PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpiętki



Steel92
25-11-10, 22:38
Kiedy najlepiej robić rozpiętki przed czy po wyciskaniu?

RockyBalboa
25-11-10, 22:54
najlepiej na koncu bo jest to cwiczenie izolowane chyba ze stosujesz metode wstepnego zmeczenia to mozesz na poczatku

Patriot
25-11-10, 23:02
można zarówno i przed i po robić.
teoretycznie przed jak chcesz rozgrzać, wstępnie zmęczyć mięśnie.
po jak chcesz 'rozciągnąć' mięsień
i w tym i w tym przypadku głównie chodzi o technikę, a nie o jak największy ciężar. Bardzo powolne opuszczanie do dołu

adam2
05-12-10, 13:51
wiesz ja robie cały czas siłe to robie rozpiętki po wyciskaniu i wydaje mi sie że jest najlepiej nawet przy robieniu rzeżby

Patriot
05-12-10, 15:57
czym Ty tą siłę robisz? rozpiętkami ?

adam2
06-12-10, 23:11
jeżeli chcesz zrobić siłe musisz robić wszystkie ćwiczenia i nakładac większe ciężary . To samo jest jeżeli robisz rzeżbe tylko mniejsze ciężary np

trening na rzeżbe na klatke 4 serie po 12 powtórzeń
trening na siłe 2 serie po 5 powtórzeń na klatke . Najlepiej jest jeżeli masz osobe asekurującą bo poprostu musisz wymuszać powtórzenia

piuras86
06-12-10, 23:56
rozpiętki rób najlepiej po wyciskaniu płasko i skos góra na sztandze ...... po rozpiętkach wyciskanie hantli i przenoszenie ......

rób jak najwiecej ciągów i siadów to siła sama będzie szła .........

PucuLeg
07-12-10, 10:00
jeżeli chcesz zrobić siłe musisz robić wszystkie ćwiczenia i nakładac większe ciężary . To samo jest jeżeli robisz rzeżbe tylko mniejsze ciężary np

trening na rzeżbe na klatke 4 serie po 12 powtórzeń
trening na siłe 2 serie po 5 powtórzeń na klatke . Najlepiej jest jeżeli masz osobe asekurującą bo poprostu musisz wymuszać powtórzenia

Czyli mowisz ze robiac rozpietki idzie Ci sila? A ja tam zawsze myslalem ze na sile/mase to najlepsze cwiczenia wielostawowe...............

piuras86
07-12-10, 12:32
Dokładnie tylko i wyłącznie ćwiczenia wielostawowe ........

Patriot
07-12-10, 16:12
jeżeli chcesz zrobić siłe musisz robić wszystkie ćwiczenia i nakładac większe ciężary . To samo jest jeżeli robisz rzeżbe tylko mniejsze ciężary np

trening na rzeżbe na klatke 4 serie po 12 powtórzeń
trening na siłe 2 serie po 5 powtórzeń na klatke . Najlepiej jest jeżeli masz osobe asekurującą bo poprostu musisz wymuszać powtórzenia

co Ty mi tutaj jakieś ogólniki piszesz z książek ? :p widać, że nigdy tego nie robiłeś.
rozpiętkami nie robisz siły. I jak pisałeś, że każdymi ćwiczeniami trzeba robić siłę, nie nie każdymi. Siłę robisz podstawowymi najzwyklejszymi ćw jak siady, ciągi, wyciskania, wiosłowania.

adam2
07-12-10, 20:30
z żadnych książek tego nie wziąłem takie jest moje zdanie ale wiesz podstawowe ćwiczeniami głównie zwiększysz siłe ale inne takie jak rozpiętki też są ważne 1 słowem na siłowni trzeba zmęczyć porządnie mięśnie tak żebyś poczuł tak to trening jest do kitu chyba że chcesz zrobić lekki trening żeby się nie przetrenować

PucuLeg
07-12-10, 21:38
Powiedzial co wiedzial.

Patriot
07-12-10, 21:46
z żadnych książek tego nie wziąłem takie jest moje zdanie ale wiesz podstawowe ćwiczeniami głównie zwiększysz siłe ale inne takie jak rozpiętki też są ważne 1 słowem na siłowni trzeba zmęczyć porządnie mięśnie tak żebyś poczuł tak to trening jest do kitu chyba że chcesz zrobić lekki trening żeby się nie przetrenować

dajmy na to jeden z typowych programów siłowych np;
pon cięzko siady i robisz np 200% masy ciała albo i więcej, lub mniej zależy od możliwości na pewno ciężary zbliżone maksymalnych do tego jakieś inne pomocnicze ćwiczenia,tego dnia lekko ciągi
wt ciężko wyciskania, lekko barki
czw cięzko ciągi tak samo 200% masy ciała +/- [zbliżone maxów], lekko siady
pt ciezko barki lekko wyciskania

tam już nie pisałem dodatkowych ćwiczeń jak ręce kiedy brzuch, łydki i do tego jakieś wiosłowania np w dzień cięzko ciągów do nóg też coś wrzucisz i to jeden z przykładów siłowych treningów poćwiczysz tak to jestem ciekaw czy będziesz miał siły żeby się bawić w rozpiętki i wtedy porozmawiamy po jakim siłowym treningu można się przetrenować :)