PDA

Zobacz pełną wersję : Tak się żyje w Polsce .. można? można!



Fehu
29-11-10, 21:57
musiałem to wkleić -wybaczcie

http://mistrzowie.org/uimages/201008/1282385334_by_a101ek_500.jpg
(http://mistrzowie.org/uimages/201008/1282385334_by_a101ek_500.jpg)

Tomi!
29-11-10, 22:07
nic ino sie powiesic.. albo heja na zachód (dalej to takie modne?)

Gangsta Latino
29-11-10, 22:09
Każdy kto ma chociaż ciut rozumu wie, że prawo w Polsce jest poje bane... ci naprawdę biedni nie dostają nic bo mendy co im się nie chce robić wzięły wcześniej
Nie wiem czy takie grupy są czy nie w Polsce, ale powinny chodzić bez zapowiedzi do tych co mają zasiłek i sprawdzać jak to jest naprawdę w niektórych domach! Chociaż najbardziej ucierpiały by na tym dzieci niestety, bo jak jakiemuś chu jowi się nie chce robić to i tak do roboty nie pójdzie i dzieci do domu dziecka pójdą

mtm
29-11-10, 22:24
Oby wuja maciek tego nie widział .

KowalX
30-11-10, 02:06
Nie wiem czy takie grupy są czy nie w Polsce, ale powinny chodzić bez zapowiedzi do tych co mają zasiłek i sprawdzać jak to jest naprawdę w niektórych domach!

A chciałbyś żeby wpieprzali Ci się do domu i kontrolowali co robisz?

fallenursus
30-11-10, 02:39
ale powinny chodzić bez zapowiedzi do tych co mają zasiłek i sprawdzać jak to jest naprawdę w niektórych domach!

i tak robia w krajach cywilizowanych np. Kanada zeby wlasnie takie smiecie nie naduzywaly. szczegolnie u tych co maja duzo dzieci, bo tu rzad dosc duze sumy doklada na dzieci wlasnie.
na dodatek bezrobotni musza sie zglaszac na roznego rodzaju szkolenia w szukaniu pracy, i musza udowadniac ze szukaja pracy. na przyklad raz na miesiac isc do uzedu pracy i zaniesc liste z zakladami gdzie skaldali podania o prace. nie ma nic za darmo:)

MAXIMUS 2
30-11-10, 08:25
Samo życie Fehu sam znam parę osób co tak żyją i najlepsze to że kiedyś się zapytałem czemu do pracy nie pójdą bo praktycznie w Poznaniu bezrobocia niema to mi powiedział że on nie jest frajerem żeby pracować no to mi łapy opadły i tak jak ktoś napisał wyżej przez to cierpią osoby które naprawdę potrzebują pomocy nic na to nie poradzimy dopóki mentalność tych ludzi się nie zmieni ale to jeszcze nie w tym pokoleniu pozdro.

Gangsta Latino
30-11-10, 09:43
A chciałbyś żeby wpieprzali Ci się do domu i kontrolowali co robisz?

Nie, ale ja nie potrzebuje i nie mam zasiłku...

Patriot
02-12-10, 11:30
no niestety, ale tak to już u nas jest
jak widać np w szczerym polu czasem takie bloki po "pgierowskie" to co nikt roboty tam nie ma, a co w każdym oknie? antena satelitarna no bo co w końcu cały dzień coś trzeba robić :) co w każdym domu ? matka bezrobotna ojciec bezrobotny a ile dzieci ? 5to minimum, bo co? w końcu coś z czasem trzeba zrobić
kiedyś czytałem artykuł, że właśnie do takiego bloku przyszedł jakiś inwestor i powiedział, że załatwi robotę w fabryce jakiejś nowo wybudowanej w okolicy to nikt się nie zgłosił bo za mało płacą :) pewnie, bo jak państwo płaci więcej to po co.
z kolei jeszcze inny przypadek poszli tacy do roboty to pierwszego dnia z radości, że mają pracę napili się i pół zakładu zjarali
U nas ktoś kto pracuje uczciwie przez 40-50lat to musi się martwić czy będzie miał na starość emeryturę, a taki co nic nie robi całe życie to i całe życie dostaje bo jemu się należy
u mnie koło siłowni jest ten jakiś zakład pomocy dla osób bezrobotnych, oczywiście kolejka kiedyś taka stała jak za komuny po mięso, a jakimi autami poprzyjeżdzali ci "biedni" ludzie to hoho, nie jeden by im pozazdrościł. Elegancko poubierani, wypachnieni drogi perfumami, ale im się należy
ostatnio wracałem autobusem i koło sądu jest przystanek i usiadła koło mnie kobieta i rozmawiała przez telefon i z rozmowy wynikało (nie dało się nie usłyszeć hehe więc siłą rzeczy "podsłuchałem"), że jest po rozwodzie mieszka z siostrą i dwójką dzieci i właśnie rozmawiała z tą siostrą i rozmowa coś mówiła że ty poszłabyś do pracy , coś jej ta siostra odpowiedziała, a ona 'no właśnie to tak samo jak ja wiec sie nie bulwersuj ja do pracy też nie pójdę bo państwo nam zapłaci"
to kur*a mać pogonić z tego kraju i niech nie wracają, ale niech dalej otwierają granice sprowadzają czeczenów i wszystkich kto tylko chce siedzą kur*a w hotelach robotniczych nic nie robią kasę biorą 10dzieci i zadowoleni, a nasz kochany rząd oczywiście wszystko sponsoruje, a ktoś kto uczciwie pracuję to nie ma kasy na chleb na emeryturze. Ale tolerancja ponad wszystko nie można złego słowa powiedzieć, bo rasizm :)
i tak w takim wypadku jeśli ktoś bierze zapomogę powinno się kontrolować te rodziny i wchodzić im raz na 2tyg na chatę sprawdzać co robią a jak tylko robota się znajdzie to przymusowo zatrudniać
przypadków na ten temat mogę mnożyć i to jest bardzo ciekawa dyskusja, ale niestety tego się nie zmieni, póki rządzić nami będą osoby które chcą rozwalić ten kraj nie udało się zbrojnie ? uda się ekonomicznie. Pan Tusk się postara :)

breku
02-12-10, 13:15
Pan Tusk robi drugą Irlandię, a Irlandia już na skraju bankructwa ;) więc nam nie daleko do tego.... teraz tak co do tego komentarza socjalnego... jedna rzecz mi się nie zgadza
"Kredyty wszędzie mam gdzie mi dali...." kto mu może dac jak jest bezrobotny? banki nie są już takie głupie i pilnują swojego biznesu od dłuższego czasu i jak chce sie wziąć kredyt musi być pokrycie...
A nawet jak by im się udało... a ten dupek by Cie spłacał to bank wynajmuje firme windykacyjna... i sciagają długi... w windykacji się nie pierdolą, socjal pierdoli że jego żona z dziećmi cyrk odstawia, windykacja jeszcze większy cyrk odstawa bo Cie spałują wpierdolą, zabiora to co maja zabrac i arrivederci Roma, takie komentrze piszą zwykłe buce co chcą się dowartościować, albo wzbudzić zamieszanie wśród czytelników.
Do kablówki się podpina? Co jakiś czas są kontrole po domach i sprawdzają stan okablowania w domach (nie wiem jak to się nazywa) ale wiem że jak wpadną na "lewą instalacje" to się płaci kary że hoho ;) a jak się to sąd i do ciupy za kradzież. PRoste!
Ale i tak to nie zmienia faktu że POLSKA TO DZIKI KRAJ!! No ludzie, politycy patrzą jak tutaj jeszcze kurwa sobie portfel zapchać, chuj dadzą 23% vatu, ludzie bd mniej kupywać przez co spadni podaż na towar, i znowu podniosą vat aby jeszcze kurwa mniej kupywali! no ja pierdole, żal sie robi... kiedyś za czasów PR-Lu był tam vatu 18% czy ile tam było % to ludzie napędzali rynek, mniejsza cena, większy popyt, ale moim skromnym zadniem, ten kraj skończy jak feniks, z popiołu powstałeś, w popiół się obrócisz.
Sory za język i błedy ale jak to pisałem to mnie coś trafiało.

D3
02-12-10, 14:32
Cały ten tekst to jest zwykła prowokacja i tyle, a niektórzy się tym podniecają i wierzą w byle co.

KowalX
02-12-10, 14:48
Nie, ale ja nie potrzebuje i nie mam zasiłku...

Wiec się ciesz,że nie masz. Jeśli kiedyś by się zdarzyło ,że będziesz miał i będziesz uczciwy,a co jakiś czas do chaty będą Ci wpadać i sprawdzać co robisz, co kupujesz zmienisz zdanie.

Pusia
02-12-10, 15:52
I tak te zasilki w Polsce sa tak smiesznie male ze sie wszystkiego odechciewa.
Zasilek dla bezrobotnych to ~480pln wyplacane przez 3miesiace?

A sam tekst to bzdura :)

Patriot
02-12-10, 16:19
Boże tekst miał ukazać może to jakoś śmiesznie, ale samo to że w Polsce żyje dużo takich pasożytów to już jest prawda. A co może to co napisałem jest nie prawdą ? :) np o tych blokach po 'pgiereowskich' ? ;)

KowalX
02-12-10, 20:50
Największe pasożyty żyją w rządzie oraz budują autostrady, kierują związkami sportowymi i innymi instytucjami. Nie będę żydził komuś niecałych 500stówek przez kilka miesięcy jak wokół mam prawdziwych złodziej co kradną w żywe oczy i nie powiem z kim współpracują. Wolę ponarzekać ,że muszę płacić podatki na kościół całe życie do którego nie chadzam, płacić za artystów którzy zarabiają miliony płacąc najniższe stawki w Polsce. Narzekają na pirackie płyty,a jak taki pirat pójdzie na koncert skasują za niego 5xwięcej i dalej chcą te zjebane 30zł. Skoro tak to spoko niech płacą gwiazdeczki za puszczanie ich piosenek w radiu ,bo jest to darmowa reklama więc niech za nią ponoszą koszta jak każdy przedsiębiorca nie mówiąc o innych formach reklamy. A wszyscy Ci uczciwi mam nadzieję ,że książek nie kserują po uczelniach ,bo to również kradzież. Łącznie z wykładowcami oraz ich puszczaniem filmów bez zgody autorów.Osobiście biedna osoba płacąc mandat płaci tyle samo co bogacz tyle ,że jednemu może nie starczyć na chleb następnego dnia ,a taki półtusk czy inny cwaniak,albo nie zapłaci z powodu immunitetu(pomijając to nie rozumiem sensu tej instytucji w tym kontekście),albo będzie to dla niego suma jak za paczkę zapałek. Każdego łatwo nazwać pasożytem, złodziejem albo innym, karać i oceniać.

sts
02-12-10, 21:24
Bieda smród złodziejstwo krętactwo i ubóstwo tak się żyje w Polsce...Dziękuje dobranoc.

Patriot
02-12-10, 22:14
KowalX
no tak i się zgadzam z tym co napisałeś, co nie zmienia faktu, że nigdy nie zrozumiem rodzin co ojciec bezrobotny matka bezrobotna w drodze kolejne dziecko a już 5mają.
Ten program taki co zawsze idzie przed 1z10 co tam Wiśniewski prowadzi "opowiedz nam swoją historię" bodajże to jakiś czas temu widziałem akurat i też przyszedł koleś i opowiadał, że chce dostać kase bo ma ileś tam dzieci już a żona nie pracuje on grosze zarabia, ale kolejne dziecko już w drodze a co tam. (oczywiście on tą kasę dostał, chociaż tam wtedy występował Pan który naprawdę na nią zasłużył swoją historią) To wtedy taki starszy pan bardzo trafnie to skomentował już nie powtórzę dokładnie bo nie pamiętam ale mniej więcej nazwał to szczytem głupoty.
Tak samo jak przyjeżdża rodzina audi za 100tys po zapomogę NO KUR*A JEGO MAĆ i oczywiście dostaję
Ja nie obrażam wszystkich co chodzą po zapomogi, bo część z tych osób na pewno potrzebuję i to nie z ich winy, ale ponad połowa to poprostu zwykłe pasożyty. Jak słyszę że kobieta nie pójdzie do pracy bo jej państwo zapłaci to...
i nie udawaj że nie rozumiesz o co mi chodzi, bo mam nadzieję że rozumiesz, a jeśli tego nie dostrzegasz w naszym kraju no to nic nie poradzę :)
pozdro

Sosna91
02-12-10, 22:39
może i można tak życ ale tacy ludzie to margines dla mnie, wolałbym robić po 12h dziennie w robocie za te 2tys na miesiac ale wiedzieć że zapracowałem na te pieniądze.

sts
02-12-10, 22:49
może i można tak życ ale tacy ludzie to margines dla mnie, wolałbym robić po 12h dziennie w robocie za te 2tys na miesiac ale wiedzieć że zapracowałem na te pieniądze.
za 2 tys też bym mógł 12 godz znieść.

KowalX
03-12-10, 01:01
KowalX
no tak i się zgadzam z tym co napisałeś, co nie zmienia faktu, że nigdy nie zrozumiem rodzin co ojciec bezrobotny matka bezrobotna w drodze kolejne dziecko a już 5mają.
Ten program taki co zawsze idzie przed 1z10 co tam Wiśniewski prowadzi "opowiedz nam swoją historię" bodajże to jakiś czas temu widziałem akurat i też przyszedł koleś i opowiadał, że chce dostać kase bo ma ileś tam dzieci już a żona nie pracuje on grosze zarabia, ale kolejne dziecko już w drodze a co tam. (oczywiście on tą kasę dostał, chociaż tam wtedy występował Pan który naprawdę na nią zasłużył swoją historią) To wtedy taki starszy pan bardzo trafnie to skomentował już nie powtórzę dokładnie bo nie pamiętam ale mniej więcej nazwał to szczytem głupoty.
Tak samo jak przyjeżdża rodzina audi za 100tys po zapomogę NO KUR*A JEGO MAĆ i oczywiście dostaję
Ja nie obrażam wszystkich co chodzą po zapomogi, bo część z tych osób na pewno potrzebuję i to nie z ich winy, ale ponad połowa to poprostu zwykłe pasożyty. Jak słyszę że kobieta nie pójdzie do pracy bo jej państwo zapłaci to...
i nie udawaj że nie rozumiesz o co mi chodzi, bo mam nadzieję że rozumiesz, a jeśli tego nie dostrzegasz w naszym kraju no to nic nie poradzę :)
pozdro

No jak ktoś nie ma na chleb to raczej na gumki też nie będzie miał, a odczuwać przyjemność każdy chce. Co oczywiście nie jest ok. dla dzieci. Śmiałe tezy stawiasz,że ponad połowa, zresztą to tylko niewielki czas,a wszyscy na około kradną również tyle ,że ciągle. Nie mówiąc o młodzieży ,która niszczy przystanki, pisze po murach itp za to wszystko też płacisz z podatków, cały remont twój nie państwa.

Jasne ,że są przekręty i pisałem już ,że wole takiemu zapłacić z podatku niż opłacać kościół, złodziei z wyższych sfer przez całe życie.
Trochę nie w temacie, ale pewnie pamiętasz jak kradli leki i organy w Polsce ,a kogo skazali sanitariuszy ,a przy okazji ,że mam kontakt z lekarzami na co dzień wiem ,że pavulon lek, który niezbędny jest przy tym procederze bez lekarza się nie wydostanie, wszystkie takie leki są pod kluczem i żaden sanitariusz tego nie wyciągnie.
Dlaczego Wałęsy syn potrącając i zabijając przechodnia nie dostał nawet zawiasów? Do czego dążę ,że wszyscy kradną i oszukują (w ujęciu różnych sfer) ,a biedni zawsze po dupie dostaną.

A co do komentarzy, niektórych ,że Polska tak be,że tu się kradnie i oszukuje, to powiem ,że to samo jest w Niemczech, Holandii ,Szwajcarii i kilku innych państwach z którymi się stykałem,ale pewnie i w większości. Mamy większy kontakt z wydarzaniami na co dzień w Polsce to tak to można odebrać. Ale jak czytałem gazety w Niemczech podczas pobytu to w życiu tyle morderstw i matactw nie widziałem. W ogóle nie wiem jak można po własnym kraju tak jechać tym bardziej małolaty po 16-18lat co mało co w życiu spróbowały, szkoda i przykre.

KowalX
03-12-10, 01:07
2tys. to fakt ,żadna to rewelacja tym bardziej jeśli ktoś jest wykształcony,ale i tak jest znacznie lepiej. Pamiętam gdy np. pielęgniarki zarabiały po 700zł gdzie standardem było 1500. A jak ktoś nie zapracował na swoje przyszłe zarobki to niech nie narzeka ,że dostaje 1500zł.
Mnie uczyli ,że to pieniądze mają na mnie pracować, a nie ja na pieniądze więc inwestycję zaczynam od siebie i wszystkim radzę tym,którzy nie lubią się uczyć ,a mają po naście lat żeby zrozumieli,że robią to tylko dla siebie. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, elo

Pusia
03-12-10, 02:45
Wałki sa wszedzie bo tak dziala ten swiat, tylko dlaczego kazdy z tych krajow jest bogatszy od nas? Ma lepsze fundusze socjalne itd?
U nas stypendia na studiach dostaja naprawde nieliczni, oparte na wynikach - w Finlandii dostajesz 450euro/mc za sam fakt uczenia sie + stypendium za dobre wyniki.
W Norwegii jest tak ze jesli przepracowales pol roku i Cie wyleja to dostajesz 70% tego co zarabiales, oczywiscie jest to regulowane do jakies tam kwoty ale zalozenie ogolnie jest takie. A jak pisalem wczesniej, zasilek dla bezrobotnych w Polsce to niecale 500pln wyplacane przez 3miesiace - smiech - takich sum nawet nie zaluje najgorszym chlorom.

Mnie zawsze smiesza polityczne idee typu 'znajda sie pieniadze na to i na to' - ale skad one sie znajde? - od nas :)

A co do jezdzenia po wlasnym kraju to mimo niewatpliwie gownianych warunkach w jakich mamy przyjemnosc zyc Ojczyzne kochac trzeba:)
Jak sie mnie ktos pyta skad jestem to nawet nie pisze Poland tylko 'the United Kingdom of Poland' :)

kristov
03-12-10, 02:46
2tys. to fakt ,żadna to rewelacja tym bardziej jeśli ktoś jest wykształcony,ale i tak jest znacznie lepiej. Pamiętam gdy np. pielęgniarki zarabiały po 700zł gdzie standardem było 1500. A jak ktoś nie zapracował na swoje przyszłe zarobki to niech nie narzeka ,że dostaje 1500zł.
Mnie uczyli ,że to pieniądze mają na mnie pracować, a nie ja na pieniądze więc inwestycję zaczynam od siebie i wszystkim radzę tym,którzy nie lubią się uczyć ,a mają po naście lat żeby zrozumieli,że robią to tylko dla siebie. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, elo

dobrze mowisz chlopak.szkoda ze z 5 lat temu nie mialem takich samych pogladow...niestety ja taki madry nie bylem i w wieku 18 lat za granice wyemigrowalem;/ teraz troche zaluje ale w gruncie rzeczy przez 2 lata ciezkiej pracy dorobilem sie to i owo a w sierpniu dostalem wypowiedzenie i zasilek w okolicach 900 / 950 eu. na 8 miesiecy :D
wiec raczej bez szkoly nie oplaca mi sie wracac do kraju za 1/4tą obecnej pensji.
pozdro

Patriot
03-12-10, 08:18
Wałki sa wszedzie bo tak dziala ten swiat, tylko dlaczego kazdy z tych krajow jest bogatszy od nas? Ma lepsze fundusze socjalne itd?


to trochę wynika z historii Polski. Wszystkie kraję Włochy, Niemcy(nie całe) , Francja, Austria itd itd po wojnie nie były okupowane w czasie wojny nie ucierpiały tak jak Polska, a nawet jeśli ucierpiały to później ich rozwoju nikt nie hamował tak jak to było u nas przez komunizm. Później po upadku komuny tak naprawdę dalej rządzili i sporo z nich dalej rządzi komunistów, którzy rozsprzedali majątek państwa za bezcen. I generalnie w Polsce nie ma już nic. U mnie w rejonie była wielka cukrowania, ale konkurencyjna cukrownia jest w Niemczech i UE kazała zamknąć tą Polską żeby nikt nie konkurował z Niemiecką to co nasz rząd zrobił? zamknął :) teraz stoi ogromny budynek przez nikogo nie użytkowany ile osób straciło pracę to nawet nie będę mówił.
Nasz kraj dążą do rozwalenie politycy od środka i taka jest niestety prawda. To, że w każdym państwie kolorowo nie jest to ja wiem i też mnie śmieszy jak każdy porównuje że w Polsce be, a za to na zachodzie to hohoh. Znam kilka przykładów osób co pojechały i jakoś eldorado tam nie mają i wrócili. Bądź koleżanek mamy co wyjechały do USA za komuny kiedy wtedy naprawdę w USA było wspaniale, a teraz mówią że w życiu by nie wyjechały i ile by dały żeby cofnąć czas. Nie będę tego rozpisywał dokładniej o co tam chodziło czemu na przykład, bo by wypracowanie wyszło ;p
Tylko mówię mnie wkurw*a jak podjeżdża koleś audicą za 100tys i zapomogę dostaje no to co w takim wypadku nie należałoby skontrolować jego majątku ?
mam kolegę, którego rodzice stracili pracę (to miało miejsce 3lata temu) i kiedyś pamiętam przyszedł poprosił mnie czy mogę mu pożyczyć trochę kasy na chleb dałem mu nawet nie chciałem żeby zwracał. Później jak się dowiedziałem po roku dopiero, żę tydzień po tym znowu nie mieli kasy, że przez tydzień zjadł 2kromki chleba, ale już się wstydził poprosić później ojciec dostał robotę znowu matka też i wyszli na prostą, ale w pewnym momencie było krucho. W tamtych czasach oni NIE dostali zapomogi, bo uznano że nie potrzebują :) a co się dziwić, że nie każdemu starcza jak mówię koleś samochodem za 100tys podjeżdża i bierze kase od państwa

Fehu
03-12-10, 10:43
2tys. to fakt ,żadna to rewelacja tym bardziej jeśli ktoś jest wykształcony,ale i tak jest znacznie lepiej. Pamiętam gdy np. pielęgniarki zarabiały po 700zł gdzie standardem było 1500. A jak ktoś nie zapracował na swoje przyszłe zarobki to niech nie narzeka ,że dostaje 1500zł.
Mnie uczyli ,że to pieniądze mają na mnie pracować, a nie ja na pieniądze więc inwestycję zaczynam od siebie i wszystkim radzę tym,którzy nie lubią się uczyć ,a mają po naście lat żeby zrozumieli,że robią to tylko dla siebie. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, elo

kwestia w jakim kierunku się kształcisz - jeśli to kierunki typowo politechniczne możesz w przyszłości mieć grubą kasę
mam koleżankę po ekonomii -pracuje w biurze za 2tys. mało? długo szukała tej pracy
a przykładowo mam kolegę po technikum elektrycznym i ma 3,5 tys miesięcznie, a jego zadaniem jest pilnowanie lini produkcyjnej (konserwacje, naprawy) w pewnej niemieckiej firmie
wszystko zależy jaki kierunek obierzesz

hans87
03-12-10, 11:17
KowalX: Zgadzam się, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. W każdym kraju są przewały, ale jesli chodzi o Polskę to jest to na skalę światową i Świat a szczególnie Europa śmieje się z naszego rządu (Kaczorek, Tusk, Lepper, Giertych, Zyta, Jan Maria Rokotia, itp.). Przez to że śmieją się z rządu to również śmieją się z nas obywateli.

Staram się, zapewnić sobie dobrą przyszłość pracując i starając się... ale w wieku 23 lat juz zdązylem się przekonać ile w Polsce kasy idzie w błoto i jak nie poradny jest rząd. Jesli z nimi jest coś nie tak, wtedy cierpi na tym cały system, którym też są obywatele. Politycy robią wałki a zamiast robic cos dla kraju wolą się kłócić w TV, ze ten jest taki a ten taki... albo że ten cos powiedzial na tego :/ sorry.... niech przestaną pierdolić tylko niech cos robią dla kraju. Niestety to się szybko nie zmieni, bo chorzy ludzie są w tej polityce a nieliczni jest ich za mało żeby mieć siłę przebicia.

Jesli chodzi o zapomogi to prawdą jest, że ten system zapomóg jest zle opracowany i przez to często zapomoge otrzymują nie te rodziny ktore naprawdę ich potrzebują. Fallen napisal jak jest w Kanadzie, ja się z tym zgadzam... wtedy nie było by że jakiś zdrowy nygus i leser lezałby na łóżku i pił piwsko a siano co miesiąc wpływalo by na konto.

Kuleje NFZ, kuleje MEN (juz inaczej sie nazywa), zwiekszane sa podatki.... ale co sie dziwic jak w naszym kraju nic pożadnie nie potrafią zrobić. Wierze, ze znajda sie za jakiś czas ludzie którzy są kompetentni i opracują dobre i efektywne systemy zarządzania i wydawania budzetu Państwa na polepszenie jego funkcjonowania.

Co do tego wklejonego tekstu na pierwszej stronie to oczywiste ze to jest prowokacja, ale to jest też taka metafora, która słusznie nam przedstawia nieudolnosc naszego kraju i pewne absurdy.

pozdrawiam ;-)

Fehu
03-12-10, 11:36
wypowiedzi antyrządowe ;)
kto z Was popiera pis?

osobiście jestem sympatykiem PO ...

Pusia
03-12-10, 12:13
Wujek ma 45lat zdal tylko mature ale znal jezyki 20lat temu gdy dolaczyl do polskiej filii norweskiej firmy produkujacej papier. Nie lubie go i moge o nim spokojnie powiedziec ze to typowy cham i wpychal sie lokciami gdzie sie da, mial gosc leb na korku - zreszta ma nadal. Efekt jest taki ze zostal tam prezesem na Polske i zarabia tyle ze wpedza mnie w depresje :) (Minus taki ze rozwiodl sie z siostra mojej matki i ni ma prezentow na swieta :()

Dobra znajoma skonczylo budownictwo maszyn z ktorej, jak mowi, nic nie wyniosla i niczego sie nie nauczyla - a z samych studiow nie pamieta nic innego jak bilard (wszystkie rysunki itd mozna bylo kupic na uczelni po 50pln np) Wczesniej pracowala w sklepach, sprzedawala garnitury, rozwozila pizze :) a skonczyla jako handlowiec ciezarowek szarpiac 30-80tys/mc.

Takze nawiazujac jeszcze do wyksztalcenia - nie jest to regula - najwazniejszy leb na karku.


A co do PO/PiS, za mlody jestem zeby sie wypowiadac i mnie to nie interesuje za bardzo szczerze powiedziawszy wiec nie bede udawal polityka ale wydaje mi sie, ze PO jest dla bogatych a PiS dla biedakow. Jedyne co mnie wkurwia i to bardzo to powiazywanie kosciola z polityka i to jest po prostu niesmaczne.

hans87
03-12-10, 12:35
Takze nawiazujac jeszcze do wyksztalcenia - nie jest to regula - najwazniejszy leb na karku.

Z tym się zgadzam w 100%

Oczywiście wypada potrafić czytac, pisać, liczyć i poprawnie się wysławiać.

KowalX
03-12-10, 13:16
KowalX: Zgadzam się, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. W każdym kraju są przewały, ale jesli chodzi o Polskę to jest to na skalę światową i Świat a szczególnie Europa śmieje się z naszego rządu (Kaczorek, Tusk, Lepper, Giertych, Zyta, Jan Maria Rokotia, itp.). Przez to że śmieją się z rządu to również śmieją się z nas obywateli.


A myślisz ,że gdzie indziej tak nie ma? Nieraz widziałem jak posłowie z zagranicy się zachowywali. Choćby ostatnio w parlamencie europejskim,albo rząd faszystowski w Niemczech, prezydent Włoch to przecież już kompletna porażka, raz,że współpracuje z mafią to jeszcze operacje plastyczne sobie robi, a jak jest we Francji to samo i to wszystko u nas było pokazywane, pojedź do danego kraju włącz tv to zobaczysz ile tego się namnoży.


wypowiedzi antyrządowe ;)
kto z Was popiera pis?

osobiście jestem sympatykiem PO ...

Platforma Oszustów jest tak zajebista,że jak była kampania u mnie w mieście zrobiono koncert charytatywny ,a przynajmniej moi kumple tak myśleli ,a 30minut przed koncertem okazało się ,że to jednak kampania. Obniżenie podatków też zajebiste zrobili z 30% na 20 dla bogaczy i z 19% na 18% dla biednych. Jak tam za nikim nie jestem i raczej skłaniam się w kierunku bezpartyjności ,ale co do PO to jest to partia wspierająca tylko przedsiębiorców i wyraźnie to widać jak się posłucha każdych ich akcji poza obietnicami.




Dobra znajoma skonczylo budownictwo maszyn z ktorej, jak mowi, nic nie wyniosla i niczego sie nie nauczyla - a z samych studiow nie pamieta nic innego jak bilard (wszystkie rysunki itd mozna bylo kupic na uczelni po 50pln np) Wczesniej pracowala w sklepach, sprzedawala garnitury, rozwozila pizze :) a skonczyla jako handlowiec ciezarowek szarpiac 30-80tys/mc.

Takze nawiazujac jeszcze do wyksztalcenia - nie jest to regula - najwazniejszy leb na karku.

I o czym to świadczy skoro ze studiów pamięta tylko bilard? Widzisz studia to nie tylko kasa ,chodzi o rozwój człowieka ,umysłowy choćby. Najważniejsze w życiu to być nie mieć. Lepiej jakby miała łeb na karku i jeszcze z tych studiów coś wyniosła.


kwestia w jakim kierunku się kształcisz - jeśli to kierunki typowo politechniczne możesz w przyszłości mieć grubą kasę
mam koleżankę po ekonomii -pracuje w biurze za 2tys. mało? długo szukała tej pracy
a przykładowo mam kolegę po technikum elektrycznym i ma 3,5 tys miesięcznie, a jego zadaniem jest pilnowanie lini produkcyjnej (konserwacje, naprawy) w pewnej niemieckiej firmie
wszystko zależy jaki kierunek obierzesz

Oczywiście ,że jak jest przepych danych specjalistów nie ma sensu się w danym kierunku kształcić chyba,że widzisz tam jakieś perspektywy i po prostu tego chcesz.


to trochę wynika z historii Polski. Wszystkie kraję Włochy, Niemcy(nie całe) , Francja, Austria itd itd po wojnie nie były okupowane w czasie wojny nie ucierpiały tak jak Polska, a nawet jeśli ucierpiały to później ich rozwoju nikt nie hamował tak jak to było u nas przez komunizm. Później po upadku komuny tak naprawdę dalej rządzili i sporo z nich dalej rządzi komunistów, którzy rozsprzedali majątek państwa za bezcen. I generalnie w Polsce nie ma już nic. U mnie w rejonie była wielka cukrowania, ale konkurencyjna cukrownia jest w Niemczech i UE kazała zamknąć tą Polską żeby nikt nie konkurował z Niemiecką to co nasz rząd zrobił? zamknął :) teraz stoi ogromny budynek przez nikogo nie użytkowany ile osób straciło pracę to nawet nie będę mówił.

Jasne ,że po wojnie było ciężko, można też dodać ,że po okupacji rosyjskiej jest gorzej niż po niemieckiej na zachodzie. Osobiście jeszcze pamiętam wojsko na ulicach. Wiele osób dorobiło się na zmianie systemu i transformacjach. Ale co do tej cukrowni to przesada, w każdym kraju przedsiębiorstwa są zamykane na okrągło ,a inne się utrzymują i to normalne. Wiesz jak to powiedział "Masa" z polskiej mafii jedynego czego się boję to polityków i coś w tym jest ;)

Pusia
03-12-10, 13:36
@KowalX: Wiekszosc osob idzie na studia tylko z mysla o wyzszych zarobkach zeby MIEĆ a nie BYĆ.
Jakbym mial do wyboru zarabiac 15kola jako dyrektor/handlowiec bez studiow a miec magistra/doktorat i zarabiac 3-5k to wybralbym MIEĆ niz być :)

Nie wiem na ile to jest prawda ale ktos mi kiedys mowil ze w Niemczech jedna na dziesiec osob idzie na studia? A kraj zacofany nie jest...

hans87
03-12-10, 13:50
KowalX: okej, Włochy czy UK tez mają wiksy, ale jednak te kraje lepiej funkcjonują niż nasz i są tam ludzie, którzy jednak cos robią dla tego kraju. Nie piszcie mi o tym ze chodzi o historie bo PRL skonczyl się 21 lat temu.. fakt faktem troche komuchów jeszcze rządzi ale i tak jak widze te różne wiksy polityków. Szczególnie mam dosyc zachowania Kaczora i nie przez to ze miedia nakręcają ludzi. On sam swoim zachowaniem zniechęca do siebie. Przykladów jest wiele: Kampania prezydencka i rzekomo inne oblicze a pozniej i tak wyszlo szydlo z worka. Wygrał Komorowski to twierdził, ze wybory są oszukane, jak jakas partia cos zrobić dobrego to on zrobi wszystko zeby to im spierdolic, bo nie dopuszczalne jest aby ktos inny zrobil cos co znajdzie uznanie w oczach narodu. Sprawa z Krzyżem na który poszło kupe milionów złotych, które mozna bylo przezanczyc na domy dziecka czy NFZ... do tego sprawa z katastrofą w smoleńsku. Dalej chcą wyjasniać, bo Kaczor i PIS uwaza ze spadli nie dlatego bo Lech chciał lądować tylko dlatego, ze ktos ich zestrzelil albo zle pokierował ;/ sprawa jest jasna juz.... ale oni chcą ją dalej analizowac ale niestety za nasze pieniądze.

Coz, przypominam ze nie tylko Kaczor jest kretynem..... Tusk tez nie jest święty, i pozostali również.
pozdro.

KowalX
03-12-10, 14:09
KowalX: okej, Włochy czy UK tez mają wiksy, ale jednak te kraje lepiej funkcjonują niż nasz i są tam ludzie, którzy jednak cos robią dla tego kraju. Nie piszcie mi o tym ze chodzi o historie bo PRL skonczyl się 21 lat temu.. fakt faktem troche komuchów jeszcze rządzi ale i tak jak widze te różne wiksy polityków. Szczególnie mam dosyc zachowania Kaczora i nie przez to ze miedia nakręcają ludzi. On sam swoim zachowaniem zniechęca do siebie. Przykladów jest wiele: Kampania prezydencka i rzekomo inne oblicze a pozniej i tak wyszlo szydlo z worka. Wygrał Komorowski to twierdził, ze wybory są oszukane, jak jakas partia cos zrobić dobrego to on zrobi wszystko zeby to im spierdolic, bo nie dopuszczalne jest aby ktos inny zrobil cos co znajdzie uznanie w oczach narodu
A wpadki Komorowskiego widziałeś czy tylko Kaczyńskiego? A wyjazd do powodzian gdzie powinien jechać premier ktoś widział? PRL skończył się ponad 20lat temu,ale dalej się ciągnie, z tego nie da się wyjść w ciągu 5 czy 10lat. A komuchów i innych jest więcej niż Ci się wydaje i mi oczywiście ;)


. Sprawa z Krzyżem na który poszło kupe milionów złotych, które mozna bylo przezanczyc na domy dziecka czy NFZ... do tego sprawa z katastrofą w smoleńsku. Dalej chcą wyjasniać, bo Kaczor i PIS uwaza ze spadli nie dlatego bo Lech chciał lądować tylko dlatego, ze ktos ich zestrzelil albo zle pokierował ;/ sprawa jest jasna juz.... ale oni chcą ją dalej analizowac ale niestety za nasze pieniądze.


Sprawa z krzyżem to nie wina Kaczyńskiego czy Tuska tylko ludzi ,którzy zachowywali się jak bydło po obu stronach. A Ty nie chcesz by to rozstrzygnięto? Ja tam za takie rzeczy jestem gotów płacić, akurat nie zginął tam tylko Kaczyński,ale masa wartościowych ludzi. I również bym chciał wyjaśnienia ,a nie tuszowanie wszystkiego. Wymiana żarówek nic Ci nie mówiła czy choćby zaginięcie telefonów, brak dostępu do dowodów?A to ,że Kaczyński chciał wylądować do skąd wiesz?


@KowalX: Wiekszosc osob idzie na studia tylko z mysla o wyzszych zarobkach zeby MIEĆ a nie BYĆ.
Jakbym mial do wyboru zarabiac 15kola jako dyrektor/handlowiec bez studiow a miec magistra/doktorat i zarabiac 3-5k to wybralbym MIEĆ niz być :)

Nie wiem na ile to jest prawda ale ktos mi kiedys mowil ze w Niemczech jedna na dziesiec osob idzie na studia? A kraj zacofany nie jest...

Właśnie dlatego piszę niestety,bo byłbyś kolejnym, który chce się tylko nachapać. Teraz już niewielu interesuje wiedza tylko mamona. Niemcy dorobiły się na wojnie. A u nas ilu idzie na studia ,co drugi, co piąty? ;)

Patriot
03-12-10, 15:28
. Nie piszcie mi o tym ze chodzi o historie bo PRL skonczyl się 21 lat temu.. fakt faktem troche komuchów jeszcze rządzi ale i tak jak widze te różne wiksy polityków. Szczególnie mam dosyc zachowania Kaczora i nie przez to ze miedia nakręcają ludzi. On sam swoim zachowaniem zniechęca do siebie. Przykladów jest wiele: Kampania prezydencka i rzekomo inne oblicze a pozniej i tak wyszlo szydlo z worka. Wygrał Komorowski to twierdził, ze wybory są oszukane, jak jakas partia cos zrobić dobrego to on zrobi wszystko zeby to im spierdolic, bo nie dopuszczalne jest aby ktos inny zrobil cos co znajdzie uznanie w oczach narodu. Sprawa z Krzyżem na który poszło kupe milionów złotych, które mozna bylo przezanczyc na domy dziecka czy NFZ... do tego sprawa z katastrofą w smoleńsku. Dalej chcą wyjasniać, bo Kaczor i PIS uwaza ze spadli nie dlatego bo Lech chciał lądować tylko dlatego, ze ktos ich zestrzelil albo zle pokierował ;/ sprawa jest jasna juz.... ale oni chcą ją dalej analizowac ale niestety za nasze pieniądze.

Coz, przypominam ze nie tylko Kaczor jest kretynem..... Tusk tez nie jest święty, i pozostali również.
pozdro.

a pamiętacie poprzednie wybory, które toczyły się głównie między Tuskiem a L.Kaczyńskim? Pamiętacie taki fajny spot reklamowy jak był pokazany pan co pracuje na wysokościach (to niby miał być Tusk) i coś tam w tej reklamówce mówi że "przez wiele lat pracowałem na wysokościach żeby zarobić na rodzinę.." (coś takiego może nie każde słowo się zgadzało, ale o to chodziło) i co się później okazało? że to nie był Tusk :) w reklamówce na Prezydenta RP wstawiał nie swoje zdjęcie i mówił ze to on ... no to sorry, ale to już chyba trochę przegięcie.
To samo w tym roku PO podniosło podatki, a co następnego dnia słyszę w mediach? że poparcie dla PO rośnie :)
W tych wyborach o tych wpadkach Komorowskiego media też oczywiście nie mówiły a żeby tak poszukać ile tego było to aż się można zdziwić :)
Kolejna sprawa dla mnie wręcz żenująca to przez nie wiem dwa? lata dopalacze były i nikt nie mógł ich ruszyć i każdy w rządzie mówił, że nic z tym nie można zrobić zaczęło się robić o tym głośno nagle rząd już mógł coś zrobić z dopalaczami. Może tak by się zastanowić dlaczego nie chciało im się wcześniej tego ruszać?
co do tego PRL-u to tak się wydaje, że się skończyła komuna 21 lat temu, ona tam się tak całkiem to nie skończyła ;) a że Polska jest teraz zacofana to co się dziwić jak np Włochy od 1945 już zaczęły odbudowę swojego państwa, kiedy my ciągle byliśmy pod okupacją.

"do tego sprawa z katastrofą w smoleńsku" hehe z czym ta sprawa jest niby jasna ? jak dalej napisałeś bo tak się składa że w niej NIC nie jest jasne. Rosja kręci od samego początku, Tusk jak zwykle robi dobrą minę do złej gry jak tylko coś jakieś oburzenie w Polsce zaczyna się dziać to ruscy jakaś nagle teczuszkę udostępnia żeby zamknąć dla Polaków gęby (chociaż to co oni udostępniają to gówno wartę tak naprawdę) i wtedy już połowa się podnieci jacy to ruscy dobrzy i jakie to pojednanie polsko-rosyjskie. Społeczeństwo jest zdebilałe jeśli w to wierzy, sory ale taka jest prawda. Dla Prezydenta RP właśnie powinno zależeć na rozwikłaniu tej sprawy, a oni to mają zwyczajnie w dupie. Tylko, że tej sprawie trzeba się bardziej zagłębić to wtedy się dowiesz co tam jest tak naprawdę nie jasne, a nie tylko to co media mówią :)

Fehu
03-12-10, 15:40
Sprawa z krzyżem to nie wina Kaczyńskiego czy Tuska tylko ludzi ,którzy zachowywali się jak bydło po obu stronach. A Ty nie chcesz by to rozstrzygnięto? Ja tam za takie rzeczy jestem gotów płacić, akurat nie zginął tam tylko Kaczyński,ale masa wartościowych ludzi. I również bym chciał wyjaśnienia ,a nie tuszowanie wszystkiego. Wymiana żarówek nic Ci nie mówiła czy choćby zaginięcie telefonów, brak dostępu do dowodów?A to ,że Kaczyński chciał wylądować do skąd wiesz?

sprawa krzyża to akurat wina Kaczyńskiego. Popierał tych obrońców i to już im wystarczyło, no i ta jego krytyka na temat działań Bronka -który krzyż chciał usunąć.
co do sprawy samej katastrofy smoleńskiej - proszę Cię Kowal nie bądź naiwny i nie popieraj tych teorii spiskowych , dla mnie sprawa jest jasna wina leży po stronie PL
co robił w kabinie ten generał ? kaczuś go tam wysłał.., pis zakwestionuje każde wyniki sledztwa , bo oni uważają że to był zamach (haha) badania przyczyn katastrof lotniczych zazwyczaj trwają po kilka lat , więc nie rozumiem skad to pogoń? a ten ruski minister i tak zdradził że "prawda będzie brutalna dla polski"

W życiu nie oddałem i nie oddam głosu na pis

Patriot
03-12-10, 15:56
jak samolot co leciał na wysokości drzew mógł się rozbić na taką odległość jak to miało miejsce? :) kiedyś czytałem taki fajny artykuł o katastrofach lotniczych, z jakiej wysokości spadł samolot ile osób zginęło ile przeżyło i na jakiej odległości można było znaleźć wraki samolotu. To wynikałoby, że Tupolew musiałby spać z hmm 8x większej wysokości niż to miało miejsce. Przecież wysokość drzew to nie jest jakoś strasznie wysoko, a tam nawet ciał nie dało się zidentyfikować,a części samolotu to jakoś strasznie daleko można było odnaleźć. I to jest zaledwie niewielki procent z rzeczy, które pozostają zagadką. Do tego dojdzie kręcenie osób które były wtedy na wierzy w Smoleńsku (dwukrotnie zmieniali wersje zeznań:)) No ale to pozostawię dla własnych przemyśleń, tylko że takimi sprawami trzeba się jak mówię zainteresować, a nie wierzyć we wszystko co Tvn poda.

Nie przeszkadza Ci to,że można oglądać zdjęcia jak Rosjanie stoją zadowoleni na wraku samolotu i niszczą jego pozostałości? Przecież gdyby teraz jacyś polscy eksperci chcieli przeprowadzić tam jakieś badania to już się nie da, bo on jest już dodatkowo zniszczony, leży bez żadnego przykrycia, zabezpieczenia, a Rosjanie jak i nasz rząd mają to głęboko gdzieś. Kolejna sprawa czemu oni tego wraku nie chcieli nam oddać ? :)
i to nie chodzi o to, że z dwójki złego PO PiS wybrałbym bez zastanowienia PiS tylko o sam fakt jak to wszystko wygląda, żeby tam zginął Tusk czy Komorowski i miała miejsce taka sytuacja też by mi się to nie podobało.

Fehu
03-12-10, 16:20
jak samolot co leciał na wysokości drzew mógł się rozbić na taką odległość jak to miało miejsce? :) kiedyś czytałem taki fajny artykuł o katastrofach lotniczych, z jakiej wysokości spadł samolot ile osób zginęło ile przeżyło i na jakiej odległości można było znaleźć wraki samolotu. To wynikałoby, że Tupolew musiałby spać z hmm 8x większej wysokości niż to miało miejsce.

no tylko że Ty nie bierzesz pod uwagę takiego czynnika jak prędkość.

Kolejna sprawa czemu oni tego wraku nie chcieli nam oddać ? :)

daj Bóg żeby ten wrak tam został, nie stać nas na transport złomu


Rosjanie stoją zadowoleni na wraku samolotu i niszczą jego pozostałości?

czego się tam spodziewasz, że polscy eksperci znajdą "dziure" po pocisku/ladunku wybuchowym?


PO PiS wybrałbym bez zastanowienia PiS

i zrobiłbyś bład, rozumiem żeby jeszcze zagłosować na SLD -partia która mogłaby się stać dobrą i rozsądną opozycja, ale Pis nie nie , niech lecą dalej w dół

Patriot
03-12-10, 16:25
SLD?! Dziękuję dobranoc. przecież mówicie, że 21lat komuny nie ma to co ja mam znowu za komuną głosować ? co to to nie.

hehe, a co do twojej odpowiedzi to tak naprawdę nic konkretnego się nie dowiedziałem :P

KowalX
03-12-10, 16:30
sprawa krzyża to akurat wina Kaczyńskiego. Popierał tych obrońców i to już im wystarczyło, no i ta jego krytyka na temat działań Bronka -który krzyż chciał usunąć.

A co to ma do tego. Też uważam ,że powinien tam być ,ale nie robiłbym z siebie błazna jak niektórzy i jakby już mieli go zabrać to trudno. Skoro jedna strona była głupia druga nie powinna , a tam ewidentnie obu szajba odbiła.


co do sprawy samej katastrofy smoleńskiej - proszę Cię Kowal nie bądź naiwny i nie popieraj tych teorii spiskowych , dla mnie sprawa jest jasna wina leży po stronie PL
co robił w kabinie ten generał ? kaczuś go tam wysłał.., pis zakwestionuje każde wyniki sledztwa , bo oni uważają że to był zamach (haha) badania przyczyn katastrof lotniczych zazwyczaj trwają po kilka lat , więc nie rozumiem skad to pogoń? a ten ruski minister i tak zdradził że "prawda będzie brutalna dla polski"

A co to za teoria ,że żarówki wykręcali to oczywistość raczej Ty nie bądź naiwny.
W życiu nie oddałem i nie oddam głosu na pis

Skoro uważasz,że to teoria z tymi żarówkami to co zdjęcia kłamią? :)Nie tylko pis kwestionuje wyniki śledztwa ,ale i masa ludzi łącznie z rodzinami ofiar ,których też warto posłuchać. Nie rozumiesz skąd pogoń, a tu nie chodzi o pogoń, a o nic nie robienie, łamanie podstaw śledztwa i nie dopilnowanie wielu spraw oraz postawa Rosji. A co do oddawania głosu na pis to już inna sprawa ja tutaj mówię o katastrofie,a nie PIS,bo święci nie są,ale na pewno Partia Obietnic lepsza nie jest z zakłamanym półtuskiem, który ładnie się pouśmiecha i wszyscy spoko.

Ciekawy dokument ;)


http://www.youtube.com/watch?v=saIFFu27L9M




rozumiem żeby jeszcze zagłosować na SLD -partia która mogłaby się stać dobrą i rozsądną opozycja, ale Pis nie nie , niech lecą dalej w dół


Co jak co ,ale chyba sam nie wiesz o czym mówisz chcąc głosować na ludzi ,którzy własny kraj zdradzili.

D3
03-12-10, 16:53
mam koleżankę po ekonomii -pracuje w biurze za 2tys. mało? długo szukała tej pracy
a przykładowo mam kolegę po technikum elektrycznym i ma 3,5 tys miesięcznie, a jego zadaniem jest pilnowanie lini produkcyjnej (konserwacje, naprawy) w pewnej niemieckiej firmie
wszystko zależy jaki kierunek obierzesz

Chwileczkę kolego Fehu, ale założę się, że prędzej Twój kolega byłby w stanie pracować w biurze, aniżeli Twoja koleżanka byłaby w stanie "pilnować" linii produkcyjnej. On nie pilnuje tej linii niczym jakiś pies burek chałupy swojego właściciela tylko trzeba mieć WIEDZĘ, aby umieć taką linię naprawić jak siądzie w razie czego i ta wiedza nie polega na tym, że przychodzi i wie gdzie śrubkę wkręcić. Po to się studiuje, bo byle rumun spod budki z piwem nie jest w stanie piastować takiego stanowiska!

Niestety praca jest dobrem rzadkim i im mniejsza liczba osób na stanowisko tym stawka wyższa. Jak Twoja koleżanka jest po ekonomii to powinna to podstawowe prawo ekonomiczne znać. Nie liczmy na to, że babcia klozetowa będzie zarabiać 6 kafli miesięcznie za umiejętność obsługiwania wiadra z wodą i szmaty. Dlatego młodzi koledzy jak macie czas to lepiej inwestujcie w siebie póki możecie, bo później będziecie tylko i wyłącznie psioczyć.

Fehu
03-12-10, 16:54
Co jak co ,ale chyba sam nie wiesz o czym mówisz chcąc głosować na ludzi ,którzy własny kraj zdradzili.
chętnie się dowiem o co Ci chodzi, mam nadzieje, że mi to wytłumaczysz...
nie wnikam w przeszłość sld tylko w to co obecnie rezpreztują sobą i swym programem
żeby nie było nie głosuje na nich, ale ciesze się że ich notowania idą do góry...


A co to ma do tego. Też uważam ,że powinien tam być ,ale nie robiłbym z siebie błazna jak niektórzy i jakby już mieli go zabrać to trudno. Skoro jedna strona była głupia druga nie powinna , a tam ewidentnie obu szajba odbiła.
to oczywiste że krzyż nie powinien tam stać, z wielu powodów np. odcięcia państwa od kościoła,

co do samej katastrofy ja tam wstrzymuje się z oceną rosjan do zakonczenia sledzctwa

KowalX
03-12-10, 17:27
chętnie się dowiem o co Ci chodzi, mam nadzieje, że mi to wytłumaczysz...
nie wnikam w przeszłość sld tylko w to co obecnie rezpreztują sobą i swym programem
żeby nie było nie głosuje na nich, ale ciesze się że ich notowania idą do góry...

Zdrada kraju odnosi się do historii i działanie na rzecz kraju rosyjskiego. Nie rozumiem jak można nie wnikać w przeszłość SLD głosując na nich obecnie tym bardziej ,że powiązani są dalej z ludźmi ,którzy nasz kraj mieli w dupie. A o kim mowa ,a o np, Kwaśniaku, Milerze i reszcie ,którzy dalej sobie ręce podają i bynajmniej nie z grzeczności. I chyba nie pamiętasz co robili kilka lat temu podczas swoich rządów skoro uważasz,że za pis było głośno ,no może dlatego ,że dużo osób bało się jak widziało pielęgniarkę ciągniętą za włosy po ziemi i nie było to za komuny,a ich ostatnich rządów.
A co do poziomu jaki reprezentują daj spokój jak na ulicy Niesiołowski nie potrafił na proste pytanie odpowiedzieć to uciekł, poziom zajebisty zachować spokój, nie dać się ponieść ,ale taki poziom to oni mieli zawsze i prze 89, dobra gra zawsze na miejscu. I odnośnie programu hehe chyba mi nie powiesz ,że Ci się podoba i w niego wierzysz ?:)


to oczywiste że krzyż nie powinien tam stać, z wielu powodów np. odcięcia państwa od kościoła,

Kościół kościołem,a krzyż krzyżem, religia z szacunkiem do zmarłych nie musi iść w parze ,a krzyż można traktować jak symbol.
I żeby nie było jestem ateistą :) A i z pisu nie jestem ;)


co do samej katastrofy ja tam wstrzymuje się z oceną rosjan do zakonczenia sledzctwa

Zakończenie ,zakończeniem,ale żarówki ktoś wykręcał. A jakie jest państwo rosyjskie ktoś kto wie o nim cokolwiek dużo nie potrzebuję.
Śledztwo się zakończy czy nie ,ale matactw nikt nie cofnie tak samo jak i złego prowadzenia całego dochodzenia i już nie chodzi tylko czy Rosja to czy tamto ,a same profesjonalne podejście naszych władz i "specjalistów"

KowalX
03-12-10, 17:37
Wałki sa wszedzie bo tak dziala ten swiat, tylko dlaczego kazdy z tych krajow jest bogatszy od nas? Ma lepsze fundusze socjalne itd?
U nas stypendia na studiach dostaja naprawde nieliczni, oparte na wynikach - w Finlandii dostajesz 450euro/mc za sam fakt uczenia sie + stypendium za dobre wyniki.
W Norwegii jest tak ze jesli przepracowales pol roku i Cie wyleja to dostajesz 70% tego co zarabiales, oczywiscie jest to regulowane do jakies tam kwoty ale zalozenie ogolnie jest takie. A jak pisalem wczesniej, zasilek dla bezrobotnych w Polsce to niecale 500pln wyplacane przez 3miesiace - smiech - takich sum nawet nie zaluje najgorszym chlorom.



W Norwegii mimo dobrych pensji jest cholernie drogo i mieszkanie oraz samo życie. A dawanie stypendium za sam fakt uczenia się to jakaś pomyłka to nawet w Polsce bym je jeszcze bardziej ograniczył. Za dobre wyniki są wszędzie. Stypendia powinny być dla ludzi ,którzy chcą coś osiągnąć, coś zmienić, do czegoś dążyć,a nie dla biednych ,którzy idą na studia ,a i tak całe stypendium przepijają. I nie mówię ,że pić i imprezować nie można,ale bynajmniej wstydziłbym się wydawać pieniądze ,których tak naprawdę nie potrzebuje ,a ktoś gdzieś tam nie może się realizować,bo nie ma na dojazd do budy. A porównywanie państw skandynawskich jest jakimś nieporozumieniem tym bardziej do Polski co ledwo z socjalizmu wyszła. Poczytaj Pusia o Ekonomi, ekonomice,bo to trochę przypomina gadanie byle tylko coś powiedzieć (bez obrazy oczywiście do twojej osoby)

Patriot
03-12-10, 17:42
to oczywiste że krzyż nie powinien tam stać, z wielu powodów np. odcięcia państwa od kościoła,

co do samej katastrofy ja tam wstrzymuje się z oceną rosjan do zakonczenia sledzctwa

krzyż tam właśnie, że powinien stać. Ja nie jestem jakimś "ultraktolikiem" do kościoła nie chodzę ze względów chociażby na księży za którymi lekko mówiąc nie przepadam, ale i nie tylko dlatego. Jednak nie zmieni faktu nic, że Polska jest krajem katolickim krzyż został postawiony podczas żałoby i do czasu postawienia pomnika tam powinien stać. Fakt, że już później trochę to wszystko śmiesznie wyglądało, ale to już nic na to nie poradzę.

hehe a kiedy to śledztwo się zakończy ;p tam żadnego śledztwa nie ma,ale mniejsza.

a co SLD reprezentuje swoim programem co Ci się podoba? swoją drogą program zawsze może się podobać :) ludzie dali sobie wmówić, jakie SLD jest dobre i takie są tego skutki że do dziś komuniści w Polsce mają takie poparcie, chociaż niby każdy jest przeciwny komunie.

NeverLetGo
03-12-10, 17:52
Norwegia to słaby punkt odniesienia dla Polski, a tym bardziej naszego kulejącego socjala. Kraj 5 mln i ogroooomna kapusta z ropy bardzo mądrze zarządzana pozwala im na trzymanie obecnego statusu. Fakt, że nie są w UE nie wynika tylko z tego, że mają za wysokie wymagania środowiskowe.

W kwestii koleżanki od ciężarówek może mineła sie z powołaniem na studiach, ale fakt, że teraz zarabia taką kase (jestem pod wrażeniem jeśli udaje jej sie to co miesiąc...) wynika z prowizji jaką dostaje. Jesli ma dobrą bajere i podejście do klienta to ma bonusy, na tym polega sprzedaż. Możesz być po zawodowce, ale jak jesteś skuteczny to masz monete większą niż ktoś po kilku fakultetach. Idea studiowania i rozwoju samych siebie nie musi sprowadzać sie do dolarów w oczach - zresztą ładnie to zostało wyjaśnione.

W kwestii polityki i zarządzania tym krajem też sie nie wypowiadam. Chętnie słucham krytyki obecnego rządu przede wszystkim za ich bierność, ale jeszcze chętniej posłuchałbym jakiś ciekwych rozwiązań żeby w tym kraju było lepiej zwłaszcza ze strony sympatyków partii bedacych w opozycji, bo przecież one zrobiłyby to znaaacznie lepiej.. Dopóki nie będzie sensownej alternatywy będzie lipa! moje skromne zdanie

Fehu
03-12-10, 17:56
krzyż tam właśnie, że powinien stać. Ja nie jestem jakimś "ultraktolikiem" do kościoła nie chodzę ze względów chociażby na księży za którymi lekko mówiąc nie przepadam, ale i nie tylko dlatego. Jednak nie zmieni faktu nic, że Polska jest krajem katolickim krzyż został postawiony podczas żałoby i do czasu postawienia pomnika tam powinien stać. Fakt, że już później trochę to wszystko śmiesznie wyglądało, ale to już nic na to nie poradzę.

w polsce jest wolność religijna i np. jako wyznawca innej wiary nie życzyłbym sobie krzyza w tamtym miejscu
a pomnika żadnego nie bedzie

Patriot
03-12-10, 17:59
Religia katolicka była bardzo ważna w walce o niepodległość naszego kraju i jest ona jakoby wpisana w jej historię.
Więc jeśli to się nie podoba dla np muzułmanina który przyjechał do naszego kraju i tu mieszka to nic na to nie poradzę.
napisz mi co w SLD jest dobrego

Fehu
03-12-10, 18:09
Religia katolicka była bardzo ważna w walce o niepodległość naszego kraju i jest ona jakoby wpisana w jej historię.
Więc jeśli to się nie podoba dla np muzułmanina który przyjechał do naszego kraju i tu mieszka to nic na to nie poradzę.
napisz mi co w SLD jest dobrego

to Ty mi napisz co masz do muzłumanów?
a chociażby ich kultura polityczna i konsekwencja w kierunku do koscioła

i zmień kolego ton bo ewentualnie możesz mnie poprosić o napisanie czegoś

albo i nie

TEMAT ZAMYKAM -nie mam zamiaru się nikomu tłumaczyć ze swoich poglądów polityczno-religinych
dziękuje , chętnie na pytania odpowiem na PW