PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta czy aż tak źle ?



Kamilsr
22-11-10, 23:46
Witam, mam 17lat 180cm wzrostu 75kg wagi. Sprawa wygląda tak że ćwiczę niecałe 2 lata... przez pierwszy rok było ok zjadłem Jabłczan kreatyny (180tabs.) efekty były zadowalające. Od jakiegoś czasu jest tak,że na siłowni nie mam w ogóle siły, jestem ospały. Od poł roku nie dochodzi mi siły, nawet jest spadek. Jestem bardzo mało pobudzony, gdy wystawiłęm inny temat i chciałem dobrać odżywkę skierowano mnie w ten dział, że to prawdopodobnie przez dietę a więc:

Dni nietreningowe
śniadanie: godz 6-7
kromka chleba z żółtym serem + jakaś herbata (rzadko zdarza mi się jeść śniadanie, wiem,ze to nie dobrze ale nie mogę jeść rano, poprostu mogę zwrócić;/ ale staram sie jakoś regularnie sie przystosowywać)

śniadanie w szkole 10.30-12.00
2-3x kromki chleba z szynką + jakiś pomidor/ser w zależności co jest

W domu jestem dopiero ok 16-17. Obiad:
Ok: 500ml-600ml jakieś zupy ( co jest tupu: rosół, pomidorowa z ryżem, kapuśniak,pierogi z serem ...)

O 18-19,30:
zawsze coś przekąsze jakaś kanapka, kiełbasa, zupka chińska,płatki z mlekiem

Kolacja 21-21,30

2-3kanapki z szynką i serem, zdarza się jakiś twaróg.

Dni treningowe:

Śniadanie :
śniadanie: godz 6-7
kromka chleba z żółtym serem + jakaś herbata (rzadko zdarza mi się jeść śniadanie, wiem,ze to nie dobrze ale nie mogę jeść rano, poprostu mogę zwrócić;/ ale staram sie jakoś regularnie sie przystosowywać)


śniadanie w szkole 10.30-12.00
2-3x kromki chleba z szynką + jakiś pomidor/ser w zależności co jest

W domu jestem dopiero ok 16-17. Obiad:
Ok: 500ml-600ml jakieś zupy ( co jest tupu: rosół, pomidorowa z ryżem, kapuśniak ...)
Jakieś 2 danie, Schabowy 200G, 200G ziemniaków i z 50g jakieś surówki. (też zdarzają się zupy)
Do tego przed treningiem na lekkie pobudzenie pół łyżeczki kawy zalewam 30ml wody i dolewam pełną szklanke mleka.

Kolacja 20-21
3x kanapki z jakąś szynką lub coś odgrzewanego z obiadu. Jakieś udko się trafi, czy kilka skrzydełek z kurczaka


Wiem, że posiłki źle dobrane i pewnie w nieodpowiednich porach, co koniecznie zmienić ? Może czegoś jeść więcej ? Dodam, że dość często zdarza mi się jeść bardzo późno jeśli nie śpie nawet o 22-23 potrafie zajrzeć do lodówki.
pozdrawiam ;))

Kamilsr
23-11-10, 00:20
Sory za kolejnego posta. Ale dodam, że ćwiczę 3xtyg (pon,sr,pt)

fallenursus
23-11-10, 01:54
stary polecam to
http://www.e-gym.pl/showthread.php?24351-Masa-Chcesz-mie%E6-wielkie-mi%EA%B6nie-Chcesz-by%E6-wielki-Wchod%BC-masujemy-!!!
no oprucz wskazowek Arnolda i diety pod grupe krwi. :)
boto co Ty wymysliles to jaka pomylka.

ht
23-11-10, 07:10
wiecej chleba!!!!
ostanio u mnie na silowni slyszalem teorie ze trzeba jesc duzo chleba bo jest z roznych zboz. konie jedza zboza i sa silne i duze:) aa i najwazniejsze. koles mowil to powaznie!!!

a tak na powaznie dieta do bani. jak dla mnie jest to dieta dla szarego kowalskiego a nie goscia ktory trenuje na silowni.

Kamilsr
06-12-10, 20:42
Witam postanowiłem trochę popracować nad tą"dietą" poprostu postanowiłem lepiej się odżywiać.

Śniadanie 300ml mleka + troche płatek lub serek wiejsku, twarożek + bułka grachamka
II Śniadanie 2x kromki chleba (szynka ser żółty) ew. serek wiejski + jakiś baton typu snicers ? (czy lepiej usunąć coś słodkiego?, chodzi mi o to że ma sporo węgli)
Obiad 250g ziemniaków + 150g-200g piersi z kurczaka (schab)+ surówki i jakaś szklanka soku do tego
Podwieczorek to mała przekąska typu 2jabłka lub banan , kilka marchewek
Kolacja serek wiesjki + grachamka + 50-100g piersi z kurczaka

lepiej powinno być ?

RockyBalboa
06-12-10, 22:05
za malo wszystkiego, wywal te kromki z serem i zastap je ryzem/kasza i miesem jesli Ci na to okolicznosci pozwalaja,podwieczorek tak samo,bo an tym co napisales wyzej raczej nie urosniesz

Kamilsr
06-12-10, 22:33
Tez bym tak wolał, ale nie da rady, muszę jeść jakieś kanapki. Wychodzę o 6-7 a wracam o 17;/ a gdybym dorzucił jakieś ryby z puszki ?

RockyBalboa
06-12-10, 22:53
no pewnie,sardynki,tunczyk czemu nie

D3
07-12-10, 09:20
"Ta" dieta woła o pomstę do nieba, a najlepiej poczytaj co to jest białko, węgle i tłuszcze, z czym to się je i czemu służy, bo jak widzę kromkę chleba z żółtym serem to się zastanawiam na jakie efekty liczysz. Opijaj się dalej herbatą.

Keejdzi
07-12-10, 10:01
jak juz wpierdzielasz te kanapki to kup szynke z piersi czy cos odtluszczony zolty ser jakies warzywo ugotuj jajka i wszystko wyeb do kanapki z chleba pelnoziarnistego.
nie dosc ze bardzo dobre to duzo lepiej wyjdziesz niz na chlebku z serem :D

DTX
07-12-10, 10:21
Tez bym tak wolał, ale nie da rady, muszę jeść jakieś kanapki. Wychodzę o 6-7 a wracam o 17;/ a gdybym dorzucił jakieś ryby z puszki ?

Dlatego wyprodukowano takie rzeczy jak pojemniki. Myślisz, że jako jedyny masz pół dnia zajęte i problemy w utrzymaniu diety? Trzeba iść ostro, salatka z kuraka i ryzu + jakies wazywka i juz masz posilek gotowy. Kanapki z jajkiem, kanapki z kurakiem, soczewica. Masz ogrom produktow, ktore mozesz zabrac ze soba gdziekolwiek chcesz.

Kamilsr
07-12-10, 22:00
Staram się do tego dorzucać woreczek ryżu + jogurt(przeważnie po treningu) taki posiłek potreningowy i za 30-60min kolacja ;) Czy jakoś to zastąpić ?

Giro
07-12-10, 22:25
Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne