PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem początkujący-prosze o kilka rad/wskazówek.



Tajemniczy
10-12-10, 13:07
Witam
a więc mam 14lat i 160cm wzrostu.Ważę 50kg i chciałbym poprawić swoją sylwetkę.Nie chcę zaśmiecać forum kolejnym powtarzającym się pytaniem,bo troszkę poczytałem wasze forum i na inne pytania mam już odpowiedź ;) A więc prosiłbym o kilka wskazówek co i jak do innych problemów.l

To zacznę:
Ćwiczę 3 razy w tygodniu(Poniedziałek,Środa,Piątek).Ćwiczę tak: 3 serie po 60/65-hantelki 4.7kg. 3 serie po 22/25 "wyciśnięć" sztangą-sztanga ma ok.13kg,ale dokręcę sobie jak uznam,że to konieczne.Później stoję w rozkroku i wolno podnoszę sztangę(coś takiego http://forum-kulturystyka.pl/treningi/obrazy/uginanie_przedramion_ze_sztanga_lamana.gif) która waży 4.7kg(dwuręczna) tak 3 serie po 30 razy.Później siedzę i kładę sztangę za kark i podnoszę wolno tak 3 serie po 20 razy(NIE robię tego tak http://forum-kulturystyka.pl/treningi/obrazy/francuskie_wyciskanie_sztangi_zza_glowy_w_siadzie. gif , tylko poprostu podnoszę w górę).Nieraz też mam taki "hantelek" co waży ok.2kg i robię 1 serie po 10(coś takiego http://forum-kulturystyka.pl/treningi/obrazy/prostowanie_przedramion_w_opadzie_tulowia_ze_sztan gielka.gif tylko,że nie jestem podparty o coś tylko stoję).
Ćwiczę też brzuszki tak 3-4 serie po 40 brzuszków.
Każde ćwiczenie robię wolno,bo wtedy jest lepszy efekt.
Aha,to najważniejsze.Wszystkie te podnoszenia hantelków i sztangi robiłem leżąc na podłodze...dziś mam już al'a ławkę(prototyp-dla mnie się nada) i zobaczę czy uda mi się to wszystko powtórzyć na ławce czy będzie o wiele trudniej.


Moja dieta.
Praktycznie to nie mam diety :) Opiera się ona na tym,że nie jestem słodyczy i staram się mniej jeść.Nie stosuję,żadnych używek,koxów itp. bo nawet tego nie chcę(wiem,że na razie to mi nawet zbędne).Minusem jest jednak tom,że nieraz jem obiad/kolację dopiero po 18 :/ A wtedy już nie powinno się jeść.Posiłek..to zależy co mama zrobi(szpagetii,kotlet,smażone ziemniaki,fasolkę po brytońsku-praktycznie wszystko,zależy od dnia)

Chcę ćwiczyć ponieważ muszę poprawić sylwetkę ciała,chcę nabrać trochę siły i mieć chociaż widoczne mięśnie :)

To tyle z mojej strony,czekam na Wasze opinie/komentarze/rady.

RockyBalboa
10-12-10, 14:07
czyli jaki masz teraz cel?masa czy utrata tluszczu?

Tajemniczy
10-12-10, 14:53
Nie znam sie na tym,ale ja nie chcę przytyć czy coś i później "zamienić" to w mięśnie tylko właśnie schudnąć(zrzucić tłuszczyk) i trochę mięśni mieć :)

DTX
11-12-10, 11:25
masuj, później zredukujesz

Tajemniczy
11-12-10, 13:35
Nie chcę żadnej masy itp. ,bo właśnie chodzi mi o to żeby NIE przytyć,a nie na odwrót..chciałem tylko kilka rad o jakie prosiłem wyżej,a nie czy teraz mam jechać na masę....chodzi mi tylko jak ćwiczyć i ile,co jeść,a czego unikać...za te rady będę wdzięczny :)

breku
11-12-10, 14:13
LUDZIE on ma 14 lat a wy już kotleta chcecie z niego zrobić, młody powiem Ci tak, takie cwiczenia jak wykonujesz są okey jak narazie, ogólnie zaczynasz przyzwyczajać mięśnie do wysiłku co jest bardzo dobre na przyszłość, sam tak zaczynałem, staraj się pogadać, znaleść kogoś doświadocznego co siedzi w tym, kogoś z Twojej okolicy i żeby posiedział chwile nad Tobą czy wykonujesz to dobrze, bo inaczej możesz sobie urazów nałapać na przyszłość. Rady czy też wskazówki jaki moge Ci udzielić to biegaj za piłką!! koszykówka, piłka nożna, siatkówka, sporty wymagające wysiłku górnych jak i dolnych partii, jak bedziesz grał to twoje zarysy Ci się porawią, siłownia jest zbędna jeśli o to chodzi ; ]
A wiadomo, ćwiczyć sobie możesz aby potem jakiś miejscowy cwaniak Ci nie naklepał ; ]

DTX
11-12-10, 14:15
Faktycznie, pomyliły mi się tematy, myślałem, że ma 16 lat.
Breku dobrze mówi, uprawiaj inne sporty, z siłownią daj sobie spokój

Tajemniczy
12-12-10, 10:49
Jak będę biegał za piłką to siły w łapach nie nabiorę :) Gram w piłkę na wf lub inne sporty.Na razie spróbuję trochę poćwiczyć tymi hantlami,porobię brzuszki i zobaczę co z tego wyjdzie.Aha breku no mam kogoś co mi właśnie pokazał niektóre ćwiczenia,jak je dobrze robić i ile,mam nadzieję,że to coś da :)

A tak co do Was drodzy Panowie to za dużo mi nie pomogliście,wręcz odradzacie mi tego,ale spróbuję wyjść na swoje =]

DTX
12-12-10, 11:17
Uwierz mi, pomagamy Ci. Jesteś jeszcze w młodym wieku, drobnej budowy, narobisz sobie krzywdy i później bedziesz zalowal, ze nas nie posluchales...
Poczekaj chociaż rok, dwa. Laski niekoniecznie lecą na umięśnionych, silnych facetów :P

Tajemniczy
12-12-10, 12:58
Hehe,niekoniecznie chcę przed dziewczynami zaszpanować,ale trochę z WF-u się poprawić i żeby nie wyglądać jak taki misiek =P

Jacke5
12-12-10, 20:49
Witam

Moja dieta.
Praktycznie to nie mam diety [... ] to zależy co mama zrobi(szpagetii,kotlet,smażone ziemniaki,fasolkę po brytońsku-praktycznie wszystko,zależy od dnia)



Na razie zostań przy " szpagetii " i daj sobie siana z siłownią, jak chcesz być troszkę większy to rób pompki, drążek, przysiady, brzuszki itp. domowe ćwiczenia.

PS. A z tym szpanowaniem przed laskami to sobie gdzieś zapisz i przeczytaj za 5 lat to się nieźle uśmiejesz ;)

Tajemniczy
13-12-10, 16:27
PS. A z tym szpanowaniem przed laskami to sobie gdzieś zapisz i przeczytaj za 5 lat to się nieźle uśmiejesz ;)

Ja napisałem,że nie chce szpanować tylko chce lepiej wyglądać...ehh dobra bo widzę,że to nie ma sensu ;) Nie pomożecie mi..ale za wszystkie odpowiedzi dzięki.

RockyBalboa
13-12-10, 17:27
tez jak bylem 2 lata mlodszy jak ty,pisalem tu czy moge cwiczyc i ogolnei co i jak i pisali mi to samo co tobie teraz,zrobilem oczywiscie na przekor,kupilem lawke,hantle i zaczolem lekko cwiczyc plus dobre odzywianie,prosilem mame zeby robila mi 2 obiady,i to inne niz reszcie,tobie tez tak radze,powoli sie wdrazaj,wielu slawnych zaczynalo w tym wieku

Tajemniczy
15-12-10, 18:01
No ja nie chciałbym przytyć...nie znam się zbytnio na "masie".Domyślam się,że chodzi o to by dużo jeśc(przytyć) i i później "zmienić" tę energię z jedzenia w mięśnie.Mniej więcej o to chodzi? Mi chodzi o to by przede wszystkim schudnąć trochę-mieć ładną sylwetkę,o to mi głównie chodzi.Chciałbym mieć też "jakieś" mięśnie,bo na razie słabiutko.
Korzystam z tego: http://forum-kulturystyka.pl/treningi/3_dniowy_trening_na_mase_dla_poczatkujacych.html ,niektórych ćwiczeń nie zrobię,ale to wtedy zastępuję je innymi.
Mam prośbę-mógłbym mi ktoś zarzucić linka do jakiegoś poradnika od diety...chodzi mi mniej więcej co jeść,a czego nie...aha,nie wiem czy się nie mylę,ale chyba odchudzanie nie idzie w parze z pakowaniem o_O...ale chodzi mi głównie o to by brzuszek zjechał i pojawiły się jakieś mięśnie :)
Aha,jak mam 50kg wagi,to jakie hantle powinienem mieć? Chodzi o hantle na jedną rękę i sztangę na 2.Bo mam hantle 2x 4.7kg i jedną na 2 ręce co ma niecałe 13kg(idzie dokręcić coś do... ok.16) Mam prototyp ławki :) Jest do deska,tylko,że włożyłem sobie coś miękkiego pod plecy :D Ale chyba zasada działania jest ta sama,chodzi o to by ręce były poniżej torsu jak podnoszę "ciężary" ?

Tajemniczy
15-12-10, 18:17
Sory za duble posta,ale nie widze opcji "edytuj"
Znalazłem takie coś na dietę(znaczy co jeśc,a czego nie)
http://www.augustow.mm.pl/~leon/co_jesc.htm

RockyBalboa
15-12-10, 19:55
pewnie ze mozesz sie tym sugerowac,masz wszystko na tacy
musisz sie zdecydowac,albo zrzucasz ten brzuszek i wygladasz jak tyczka,albo jesz duzo i robisz mase,miesniowa oczywiscie,a potem redukujesz

Tajemniczy
16-12-10, 13:02
Wole być tyczką(chociaż "mase" chyba jakąś mam skoro nie jestem chudy tylko troche okragły :D)...chudy na brzuchu,ale jakieś "muły" musza być :) Czyli,że do diety mam się stosować tej co podałem wyżej?...ok,zobaczymy co z tego wyniknie :)

Merkeni
15-01-11, 17:15
A czemu jak ja zaczelem cwiczyc na silce to zaczalem duzo rosnac?? Cwiczenia maja wplyw na moj wzrost??

Chcę_być_wielki
15-01-11, 23:01
Na pewno nie siłownia, tylko naturalnie rośniesz, rośnie się do 21 roku życia.

puma007
15-01-11, 23:45
W tym wieku,wg mnie to powinienes robic tak ze biegasz,robisz brzuszki pompki,podciagasz sie na drazku+ uginanie hantli ale nie po 60powtorzen z 4,7kg tylko doloz sobie z 3kg i rob po gora 15 powtorzen plus odpowiednie odzywianie,nie dieta lecz szama z glowa,w podwieszonych masz przykladowe dietki,wybierz cos z tego,daj zdjecieaktualna wage wzrost,jesli podales to sryy nie zauwazylem xD

i bedzie miodzio,wyciskanie itp odpusc i zyj mlodoscia....:)

Merkeni
16-01-11, 15:12
Dzieki stary masz soga