PDA

Zobacz pełną wersję : Łyzwy



Beni
29-11-10, 23:20
Jest tu ktos kto zna sie na lyzwach?:D?:D
pytanko mam jakie sa lepsze figurowki czy hokejowki?
szukam tak do 80-100zl
jezeli sie ktos zna prosze o pomoc;p

KowalX
30-11-10, 02:03
A chcesz uprawiać jazdę figurową czy grać w hokeja? :)

flutebox
30-11-10, 11:40
pewnie chce wyglądać jak mężczyzna... więc ta druga opcja xD

Beni
30-11-10, 12:38
nie... Jest u nas lodowisko,i mozesz wypozyczyc lyzwy lub miec swoje,,,w tamtym roku kupilem jakies tanie;p to masakra zero hamowania;p itp(nawet tak znany lyzwiarz jak Pudzianowski mial by problem) i teraz juz sa na mnie za male wiec chce kupic inne:) tylko ze nie wiecej jak do 100zl glownie chodzi mi o ten rowek z czy bez lepiej i te zeby na zgieciu?!
Czyli tak do jazdy zeby byly na lodowisko a nie do gry w hokeja;p

KowalX
30-11-10, 13:16
Celuj w hockey chyba ,że chcesz zagłębiać się w skoki :) Tylko pamiętaj,że początkującym łatwiej jeździ się na figurowych,ale nie ma się co zrażać ;) Za to na hokejówkach da się szybciej jeździć i chyba po nauczeniu swobodniej. Polecam łyżwy Botas albo np. CCM. Jeszcze zastanów się czy chcesz skórzane,plastikowe i sznurowane czy na zapięcia.

Beni
30-11-10, 22:31
plastik na 100% i zapinki:) jezdilem na wyporzyczonych skorzanych...masakra jak dla mnie ,,,noga powyginana;p odpada;p a szukac z rowkiem oczywiscie?a te zeby do chamowania sa?czy do czegos jeszcze?

Fehu
30-11-10, 22:32
plastik na 100% i zapinki:) jezdilem na wyporzyczonych skorzanych...masakra jak dla mnie ,,,noga powyginana;p odpada;p a szukac z rowkiem oczywiscie?a te zeby do chamowania sa?czy do czegos jeszcze?

a gumowce? chyba też się pojedzie ;D

PucuLeg
30-11-10, 22:38
A ja sie dolacze do tematu. Tez chcialbym sobie w tym roku kupic lyzwy, interesuja mnie hokejowki, najlepiej sznurowane. I teraz pytanie jakie? Nie znam sie na firmach i ogolnie nie wiem jakie lyzyw sa dobre a jakie zle. http://allegro.pl/lyzwy-hokejowe-hunter-performance-r-41-kurier-i1327829978.html takie sa dobre jak na poczatek?

Beni
01-12-10, 16:32
ok kupilem;p za 90zl^ ^ z rowkiem skocze na lyzwy w ktorys dzien zobacze czy da sie jezdzic;p

KowalX
01-12-10, 19:08
ok kupilem;p za 90zl^ ^ z rowkiem skocze na lyzwy w ktorys dzien zobacze czy da sie jezdzic;p
Oj coś czuje po cenie ,że lipa ;)

wolnickee
01-12-10, 20:26
Trenowalem hokej 8 lat wiec moze sie wypowiem ;p. Nie polecam kupywać łyzew w hipermarketach, jest to szajs jakich mało, choć czasem mozna trafic i na firmowe łyzwy.
Jezeli naprawde chcecie nauczyc sie jezdzic na łyzwach, polecam kupic łyzwy w sklepie hokejowym, ktory praktycznie jest na kazdym lodowisku. Z łyzew z nizszej półki moge polecic łyzwy CCM vector 2.0, 3.0, 4.0 (200-300zł) lub Reeboki 5k. I o co wam chodzi z lyzwami z rowkiem i bez rowka? Tak dla jasności to łyżwy trzeba naostrzyć jak się stempią, własnie czym głebszy rowek na ostrzu płozy, tym łyzwa jest ostrzejsza i łatwiej nauczyć sie jezdzic. Nowe łyzwy są tępe (nieostrzone) i trzeba je naostrzyc.
Jezeli chodzi o firmy produkujace łyzwy dobrej jakości to; CCM, BOTAS, TACKS, REEBOK, BAUER, EASTON, GRAF, i od niedawna NIKE zaczął robic sprzet hokejowy.

Beni
02-12-10, 04:29
Trenowalem hokej 8 lat wiec moze sie wypowiem ;p. Nie polecam kupywać łyzew w hipermarketach, jest to szajs jakich mało, choć czasem mozna trafic i na firmowe łyzwy.
Jezeli naprawde chcecie nauczyc sie jezdzic na łyzwach, polecam kupic łyzwy w sklepie hokejowym, ktory praktycznie jest na kazdym lodowisku. Z łyzew z nizszej półki moge polecic łyzwy CCM vector 2.0, 3.0, 4.0 (200-300zł) lub Reeboki 5k. I o co wam chodzi z lyzwami z rowkiem i bez rowka? Tak dla jasności to łyżwy trzeba naostrzyć jak się stempią, własnie czym głebszy rowek na ostrzu płozy, tym łyzwa jest ostrzejsza i łatwiej nauczyć sie jezdzic. Nowe łyzwy są tępe (nieostrzone) i trzeba je naostrzyc.
Jezeli chodzi o firmy produkujace łyzwy dobrej jakości to; CCM, BOTAS, TACKS, REEBOK, BAUER, EASTON, GRAF, i od niedawna NIKE zaczął robic sprzet hokejowy.


kupilem te za 90 i sa juz z rowkiem i nawet sporym;p
wiesz po co mam ladowac w lyzwy 400zl jak moze mi sie znudza za rok i beda lezec,,,,gdyym uprawial to na codzien to tak;pa to jest tak rekreacyjnie,ale jak mam isc na lodowsko i placic z 8zl za 1h wypozyczenia to wole kupic i po 10 razach mi sie wroci:) narazie mam inne plany;p potem pomysle nad czyms lepszym a tymczasem musze te wytestowac:)

Ale dzieki za chec pomocy:)