PDA

Zobacz pełną wersję : Jak brać, kiedy, jak z wodą, kreatyna a posiłki, kreatyna a gainer - pomocy :)



spik3r
16-11-10, 21:50
Witam wink.gif Posiadam kreatyne Universal Creatine 500g
Mam pytanko, jak ją brać? Różne panują z tego co wyczytałem teorie.

1 pytanie- Jedni mówią że w Dni treningowe 2x5g a w Dni nietreningowe raz rano 5g, a niektórzy ze rano i wieczorem po 5 g. Więc jak ?

2 pyytanie- brać rano przed posiłkiem, czy po posiłku pół godziny ? Tak mi polecono.

3 pytanie - jak jest z braniem kreatyny po treningu ? Od razu jak zajdę do domu, czy po posiłku ?

Najlepiej kreatyne brać z dekstrozą, w jaki sposób mogę to robić gdy nie mam jej, i nie będe kupował ? Cukier wsypywac do szejkera ? Czy z jakimś sokiem winogronowym ?

Z jaką ilością wody mieszać kreatyne ? Czy mieszac z woda ?:)

A powiedzcie mi, jak jest z tymi odstepami czasowymi miedzy branie kretki po silowni a posilkiem ? A co wtedy gdy gainerka chce wypic ? Kreatynka od razu po silce jak najszybciej, a potem kiedy gainer lub posilek, jak odstep ? A jak z piciem wody, bo uciazliwa sprawa ? Jedni mowia ze pic pic pic, a drudzy ze nie. JA dzis wypilem sporo to ciagle sie odlac chce, jest to uciazliwe.

luo
16-11-10, 22:48
Dt
5g rano naczczo pół godziny przed śniadaniem
5g od razu po treningu

Dnt
5g rano naczczo pół godziny przed śniadaniem
5g po ~8h po pierwszej porcji albo przed snem

Krete najlepiej wsypuj od razu do ust i popij woda, zaraz po treningu. Mono słabo się rozpuszcza, więc sporo zostanie na ściankach shakera.
Dekstroza nie potrzebna
Gainer 15-20 minut po potreningowej kreatynie i po 20-30 minutach normalny posiłek
Wody zawsze trzeba pić sporo. Dla mnie 3 litry przez cały dzień to nie problem. Przyzwyczaisz się

spik3r
16-11-10, 23:43
luo - jedni mowia ze 5g wystarczy w dzien nietreningowy, ze nie ma sensu brac 2x5g. wiec jak jest? A jezeli ja waze 80 kg to chyba 2x4g prawda?

mich
16-11-10, 23:48
Tak jak luo napisał. Ja bym jednak w Dnt dawał po 10g tylko przez pierwszy tydzień, a pózniej już tylko na czczo(5g). W treningowe zawsze 10g. Ja tam po treningu wale kreatyne i zaraz potem gainer, nie chce mi sie czekac, a sie chce slodkiego. ;D pij jak najwiecej wody, nie tylko na cyklu, a to ze chce sie lac to oczywiste, moze i uciazliwe ale korzystne dla Twojego organizmu, gdyz pozbywasz sie w ten sposob toksyn.

Ninja165
17-11-10, 09:14
Ja tam biore tak jak jest na opakowaniu.
Pierwsze 7 dni po 20g
później codziennie po 5g.

opalinho
18-11-10, 21:32
Tak jak Luo napisał jest ok wg mnie, w każdy dzien po 10g. Dekstrozę sobie daruj.

luo
18-11-10, 23:35
Akurat mono jest tak tanie, że te 5g więcej w dnt raczej Cię nie zrujnuje.
Pozdr

u.waw.pl
19-11-10, 13:22
Brać należy tak, żeby przez cały dzień poziom kreatyny był stały. Faza nasycenia jest zbędna, organizm nie przyswaja więcej kreatyny niż pewien próg.

u.waw.pl
19-11-10, 14:16
No właśnie, więc jak na wykresie widać, stosując fazę nasycenie już po tygodniu zdolność organizmu do przyswajania kreatyny spada, więc w perspektywie całego cyklu (ok. 5 tygodni) to nie ma sensu. Nadmiar zostanie wydalony z moczem. Poza tym nadmiar może obciążać nerki i wątrobę.