PDA

Zobacz pełną wersję : Trening



furious
03-01-11, 21:25
Hej chcialem sie zapytac czzy jest jakas masc czy jakies cwicznia na nadgarstek czy cos w tym stylu , bo ostatnio po 5 tyg przerwie na silowni zaczol mnie nadgarstek bolic przy cwiczeniach na biceps , a przerwa byla spowodowana zlamaniem palca i niestety lekarze zle mi ja zlozyli i mialem ja w gipsie i czy jest taka mozliwosc ze bol sam przejdzie czy warto zrobic jakies cwiczenia lub prosciej kupic jakas masc?? Prosze o szybkie odpowiedzi bo juz w srode znow mam trening
Pozdrawiam .

luo
03-01-11, 22:07
http://imgcash4.imageshack.us/img204/6591/73793739.gif
Powoli, od początku tylko mniej chaotycznie;)

Lekarz źle Ci złożyli palec czy rękę, bo piszesz "ją" a nie "go"?
Złamałeś palec, więc przez 5tyg nosiłeś gips na ręku i miałeś przerwę. Wróciłeś do treningów i zaczął Cię boleć nadgarstek. Dobrze to zrozumiałem?

furious
04-01-11, 16:50
zlamany palec (Pękniecie jest jakies 4 cm od nadgarstka na 4 palcu od lewej strony) i wczoraj przy wyciskaniu na klate zazucilem taki ciezar co zawsze na serie i chcialem zrobic bica lecz nadgarstek mi na to nie pozwolil tak samo jest przy pompkach lub gdy chce wstac i ta reka sie chce podebrzyc to mnie boli..

luo
04-01-11, 17:16
Odczuwasz ból też wzdłuż przedramienia, czy tylko w nadgarstku?

Wydaje mi się, że ból nadgarstka nie ma to za bardzo związku ze złamanym palcem.

Wg. mnie powodem Twojego bólu może być:
- szybkie wskoczenie na większe ciężary po przerwie
- zbyt duże obciążenie
- słaba technika
- zła lub częsty brak rozgrzewki przed treningami


- zmniejsz obciążenie
- priorytetowo rozgrzewaj właśnie nadgarstki
- wzmocnij przedramiona (prostowanie, uginanie przedramion niewielkim ciężarem, duży zakres powt)
- usztywniaj np za pomocą pasków nadgarstki gdy więcej zakładasz na gryf
- jakaś maść przeciwbólowa i przeciwzapalna też nie zaszkodzi np voltaren, fastum

furious
04-01-11, 19:16
dzieki za rade skorzystam bol czuje tylko w nadgarstku i mialem bol odrazu po zdjeciu gipsu gips mi zdjeli 27 a ja na silke juz 3