PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciskanie na płaskiej - technika



WielkiEElo
14-11-10, 18:39
Witam ... chodzi mi oto abyście udzielili mi kilka porad ... chodzi mi tu tylko i wyłącznie o szerokość ułożenia rąk na sztandze ... jak najłatwiej i najszybciej ustalić odpowiedni rozstaw rąk dla siebie tak aby tylko i wyłącznie pracowała klatka piersiowa

Dobre rady nagradzam SOGiem :D

Micek185
14-11-10, 18:54
musisz sa ustalic jesli wiesz że masz silne tricepsy to rozstaw ręce szerzej jesli wesz że masz klatke silna to ustaw ręce troche szerzej niz barki i bedzie cymuś.najlepiej jest załozyć mały cięzar i powoli go unosić i spinac mięśnie wtedy sam dowiesz się czymusisz ustawić ręce szerzej czy węziej.

Patriot
16-11-10, 22:50
nie jestem pewien czy dokładnie dobrze pamiętam swego czasu jeden z trenerów mi mówił coś na ten temat i miało się to chyba tak
jak masz krótkie ramiona, łokcie idą bliżej tułowia i szerokość chwytu węższa
jak masz długie łokcie na zewnątrz, szerokość chwytu szersza

jeszcze można wyodrębnić siłą danych mięśni np:
słabe piersiowe , łokcie blisko tułowia, chwyt węższy
mocne piersiowe , łokcie na zewnątrz, chwyt szerszy
słaby tric, łokcie na zewnątrz, chwyt szerszy
silny tric, łokcie bliżej tułowia, szerokość chwytu węższa

jeszcze przy wyciskaniu należy pamiętać o robieniu mostku ;) o czym 90% ludzi nie wie. Przede wszystkim tyłek ma dotykać ławki i tylne aktony mięśni naramiennych i górna część tułowia, lędzwie wyginamy w lekki łuk.
Tak w ogóle to wyodrębniamy dwa sposoby wyciskania sztangi, kulturystyczny i trójbojowy
podejrzewam, że raczej cię interesuje kulturystyczny to to co wyżej podałem może ci się przyda, a poza tym kładziesz się na ławce oczy mają być na równi ze sztangą w jednej płaszczyźnie. Głowa , tylne mięsnie naramienne, góra tułowia, pośladki przylegają do ławki plecy w delikatny łuk. Stopy blisko ławki, przylegają dokładnie do podłoża.
Trójbojowy sposób się trochę różni (to i tak takie ogólniki;p)
pozdro

Micek185
19-11-10, 10:51
oczy mają być na równi ze sztangą w jednej płaszczyźnie. MADAFAKA!!! tzn że sztanga ma byc dokładnie nad głową?
to co podałeś dotyczy obu dyscyplin i trójboju i kulturystyki,w kulturystyce główną sprawą jest spięcie mieśni i powolna praca w trójboju dynamika i szybkośc,(eksplozywnosć)z jaka wyciskasz sztangę no i główna sprawa ciezar,znacznie się różni w tych dyscyplinach.

Patriot
19-11-10, 12:49
sztanga ma być na równi z oczami, leżysz na ławce i sztanga i oczy mają być w jednej płaszczyźnie, a nie że gryf jest gdzieś na wysokości czoła czy klaty. Już po zdjęciu ze stojaków prowadzisz oczywiśćie mniej więcej na wysokośći sutków, ale podczas rozpoczynania ma być tak jak podałem
hehe na pewno obu? ;) a chociażby rozstawienie nóg już w trójboju się różni. Swoją drogą wiem, bo ćwiczę



swoją drogą mam nadzieję, że z tą sztangą nie zrozumiałeś tego że po zdjęciu ze stojaków ruch prowadzisz na wysokości oczu......... bo ty chyba logiczne, że chodzi o przyjęcie pozycji ..

Micek185
19-11-10, 12:52
ja zawsze mam nogi szeroko bo lubie czuć pewną pozycje przy wyciskaniu sztangi.

Patriot
19-11-10, 13:02
no tak, ale to nie zmienia ogólnej zasady ;)
pozdro

alder
19-11-10, 15:01
MADAFAKA!!! tzn że sztanga ma byc dokładnie nad głową?


buhehehhe


a co do oddychania, to wypuszczamy powietrze podczas podnoszenia ciężaru a wdychamy w trakcie opuszczania. jest to ważne a wiem, że wielu ludzie robi odwrotnie albo nawet wstrzymują oddech i co trzeci ruch biorą wdech wydech

Patriot
19-11-10, 16:40
fakt o tym nie wspomniałem, a to jest istotna sprawa :) nawet bardzo istotna. W każdym zresztą ćwiczeniu :)

Pusia
19-11-10, 23:46
ja zawsze mam nogi szeroko bo lubie czuć pewną pozycje przy wyciskaniu sztangi.

a ja w normalnym wyciskaniu w serii, nie mowie o rekordzie, trzymam nogi w skrzyzowane powietrzu, nad lawka :)? to zle?

Patriot
20-11-10, 12:16
a w jakim celu tak robisz?:)
to wcale nie odciąża lędźwiowego odcinka kręgosłupa tak bardzo. Najlepiej właśnie stopy trzymać pewnie na ziemi, nie odrywać pośladków plecy lekko wygięte w łuk i to jest najbezpieczniejsza pozycja

Pusia
20-11-10, 19:05
Jak mam nogi skrzyzowane w powietrzu to mam wrazenie ze izoluje klatke. Nie jest tak :( ?