PDA

Zobacz pełną wersję : Trening do oceny



Steel92
19-11-10, 21:49
Cwiczę dwa razy w tygodniu w środy i niedziele. Chciałbym nabrać masy. Jesli cos byscie zmienili piszcie ; )

Środa

klatka:
Wyciskanie sztangi na ławce skosnej (3x10)
Wyciskanie sztangi na ławce plaskiej (3x10)
Rozpiętki (2x10)
Wyciskanie sztangielek (2x10)

przedramie:
uginanie nadgarstków ze sztangą podchwytem (3x12)

barki:
wyciskanie sztangi sprzed głowy (2x12)
wyciskanie sztangi zza głowy (2x12)

nogi:
przysiady ze sztanga (2x10)
martwy ciąg (2x10)

Niedziela


triceps:
wyciskanie sztangielek zza glowy (3x12)
zginanie przedramion nachwytem (3x12)
Wyciskanie sztangi waskim chwytem (3x12)

biceps:
zginanie przedramion ze sztangielkami na zmiane(3x10)
modlitewnik (3x8)
zginanie przedramion ze sztangielkami razem (3x10)

plecy:
wioslowanie sztanga (3x10)

nogi:
przysiady ze sztanga (2x10)
martwy ciąg (2x10)

poza tym podciąganie sztangi do brody (3x10)

PucuLeg
19-11-10, 21:51
Jak chcesz nabrac masy to skup sie na cwiczeniach wielostawowych, wszystkie hantle mozna spokojnie odstawic. ;]

Patriot
20-11-10, 12:18
tu nawet nie ma co poprawiać :(
jeśli robisz ręce przed nogami i na ręce 6serii a na nogi dwie to tu nawet nie ma o czym rozmawiać

martwy (jeśli robisz klasyk) to jest na plecy, a nie na nogi owszem nogi też pracują, ale nie w takim stopniu żeby to nazwać typowym ćw na nogi

Steel92
20-11-10, 15:09
robie rece przed nogami bo na nich najbardziej mi zalezy a wiadomo ze na poczatku treningu mamy najwiecej sily ;p
Dlaczego uwazasz ze nogi powinny byc trenowane jako pierwsze?

Patriot
20-11-10, 17:06
bo są największą partią, a w planach jak ćwiczysz 2x w tyg. to już tym bardziej
jeśli łapy są twoim priorytetem jeśli chodzi o masę to właśnie ZMNIEJSZ ilość serii na nie
wiesz co tak myślę, że w twoim przypadku to będzie najlepiej jak zrobisz FBW 5x5 [znajdziesz gdzieś tam na forum] tylko, że będziesz robić
Środa A
Ndz B
Sroda A
Ndz B itd.
i tak ciągle skoro możesz tylko 2x w tyg. ćwiczyć
Uwierz mi, że twój plan jeśli chcesz zbudować masę jest bez sensu. Wszystkie modlitewniki, uginania przedramion ze sztangą, podciągania do brody, rozpiętki wywal jeśli chcesz ćwiczyć tego typu planami.

jeśli masz dobrą technikę możesz jeszcze coś takiego spróbować, ćwiczysz dwa razy w tyg. więc raczej z regeneracją nie będzie problemu
http://www.e-gym.pl/showthread.php?29742-FBW-odejmowane-%E6wiczenia&highlight=

Pioter1994
20-11-10, 18:24
Wszystko źle.

Poczytaj tu: http://www.e-gym.pl/showthread.php?20417-Przyk%B3adowe-plany-na-mas%EA-%28split%29

Spróboj coś skleić z tego. Masz tam pełno przykłądów.

PS: Jaki staż? Bo jeśli ćwiczysz 2 razy w tygodniu mogłbys jechać obwodówkę ( po jednym ćwiczeniu na każdy mięsień, jedziesz po koleji każde ćwiczenie, przerwy co ćwiczenie około 30 sek - tak by oddech wziąść, i tak 3 razy) Np w jeden (środa) dzień A w inny ( niedziela) B.

Ja ostatnio ćwicze włąsnie tak ( jestem na redukcji narazie - 5 kg w 20 dni, ale to wszystko od diety zależy). Nawet na redukcji może na tym nieźle siła pojść + z dobrą dietą możesz łądnie przymasować.

Steel92
20-11-10, 18:33
Czyli z tego co napisałeś wynika, że im większa partia tym więcej serii powinno się na nią robić dobrze zrozumialem? A w tym planie z linka co podales sa tylko 2 serie na biceps to wystarczy?

PucuLeg
20-11-10, 18:40
Dobrze zrozumiales, wieksza partia potrzebuje mocniejszego bodzieca do wzrostu, na biceps spokojnie 2 cwiczenia wystarcza, co do serii, ja wole robic 3-4, to zalezy ile cwiczen.