PDA

Zobacz pełną wersję : Czy pompki coś dają



KoloC
17-12-10, 17:16
Witam
chciałem spytać czy jak będę codziennie robił pompki, To czy będą po tym jakieś EFEKTY
i jeszcze jedno jakie partie mięśni pracują przy robieniu POMPEK ???

Pioter1994
17-12-10, 17:21
Pracują klatka, triceps, barki.

Pompki coś Ci napewno dadzą, wzmocnią mięśnie, ale jeśli marzysz o klacie z prawdziwego zdarzenia to może to załatwić tylko prawdziwa siłownia.

AKRO
17-12-10, 21:44
Racja, zalezy tez ile amsz lat jak, z 14 to odpusc sobie silownie i cwicz pompki akle nie codziennie zeby sie tez zregenerowac.

lavie_89
17-12-10, 22:01
Popatrz w internecie ile jest rodzajów pompek. Na pewno coś ci dadzą, więc warto robić pompeczki, bo zawsze się przydadzą ;) A co do rodzajów pompeczek, to jak już się wdrążysz w temat, możesz mieć z tego również niezłą zabawę ;)

biedryk
20-12-10, 16:20
Pompki na pewno poprawią wytrzymałość mięśni, stawów. Pamiętaj jednak aby wykonywać je poprawnie technicznie;) najlepiej, żebyś przy ruchu w dół dotknął klatką podłogi (ale nie odbił się do niej), nie śpiesz się przy wykonywaniu pompek powinieneś cały czas kontrolować ruch. Tak jak powyżej poczytaj trochę o pompkach w necie bo jest kilka rodzajów;) ja od siebie mogę polecić pompki z nogami na np jakimś krześle.
Nie wiem ile masz lat ani jaki staż(jeśli w ogóle) na siłowni. Napisz coś więcej o sobie...

Pioter1994
20-12-10, 22:16
Pompki wąsko (jedna dłoń na drugiej) dają naprawdę ostro po tricepsach...

tm7
21-12-10, 01:47
Witam
chciałem spytać czy jak będę codziennie robił pompki, To czy będą po tym jakieś EFEKTY
i jeszcze jedno jakie partie mięśni pracują przy robieniu POMPEK ???
dobrze napisałeś, JAKIEŚ efekty będą, zależy co masz na myśli, masę siłę wytrzymałość...
jak będziesz ćwiczył jakimś konkretnym planem np. http://www.100pompek.pl/ to siła i wytrzymałość początkowo będą rosły dosyć szybko jeśli do tej pory za dużo nie ćwiczyłeś, z masą już jest trochę inna sprawa...
i nie ćwicz codziennie, muszą być przerwy na regenerację

KowalX
21-12-10, 12:39
Witam
chciałem spytać czy jak będę codziennie robił pompki, To czy będą po tym jakieś EFEKTY
i jeszcze jedno jakie partie mięśni pracują przy robieniu POMPEK ???

Dają i to sporo, mój kumpel ćwicząc w trzech rozstawach nóg zbudował zajebiście klatę, myślałem,że targa żelazo. Działają praktycznie na każdą górną część mięśni. Klatka,trochę biceps, triceps, barki.


Pompki na pewno poprawią wytrzymałość mięśni, stawów. Pamiętaj jednak aby wykonywać je poprawnie technicznie;) najlepiej, żebyś przy ruchu w dół dotknął klatką podłogi

To nie jest poprawnie technicznie. Przy pompkach nie powinno się dotykać podłogi klatką.

polo
21-12-10, 17:03
Czy pompki coś dająą

jakby nie dawały nic to by ich nie robiono, ćwiczenie jak ćwiczenie ,
potrenuj troche i sam dojdziesz do wniosku
Czy pompki coś dają

KoloC
30-12-10, 18:43
Mam 15lat
staż na siłowni-4miesiące
waga-65kg
wzrost-167cm

unnamed.
02-01-11, 19:27
Koloc Cwicz:) JA cwicze a mam 14 lat waga 84kg wzrost 177cm i obecny rekord to 90kg na klatke:) Tak wiec cwicz na silowni:) ja cwiecze tez dokladnie 4 miesiace..