PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie kcal, różnica przed i po



GrzechuuJG
05-01-11, 16:23
Strzałeczka wszystkim :) Jestem Grzesiek, pochodzę z Dolnego Śląska, mam 17 lat i po raz kolejny proszę Was o pomoc.

Nie chcę się za bardzo tu rozwodzić, więc będę się streszczał. Mam problem. Problem dotyczy mojej sylwetki, która mi się nie podoba, a przez którą mam wielkie kompleksy. Mam około 1,80m wzrostu, ważę równo 60kg, jestem ektomorfikiem. Zamierzam wziąć się za siebie tak konkretnie, tzn. nabrać masy. Dieta + siłka + jakiś gainer i myślę, że pomoże ;) Tu mam takie pytanie.

Przyjmijmy, że (czysto teoretycznie) do mojego organizmu, by utrzymywać stałą masę muszę dostarczyć 3000 kcal. By nabrać masy będę mu dostarczał ok. 5000 kcal. Oprócz diety, jako uzupełnienie, dorzucę jakiegoś gainera. Załóżmy, że po jakimś tam okresie czasu nabiorę masy. I co wtedy? Jak to wtedy ze mną będzie? Mojemu organizmowi będę musiał dostarczać te 5000kcal tak, by nie spaść z masy? Będzie tak, że nabierając masy mój organizm będzie w stanie przyjmować więcej jedzenia tak, bym spokojnie mógł wchłonąć większe ilości pokarmu, które były normalne ,,na diecie''?

sts
05-01-11, 16:29
w końcu ci się znudzi te 5000kcal mi po 2-3 miesiacach mi się nudzi nawet 3000 kcal i se odpuszczam czasem i nie liczę tylko jem co kilka godź jak mam czas w sumie to mi nie spada nic byle bym ćwiczył :) i czasem czymś wspomógł .Ale ja to ja nie wiadomo jak u ciebie.

luo
05-01-11, 17:07
Jak przytyjesz, to jedząc te umowne "5k kcal" przestaniesz rosnąć i będziesz musiał jeść więcej żeby dołożyć jeszcze kilka kg, proste. Tak nawiasem mówiąc, wystarczy nadwyżka ok 500-700kcal;)

KowalX
05-01-11, 17:17
Wszystko zależy od tego co jesz i jak to rozłożysz w czasie, samo kcal to nie wyznacznik wszystkiego.