PDA

Zobacz pełną wersję : Wzrost a ćwiczenia kilka pytań



wojtek.
17-01-11, 14:38
Witam, chciałbym prosić o odpowiedzi na następujące pytania :
1. Czy w wieku 16 lat powinno się ćwiczyć na siłowni ?
2. Czy siłownia całkowicie hamuje wzrost w tak młodym wieku ?
3.Jeśli nie to prosił bym o wypisanie wszystkich ćwiczeń obciążających kręgosłup.
4. Czy są może jakieś ćwiczenia wspomagające rośnięcie ( w górę nie w szerz :))

Z góry dziękuję. Aha dodam że na siłownie chodzę 2 miesiące i nie wiem czy nie popełniłem jakiś błędów.
Pozdrawiam.

szycha77
17-01-11, 14:55
1. Można.
2. Nie.
3. Przysiady, martwy ciąg, wyciskanie na barki. To są podstawowe ćwiczenia. Oczywiście jeżeli będziesz je poprawnie wykonywać (po rozgrzewce) to nic się stanie.
4. Nie ma takich.

mtm
17-01-11, 16:09
Ćwiczenie wykonywane z głową (technika/ciężar) stymulują wzrost (ile go tam stymulują to pozostawiam wam do oceny)

Jako taka raczej bardziej ciekawostka , jak jesteś niskiego wzrostu to rozciągaj się przed spaniem - legendy głoszą że niby pomaga .

p.s ile masz cm ?

wojtek.
17-01-11, 16:15
170 :(

A są może jakieś odżywki które w naturalny sposób pomagają rosnąć ?

PS.
Także dodatkowo pływam 2-3 razy w tyg.

mtm
17-01-11, 16:40
Wierz mi zgłębiałem ten temat nie raz . Nie ma odzywek ani ćwiczeń na wzrost . To masz zapisane w genach , spokojnie 16 lat 170 to nie tak mało . Są przypadki (chyba poniżej 160 , że lekarz przepisuje hormon wzrostu . Ale tobie nie przepisze i nie kupisz sobie tego .

wojtek.
17-01-11, 17:15
A jeszcze takie pytanie, czy ćwiczenia wykonywane na stojąco - wszelakiej gamy ćwiczenia na biceps, triceps , łydki nie obciążają kręgosłupa lub takie ćwiczenia na plecy jak "allahy" ?

mtm
17-01-11, 17:21
Myślę że to link dla ciebie : http://www.e-gym.pl/showthread.php?15375-Trening-w-M%B3odym-Wieku-Artyku%B3-info-zbi%F3r
Już tak się panicznie nie bój o ten kręgosłup .
Allach to z plecami mają wspólnego tyle co Rokr z kulturystyką http://www.e-gym.pl/customavatars/avatar11740_5.gif

xxmłodyxx
17-01-11, 19:32
jezeli masz urosnąc to urosniesz...ja zaczynałem miałęm 163 bodajrze i 14lat chyba, tyle ze to nie były regularne treningi.. teraz mam 171cm a trenuje wszystko. Co nie znaczy ze na pałe mozna walic ciezar do oporu i wogóle

puma007
17-01-11, 22:20
Ale tobie nie przepisze i nie kupisz sobie tego .

Nie klam go :)

mtm
17-01-11, 22:32
Nie klam go :)
Oświeć mnie ;)

puma007
17-01-11, 22:37
kupi hormon wzrostu bez konsultacji z lekarzem ;)

mtm
17-01-11, 22:39
kupi hormon wzrostu bez konsultacji z lekarzem ;)
mówisz o HGH rozumiem ;> ?

puma007
17-01-11, 22:48
yhym....:)

Pumbas
17-01-11, 23:12
no bo każdy 16 latek ma wolne 12 kafli, pomijając fakt że to pomyłka w tym wieku z hgh mierząc 170.
kilka cm pewnie podrośniesz, a to już wystarczy żeby grubo namieszać w kulturystyce, jeśli masz gen.

Lee priest ma bodajże 163cm, a potrafił namieszać na scenie, wiec wzrost nie aż tak ważny w bb :d

xxmłodyxx
18-01-11, 17:51
kupic moze bo jak ma obrotnych znajomych to załatwi... tyle ze po tym nie zawsze moze urosnąc w góre...u nas jeden niby to brał i ze tam niby urusł, a inny brał(ale to taki koks i cykl robił) to mu szczeke wy*ebało prawie jak arniemu

Micek185
18-01-11, 18:20
Witam, chciałbym prosić o odpowiedzi na następujące pytania :
1. Czy w wieku 16 lat powinno się ćwiczyć na siłowni ?
2. Czy siłownia całkowicie hamuje wzrost w tak młodym wieku ?
3.Jeśli nie to prosił bym o wypisanie wszystkich ćwiczeń obciążających kręgosłup.
4. Czy są może jakieś ćwiczenia wspomagające rośnięcie ( w górę nie w szerz :))

Z góry dziękuję. Aha dodam że na siłownie chodzę 2 miesiące i nie wiem czy nie popełniłem jakiś błędów.
Pozdrawiam.

1.16 lat to najlepszy wiek do zaczęcia treningów silowych w tym momencie hormony ci buzują,jesli zaczniesz robić to od samego początku z głową po roku bedziesz bogatszy o kilkanaście kg.
2.niegdy siłownia nie hamowała wzrostu to mit przekazywany z pokolenia na pokolenie przez to że wielu kulturystów odnoszących sukcesy jest poprostu nisich,jest im lepiej utrzymać wagę i nie potrzebuja tyle jedzenia co np gośc który ma 190cm wzrostu i 150kg wagi.
3.praktycznie wszystkie cwiczenia obciążaja kręgosłup,najbardziej narażony jest dolny odcinek kręgosłupa gdy wykonujesz cwiczenia siedząc np wyciskanie sztangi siedząc nad głowe lub przy takich cwiczeniach jak przysiady czy różnego typu wiosłowania czy martwy ciąg.
4.jedz dużo cwicz z głową nie przetrenowuj się a bedziesz rósł normalnie jak rówieśnicy.w tym wieku nie potrzebne ci żadne odzywki,hormony itp,wykorzystuj potencjał swojego organizmu.dobrzze jest co jakis czas zrobić badania ogólne i skonsultowac to z lekarzem skoro tak dbasz o zdrowie.swoją drogą masz bardzo dobre podejście do tego sportu.
cwicz z głową,pozdro!

puma007
18-01-11, 22:34
Pumbas,czy 12 kafli musialby polorzyc to nie wiem,jak mlody napisal,ma sie wtyki ma sie prad:),kumpel tez brał ten badziew tylko ze w wieku 15podajrze albo 14,tylko nie wiem czy mial jakas pdorobe,czy dobry towar bo tak wyjebal przez 2-3 miechy w gore...czy to genetyka pomogla ???,No rodzicow wysokich nie ma,i budowy tez zajebistej tez nie ma a raczzej nie mial hehe:)