ja teraz jednak troche zmienie zdanie xD bo przypomnial mi sie znajomy ktory ma dlonie jak dziecko,krotkie palce itd i 100 kg mu ciezko utrzymac...

luo
28-01-11, 13:31
No niby tak, wielkość dłoni też ma też duże znaczenie

Pioter1994
02-02-11, 11:18
Chciałbym podsumować temat i podziękowac wszystkim za pomoc. Wczoraj testowałem paski i sprawdziły się znakomicie ! Praktycznie w ogóle nie musiałem skupiać się na pracy przedramion.Polecam i jeszcze raz dzieki all.