PDA

Zobacz pełną wersję : bol plecow



kristov
04-12-10, 03:42
wczoraj robilem plecy i dzisiaj odczuwam bol z 20 cm nad koscia ogonowana ;/ moze to byc rodzaj zakwasow czy przetrenowania...?
ogolnie mam skrzywienie kregoslupa ale staram sie robic wszystko poprawnie(technicznie)wyprostowany.. owy bol przypomina reumatyzm

///M
04-12-10, 09:24
Możliwe ze za duży ciężar na mc i zakwasy na prostownikach.

AKRO
04-12-10, 11:38
Za duzy ciezar i slaba rozgrzewka.

KowalX
04-12-10, 21:01
Pierwsze pytanie: robisz nogi, brzuch?
Drugie pytanie: byłeś u lekarza z plecami odnośnie treningu?
Najpierw powinieneś zająć się skrzywieniem.

Patriot
04-12-10, 21:14
to jest ból czy zakwasy ? bo nie wiem w końcu ;p
te dwie rzeczy dosyć łatwo odróżnić

kristov
04-12-10, 21:53
KOWAL
dzisiaj przeszlo ale wczoraj napieralo rowno.. zakwasy inaczej bola... ale masz racje, robilem wczoraj brzuch
co do lekarza to mowia ze naprostowac sie juz raczej nie da i zebym starakl sie chodzic prosto, a co do treningow to sie nie pytalem

luo
04-12-10, 22:04
Co to za skrzywienie, skolioza, kifoza, lordoza i którego stopnia? Byłeś z tym u lekarza specjalisty np u fizykoterapeuty? Zwykły ortopeda zazwyczaj za dużo Ci nie powie.

Jakie robiłes ćwiczenia na treningu? Rozciągasz się po treningu, szczególnie dolny odcinek pleców?

Sory za tyle pytań ale nie da się Ci nic doradzić bez kilku informacji o Tobie.
Pozdr

luo
04-12-10, 22:31
O ile się nie mylę to dla Kowala nie chodziło o to czy trenowałeś ostatnio brzuch tylko czy wogóle ćwiczysz brzuch i nogi.
Silny brzuch i prostowniki=potrzebny ''gorset'' który po części chroni kręgosłup
Nogi to również stabilizator np przy wiosłowaniach.

Btw. Bóle pleców są często spowodowane przykurczami mięśni i ścięgien, dlatego tak ważne jest rozciąganie po treningu, nie tylko pleców!

kristov
07-12-10, 19:25
sry ze tak dlugo...
co do skrzywienia nie pamietam nazwy ale skrzywienie idzie mocno w garb(jak u kota) i na bok ale staram sie prosto chopdzic i cwiczyc(chociaz wiecej sie mecze 3majac prosto plecy niz samym cwiczeniem

zalecenia lekarza z przed (...) lat to cos typu pajaczek, gimnastyka i brzuszki a teraz to juz raczej tylkko operacja

A no i wlasnie przed treningiem to raczej zawsze ale po to sie nie rozciagalem nigdy

cwiczenia z tamtego treningu to MC wioslowanie sztanga i drazek do karku

luo
12-12-10, 19:30
Z tego co napisałeś to masz kifozę, potocznie zwana "plecy okrągłe", no i do tego ta skolioza. Na Twoim miejscu starałbym się jak najmniej obciążać kręgosłup, do tego ćwiczenia wzmacniające stabilizatory, bo bez tego Twoja wada znacznie się pogorszy i ból będzie bardziej dolegliwy. Naprawdę nie lekceważ tego!
Przejrzyj mój artykuł odnośnie skoliozy, na pewno sporo Ci pomoże

http://www.e-gym.pl/showthread.php?29126-Skolioza&highlight=


Widziałem art na innym forum odnośnie kifozy. Jak znajdę trochę czasu to poszukam
pozdr

kristov
15-12-10, 01:14
z tego co pamietam (lata temu) lekarz kazal cwiczyc miesnie ktore pomoga kregodlupowi odciazyc sie czyli przedewszystkim miesnie brzucha , ew plecow ale przy martwym ciagu przy glupich 50 kg odczuwam bol taki co mimowolnie czasami odkladam sztange bez powrotu(nie koncze cwiczen) bo czuje ze zaraz albo upuszcze sztange albo nie wiem / nie chce znowu rezygnowac z cwiczen typu MC czy wioslowanie sztanga(bo tutaj tez pojawia sie owy problem bolu kregoslupa)poniewaz owe cwiczenia jak narazie maja najbardziej zadowalajacy efekt.

btw przetytam art jutro w wolnym czasie
elos

pzdr

luo
17-12-10, 08:45
Jak uważasz. Ale coś Ci powiem, nie tak dawno miałem uraz pleców, przesunął mi się jeden z kręgów w odcinku lędźwiowym i uciskał na rdzeń co spowodowało, że prawie przez 2 miesiące miałem urlop od treningów, a mc i wiosła sztangą nie robię do dzisiaj.
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie masa czy zdrowie? Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna, zdrowie.
Jeśli tak jak napisałeś jesteś pewien, że chcesz teraz robić te złożone ćwiczenia to ok, szanuję to, tylko nie rozumiem po co robić ćwiczenia które już przy śmiesznych ciężarach powodują ból.. No ale to jest Twoje zdrowię.
Dobrze by było jakbyś przynajmniej na razie przestał robić mc i wiosło, a dorzucił unoszenia tułowia z opadu z obciążeniem (maksymalnie do poziomu), wiosło jednorącz hantlą w oparciu tułowia o ławkę, wiosło hantlami oburącz w podparciu tułowia np o ławeczkę skośną. Szrugsy robił nie na stojąco tylko właśnie leżąc na ławeczce skośnej jakieś 60 stopni. Siady też narazie odpuść, rób wykroki, wyprosty/uginania na maszynie, używaj suwnicy. Barki zaczynaj od unoszeń na boki, a kończ na jakimś jednym wyciskaniu.
Resztę co do rozciągania i innych uwag masz u mnie w arcie także nie będę się rozpisywał. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Pioter1994
17-12-10, 15:27
A robiles brzuszki na skosie dolnym? W szkole mam taki przyrząd na którym zaliczałem brzuszki na ocenę. Na drugi dzień po zaliczaniu, wszystkich z mojej grupy bolał dół pleców. Jak robie to na przyrządzie w domu (mój tata robił) to nic mnie nie boli poniewaz robie to na grubszej poduszce która mnie amortyzuje. W szkole jak jestem na siłowni to nie moge korzystac z tego sprzętu bo amortyzacja jest za mała i uderzam plecami o deskę :L

breku
17-12-10, 16:05
Pioter on ma skolioze, nie chodzi o to czy on brzuszki czy mc czy wiosło zrobi, ma skrzywienie kręgosłupa i które kolwiek z ćwiczeń bedzie mu sprawiało ból, musi sie wyleczyc, operacja nastepnie rehabilitacja i bd git, ale po tym wszystkim lekarz odradzi mi tego typu ćwiczeń, ze względu na jakie kolwiek związane z tym kontuje.
Kristov fajne cwiczenie sa na wyciagu z róznego rodzaju chwytami, fajnie rozpierdala.

luo
17-12-10, 19:45
Nie wiem czy wiesz ale operacja to ostateczność stosowana głównie przy dużych wadach kręgosłupa. Zresztą niewielu lekarzy podejmie się operacji na młodym człowieku. Po prostu się boją, jest to rozległy kilkugodzinny zabieg. Co prawda ryzyko powikłań jest niewielkie, ale zależy głównie od doświadczenia kadry. Polega on na wyprostowaniu i usztywnieniu skrzywionego obszaru kręgosłupa z zastosowaniem implantów/metalowych wszczepów kręgosłupowych.

btw. są znacznie bezpieczniejsze zamienniki tych ćwiczeń, oczywiście nie tak skuteczne ale również da się osiągnąć dobre rezultaty. Wyciąg pionowy jak najbardziej ok, przy dolnym trzeba już pilnować techniki. Wszystko to opisałem w moim arcie
pozdr.

Keejdzi
17-12-10, 20:47
Chłopie żadna operacja !
Mój ojciec mial juz 2 operacje na kregoslup i tylko sie pogorszylo .
Zapamietaj operacja kregoslupa to OSTATECZNOŚĆ !