PDA

Zobacz pełną wersję : Aeroby



artur24
29-12-10, 20:08
Siemka

Ćwiczę planem na mase 5 miesiecy, przyrosty sa, diete trzymam, obecnie ważę 75 kg przy 182cm wzrostu, od stycznia planuje cykl mono+białko+carbo. Mam problem z fatem na brzuchu i na boczkach, ale postanowiłem zabrać się za aeroby w lutym po cyklu jakas bieżnia lub rowerek moje pytanie czy moze byc cos takiego czy aeroby juz dac?>

xxmłodyxx
30-12-10, 08:55
np bez aerobów więcej waga skoczy ale z będzie to czystsza masa...sam postanów

luo
30-12-10, 09:42
Możesz robić cardio dla podkręcenia metabolizmu. Będziesz mógł więcej zjeść=więcej budulca dla mięśni i mniej będzie odkładał się fat. 2-3 sesie 40 minut w dnt, albo 2-3x w tyg 20 minut po tren. Najlepiej rower, tępo takie żebyś mógł normalnie rozmawiać, między 120-140
Oczywiście po tren ud nie kręcisz aero

Krete możesz brać cały czas, bez cyklowania. Cykle robi się na saa, a nie na suplach. Pierwszy tydzień po 20g dziennie (3-5g porcja między posiłkami), potem po 5-10g w zależności od tren

slim shady
30-12-10, 10:40
Krete możesz brać cały czas, bez cyklowania. Cykle robi się na saa, a nie na suplach. Pierwszy tydzień po 20g dziennie (3-5g porcja między posiłkami), potem po 5-10g w zależności od tren
Robi się cykle, nie robi się cykli na odżywkach. Oczywiście można przyjmować stałą suplementację kreatyną, ale dla początkujących radzę nie kombinować i cyklować normalnie. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 g kreatyny.

Aeroby już bym dodał po treningach z 30 minut.

MAXIMUS 2
30-12-10, 11:19
Robi się cykle, nie robi się cykli na odżywkach. Oczywiście można przyjmować stałą suplementację kreatyną, ale dla początkujących radzę nie kombinować i cyklować normalnie. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 g kreatyny.

Aeroby już bym dodał po treningach z 30 minut.

Zgadzam sie z Slim shady młodzież myśli że jak cykl to zara koksy muszą iść a co do tych aero to jak dopiero zaczyna to niech zacznie od 20 minut po treningu jak poczuje wiatr w żagle to może se zwiększyć do 30 takie moje zdanie

D3
30-12-10, 11:25
Osobiście polecałbym aeroby w granicy 40-60 minut w dni nietreningowe, a jeśli już koniecznie aeroby w dni treningowe to nie po treningu i na pewno nie w ilości 30 minut. Po treningu to najważniejsze jest dostarczyć składników i minerałów, których organizm potrzebuje, aby zacząć się regenerować. Osobiście bym polecał aeroby z rana (ale nie na czczo) tak, żeby okres treningu siłowego był jak najbardziej oddalony od ćwiczeń tlenowych (jeśli ćwiczysz późnym popołudniem/wieczorem).

Ewentualnie jeśli już musisz koniecznie po treningu to ograniczyłbym max do 15 minut w bardzo umiarkowanym tempie. Staraj się bardziej manipulować dietą np. więcej kalorii w dni treningowe (np. z ww), a mniej w dni nietreningowe i wtedy też kręć aeroby.

Część tej "filozofii" wyznaje Dorian Yates (chodzi o aeroby na masie)

luo
30-12-10, 12:28
Robi się cykle, nie robi się cykli na odżywkach. Oczywiście można przyjmować stałą suplementację kreatyną, ale dla początkujących radzę nie kombinować i cyklować normalnie. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 g kreatyny.

Przy 20g mięśnie szybciej "napełnią" się kreatyną. Potem wystarczą mniejsze dawki na podtrzymanie. Można oczywiście zacząć od mniejszych porcji ale analogicznie okres ten się wydłuży. Widziałem badania, że przy suplementacji 5g dziennie, mięśnie były nasycone kreatyną dopiero po 4 tygodniach, przy dawce 15g trwało to około 10 dni, także jego wybór.

Gdzieś w necie czytałem o tym, że po około 6-8 tyg zdolność mięśni do magazynowania krety maleje przez co jej zawartość w mięśniu spada, ale nie widziałem badań na ten temat, więc puki co trzymam się pierwszej opcji.


Sporo osób uważa, że podczas redukcji właśnie najlepiej kręcić aero w momencie kiedy w naszych mięśniach jest jak najmniej glikogenu, dlatego po treningu siłowym też jest ok. Oczywiście między tren, a cardio trzeba wziąć izolat, ewentualnie amino+carbo/vitargo, tak jak już wspomniałeś aby jak najszybciej odbudować straty. Rano też jest dobrą opcją.
Wszystko zależy od tego po co chcemy kręcić aero. Jeśli ma to na celu tylko podkręcenie metabolizmu to można nawet je robić w dnt między posiłkami, w ciągu dnia

Manipulowania ww w dt/dnt to jest to dosyć popularne;)

D3
30-12-10, 13:26
Luo tylko problem z tym użytkownikiem jest taki, że on nie sprecyzował czy przed kolejną masówką chce się "zredukować" czy też po prostu chce, aby tłuszczu mu na kolejnym cyklu masowym mniej przybywało. Nie zredukuje boczków i brzucha jak nie wejdzie na deficyt kaloryczny + aeroby j/w. Jedynie pogilgota ten swój tłuszcz jak będzie robił np. 30minx3 aerobów tygodniowo bez dobrze zbilansowanej diety.

slim shady
31-12-10, 13:37
ja pozostaje przy swojej wcześniejszej wypowiedzi ;) jak ktoś w młodym wieku nie daje rady przejechać na rowerku 30 minut(nawet wolnym tempem), to źle z nim