PDA

Zobacz pełną wersję : Trening nóg



seras666
09-01-11, 11:08
panowie, z racji tego iz mam kilka wad potrzebowałbym ćwiczenia nie obciążające kolan i kręgosłupa na nogi, mam prase do nóg ale to troche malo.

Micek185
09-01-11, 12:16
co to za wady?

seras666
09-01-11, 12:31
szpotawosc kolan i skolioza, na szpotawosc mam juz wkladki, za pare lat moze to wyeliminuje,

luo
09-01-11, 13:18
Jeśli chodzi o plecy to przeczytaj ten (http://www.e-gym.pl/showthread.php?29126-Skolioza&highlight=) temat.

Jeśli chodzi o szpotawe kolana to znalazłem taki zestaw. Niewiem czy go widziałeś ale może się przydać

ZALECANE ĆWICZENIA - KOLANA SZPOTAWE
1. Siad prosty, nogi związane w kolanach. Ruch - wznos nóg z maksymalnym napięciem mięśni.
2. Postawa stojąca. Ruch - napinanie pośladków i łączenie kolan.
3. Leżenie przodem, między stopami chusteczka. Ruch - unoszenie nóg prostych w górę - wytrzymać.
4. Leżenie przodem. Ruch - napinanie mięśni pośladkowych z próbą łączenia kolan.
5. Leżenie przodem, kolana złączone taśmą. Ruch - wznos prostych nóg nad podłogę.
6. Leżenie tyłem. Ruch - wznos prostych nóg i łączenie ich.

- w szpatawości przykurczona grupa przyśrodkowa(tzw.obroncy cnot niewiescich..hehe),ktora nalezy rozciagnac
-rozciagnieta i oslabiona czesc boczna mm uda..
nalezy wzmoacnic


PRZECIWWSKAZANIA :
W przypadku kolan szpotawych przeciwwskazany jest siad skrzyżny.

-masz przykurczona grupę przyśrodkową(tzw.obrońcy cnót niewieścichhttp://img831.imageshack.us/img831/4679/morda.gif), należy ją rozciągnąć
-jak też masz rozciągniętą i osłabioną część boczna mm uda którą należy wzmocnić

Ogólnie rzecz biorąc na boczną część uda najlepiej nadają się wypychania na suwnicy, ze stopami trzymanymi wąsko, ruch kolan wzdłuż linii stóp. Pierwsza pozycja jaką Mogą być też przysiady bez obciążenia, oczywiście stopy i kolana pracują w takiej samej płaszczyźnie. W TYM (http://www.youtube.com/watch?v=hotGoc5Ye7w) filmie masz pokazane, w granicach 2:10

Przy tej wadzie, dochodzą jeszcze wady stóp także nad nimi też musisz poracować.
Unikaj też długiego statycznego wysiłku(np:stojąc w miejscu), skoków ,biegów

Micek185
09-01-11, 13:24
Przykładowe ćwiczenia:


siad ugięty podparty, stopy rozstawione, naprzemienne skręcanie ugiętych kończyn dolnych do wewnątrz z równoczesnym dotknięciem kolan do podłoża;
leżenie przodem na ławeczce, ramiona wyciągnięte i chwyt za obrzeże ławki, Nogi poza ławką. Wykonanie nogami wyprostowanymi w stawach biodrowych i kolanowych ruchów nożycowych;
siad ugięty podparty, między kolanami piłka gumowa, zgniatanie kolanami piłki;
siedząc na ławeczce, woreczek między kolanami, próbujemy prostować nogi;
leżenie tyłem, rozkrok, złączenie kończyn dolnych przez ugięcie w stawach kolanowych do wewnątrz, stopy na zewnątrz;
w siadzie skulnym ręce w bok zgięte w stawie łokciowym, opad tułowia w tył, woreczek między kolanami;
leżenie tyłem, woreczek między kolanami, rysowanie kółek w lewą i w prawą stronę;
w staniu w lekkim rozkroku, ugięcie kolan (półprzysiad) z równoczesnym zbliżeniem kolan do siebie przez naciskanie dłońmi na boczne okolice kolan;
w staniu tyłem do drabinek (ściany), unoszenie nogi zgiętej w stawie kolanowym w górę w skos przez nogę przeciwną;
podskoki obunóż na materacu, ręce oparte na skrzyni (stole), woreczek między kostkami, kolana związane.

info z : http://www.zdroweporady.pl/2007/wady-kolan-koslawosc-szpotawosc/

ze skoliozą napewno musisz wyeliminowac normalne przysiady ale z cwiczen które możesz wykonywac wynika że prasa leząc (dwójki) i prasa siedząc na czwórki bedzie bezpiecznym wyborem,to samo jesli dobierzesz odpowiedni ciezar założysz pas to bedziesz mógł robic mc na prostych nogach. jednak nie mam pewnosci dlatego dobrze by było gdybys z tym zestawem cwiczen zglosił sie do lekarza i niech on sam stwierdzi czy ci to nie zaszkodzi.

z artykułu wynika jeszcze ze maxymalnie wada ta zanika w 10roku życia więc może nawet nie masz tej dolegliwości?najlepiej bedzie się skontaktowac z lekarzem.
pozdro

seras666
09-01-11, 13:41
bylem niedawno u ortopedy, i przepisal mi wkladki na szpotawosc, powiedzial ze tylko przez wkladki to moge wyeliminowac, co mi jeszcze powiedzial ciekawego to to ze mam nie cwiczyc na stojaco tylko na lezaco, no ale to jest raczej nie mozliwe, postaram sie jeszcze udac do fizykoterapeuty. narazie wychodzi na to ze dobrym wyborem cwiczen z ciezarami beda wypychania na suwnicy, i prasa do nóg, ciekawi mnie tez martwy na prostych.

Micek185
09-01-11, 14:38
suwnica tez bedzie dobra jesli dołączysz do tego przytrzymywanie kolan rękami tak jak w soisie cwiczen które możesz wykonywac,dobrym wyborem było by pewnie też włożenie między kolana jakiejś piłki np na suwnicy ale tak jak mówię musisz spisac sobie te cwiczenia i pokazać lekarzowi,sywnica nie kładzie już takiego nacisku na lędzwie więc powinno się sprawdzic.