PDA

Zobacz pełną wersję : nÓżKi



Pioter1994
14-12-10, 18:33
Witam wszystkich KOXÓW! :D

Od stycznia chce zacząć masować, już wziąłem się za układanie planu, diete ułoże jak będe miał dużo wolonego czasu a więc między świętami a Nowym Rokiem.

W listopadzie maiłem redukcję i zjechałem 5 kg ( z 81 na 76kg). Cwiczyłem i dalej ćwiczę obwodówkę którą chce ciągnąć jeszcze do 24 grudnia ( potem przerwa do 1 stycznia i SPLIT). Mam jednak problem ponieważ nie mam pomysłu na ćwiczenia na nogi. Jeżeli chodzi o sprzęt to mam wsztko co potrzeba czyli: sztange, wiele sztangielek, ławkę, poręcze, wyciąg, modlitewnik itd. W dawnym splicie jechałem hack przysiad, przysiady ze sztangą (ulubione ćwiczenie na nogi) i wykroki + wspięcia na palchach (łydki).

Chciałbym zapytać czy znacie jeszcze jakieś cwiczenia na nogi i łydki z tym sprzętem? Myślałem by umocować sztangielke to pięty i zginać nogę stojąc. Może Wy znacie coś ciekawego?

opalinho
14-12-10, 21:35
Martwe ciągi na prostych nogach dołóż, na "dwójki". Ja też w piwnicznym gymie ćwiczę i na nogi robię przysiady ze sztangą na plecach, potem wykroki z hantlami, następnie fronty i kończę MC na prostych. Odpowiednia intesywność i ilość serii i zajebiście przetrenowane cały giry.

mtm
14-12-10, 21:47
formy przysiadów widziałeś .
wyprosty nóg ze sztangą łamaną ,
grzyby na 2ki

Pioter1994
15-12-10, 14:29
wyprosty nóg ze sztangą łamaną ,
grzyby na 2ki

Nie rozumiem wyprostów nóg ze sztanga łamana. Możesz napisać mi jak to wygląda?

A grzyby też mi nie nie mówią :S

Keejdzi
15-12-10, 15:32
no co ty grzybów nigdy nie jadłes ?
http://img574.imageshack.us/img574/3710/grzybek.jpg (http://img574.imageshack.us/i/grzybek.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pioter1994
15-12-10, 17:11
Trzeba przyznać zabawne i inteligentne zarazem. Proszę tylko o odpowiedzi wnoszące coś do tematu a nie bezsensowny spam który jest stratą czasu zarówno moją jak i osób czytających ten temat.

Może ktoś mi opisać jak wyglądają te ćwiczenia? Z góry dzięki.

slim shady
15-12-10, 17:15
syzyfki, przysiady na jednej nodze z hantlami, w step na podwyższenie ze sztangą na plecach, różne rodzaje ciągów, wspięcia na palce na jednej nodze, wspięcia na palce z ciężarem, wspięcia na palce z ciężarem(stoimy częściowo na talerzu z ciężarem)

mtm
15-12-10, 18:40
w ostatnim treningu w PowerPit Słodkiewicz pokazuje jak trenować 2ki z hantlami , zobacz w na MD tv .

te ćwiczenie to *prostowanie nóg w siadzie lecz nie na maszynie tylko na buty rzuczasz ręcznik i dajesz sztange łamaną .

Żuraw dla mnie lipa .

Patriot
15-12-10, 21:48
Martwe ciągi na prostych nogach dołóż, na "dwójki". Ja też w piwnicznym gymie ćwiczę i na nogi robię przysiady ze sztangą na plecach, potem wykroki z hantlami, następnie fronty i kończę MC na prostych. Odpowiednia intesywność i ilość serii i zajebiście przetrenowane cały giry.

a jaki jest senes robić "zwykłe" siady, a później fronty na tym samym treningu? ;p
bo chyba taki sam jak wyciskanie sztangi płasko, a później wyciskanie sztangi płasko

opalinho
15-12-10, 22:17
a jaki jest senes robić "zwykłe" siady, a później fronty na tym samym treningu? ;p
bo chyba taki sam jak wyciskanie sztangi płasko, a później wyciskanie sztangi płasko

Ćwicząc w piwnicy nie mam za dużo ćwiczeń do wyboru. Przy frontach inaczej czuć czwórki niz przy zwykłych i napewno nie jest to to samo jak "wyciskanie sztangi płasko, a później wyciskanie sztangi płasko" ale skoro tak sądzisz to nie rób, ja tam nie narzekam.

mtm
15-12-10, 22:21
ja przeplatam raz fronty raz normalne . Ale tego i tego na 1 tr. nie robie bo to głupie dla mnie .

Do autora , najlepiej jak w DT nóg polecisz na publiczną siłke i zrobisz więcej ćwiczeń na maszynach bo nogi tak lubią , prawda taka że w domu nigdy nie dotyrasz jak na publicznej .

Patriot
16-12-10, 11:15
ja przeplatam raz fronty raz normalne . Ale tego i tego na 1 tr. nie robie bo to głupie dla mnie .



dokładnie, lepiej robić w tym tyg. "zwykłe" siady, a za tydzień fronty np itd

opalinho
16-12-10, 15:03
Ale tego i tego na 1 tr. nie robie bo to głupie dla mnie .


Dlaczego głupie? Ja ciacham po 3-4 serie każdego z siadów również m.in. dla urozmaicenia. Uważasz, że lepiej np. 8 serii tych samych trzaskać na jednym treningu?

Patriot
16-12-10, 15:13
tak :)

LeBron23LBJ
16-12-10, 16:30
ja nie uważam tego za głupie. Fronty inaczej angażują nogi i normalne siady inaczej. Widziałem wiele rozpisek kulturystów, którzy na treningach robili obydwie formy siadów. Jedno z tych 2 ćwiczeń proponuje dać na koniec (nie trzeba dużych ciężarów i fajnie można dobić).

Osobiście tak nie robię bo mam do dyspozycji dużo sprzętu, ale jak ktoś ma tylko "ciężki" sprzęt to warto robić fronty i normalne siady na jednym treningu.

mtm
16-12-10, 17:12
Inna sprawa jak ktoś robi az 8 serii wtedy tam podzieli na 2 i już . Nie masz sztangi łamanej i hantli to na czym ty ćwiczysz ?

LeBron23LBJ
16-12-10, 18:39
jakbyś se załatwił taką ławeczke z prostowaniem nóg w siadzie to by stykło. Moim zdaniem z maszyn ta jest najpotrzebniejsza.

ps. jest jeszcze takie ćwiczenie imitujące hackprzysiady - sztangę trzymasz rękoma za plecami opuszczoną i robisz wtedy przysiady

mtm
16-12-10, 18:46
http://www.e-gym.pl/showthread.php?30373-formy-%E6wiczenia-PRZYSIAD jak by nie widzieli .

Pioter1994
16-12-10, 18:48
ps. jest jeszcze takie ćwiczenie imitujące hackprzysiady - sztangę trzymasz rękoma za plecami opuszczoną i robisz wtedy przysiady

W pierwszym poście napisałem że to robiłem.

Teraz tylko taki problem ponieważ nie mam planu zbytnio na nogi a karnetu na siłownie mi sie kupować nie opłaca (karnet do południa 70 zł, po południu 140! logiczne że nie kupie tego do południa bo technikum, a zreszta dojazd tez mam shitowy bo autobus + tramwaj).

Plan bym zrobil tak:
-przysiady ze sztangą 4s,
- ?
- ?
-wznosy na palcach 3s lub 4s.

I teraz pytanie co proponujecie w te "?" miejsca? Zastanawiałem się i kompletnie nic nie wiem co wstawić :( ...

PS: mtm widziałem te przysiady i oglądałem wszystkie. Tylko jest taki problem że te ćwiczenia opierają się na przysiadzie. Nie moge całego treningu o przysiady opierać bo to praktycznie te same mięśnie pracują.

mtm
16-12-10, 20:59
Prostowanie nóg ze sztangą ,Wykroki chodzone z hantlami ( jaca pokazywał ) , + 2ki tak bym to widział

Pioter1994
16-12-10, 21:17
Ok dzięki. A i już wiem o co chodzi z tym prostowaniem nóg z łamaną THX

Pioter1994
18-12-10, 15:52
No i mam jednak problem. Wczoraj próbowałem prostowanie nóg ze sztangą łamaną i kompletnie mi to nie szło...