PDA

Zobacz pełną wersję : Złamanie z przemieszczeniem



GrubyHolland
09-01-11, 21:32
witam nie bede sie rozpisywał krótkie pytanie czy podczas złamania z przemieszczeniem (kosc w przedramieniu) moge stosowac Joint therapy plus, glucosamine 900 TREC ?

Hermann
09-01-11, 22:37
Jakie leki przeciwzakrzepowe masz zalecone, w jakich dawkach i czy masz przepisany Ossopan?

GrubyHolland
09-01-11, 22:45
nic nie zostało przepisane ;/;/ ani zalecone

Hermann
09-01-11, 22:54
Suple które wymieniłes nie zaszkodza Ci możesz śmiało brać. Uważaj na łape i pamiętaj o rehabilitacji, po zdjeciu gipsu ponowny RTG aby sie upewnić czy wszystko Ok i pomaleńku , powrót do ćwiczeń od małych obciążeń i bez szaleństw. Trzymaj sie

KowalX
10-01-11, 00:52
Nie zawsze przy kontuzjach można stosować takie suplementy. Spytaj lekarza czy możesz.

fallenursus
10-01-11, 01:06
kreatyne bym wcinal

GrubyHolland
10-01-11, 09:40
nie mogę się umówić z lekarzem nie jestem w pl, wychodzi na to że moge to brać??

Hermann
10-01-11, 12:33
Owszem, nie zawsze przy kontuzjach można stosowac niektóre suplementy ale w tym konkretnym przypadku chodzi o złamanie , a oba suplementy działają korzystnie zarówno na tkanke kostna jak i stawową. Przeczytaj dokładnie skład preparatów a przekonasz sie że nie spowodują one żadnych niekorzystnych reakcji na organizm. Generalnie złamanie nie ma tu zadnego wpływu na stosowanie tych suplementów a one nie stanowią żadnego zagrożenia.

KowalX
10-01-11, 12:42
W samym złamaniu nie pomogą,szkoda kasy.

Hermann
10-01-11, 13:04
Owszem niewiele choć w artykule napisane że glukozamina jest pomocna. Ja miałem wrażenie , że Koledze Grubemu chodzi o to czy mu nie zaszkodzą bo myśle że te specyfiki stosuje na stawy i nie wie czy kontynuować czy przerwać. Może pytanie nie było skonstruowane precyzyjnie w kazdym razie sądze że jeżeli bierze na np kolana czy barki to można kontynuować bez zagrożenie dla zdrowia. W celu przyspieszenia gojenia złamań sa inne leki ale to juz kompetencje lekarza.

http://www.webshock.com.pl/rehabilitacja-po-zlamaniach/

fallenursus
10-01-11, 14:08
gruby krete szamaj

GrubyHolland
10-01-11, 14:48
co w tym ma pomóc kreatyna ??

KowalX
10-01-11, 17:04
Owszem niewiele choć w artykule napisane że glukozamina jest pomocna. Ja miałem wrażenie , że Koledze Grubemu chodzi o to czy mu nie zaszkodzą bo myśle że te specyfiki stosuje na stawy i nie wie czy kontynuować czy przerwać. Może pytanie nie było skonstruowane precyzyjnie w kazdym razie sądze że jeżeli bierze na np kolana czy barki to można kontynuować bez zagrożenie dla zdrowia. W celu przyspieszenia gojenia złamań sa inne leki ale to juz kompetencje lekarza.



Artykuł mało wartościowy skoro tak jest napisane :) Wyda niepotrzebnie pieniądze,a w przypadku leków trzeba by było sprawdzać interakcję :)


co w tym ma pomóc kreatyna ??

Może pomóc np. w utrzymaniu sprawności mięśni.

Hermann
10-01-11, 17:24
Kowal przeczytaj uważnie. Gruby nie bierze żadnych leków więc nie wiem o jakie interakcje chodzi.Zapytałem o to w pierwszym moim poście.. Pytanie zadał proste; czy może brać. Moja odpowiedż - jak chce to może, nie zaszkodzi mu to. Jeżeli twierdzisz że nie może to prosiłbym abys to jakoś sensownie wytłumaczył. Czy chodzi o względy ekonomiczne , czy widzisz w tym jakies niebezpieczeństwo?

slim shady
10-01-11, 20:55
Kreatyna pomoże w zmniejszeniu spadków/ubytków mięśni w poszkodowanej ręce w stosunku do zdrowej.

KowalX
10-01-11, 21:10
Kowal przeczytaj uważnie. Gruby nie bierze żadnych leków więc nie wiem o jakie interakcje chodzi.Zapytałem o to w pierwszym moim poście.. Pytanie zadał proste; czy może brać. Moja odpowiedż - jak chce to może, nie zaszkodzi mu to. Jeżeli twierdzisz że nie może to prosiłbym abys to jakoś sensownie wytłumaczył. Czy chodzi o względy ekonomiczne , czy widzisz w tym jakies niebezpieczeństwo?

Czytam uważnie, odnośnie interakcji było to stwierdzenie do twojego komentarza odnośnie leków ,które ewentualnie przepisał by mu lekarz. Złamania,lepiej jak się goją same, bez "przyśpieszaczy" choć mi głównie chodzi o względy ekonomiczne i w ten sposób mu zaszkodzi ,że zmarnuje pieniądze, pzdr.

CIASTECZKOWY POTWOR
10-01-11, 21:39
w trakcie rechabilitacji mozesz zjesc kozie ziele
heehehe