PDA

Zobacz pełną wersję : samochod godny uwagi :)



patryk1336
24-12-10, 11:33
Witajcie mam takie pytanie ... chciał bym sprawic sobie autko w miare godne i szukam czegos na 1 samochod nie za drogie mysle w granicach 5-10 tysiecy zastanawiam Się nad honda Civic a moze jakies inne poleciacie bardziej interesuja mnie ekonomiczne auta a nie 2,5 bezyny i diezle jesli sa bo honda to bezyniak z gory dzięki za propozycje pzdr

Szkapa
24-12-10, 11:48
Honda ma silniki dieslowski ;] Ale jeśli chodzi o markę Honda a model Civic to wogóle się chłopak nie zastanawiaj! Bierz Honde Civica VI gen za sume 10 tys masz wyjebaną w kosmos. Na moje jeśli chcesz ekonomicznie śmigać to kup 1.4 90KM starczy w zupełności ale jeśli oczekujesz od niej więcej to nie za 10 tys bo sam V-tec w sobie jest drogi i to musisz mieć te 15 tysia.

FLOW
24-12-10, 11:59
do 10 tysiecy kupisz audi b4 coupe z 95 roku na full opcji ja takie mam i zmiescilem sie w 10 tysiach... dupki sie patrza

patryk1336
24-12-10, 12:16
oj niepodoba mi sie wogle te audiii totalna porazka jej wygląd heh...

Ninja165
24-12-10, 12:18
Alfa 147.

Szkapa
24-12-10, 12:23
Nie wiem co laski pociąga w Audi b4 <lol2>

Ninja165 pokaż mi na allegro Alfe 147 do 10 tys:) no chyba że poniżej 2000 roku i nie w tej bydzie co miała by być:)

Bull2
24-12-10, 12:34
alfa 147 jtd 1.9 czarna, z przyciemnionymi syzbami, czarnymi felami i czarną skorka w srodku mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

FLOW
24-12-10, 12:38
Nie wiem co laski pociąga w Audi b4 <lol2>

Ninja165 pokaż mi na allegro Alfe 147 do 10 tys:) no chyba że poniżej 2000 roku i nie w tej bydzie co miała by być:)

no po 1sze to ze nie gnija jej nadkola co roku jak w twojej hondzie :) po 2gie to ze w moim miescie jest tylko 2 szt. tego samochodu i ja mam najladniejsza ;)

luo
24-12-10, 12:50
no offence ale b4 wygląda dla mnie jak puszka, tyle że pancerna..

Do civica dodałbym jeszcze mazdę 323 ostatniej generacji, opla astrę II 1,7dti/2.0di (ale musisz trochę poszukać). Opel vectra B też ładnie wygląda i jest na Twój portfel. Jak trochę dołożysz, tak do 12 tys to kupisz golfa IV w dieslu 1.9tdi czy toyotę avensis I

IMO jeśli potrzebujesz samochodu do pracy, nie masz dzieci, jeździsz przeważnie sam i nie chcesz za dużo czasu spędzać w serwisie to Civic VI 1.4 będzie najlepszym rozwiązaniem

FLOW
24-12-10, 12:58
brawo kup opla vectre B i go naprawiaj bedziesz mial nowe hobby :) "doprowadzanie opla do doskonalosci" bo zawsze bedzie cos zepsute :P
mialem astre 2, vectre B, i honde prelude..... dla mnie te samochody to porazka

tutaj przez rok jedynym wydatkiem jest zalewanie gazu :) zadnej usterki i jak narazie nic sie nie dzieje ani nie stuka
to jest 2 litry na pelnym wtrysku z sekfencja wiec osiagi tez ma dobre

oczywiscie jak sie nie podoba to jasne zebys nie kupowal ja tylko dlaem propozycje bo napisales ze szukasz ekonomicznego

Szkapa
24-12-10, 14:06
no po 1sze to ze nie gnija jej nadkola co roku jak w twojej hondzie :) po 2gie to ze w moim miescie jest tylko 2 szt. tego samochodu i ja mam najladniejsza ;)

Audi w tych rocznikach są w ocynku i za to bije brawo! Ale akurat w mojej Hondzie nic nie gnije. Jak to wytłumaczysz? Nim Twoje audi zagazowane wejdzie na obroty ja już będę ba mecie... Coś jeszcze? Więc cisza!

kubaCK
24-12-10, 14:44
Nim Twoje audi zagazowane wejdzie na obroty ja już będę ba mecie... Coś jeszcze? Więc cisza!
dobrze Ci radze zacznij sie leczyc bo wedlug mnie cos z Toba jest nie tak. wez przeczytaj jeszcze raz to co napisales. o jakiej mecie ty piszesz? wchodzeniu na obroty? leczenie kompleksow i podnoszenie sobie adrenaliny predkoscia jest bardzo zgubne. kolega szuka ekonomiczne auto a nie wiejska rajdowke. dzieki Bogu w Kielcach jest bardzo malo tych aut...
nie przezywaj tego v tec 170 koni bo nie ma czego. stary zlom i tyle, nie blyszczy(juz to pisalem)
a co do audi to wiadomo stare ale jare. ma swoj urok i klimat. w wakacje widzialem w Kielcach zielona w cabrio w skorze i innych pierdolkach. kosmos!
ogolnie nie polecam tego auta bo jest stare i bedziesz sie z nim troche bujal zeby sprzedac. chyba ze chcesz kupic jakas ladna w innej wersij np cabrio to jak najbardziej...


Coś jeszcze? Więc cisza!
sam ze soba rozmawiasz...?

patryk1336
24-12-10, 14:53
no chyba nad ta Honda bd musial sie pozastanawiac bo zamiezam po nowym roku cos szukac tylko teraz sie rozgladam heheh aakurat roczek wskoczy pare groszy w dol pujda hehe cos jeszcze ciekawego macie ?:))

Szkapa
24-12-10, 15:00
Kuba mistrzu ciętej riposty,napisałem w poście wyżej o aucie godnym uwagi jak i ekonomicznym. Wypowiedziałem się na temat Audi b4 napewno nie złośliwie a chłopak wrzuca mi że ,,moja" nie inna Honda gnije. Więc zamknij dziób i fuck you!

patryk1336
24-12-10, 15:04
ale lepiej brac honde Vtke czy VIsteczke ?? bo sie zastanawiam nad 5eczka sport cupe ona tańsza i najwyzej bym w naprawe troche wlozyl i w ok 8-9 kola zylete bym miał a jak jest z ta rdza u nich to prawda czy to stary przereklamowany mit ze tak je rdza bieze?

kubaCK
24-12-10, 15:08
Kuba mistrzu ciętej riposty,napisałem w poście wyżej o aucie godnym uwagi jak i ekonomicznym. Wypowiedziałem się na temat Audi b4 napewno nie złośliwie a chłopak wrzuca mi że ,,moja" nie inna Honda gnije. Więc zamknij dziób i fuck you!

mnie nie obchodzi ze napisales
o aucie godnym uwagi jak i ekonomicznym
chodzi tutaj o ogolny Twoj zachwyt i podniecanie sie czego ty tak naprawde nie masz pod ta maska:) jakies wyscigi, mety:D chlopie szkoda sprzegla i paliwa;)
kolejna sprawa nie gnije bo pewnie garazujesz ten bolid Honda Civic Gen: VI, 169 koni V- TEC :PP jak sie cos pomylilem to popraw mnie prosze


Więc zamknij dziób i fuck you!
p.s chetnie Ci zamkne usteczka czym tam chcesz:*

kubaCK
24-12-10, 15:14
ale lepiej brac honde Vtke czy VIsteczke ?? bo sie zastanawiam nad 5eczka sport cupe ona tańsza i najwyzej bym w naprawe troche wlozyl i w ok 8-9 kola zylete bym miał a jak jest z ta rdza u nich to prawda czy to stary przereklamowany mit ze tak je rdza bieze?

kolega ma V a drugi VI. proponuje kupic VI w sedanie za 10 tys spokojnie trafisz fajna. V juz za stara i wyglad troche nie bardzo... rdza bierze bo nie maja ocynku, ale nie ma tragedi;]

patryk1336
24-12-10, 15:18
popatrze jeszcze co i jak bo ta Vteczka 3 drzwiowa mi sie podoba ma konkretny wygląd ale jeszcze sie porozglądam mam czas hehe pozdr i dzięki chlopyy :)

mtm
24-12-10, 15:54
HONDE bo cie pobiją

Micek185
24-12-10, 16:27
jak dla mnie b4 fura dla dziadka do kościoła... no ale co kto lubi:)

do 10tys to popatrz na civica tak jak ci radzą samochód chyba najbardziej znany z bezawaryjności.
astra II jak dla mnie szit na kołach ojciec miał i przez 2 lata coś sie psuło i ciągle dokładał do tego auta.
napewno nie patrz na golfy bo więcej przy nich roboty niz jazdy i masz napis na szybie "jestem ze wsi i mam alu 15") niestety to auto juz zyskało takie miano.
z aut do 10tys dostaniesz renoult megane couch z gazem w swietnym stanie.
a jesli zalezy ci na aucie bardzo ekonomicznym i praktycznym to kup passata B4 w dieslu jezdze z kumplem cały czas i auto duze bez awaryjne i do tego pali ok 5-6l ropy.
zalezy do czego bedzie uzywane auto.

Szkapa
24-12-10, 16:36
Kuba pójdę na kompromis bo są święta a ja tutaj chce trzymać fason :) Nie ma sensu się przegwizdywać jak przekupy na targu. Ja przepraszam za swoje zachowanie :)) I życzę Tobie i Twojej rodzinie spokojnych świąt:)

kubaCK
24-12-10, 16:42
jak dla mnie b4 fura dla dziadka do kościoła... no ale co kto lubi:)
z aut do 10tys dostaniesz renoult megane couch z gazem w swietnym stanie.
a jesli zalezy ci na aucie bardzo ekonomicznym i praktycznym to kup passata B4 w dieslu jezdze z kumplem cały czas i auto duze bez awaryjne i do tego pali ok 5-6l ropy.
zalezy do czego bedzie uzywane auto.
dokladnie co micek napisal megane fajna bedzie albo laguna
b4 pasek tez super sprawa. ogolnie mowiac jestem zwolennikiem marki


Kuba pójdę na kompromis bo są święta a ja tutaj chce trzymać fason :) Nie ma sensu się przegwizdywać jak przekupy na targu. Ja przepraszam za swoje zachowanie :)) I życzę Tobie i Twojej rodzinie spokojnych świąt:)
dzieki, nawzajem;)

FLOW
24-12-10, 17:22
mówie z doświadczenia a Ty pewnie nigdy nie jechałeś audi w coupe z silnikiem 2.0i
tak jak pisałem miałem honde prelude 2.2 na benzynie miała być torpedą a szczerze mowiac audi zbiera sie podobnie
poza tym zgnily mi nadkola i co chwila cos sie psulo a to przelacznik od szyb a to zawieszenie ciagle do roboty
nie jestem pasjonatem audi ale mialem juz kilka aut i jak narazie z tego jestem w 100% zadowolony
wstaje rano i mam spokojna glowe wiem ze auto jest w 100% sprawne i moge nim wszedzie pojechać
wiem ze 8tys. za 95 rok to duzo ale nie stac mnie na tanie auto ;> pozdrawiam

obrotami to możesz na luzie pod remizą poszpanować :)

patryk1336
24-12-10, 18:40
autko chcem poprostu miec na dojazd do pracy na silownie i te sprawy do dziewczyny hehe poprostu bym mogl spokojnie jezdzic zeby wiesz sie niepierdolilo zbytnio wiadomo zeczy normalnie do wymiany to bd robil ale wiesz np bmki starsze z tego co wiem turbiny padaja heheh a ja chcem cos czym pojezdze jeszcze to bd moje pierwsze autko i chcem kupic cos czym pojezdze :))

kubaCK
24-12-10, 18:44
turbiny to predzej w passatach i borach ale tylko w tych gdzie wystepuje zmienna geometria. ewentualnie pompowtryski ale na auta z tej polki za maly budzet...

FLOW
24-12-10, 19:42
autko chcem poprostu miec na dojazd do pracy na silownie i te sprawy do dziewczyny hehe poprostu bym mogl spokojnie jezdzic zeby wiesz sie niepierdolilo zbytnio wiadomo zeczy normalnie do wymiany to bd robil ale wiesz np bmki starsze z tego co wiem turbiny padaja heheh a ja chcem cos czym pojezdze jeszcze to bd moje pierwsze autko i chcem kupic cos czym pojezdze :))


Jak nie jesteś pasjonatem ani zadnym pseudo kubica to szukaj auta w ktorym bedziesz sie dobrze czuł i nie bedziesz pakowal ciagle kasy bo widze ze jej za duzo nie masz zreszta tak jak ja wiec nie ma sensu sie pchac w hondy do ktorych sa drozsze czesci. Jezeli nie podoba ci sie audi to szukaj czegos z VW

Sosna91
24-12-10, 23:15
napewno nie patrz na golfy bo więcej przy nich roboty niz jazdy i masz napis na szybie "jestem ze wsi i mam alu 15") niestety to auto juz zyskało takie miano.


Ja mam swoim golfie alu 16'' a ma wiosnę będą 17'' to już w ogóle wieś na maxa nie? ;>

odnośnie roboty to nei wiem czy piszesz z autopsji ale cześć VW czy opel są tanie, do tego kupująć auto 13-15letnie trzeba się liczyć ze coś trzeba dołożyć. Osobiście golfa mam od 5-6miesiecy i w sumie to wyminiłem tylko klocki na razie.

Passat b4 wydaje mi się lepszym pomysłem od Hondy, wziąłbym kombii bo są ładniejsze do tego zawsze sie może przydać większa przestrzeń. Ewentualnie Astre 1 badz Mitsubishi Carisma tu już droższe cześci ale silniki nie do zajechania.

Micek185
24-12-10, 23:29
Sosna akurat golfy 3 to najbardziej nie udany model VW,nie mówie tego "bo czyatałem" tylko ciostka która ze mna mieszka ma golfa 3td z napedem na 4 koła,sasiad miał 3 w benzynie i ciągle sie przy nim grzebał z reszta opinia wielu innych potwierdza to,po za tym zmora sa chyba tam pompowstryskiwacze,inne zdanie mam o golfach II bo ojciec miał kiedys i jedyne co przez pare lat w nim zrobił to normalne wymiany zużytych elementów zawieszenia później ciocia go od nas dostała i do dzis jezdzi nim do pracy i na bieżąco wymienia tylko duperele.

mówiłem własnie o passacie kombi jak dla mnie spoko autko ale trzeba wyłozyc ok 7-8tysi zeby dostac dobrego diesla.

mateohzp
24-12-10, 23:52
co powiesz na to?

http://moto.allegro.pl/mitsubishi-galant-klimatoronik-elektryka-polecam-i1365734839.html

luo
25-12-10, 00:25
co powiesz na to?

http://moto.allegro.pl/mitsubishi-galant-klimatoronik-elektryka-polecam-i1365734839.html

Opinia z pewnego forum:
"Ich przypadłością są awarie skrzyń biegów, zarówno automatów jak i manuali, w manualach siadają synchronizatory, bardzo ale to bardzo często, oraz sprzęgło,w automacie czasem siadają konwertery. Przypadłością też jest bardzo często głośna praca hydraulicznych regulatorów zaworowych, i rudy na nadkolach z tyłu. I to by było na tyle jeżeli chodzi o jakieś usterki, minusy. Podsumowując jest to naprawdę mało awaryjny, wygodny, z ponadczasową sylwetką samochód."
Ale które auto nie ma jakichś wad?

IMO jest to b.dobrze wyposażone auto za małe pieniądze, dosyć komfortowe, mało awaryjne z tym, że jeśli coś siądzie to trochę z portfela poleci. Na autocentrum.pl widzę głównie pozytywne opinie. Jeśli będziesz zainteresowany to dobrze by było jakbyś pogrzebał na mitsumaniaki.com

Micek185
25-12-10, 00:41
http://moto.allegro.pl/carisma-1-9-di-d-pilnie-zarejestrowana-i1376467600.html

jak dla mnie bomba.

FLOW
25-12-10, 02:34
mitsubishi galant kumpel z pracy ma to coś..
kupił bo mu doradzili znawcy....
teraz męczy się żeby to sprzedać bo wsadził kupe kasy i jeszcze 2gie tyle jest do wsadzenia
wymiana rozrzadu kosztuje 1200zl ja wymienilem za 260zl to taka mala roznica pomiedzy b4 a galantem i passatem b5 bo tam tez 1200 zl rozrzad wiem bo wujas ma :)
nie sztuka jest kupic auto bo zawsze sie odczeka miesiac lub rok i kupi sie drozsze... sztuka jest utrzymac to auto :) pozdrawiam wesolych swiat ;>

Ninja165
25-12-10, 09:07
Dołóż chłopaku na samochód i miej świety spokoj , kumpel tak zaoszczędził na Vectrze i tera lata co chwile do mechanika.

147
http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-147-1-6-16v-klima-skora-sprowadzona-i1379983183.html

Sosna91
25-12-10, 09:43
no pozbieraj jeszcze i kup
http://moto.allegro.pl/mazda-rx8-rx-8-revolution-i1374599358.html ; ) ahh

a tak serio to jak pisalem Opel VW jak nie chcesz majątku wydawać, co innego gdy sie ma stały dopływ gotówki.
B4 ewentualnie golf mk4 ale troche drozszy juz.

kubaCK
25-12-10, 13:04
mitsubishi galant kumpel z pracy ma to coś..
passatem b5 bo tam tez 1200 zl rozrzad wiem bo wujas ma :)


to wujas sie chyba z siurkiem na rozum zamienil kupujac do B5 rozrzad za taka cene:P
jezdze paskiem b5 i czesci wcale nie sa takie drogie. jedyna wada to zawieszenie wielowahaczowe. dobry wahacz gorny kosztuje ze 150 zl , dolny z 200 i wiecej. poza tym nie ma do czego sie zesrac. silnik prosty TDI bez pompowtryskow wiec nie ma cos sie zepsuc.

FLOW
25-12-10, 13:33
napisalem ile kosztuje z robocizna. Trzeba sciagac przod zeby dostac sie do rozrzadu.. u siebie tez napisalem ile zaplacilem z robocizna

Micek185
25-12-10, 13:50
napisalem ile kosztuje z robocizna. Trzeba sciagac przod zeby dostac sie do rozrzadu.. u siebie tez napisalem ile zaplacilem z robocizna

scieme ci cisnał:)ojciec ma teraz passata b5 VR5 i nie wydaje tyle na czesci a silnik u nas jak by nie patrzył rzadki:)
z zawieszeniem sie zgadza ale Kuba ceny które podałeś to podróbki komplet wachaczy przód i tył to wydatek ok 4000zł oryginalne a za 120zł to masz najtanszy wachacz od chinczyka.ale za to zawieszenie naprawde komfortowe i szczerze mówiac po cichu licze ze passat przejdzie na mnie bo zajebiscie mi sie podoba do tego czarny,bajka:)

FLOW
25-12-10, 14:38
jakie czesci? o czym Ty piszesz? bo sie pogubilem
Chodzilo mi o rozrzad komplet z robocizna czyli wymiana to koszt 1200 zł i to prawda wujas nie kłamał bo raczej by nie zawyzał ceny bo po co

kubaCK
25-12-10, 14:45
rozrzad mnie kosztowal prawie 500 zl z robota wiec Flow Twoj wujek przeplacil.
micek zapewne mowisz o nowym komplecie ktory montuje fabryka. nigdy bym tyle nie zaplacil bo wole kupic niemiecki zamiennik. febi, kraft maja wahacze wlasnie w tych cenach co podalem. okolo 150-250 zl zalezy czy dolny czy gorny. febi, kraft sprzedaja zestaw naprawczy na przod za 1000 zl z koncowkami drazka i laczniakmi stablizatora wiec cena bardzo atrakcyjna za taki komplet. tez mam czarna perle w kombi:)

luo
25-12-10, 15:22
Nie wiem kto montował mu rozrząd, że tyle zapłacił.. Do starszych aut wystarczy dobrze poszukać części po sieci bo są dość duże rozpiętości w cenach, każdy Ci to powie kto zna się chociaż trochę na rzeczy, no chyba że za robociznę zapłacił 4-5 stów;)

Co do passata b5 to fajne auto, dużo miejsca w środku, małe spalanie w dieslach które po 400 kkm nie wykazują zużycia. Jedyną wadą jest dosyć duża popularność u złodzieji, podobnie zresztą jak audi i bmw. Znajomy niedawno pojechał do panny swoim audi a6 z '99 2,5tdi i już pierwszej nocy komuś się spodobał.

W starszych autach mniej ważna jest marka czy rocznik, ważniejszy jest jego stan. Niejedna astra da radę przejeździć civica czy golfa z pdobnych lat, wszystko zależy od poprzednich właścicieli, a że np. audi b4 1,9tdi/td czy golf II 1,6d sprawiają mało problemów to nikt nie wątpi. Przy sprzedaży naprawdę wiele rzeczy można zatuszować, szczególnie jeśli ogląda je ktoś kto po raz pierwszy kupuje auto. Wystarczy dobrze "oglądać" auta.

kubaCK
25-12-10, 15:50
vw, audi, bmw te marki lubia zlodzieje. moj elektronik w ciagu kilku minut odpala i odjezdza moim passatem. z tego co mowil Fordy troche trudniej ukrasc.

Micek185
25-12-10, 16:28
Kuba ostatnio robiłem zawieszenie u znajomego mechanika kupiłem u niego wachacz prawy górny przedni za 120zł minęło ok 5miesięcy juz jest do wymiany być może dlatego że dojazd do mnie to stara połatana droga,oryginalne wachacze do pasków są drogie bo z aluminium,podróbki tez ale jakościa sie nie umywają.
Flow właśnie o rozrząd mi chodziło jak robił twojemu wujkowi to znajomy to zrobił go w wała.

Luo co do golfa II 1,6diesel-auto nie do zdarcia kiedys pamietam że jak robiliśmy podjazd do domu to składaliśmy siedzenia i wozilismy w nim kostki brukowe po 500-600kg1przód w górze ale szedł jak burza!już pisałem wczesniej że ciocia do tej pory smiga nim do pracy i nie narzeka choć juz ma skonczone 21lat:)

kubaCK
25-12-10, 16:51
wszystkie wahacze do b5 sa z aluminium, nie zalozysz innego. w dobrej cenie zawsze mozna spotkac dobry wahacz tylko trzeba szukac:) napewno nie kupilbym w salonie bo szkoda pieniedzy na pierdoly:)

Micek185
25-12-10, 17:06
no pisze ze alu wszystkie:) sam tez kupowałem chinskie zamienniki bo i tak na mojej drodze sie wybije zawieszenie na tych dziurach.

kubaCK
25-12-10, 18:23
no pisze ze alu wszystkie:) sam tez kupowałem chinskie zamienniki bo i tak na mojej drodze sie wybije zawieszenie na tych dziurach.

wersja Twojego jest zadka naprawde. one 150 koni maja? silniki 2.3 w benzynie?
klosze lampy jak wygladaja? zniszczone jak w prawie kazdym egzemplarzu? u mnie zabrudzone musze na wiosne je odswiezyc. na forum http://forum.vw-passat.pl/ jest temat odnosnie renowacji kloszy lamp...

Micek185
25-12-10, 19:39
tak 150km,2.3benzyna do tego pęłna opcja prócz skóry,półkubełkowe fotele i 16"felgi ronal.
klosze faktycznie są takie ciemne ale nie wygląda to źle chciałem z ojcem zmienić je na te black z ringami ale to tandetnie wygląda więc wole oryginalne.

kubaCK
26-12-10, 00:32
u mnie to klosze sie jakies zolte zrobily:P
na wiosne je spoleruje, bo zmieniac nie bede bo czarne ringi srednio pasuja do passata

Szkapa
26-12-10, 12:10
Ale powiem wam że umie w Hondzie też się tak zrobiło. Kupiłem nowe oryginalne lampy za 500 zł a stare sprzedałem za 350 zł :D Opłacało się:)