PDA

Zobacz pełną wersję : rzeżba-trening-plan :D



Scott
02-03-07, 23:58
przeglądałem forum w poszukiwaniu jakiegoś zgrabnego planiku na rzeźbę, jednak zjadowywalem posty gdzie ktoś wklejał jakieś (samemu chyba wczesniej nie czytając) mierne plany po czym dostawał odpowiedzi raczej krytyczne, wiec nie znalazłem jakiegoś konkretu (pewnie jakbym porył z godzinkę jeszcze to bym znalazł). Zatem interesuje mnie planik na rzeźbę który mam zamiar wprowadzić sobie od początku kwietnia i chce robić przez ok 21 dni (3 tygodnie) ABS i następnie szóstkę Weidera (jeżeli chodzi o motywacje to jest i to nie małą bo przejechałem już raz cala szóstkę a potem zrobiłem ja raz drogi lecz do polowy :P) i przez cały ten okres 9 tygodni chciałbym sobie robić rzeźbę. Ano i będę biegał ok 30min (o ile nie będzie kolidowało z nauka w co wątpię) i rowerek stacjonarny w miarę możliwości czasowych. Znam podstawy treningu na rzeźbę, ze dużo powt, krótsze przerwy, intensywniej, ale nie wiem czy mogę mój stary plan masowy przerobić zwyczajnie zmieniając ilość powtórzeń i ( ciężary?
Mam staż z półtora roku i cały czas robie masę(plus przerwy :???: ) i ważę ok 68kg planuję dobić do minimum 70kg a chciałbym 75 więc mam miesiąc na 7kg :P), mierzę 172cm, mam dietkę, nie piję/palę ogólnie w kwestii zdrowia wszystko jest ok więc prosiłbym o ułożenie bądź podanie mi linka do tematu czy stronki gdzie znajdę interesujący mnie planik. z góry dzięki Scott

ubermas
03-03-07, 00:33
Hmmm. A co ty chcesz rzezbic?? Masz 172 cm wzrostu i wazysz 68 kg. Chlopie wez sie nie wyglupiaj, zaszkodzisz tylko sobie. Ja mam 190 cm i za rzezbe wezme sie jak bede wazyl 110 kg, napewno nie wczesniej. Nad rzeba pomysl jak bedziesz mial jakies minimum 95 kg. Sorki, ze tak pisze, ale taka jest prawda... Ciekawi mnie czy masz dobra diete, bo jesli przez 1,5 roku cwiczenia masz taka wage to cos musi byc nie teges z twoim planem albo dieta. Jelsi chcesz porady to wal do mnie smialo. Pozdro

Scott
03-03-07, 00:40
no dietę mam od początku roku dopiero wiec wiesz, to ja juz nie wiem, czy robić te masę do przyszłego roku czy co... ??

ubermas
03-03-07, 00:51
Wiesz ciezko jest okreslic sobie "do kiedy" robie mase. Chodzi mi oczywiscie o date, zaloz sobie raczej, ze mase bede robil dopoki nie osiagne konkretnej wagi. Przy 172 cm proponowalbym ci wage 95 kg, potem rzezba i spalic jakies 8 kg. Oczywiscie ja mowie o 95 kilogramach dobrej jakosciowo masy. Wazylbys wtedy 87 kg, mysel, ze bylbys konkretnym karczkiem. No ja jak juz pisalem, za rzezbe wezme sie dopieor az osiagne 110 kg, w innym wypadku starty sa za duze

Scott
03-03-07, 10:37
słusznie - zbieramy masę :) dzięki, przekonałeś mnie, myślę, że jak dobrze to wszystko rozplanuję i poprowadzę do przyszłego roku zdobędę conienco :) może nie 95 bo to z aktualnego stanu musiałbym 27kg :shock: no nic zrobię co się da. jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Szajba-Ryzykant
03-03-07, 11:47
Mam pytanqo mam 187 cm wzrostu waże 75 kg. Dodam, że mam 17 lat. Co zrobić żeby jeszcze dorzucić kilka kilo? i kiedy zacząć na rzeźbe? może propozycje jakiś sprawdzonych odżywek? czy cuś? prosze o odp:) thx pzdr

Scott
03-03-07, 13:17
Aby nabrać masy musisz ułożyć i stosować sie do diety (większość ludzi zatrzymuje sie na tym pierwszym i nic w tym kierunku dalej nie robi :P). Diety, która dostarczy Ci odpowiednia ilość białek, węgli i tłuszczy. Odpowiedni trening i dietka pozwolą nabrać Ci zdrowej masy. Musisz brać pod uwagę różnicę między odzywkami a suplementami, odzywki to gainery itd uzupełniające dietę, czyli np hard mass treca daje Ci dużo białka i węgli z minimalną ilością tłuszczu (tam są jeszcze jakieś dodatki ale nie pamiętam chyba glutamina czy coś) a suplementy to środki farmakologiczne dajce bodziec organizmowi, pobudzające anaboliczne do większej wydajności, "wchłanialności", wytrzymałości itd, istotna kwestia jest to ze używając odzywek,a potem przestajac porostu nie dostarczasz już tego co organizm miał zawsze(wcześniej) i nic strasznego sie nie dzieje jeżeli zastąpisz to w diecie czym innym. Natomiast używając supli, organizm jakby przyzwyczaja sie do ich obecności wiec trzeba brać je regularnie (takie małe uzależnienie, ale nie na tle psychicznym) a kiedy przestanie sie je brać trzeb sie liczyć z niemal pewnym spadkiem siły, czy wydajności. Ach no i bardzo ważne jest to ze supli nie bierze sie do 10-12 miesięcy stażu (tzn ja tak sobie wyznaczam niektórzy to sie i rzucają na to po pól roku ale to wybór indywidualny) chodzi tutaj o to ze organizm w pierwszej fazie rozwoju, któremu dostarczone są "bodźce zewnętrzne" popaść może w stan stagnacji, tj zastoju w rozwoju. Stagnacja przytrafia sie jeżeli nie zmieniasz treningu/diety/ciężaru w ciągu 6-8 tygodni, jednak da sie to przełamać właśnie taką zmiana, jednak gdy organizm wpadnie w coś takiego na tle hmmm jakby to określić ..yyy...komórkowym (bo suple to chyba ingerencja w komórki, wymuszając na nic szybsza syntezę itd)to nie jest ciekawie, wtedy musisz kombinować, ogólnie potem są problemy z rozwojem, nawet jakbyś dostraczal tego non stop to nie będzie tak jakbyś zaczekał z rok. Jak masz jakies wątpliwości to pytaj, dużo nie wiem, ale akurat może będę wiedział :P. pozdrawiam scott


Acha i jeszcze jedno :P pytasz kiedy zacząć rzeźbę, przeczytaj temat dokładnie to sie dowiesz :p mogę powiedzieć tylko ze to kiedy zmienia sie plan treningowy jest indywidualna sprawa, musisz brać pod uwagę to ile ważysz i na podstawie tego wyznaczyć sobie jakąś granice wagi po której możesz sobie zacząć rzeźbę wliczając w to 5-8kg które spalisz w czasie treningu. to w takim skroicie. możesz zrobić tak: poszukaj jakiś stronek o zdrowiu i dobrym odżywianiu z przelicznikiem prawidłowej wagi i NA PRZYKŁAD ważysz 50kg masz 170zm wzrostu, wg jakiejś tabelki czy przelicznika musisz ważyć 60kg to jako ze jesteś kulturystem :o dokładasz sobie z 8kg i masz już wagę jaka powinieneś mieć po ukończeniu cyklu rzeźby, dokładasz kolejne 7 i masz ile musisz mięć na koniec cyklu masy, wiec: dodajesz wszystko do kupy>zdobywasz określona masę w "naszym" przypadku 75kg>zaczynasz rzeźbę>kończysz z wynikiem 68 kg. taki schemacik, ale pamiętaj że są tu bardzo uogólnione cyfry wiec musisz poryć w necie za konkretami :)

ubermas
03-03-07, 15:14
Niezle to co napisales, ale prawda tez jest, ze to tylko uogolniony schemat. Mi kiedys brat powiedzial, ze zeby byc fajnie zbudowanym to jak sie ma 190 cm to dokladamy 20 kg do koncowki wzrostu i mi wyszlo 110 kg. Tobie z kolei wyjda 92 kg (172 cm= 72 +20 = 92 kg). Potem gubisz 8 kg i fajnie wygladasz. Ale powoedzial tez, ze jesli chcesz byc fest chlop to po 1 rzezbie ja masz np 92 kg - 8 kg =84 kg to znowu walisz mase, ale teraz 15 kg, czyli 84 kg + 15 kg = 99 kg i znowu rzezba, gdzie gubisz tyle zeby miec 92 kg, czyli 7 kg. Wtedy jak mi powiedzial "jestes kur*a "Terminator". ALe to niestety trwa kilka latek, ale efekt jest porazajacy (wiem po bracie). Pozdro

Scott
03-03-07, 15:21
to o tym nabieraniu coraz wiekszej masy na rok to gdziesz czytalem, poprostu coraz wiecej nabierasz zeby to spalic i tym sposobem wazysz coraz wiecej wygladajac stosunkowo tak samo, tylko ze wiadomo - wszystko wieksze ^^
a co do tego wzrostu a masy to mozna opisac to takim "wzorem" :P:

MDR-Masado rzeźby :P
MPR - masa po rzeźbie :D

wzrost+120=MDR
MDR-8,5%=MPR

hehe troche namieszalem :P

jonasz7
03-03-07, 17:08
Wy chłopaki jeszcze masujcie!!
pzdr.

xiy79
08-04-07, 13:48
Witam !

Mam pytanko mam 176 cm cwicze od Lutego ważyłem przed siłownią 91 kg spadłem 4 kg po 2 miesiacach i teraz zaczełem brać kreatyne+odżywkę nie wim czy nie za szybko ale różne zdania słyszałem na ten temat. Jakie jest twoje zdanie
Pozdrawiam Krzysiek xiy79 ubermas,

grzesiek k
08-04-07, 14:12
xiy79, Kurde nie potrafisz założyć swojego Tematu po za tym twoje pytanie odnosi się do Innego działu
pzdr.

jonasz7
08-04-07, 20:13
xiy79, u mnie w dziale już byś dostał osta!!!
pzdr.

SkAwwa
09-04-07, 09:31
weście wszyscy narazie masujcie przy takich wagach to tylko to wam pozostaje , co wy chcecie rzeźbic??????????
masujcie do 100 kg : dobierzcie dietkie , jakieś suple , i dacie rade
pzdr

grzesiek k
09-04-07, 14:04
SkAwwa, Nie przesadzaj do 100kg 80 wystarczy no heeh sorki za spamik mały
pzdr.

AdRiAn
09-04-07, 21:38
waga nie ma znaczenia, co innego gestosc i ogolny wyglad.
schemat jest taki (cykliczny)

masa
redukcja
masa
redukcja
.....

mniej wiecej tak to sie przedstawia wedlug mnie, niektorzy mase robia 10-12 lat i nie waza 250 kg, bo robia redukcje. Znam czlowieka ktory ma staz treningowy 15 lat, ma obecnie 33 lata, przez ten czas ciagle robil mase, a wazy 100 kg przy wzroscie 178.
a i dodam ze nie tknal w owym czasie supli, a tym bardziej saa.

matt1990
05-11-07, 11:00
to ja czegoś nie rozumiem jak mam 185-86 wzrostu i waze 85 kg . to do ilu jeszcze mam nabrac masy , zeby robic na rzeżbe ?

ubermas
05-11-07, 11:18
Kurwa za to powienien byc ban, do chuja temat z kwietnia odswiezony. Bez jaj

reman
05-11-07, 13:51
Ubermas co Ty tam wogole wypisujesz ,to tylko sie za glowe zlapac.Koles ma 172 wzrostu i 68kg , chce sie wziasc za rzezbe a Ty mu piszesz zeby przybral do 95 i dopiero zrzucal omg co za glupoty.
Zastanow sie 2 razy zanim cos doradzisz:]

matt1990
05-11-07, 18:45
ubermas napisał:
Kurwa za to powienien byc ban, do chuja temat z kwietnia odswiezony. Bez jaj

Za co ban , zastanów sie co piszesz. Bana to ty sobie przyjeb ale w czoło . I nie Kurwuj . Jak nie masz o czymś pojecia to nie pisz !