PDA

Zobacz pełną wersję : Teleiwzja HD



Fehu
25-11-10, 10:36
Ello.

Mam Panowie Pytania czy do odbioru TV HD potrzebuje jakiegoś innego talerza? (wydaje mi się że chyba musi być większy)
Do tej pory nie miałem dekodera HD -ale babka z polsatu zadzwoniła z ofertą umowy 15 miesięcznej w tym 3 gratis
za 59.90 miesięcznie, a obecnie płacimy 67,90 więc z umową (te same kanały) jest taniej no i nowy dekoder za 1zł..
Ja tam za dużo nie oglądam ale stary musi mieć co przełączać , a w domu sprawami Tv i internetu ja się zajmuje
więc radzę się Was ;) jak jest z tym talerzem -nowy kosztuje 50zł więc nie dużo, ale jeśli ten się na da to po co płacić

P.S
mój ojciec to fan sporu -więc on bardzo chce zobaczyć jak wyglądają mecze w HD
TV -sony bravia Full HD więc obsłuży

fallenursus
25-11-10, 13:59
talerz, jak i lmb-ten taki klocek co wystaje z taleza:) musza byc inne. neiw iem jak u was,ale czasami hd sygnaly sa na calkiem innym satelicie ,wiec ustawienie talerza tez inne.
nie podniecaj sie hd bo jak narazie i to dlugo jeszcze nie bedzie full hd nadawania:) teraz max 720p bo na 1080i nawet nie ma co zwracac uwagi-mniejsza rozdzielka jak 720p.
pozycz od kogos ps3 czy BR player obadaj czy wam sie bedzie podobalo zanim podpiszesz kontrakt z prowajderem. dobrze tez przeczytajcie te promocje, dekodery hd sa srednio 3x drozsze od normalnych i moga gadac ze za zl. a gdzies tam w kontrakcie pisze ze pierwsze 3miechy 1zl za wynajm dekodera, reszte np za 29.99/miesiac.
wykluc sie o darmowa instalacje i darmowy talez/dekoder przynajmniej:)

KowalX
25-11-10, 15:02
Do odbioru HD wystarczy zmiana dekodera, talerz nie ma znaczenia, może to być nawet miska. Ważny jest odbiornik czy ma full HD rzeczywiste czy tylko potrafi odebrać sygnał HD w rozdzielczości 1920x1080 ,a wyświetla po prostu cyfrowy obraz. Poza tym dużo ważniejsze od rozdzielczości jest przepływ bitów w obrazie i większość stacji nadaje do 8000 co można uzyskać na dvd, a w przypadku BD przepływ bitów sięga 50 000 gdzie na płytach standard to 20 000 - 30 000.Minimum by uznać obraz za HD prócz rozdzielczości jest przepływ ok 9-12Mbit i np. telewizja "n"nie ma tak naprawdę żadnego kanału HD, tak też jest w przypadku kanału BBC HD gdzie zredukowano 16Mbit do ok. 9,8Mbit a jakość obrazu jest o 20% gorsza niż ustaliła Europejska Unia Nadawców więc nie spełnia wymogów do HD.
A tak telewizja "n" robi ewidentnie ludzi w chuja nadając przykładowo TVP HD – 4986-5237-5447 (min-śr-max kbit/s), nFilm HD – 5834-6364-6676 (min-śr-max kbit/s) wyże wartości na dvd można osiągnąć. Jeszcze niższe wartości ma HBO HD – 4859-4992-5065 (min-śr-max kbit/s), Polsat HD - 4155-4232-4346 (min-śr-max kbit/s) lub np. na Cyfrze NATIONAL GEO HD – 5346-5414-5507 (min-śr-max kbit/s) canal + chyba nadaje z oferty UPC w dobrej jakości. Poczytaj lepiej na stronach od HD jest tam sporo osób ,którzy to sprawdzają. Choć narzekają na sprzęt z UPC. Ogólnie jak masz dobry dekoder możesz i SD podbić do 720p ,a standard rozdzielczości full HD wejdzie u nas w 2014 roku ,ale nie wiem jaki Mbit utrzymają. Tylko wtedy pewnie będzie już wchodziło 3D jak nie wcześniej.
Pooglądaj na zwykłych dekoderach cyfrowych i później na hd i zobacz czy widzisz różnicę tak naprawdę.

fallenursus
25-11-10, 15:53
Albo macie cos zjebane(inny standatr) albo was ewidentnie laduja w balona.
Do odbioru hdnie chce mi sie szukac ile bitow przeplyw ale skoro trzeba zmnienic LMB conajmniej .mowa tu o tv satelitarnej bo kablowka starczy tylko zmienic dekoder. Na zadnym starym talerzu i SD LMB nie odbiore HD tv. Wieczorem napisze wiecej.

Fehu
26-11-10, 00:03
Dobra Panowie jebać to - o tak oferta kanałowa tej tv "hd" nie robi wrażenia to te same kanały tylko ze w wersji hd
przyjdzie to zobaczę, a z tych parametrów i tak nic nie kumam więc luz

fallenursus
26-11-10, 01:36
zawsze jest ze sa te same kanaly. ja np. dopalcam 2$ do calego pakietu co mam i mam kanaly hd tych normalnych kanalow np. hbo,movienetwork czy national geografic animal planet:) czy tam jakie spsortowe. powiem jedno roznica bardzo duza miedzy sd a hd, jelsi Kowal nie widzi roznicy to slepy:)
btw, klamiesz ze zadzwonila baba. widziales reklame promocji na GG! http://imgcash6.imageshack.us/img101/8206/teaset.gif

KowalX
26-11-10, 12:27
\ powiem jedno roznica bardzo duza miedzy sd a hd, jelsi Kowal nie widzi roznicy to slepy:)


Ta różnica między hd i sd jest duża na bluray ,a nie na pseudo HD polskich kanałach gdzie mbit jest niższy niż na porządnym DVD. To już na płycie mam terminatora 2 Q DVD 8mbit i jakość jest lepsza ;) Może w Kanadzie jak płacisz na HD masz HD ,ale u nas robią ludzi w chooja ;)
U nas może jak przejdziesz z SD na pseudo HD różnice zobaczysz,ale już z cyfrowej na HD jakoś ciężko :)

Fehu
04-12-10, 23:50
No niby mam ten Cyfrowy polsat
ale w między czasie -zrezygnowałem z warunków jakie opisałem w pierwszym poście -bo jest to oferta wyłącznie dla nowych klientów, dobrze, że przeczytałem na forach internetowych że polsat tak wkręca ludzi ;(
w praktyce wyglądało by to tak dostałbym nowy dekoder + 6 miechów za darmo, ale stary dekoder miałbym aktywny jeszcze przez 3 miesiące (bo tyle wynosi okres wypowiedzenia) czyli w rezultacie wyszło by 3 miesiące za free.
więc zadzwoniłem powiedziałem że tak to my się bawić nie będziemy, ok pani zaproponowała mi umowę w formie aneksu do obecnej
wszystko doszło musiałem zapłacić za przesyłkę 25,50 + 1zł za aktywacje, podłączyłem ten ich szajski zestaw - tatuś się już cieszył bo miał eurosport HD i polsat sport (siatkówka głownie) po pól h -zablokowali wszystkie kanały - zadzwoniłem mówi gość proszę ustawić na kanale 21 i poczekać do 3h , ok minęło 3 h dzwonie
ta sama gadka zostawiliśmy na cała noc włączony na kanale 21 -rano co ? lipa! zadzwoniłem kolejny raz ta sama gadka no ale po 2h załapało no i gra ;)

ale przyznam że się naszarpałem z nimi ;( gdyby nie potrzeba wymiany dekodera , chyba byśmy się nie zdecydowali na podpisanie nowej umowy
oczywiście wiele w tym mojej winy (zbytnia podnieta) nie dosłuchanie etc. ale w porę się zorientowałem
w rezultacie mam umowę aż na 29 miesięcy ;( w tym przez pierwsze 12 miesięcy promocja dla stałych klientów 37,90 za miesiąc za wszystkie pakiety + VOD (nawet fajne filmy mają) , HBO i Cinemaxa - w umowie niestety nie mam, ale też gra, ale na starej karcie też miałem takie przypadki że czasem grał a czasem nie (nigdy nie płaciliśmy za to),

odnośnie jakości HD - różnice widać np. na siatkówce, piłce nożnej, w sportach zimowych mała różnica w filmach raczej też, choć polsat HD gra fajnie.., HBO HD - nie widać za dużej różnicy, ogólnie polsaty i eurosporty w HD dają rade

P.S
jakby tego było mało pomimo soboty dzwoni babka z TP na stacjonarny no i dziwnym trafem ja odebrałem,
ale to nic zaproponowała mi ofertę dla stałych klientów (brzmi znajomo) czyli aneks do obecnej umowy
i związanie się z nimi na 12 miesięcy w ramach tego otrzymamy telefon siemens bezprzewodowy kolorowy wyświetlacz
oczywiście się zgodziłem - bo zawsze to coś, a telefon stacjonarny mamy lat kilkanaście (może więcej) i rezygnować nie zamierzamy.

P.S
przy okazji się zapytałem czy mogę podwyższyć prędkość neo, odpowiedziała że raczej tak tylko też jakiś aneks trzeba podpisać, ale że to muszę dzwonić do nich i się dowiedzieć -i kurwa już mnie korci ;(

fallenursus
04-12-10, 23:58
czym to masz podlaczone? jakis ciekawy masz aplituner? tv? roznica miedzy tv cyfrowa na hd jest duza. u nas od 15stwgo grudnia tylko i wylaczenie cyfrowa tv. kto nie ma dekodera to dostanie za darmo. w tv nie maja ale np BR lubie ogladac jak ma sciezke dzwiekowa 7.1 a nie wszystkie maja:(
filmy w na tv hd tez daja rade.

Fehu
05-12-10, 00:05
no normalnie na hdmi

KowalX
05-12-10, 00:53
Mówiłem Ci ,że różnicy zbytniej nie będzie ,bo to nie HD, jest podbite trochę bitrate i to wszystko. Fallen przegrałeś wystarczył dekoder hehe jutro za kare robisz plecy :D

Linków nie można ,ale jakby ktoś chciał fulle :)

http://fulldvd.pl/pelne-hd-dvd-blu-ray-f-27.html