PDA

Zobacz pełną wersję : kącik whiskey/whisky



mtm
13-11-10, 00:13
http://www.techvert.com/wp-content/uploads/2010/08/20/whiskey-fuel/whiskeybarrels.jpg

Czyli co "robicie" po treningu :)

wasze ulubione trunki , i te mniej lubiane .

mtm
13-11-10, 00:25
no to tak podchodzi mi szczególnie tullamore dew
http://www.drinkhacker.com/wp-content/uploads/2009/03/tullamore-dew.jpg

o 12 nie wspominając ,

mniej grants , za "ostry" jak dla mnie ...

http://www.nh.gov/liquor/images/grantswhiskey.jpg

niewula
13-11-10, 01:23
z tych wszystkich gowien to johnego moge ewentualnie napic , ale osobiscie nie lubie whisky wole normalna czysta vodke a nie pijac takie trunki udawac , ze jetem nie wiem kim.
A z vodki to lubie deluxa , krupnik i maximusa

mtm
13-11-10, 01:29
taaaa... chuj czy ktos sie tu chce dowartościować bo pije to a nie inne ? off............

ja np. nie moge sie napic wódki bo mam wstręt , a jak już musze pic to pije na siłe + zapijam szklanką soku . także o kant dupy .

slim shady
13-11-10, 02:09
Johnnie Walker Red Label - najbardziej mi pasuje
Jack Daniels dla mnie troche ostrzejszy w smaku ale dobry
Ballantines - nie pogardzę ;)
Grants też niezły

takie perełki to gold label
http://www.debierschuur.be/_STUDIOEMMA_UPLOADS/product/Johnny_Walker_Gold_Label.jpg
i blue label

nie przepadam za tanimi whisky z lidla itp

KowalX
13-11-10, 02:25
Jacek to chyba burbon nie whisky :)

Ninja165
13-11-10, 09:12
3984 tylko to ew Daniels, tak jak niewula wole czystą :) Gieroy z lidla rządzi!

Fehu
13-11-10, 09:32
3985 a ja pije barmańska ;) 7zł za 0,5l 21% i ujj

niewula
13-11-10, 10:18
ale ja mtm nie pije vodki dla smaku .

Fehu
13-11-10, 10:41
ale ja mtm nie pije vodki dla smaku .

dokładnie ;) jaka by nie była ważne żeby trzy kolejki przeżyć a dalej to wchodzi jak woda ;)

także piłem wiele tańszych wódeczek, pamiętam jak pierwszy raz piłem krajową z biedronki (za starych czasów kosztowała wtedy 12,95zł)
MASAKRAAAA ;) ale tylko na poczatku ;)

mtm
13-11-10, 12:28
za red label'em nie przepadam jakoś szczególnie , inna bajka black <mniam>. niebieskiego,złotego,i zielonego nie piłem .

a whisky z lidla hehe :)

Gdzie nasz 1 forumowy smakosz fallen ?

Sosna91
13-11-10, 14:02
łoj kiedy ja ostatnio piłem, juz wiem w wakacje, no to pijemy co jest ale czystą wódke, delux moze byc. a whiskey nie dla mnie nie lubie barwionego swinstwa ;)

Pusia
13-11-10, 14:28
z whiskaczy obojetnie co byle ze spritem, lodem i cytryna - nie bede zgrywal nowobogackiego :)
Ogolnie to czysta finlandia/absolute
Smakowe finlandia limonkowa, absolute cytrynowy - byle nie jakies truskawki bo zajezdza syropem :)
Z drinkow to vodka+redbull 1:1, vodka+cola+cytryna 3:2, vodka+martini 1:1, martini+sprite+cytryna

Jest jedna wodka ktorej nigdy bym nie ruszyl i ta wodka jest zubrowka, za zadne pieniadze, cofa mnie na sam widok :)

Micek185
13-11-10, 14:37
mi najbardziej podchodzi spiryt z mety od chłopakow z 108A.

regan14
13-11-10, 14:41
3987+ 3986 Mój ballantines;]

fallenursus
13-11-10, 15:12
http://johngaltfla.com/blog3/wp-content/uploads/2010/09/glenfiddich.jpg

dla mnie najlepsza. cena:jakosc perfekt

czerwonego jasia
i ewentualnie
http://www.witiger.com/internationalbusiness/canadianclubwhiskey.jpg
http://www.bobfarleydesigns.co.uk/images/bb-both.jpg

mateohzp
13-11-10, 15:41
3988


bez dodatków.

mtm
13-11-10, 16:14
widać ze są i kumaci na e-gym hehe .

grochos
14-11-10, 13:41
zauwazylem pewna prawidłowosc im mniej tu siedze tym wiecej cwicze ;) jednakże:

alkohol to moja praca wiec mam co nieco do dodania: tylko i wylacznie produkty tennesy whiskey, delikatny posmka brzoskwinki to jest to...

panowie johny walker? balantines? prosze was. Jak kupuje whisky to chce pic i czuc "łyche" a nie torf albo spirytus... johny zaczyna sie dobry od zielonego. ew. czarny z mała iloscia syropu cukrowego, limonki i naparstek sprita...

Ktos tam mówił ze Jack Daniel's to burbon... no nie bardzo. Jack to specjalna odmiana whiskey tzw. Tennessee Whiskey (chodz bardziej z marketingowego punktu widzenia)

Glen 12 - duzo osob chwali, ale tez wg. mnie mocno torfem zapierdala.

Tulamorek moze byc. Chodz jesli chodzi o irlandie Jameson jest lepszy.

Jesli chodzi o burbony to JimBeam - bije na głowe FourRosses...

Vodki (procz belvederka pink grap i finki) nie tykam - a przynajmniej zadko. Apropo wchodzi nowy smak finlandi - mandarynka... pyszna ze sprajcikiem. Upierdalasz sie i nawet nie wiesz kiedy jestes zrobiony:)


Kazdy kto sie nie zgadza - ssie :Dhttp://http://www.1-877-spirits.com/store/images/large/Gentleman-Jack-lg.jpg

fallenursus
14-11-10, 13:43
Sam smierdzisz torfem i zdechlymi chomikami

grochos
14-11-10, 13:50
fall chcesz dobrej łychy? kup sobie royal saluta 21. chivas... :) ew. z nizszej pułki Woodforda ... ja i tak zostaje przy Jacku:)

Tego Glena przygryz sobie szyszkami i las w gembie... :D

mtm
14-11-10, 20:51
Miło czasem posłuchac mądrzejszego od siebie hehe :)

a pro po Tullamore to wczoraj dla odmiany kupilem Jamesona i stawiam oczko wyżej :)

pisz grochos cos jeszcze , wkoncu sie przydasz :) hehe

alder
14-11-10, 21:16
koło mnie jest rozlewnia Jamesona, można wpadać na degustacje.
Jameson to jest smak. po jednej miarce tullamore puscilem hafta i podziękowałem
JD też lubię. Grants dla mnie dobry choć przeważnie wolę Whiskey niż Whisky

Pusia
14-11-10, 21:40
grochos a gdzie robisz?
I ktora butelczyny mi sprawisz na urodziny?

grochos
15-11-10, 09:50
chetnie bym odpowiedział, ale komu jak wszyscy zbanowani? :(

WTF??

alder
15-11-10, 11:14
Właśnie, co się stało się ?

Micek185
15-11-10, 13:04
przedawkowali alkohol

zapytajnik
15-11-10, 21:24
ja tam uwielbiam czerwoneg Johniego;d czarnego pilem pare razy ale szczerze mowiac nie pamietam czy czulem roznice, pewnie bylem juz taki pijany ze nie ogarnalem tego ( zielonego i tych bardziej kozakich nie mialem okazji probowac;/)
OStatnimi czasy czesto jak juz pije to kupuje whisky z lidla ,, Queen MArgot' (czy jak to sie nazywa) i musze powiedziec ze mi bardzo smakuje choc wiem ze wiele osob sie z smieje z trunków z tego typu sklepów;p Do tego cola, plasterek cytrynki i kostka lody,pyyyyyyycha:)
aha, i zdecydowanei wole whisky od czystej( to tak na marginesie:)

Giro
15-11-10, 22:00
"...o alkoholu Ty dobra wódko, kto Cie nie pije, ten żyje krótko..."

tylko czysta, najlepsze w smaku te tańsze i w litrarzu 0,2 (jedne i drugie są rzadziej podrabiane...)

alder
16-11-10, 18:36
przedawkowali alkohol

a tak poważnie ? czy to jakaś tajemnica ?


co do łyski, to pamiętam jak mi kuzyn polecił tanią ze swojego sklepu. podczas gdy grants kosztował jakieś 50-50pln, owa dark whiskey (albo whisky - nie pamiętam) kosztowała jakieś 35pln a pijąc ją zaraz po butelce balantajmsa, wszyscy stwierdzili, że tanie lepsze.

a w ogóle jak pijecie łychę ? ja z kolawką, lodem i cytryną. a że ostatnio odgrzebałem małą piersióweczkę metalową (jedynie 3 oz), to waliłem czystą. tak se pozwoliłem w weekend

grochos
16-11-10, 20:31
mam nadzieje ze chlopaki na tyle nie narazili ze dostali bany na zawsze.

odp na pytanie:

ja dorabiam jako przedstawiciel alko oraz jako barman - pozatym studiuje(5rok) pomagam rodzicom w firmach, dorywczo pracuje w sklepie:). chcialem otworzyc osrodek agro turystyczny lub/i tor moto crossowy - nie wypalilo. teraz mam zamiar otworzyc maly klub:)

Co podaruje Ci na urodzinki? pewnie nic - jednak gdybys byl:
a) kumplem (prezen do 50 dych) prawdopodobnie dostalbys finke samkowa
b) lepszym kumplem (prezen do 100) jack daniel's - tylko i wylacznie
c) moim tesciem (prezen powyzej 100) wyborowa exquizyt (UWAGA: moze byc literowka:P)
d) the best friend - hmmm moet, blue johny, jack daniel's singel barow wybor jest naprawde spory. kazdy z tych wysokich trunkow prezentuje cos niezwykłego, poczawszy od skladnikow ktore sa kilkudziesiecio letnie, poprzez (uwaga smieszne slowo) spuszczenie z jednej beczki, az po wielo wiekowy marketing (Don Perignon)

Z czym pijemy? z niczym - tylko lod ew. troszke wody niegazowanej. Jesli juz z czyms pije to najczesciej z cola. (jack daniels). NIGDY W ZYCIU NIE WKLADAJCIE W ŁYCHE WIECEJ NIZ 2 KOSCI LODU(zabija smak), A ZA CYTRTYNKE GROZI KARA SMIERCI. Bo co zabijac smak łychy cytryna? jezeli np. lubisz smak cytryny to wkropl sobie kilka jej kropelek, ale niech nie plywa tam caly czas. Zastosowanie cytryny: tequila :) tylko i wylacznie. Jesli chodzi o roznego rodzaju koktajle to polecam limonke. ciutek slodsza i mniej kwasna.

Pozatym nie ograniczajmy sie tylko do Vody i Łychy, poczytajcie sobie panowie o koktajlach na rumie ginie vodkach smakowych czy o koniakach. daje sobie reke uciac ze polowa z was gdyby posmakowala Cuba Libre (ale takie z prawdziwego zdarzenia) lub MOJITO to by oszalala. Pil ktos kamikadze melonowe? nie ? to juz do klubow i prosic barmanow o to:)

Pytania? Polemika? walcie smialo...

mateohzp
16-11-10, 21:09
z takich prostych/śmiesznych to polecam dzięcioły :P

slim shady
16-11-10, 22:52
whisky przeważnie pije samą, ewentualnie z colą/sokiem jabłkowym

jeśli chodzi o czystą to ostatnio piją Żytniówkę z lidla za 13,99 zł ;) albo Żołądkową gorzką de lux

fallenursus
16-11-10, 23:14
Jestem prosty w obsludze:
Gin z tonikiem
Ciemny rum z kola i cytryna
Jak z jakimis laskami to dla nich Sangria , black czy white russian lub drambuie.
likier z czarnej porzeczkitez lubie. jesli czysta to tylko Grappa lub Grey Goose. Tequile moge pic cala noc.

Pusia
17-11-10, 12:00
@grochos przestan mi mydlic oczy kim bym byl tylko kopsaj flaszke :D

grochos
17-11-10, 16:03
troszeczke schodzimy z teatu kacika whisky i zaglembiamy sie w caly swiat alko, jednak kazdy kto kocha wlasna mame powinien jej kupic chambord'a - likier z owocowlesnych (plus mido vanilisa i koniak) to jest cos za czym i ja i mama i tesciowa poprostu szaleja. nie tania to sprawa bo w granicach 80zl za 0,7 ale naprawde warto. Cena jest tak wysoka bo produkowany jest ten likier na bazie koniaku TYLKO WE FRANCJI... naprawde polecam.

A zeby nie bylo off topa, to czy jest tu ktos kto lubi Justerinni&Brooks? (J&B) bo wg. mnie to najwieksza pomyłka wszech czasow, ze jest to tak popularna łycha, a jest tak słaba...

alder
17-11-10, 17:48
kazdy kto kocha wlasna mame powinien jej kupic chambord'a - likier z owocowlesnych .

szczególnie polecany mamom z nadciśnieniem oraz chorobami, przy których alkohol jest niewskazany ;)

mtm
17-11-10, 21:11
Jak już o drinach , to podchodzi mi Tequila Sunrise ,pewnie dlatego ze najczęściej piłem .
Czarny Rusek pilem w Barcelonie to jakis fake , z dodatkiem coli;tam podawali .
mojito ok , chociaz wole ts .

Jak sie nazywa ten drink z JD i bodajze jakims likierem ? Pili ?

alder
19-11-10, 00:04
Jacek to chyba burbon nie whisky :)


yyyy no burbon to w sumie nie whisky bo whiskey ale ... yyyyy ;>

mtm
19-11-10, 00:12
Apropo tematu to zajebał bym sie ..... ale tydzień temu było wiec nie ma co przesadzać hehe :)

alder
19-11-10, 01:02
ja właśnie to robię. co prawda mała ilość bo 200 jamesona i jakieś 100 z zeszłego weekendy ale walę właśnie bo mam ochotę i już

grochos
19-11-10, 10:59
no dobra alder tym chorym pania nie polecamy likierku:) cala reszta jak najbardziej.

arus - reklama zajebista:) nie widzialem jej jeszcze. Co do samego Capitana Morgana, to nie jest zly. Wg. Mnie najlepszy czarny rum na swiecie to Havana - w Polsce jej dystrybutorem jest Wyborowa. Chociaz wiele osob powie ze czarne bacardi. Havana gdyby byla dostepna na rynku Amerykanskim(niestety nie jest bo jak wiemy na produkty kubanskie w Stanach jest embargo) byla by rowniez najbardziej znanym produktem typu rum.

mtm - co do sunrise to dobrze zrobiona nie jest zla, tylko ja np. nie mam glowy do tequili, wypije z 5 drinow i nastepny dzien nie ruszam sie z kanapy. Co do czarnego ruska to naprawde jakis fake. Czarny rusek to tylko i wylacznie voda i likier kawowy (czyli khalu) - bialy to samo plus smietanka. cola? hmmm.... JD plus likier jest tego w kukulke. Chyba z najbardziej znanych to lynchburg lemonade... mozna w sumie wymieszac go jeszcze z amaretto wychodzi God Father - ale lepiej dodac zamiast jacka - henessy.

Jack to Jack - dzieki wieloletniemu doswiadczeniu i innowacyjnym sposoba wytwarzania - a takze badz co badz, najbardziej rozpoznawalnej marce na swiecie, jack moze produkowac wlasny rodzaj alkoholu - jakim jest Tennessee wkiskey. tyle... to troche tak jak z szampanem - szampan orginalny moze byc tylko produkowany we wrancj w Szampani (to sie chyba pisalo przez CH :P) - cala reszta to wina musujace - potocznie nazywane szampanami.

A apropo zajebania - trenujcie ostro panowie - w swieta dolozymy do ognia:)

alder
19-11-10, 15:02
ponoć prawdziwy szampan to też wino musujące właśnie

mtm
19-11-10, 16:54
Każdy szampan jest winem musującym, ale nie każde wino musujące jest szampanem .

A pro po szampanów to przypomniała mi sytuacja jak Oczko w night clubie w Amberze , kazał całej dyskotece lac Don perignon na jego koszt :))))

Voice666
19-11-10, 17:56
Żeby napić się porząden, prawdziwej łychy to trzeba przyjechać do Szkocji, szczególnie udeżyć w Highland. Tutaj takie szambo jak walker stoi na półkach "buy one get one free". Są sklepiki z miejscowymi, chałupniczymi wręcz wyrobami i to jest dopiero picie.
Po jednej sesji ogłosiłem się mesjaszem.......

grochos
19-11-10, 18:15
Oczywiscie ze lepsze produkty mozna znalezc w Szkocji, poniewaz 80 % produktow nie wychodzi poza rodzimy rynek. A w tych 80% jest naprawde masa perełek. Tak jak w Szymbarku tabaka, czy czechach browar. Druga sprawa czy lubisz szkocka, irlandzka whisky/whskey czy moze produkty zza oceanu. Dochadza takze czynniki typu belndowanie. Czy wolisz dingel molty czy mieszane łyszki. temat jest naprawde bardzooo szeroki i mimo ze siedze juz kilka lat w temacie - caly czas swiat nowo poznanych alko mnie zaskakuje. Tak jak wspominalem ostatnio odkrylem Chamborda. Rowniez nie zadobry jestem w degustacjach. dotego trzeba miec talent i dbac o kubki smakowe (zero ostrego zarcia, zero fajek, kawy itd. pelna higiena jamy ustnej 20 razy na dobe). Dla przykladu znam kolesia ktory dostaje 3 gatunki Johny walkera, 3 chivasa i tulamorka i jamesona i rozroznia jes w jakies 5 min. Ja rozroznilbym powiedzmy jacka, red johnego, tulamorka z zalonietymi oczami, jednak 5 johny wlakerow to juz ponad moje sily:)

Oczywiscie wypijajac 8 drina to bez roznicy czy pijesz jacka, jim beam'a czy chivasa i to nawet dla pro graczy w tej branzy...

mtm
19-11-10, 20:33
Masz wiedze grochos , ale jescze cie zagne bo mam barmana w rodzinie :) hehe

alder
20-11-10, 13:44
skoro trwa spór kto pierwszy zrobił łychę, Szkoci i iryjscy mnisi, powiem, że można wpaść do Irlandii do Midelton i napić się świeżego Jamesona. zresztą by być wykwintnym smakoszem to trzeba w tym siedzieć i mieć pojęcie a nie sądzę by ktoś znasz wiedział tak naprawdę co jest 5. na to trza lat doświadczenia a my se możemy wybrzydzać zapominając jak się waliło siarę przed disco za 3 zeta z liderem

mtm
20-11-10, 16:11
http://www.youtube.com/watch?v=IIFsrLjY6gM&feature=topvideos

1:59 macie prawdziwego szampana

Fehu
20-11-10, 20:52
skoro trwa spór kto pierwszy zrobił łychę, Szkoci i iryjscy mnisi, powiem, że można wpaść do Irlandii do Midelton i napić się świeżego Jamesona. zresztą by być wykwintnym smakoszem to trzeba w tym siedzieć i mieć pojęcie a nie sądzę by ktoś znasz wiedział tak naprawdę co jest 5. na to trza lat doświadczenia a my se możemy wybrzydzać zapominając jak się waliło siarę przed disco za 3 zeta z liderem

o tak winko za 3,5zł ;)
dawno nie piłem ;(

mtm
20-11-10, 21:12
Raz łyka w życiu wziąłem i nie pamiętam nawet smaku .

Keejdzi
21-11-10, 02:15
"zrozumiales kutasie rudy ?" hahahahahahhahaha

mtm
27-11-10, 01:48
http://www.youtube.com/watch?v=lnVdcufE5uY

Beni
28-11-10, 01:00
Ostatnio odskoczylem troche od czystej i zaczolem kombinowac;p polecam wszystkim tequila+sol+cutrynka:) niebo w gebie;p a whisky nie moge przetrawic raz pilem i wiecej juz nie wezme:)ale sa gusta i gusciki:)

grochos
02-12-10, 22:51
http://www.youtube.com/watch?v=lnVdcufE5uY



Ktos tam mówił ze Jack Daniel's to burbon... no nie bardzo. Jack to specjalna odmiana whiskey tzw. Tennessee Whiskey (chodz bardziej z marketingowego punktu widzenia)



oja - zgadza sie to co powiedzialem:D

Madry pan, sog polecial za ta stronke open-bar.pl

jedna z wersj kolekconerksich o ktorych wspominal Madry Pan

http://www.whisky.de/archiv/usa/jdaniels/jackd1915_2.jpg

receptura z 1915roku - zdobyla zloty medal:)
chce kupic ale z tego co wiem troszeczke ponad 250zl :( maly bol przed swietami:(

alder
03-12-10, 15:13
co to ćwierć tysiaka, ostatnio w sklepie monopolowym wiedziałem coś za 1600zł ;p

grochos
03-12-10, 15:40
co to ćwierć tysiaka, ostatnio w sklepie monopolowym wiedziałem coś za 1600zł ;p

hehe widziec tez widywalem drozsze:) ale inaczej sprawa wyglada kiedy sam masz cos kupic, a inaczej jak widzisz to gdzies na polce:)

masz przyklad:

http://open-bar.pl/swiat_alkoholi/rekordowa-diamentowa-tequila/798

tequila za 3,5 mln dolarow :D chetni? :D

alder
03-12-10, 15:52
nie no jasne, ja nawet nie mam potrzeby kupienia za 250zł bo niby po co ;>

mtm
08-12-10, 23:36
http://www.central-lodz.pl/alkohole/wine/johhnie.jpg
Najpopularniejsza whisky świata, przez ekspertów określana jako standardowa szkocka whisky wyborowa.

Komponowana jest z około czterdziestu różnych odmian whisky słodowych (malt whisky) jak i z ziarna niesłodowanego (grain whisky). Wszystkie składowe w Johnnie Walker Red Label są destylowane w Szkocji, gdzie dojrzewają minimum trzy lata. Podstawą kompozycji jest słodowa, jedwabista whisky Cardhu, odznaczająca się ciepłem i czystością smaku. Uzupełniona jest kombinacją odmian słodowych o pełnym bukiecie zapachowym pochodzącym z wyspy Islay, a także mieszankami ognistych whisky wyżynnych.


http://www.central-lodz.pl/alkohole/wine/ballentines.jpg
Ballantine's to marka szkockiej whisky mieszanej (blended), produkowana w Dumbarton w Szkocji przez firmę Gregore Ballantine & Son Ltd. Historia marki sięga 1827 roku. Ballantine Finest to zbilansowana szkocka whisky, w której substratami jest 50 rodzajów whisky słodowych (single malt) i zbożowych (grain). W smaku wyczuwalne są nuty czekoladowe, owocowe oraz przyprawy. Do produkcji Ballantine's Finest używane są najlepsze gatunki jęczmienia oraz krystalicznie czysta woda z górskich potoków Szkocji.

http://www.central-lodz.pl/alkohole/wine/daniels.jpg
Jeden z najpopularniejszych i najlepiej znanych alkoholi na świecie - powszechnie uważany za jeden z symboli ameryki. Stworzył on własną kategorię: Tennessee Whiskey. Ta rzadka i wyśmienita whiskey jest produkowana w destylarni Jacka Danielsa w Lynchburgu w stanie Tennessee wg tej samej receptury od blisko 150 lat. Wytwarzana jest z czystej źródlanej wody a następnie uszlachetniana w specjalnym procesie filtracji przez węgiel drzewny, przez co wyróżnia się wyjątkowo łagodnym smakiem.


http://www.central-lodz.pl/alkohole/wine/dimple.jpg
Luksusowa, 15 letnia szkocka whisky. Produkowana jest w najstarszej w Szkocji destylarni - the House od Haig. Wyróżnia się delikatnym zapachem torfowym. Podstawą kompozycji jest słodowa whisky Glenkinchie o lekkim, ale bogatym aromacie. Wzbogacono ją ponad trzydziestoma gatunkami whisky słodowych i jęczmiennych, które przez piętnaście lat dojrzewały w beczkach dębu europejskiego i amerykańskiego.

mtm
08-12-10, 23:37
Burbon
http://www.central-lodz.pl/alkohole/wine/jim.jpg
Jim Beam to jedna z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich bourbon whiskey. Charakteryzuje się subtelnym aromatem oraz delikatnym, lekko słodkawym smakiem. W 1795 roku Jacob Beam stworzył własną recepturę whiskey, wg której proces produkcji rozpoczyna się od wymieszania i zmielenia ziaren kukurydzy (min. 51% składu), jęczmienia i żyta. Mieszanka ta poddawana jest fermentacji oraz destylacji. Tak otrzymany Jim Beam leżakuje w nowych dębowych beczkach. Jim Beam Bourbon Whiskey leżakuje 4 lata. Bogatym i niepowtarzalnym smakiem tego trunku można rozkoszować się pijąc go zarówno bez dodatków z lodem oraz colą.

Bull2
08-12-10, 23:49
trzeba by pomyslec co bedzie ladowane na sylwestra...

mtm
09-12-10, 00:10
http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-4913/dark-whisky-scotch-whisky-700ml-Full.jpg
Dark whisky jest polską whiski typu blended, produkowaną według receptury i technologii opracowanej w Lubuskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych Polmos w Zielonej Górze.

http://www.texasfightbus.com/wp-content/uploads/2010/05/jameson_whiskey.jpg
Numer jeden wśród irlandzkich whiskey. Produkty używane do produkcji Jamesona są najwyższej jakości, a proces destylacji przez ponad 200 lat został doprowadzony do perfekcji. Ta trzykrotnie destylowana whiskey, zanim zostanie zblendowana i rozlana do butelek, leżakuje w dębowych beczkach minimum 5 lat. To w połączeniu z doskonałym ziarnem jęczmienia i krystalicznie czystą wodą sprawia, że Jameson wyróżnia się jako produkt o pełnym smaku i wytwornym aromacie.

http://img1.frisco.pl/products/full/80432402733_f.jpg?8c8c4a4fb88e01e5e6c43a8a55b8c1aa
Składa się z wielu whisky, z których najmłodsza ma 12 lat, zaś najstarsza ma co najmniej dwadzieścia. Proces destylacji jest całkowicie zgodny z naturą. Jego esencją są woda, jęczmień i drożdże. Składniki Chivas Regal nabierają aromatu, barwy i charakteru podczas wieloletniego leżakowania w dębowych beczkach. Chivas to luksusowa szkocka whisky o subtelnym i pełnym aromacie.

http://img2.frisco.pl/products/full/5010327000176_f.jpg?0bfec5f20c5a0431390c7e02c7bba5 3f

To 12-letnia single malt whisky produkowana z jęczmienia, destylowana w starych miedzianych alembikach sprzed ponad 100 lat. Charakteryzuje się świeżym, słodkawym aromatem oraz łagodnym smakiem z delikatną nutką gruszki. Glenfiddich jest marką numer 1 wkategorii single malt whisky.

kristov
09-12-10, 00:55
ja ostatnio chcialem sprobowac absynth u
podbijam do barmanki zeby mi jakiegos drinka zrobila mocnego ew jakis dobry kielich.polecila mi :la betoniera:
nalala pol lampki absynthu i podpalila, po ok 10/15sec wlala do kieliszka gaszac i postawila lampke do gory kolami, wypilem na raz, ona od razu kielicha tez na odwrot, lekko mnie zgielo.po ok 20sec jak mi przeszlo dala mi rurke i mialem wciagnac te opary spod lampki. po tym to w ogole kaplica... :D nastepnie jak przeszlo dala kielicha zebym powachal.. prawie odskoczylem :D ale nie powiem ze nawet sie czuje w bani / bardziej extremalne od standardowych trunkow lecz nie chcialbym tego wypic w wiekszej ilosci :P

co do gorzaly to roznie. na baletach to mojito, russian vodka(zajebisty drink a nie czysta).
Łycha to zazwyczaj red Label. Grantsa pilem raz czy 2 i tez elegancka. Za to jacka nie nawidze, jakos mam zle wspomnienia :P
co do wody to na chwile obecna mam maly wybor bo w sklepach tylko wyborowa, moskawskaya, leskaja i absolut. wiec albo wyborowka albo absolut
rum bacardi cola czytrynka / Gin tonic ew sprite cytrynka :D a no i grappy tez nie nawidze :P

alder
09-12-10, 01:23
Dark Whisky lepsza od Ballantine'sa :D i tania

fallenursus
24-12-10, 01:29
za dobra prace u nas daja takie prezenty

http://www.uncrate.com/men/images/the-macallan-18-year.jpg

mtm
24-12-10, 15:45
mada faka narg to pezda , ja 3 lata młodszy na święta :

http://www.thewhiskyexchange.com/ProductImage.aspx?pc=BLEND_DIM6&w=270



pa tu

http://www.thewhiskyexchange.com/ProductImage.aspx?pc=BLEND%2fDIM1&w=270

mtm
30-12-10, 21:50
Co do Dimple 15 yo gówno jak chuj nie smaczne , nie polecam . fuuuuuuuu . Na nowy roku kupiony stary sprawdzony Jameson .

Bull2
31-12-10, 00:08
finlandia lemonowa kupiona na nowy rok yeaa

grochos
31-12-10, 11:03
finlandia lemonowa kupiona na nowy rok yeaa

LIMONKOWA :)

ja na sylwka, zostalem zaproszony do pracy za bar ;) takze jeszcze nie moge okreslic czym bede sie upajał:) ale wszystkiego najlepszego koksy zycze. moj przyszly rok zmieni bardzo duzo, mam nadzieje ze na lepsze, i tego samego wam zycze, zmian na lepsze;)


PS z pozdrowieniami dla aldera:

http://www.collectibles-articles.com/antique/collectible-image-large/jack-daniels-1915-gold-medal-commemorative-bottle-f-s_130452233405.jpg

zakupiona ;)

flutebox
31-12-10, 13:42
4126
zakupiony na 1 stycznia na 7:00 rano xD

grochos
02-01-11, 10:54
http://www.epuszki.pl/foto_t_polskie/097_t.jpg

Ja się tym upijam dzisiaj :P

biedronkowe:) i sympatyczne ;)

alder
02-01-11, 20:08
jednak co irlandzkie/amerykańskie to dobre. szkocka mi nie wchodzi. Jameson ponad wszystko, Grant's kiedyś smakował lepiej

mtm
02-01-11, 21:15
Grants dla mnie za ostry :)

grochos
03-01-11, 09:30
w sylwka dos sporo tego wypilem:

http://4.bp.blogspot.com/_a_UAwGnUL8g/TQtR-FTeRBI/AAAAAAAAAJM/PJ8qg8rb1nI/s1600/moet_chandon.jpg

pozatym standardowow - finak grej i jack :) powrot do domu i nrzeczonA z tluzkiem ;)

mtm
15-01-11, 17:25
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs757.ash1/164831_1806408125004_1383940705_2016446_738186_n.j pg

grochos lookaj : http://www.jdcollectorspage.com/your.html#up

alder
15-01-11, 20:37
waliłem ją :D

grochos
17-01-11, 17:52
mtm przepiekne kolekcje:) zamienilbym caly swoj barek na 5 buteleczek z tych zbiorow:) wiekszosc niestety nie dostepna w polsce... :(

flutebox
20-01-11, 23:28
http://www.youtube.com/watch?v=0HmWyr9di1o&feature=player_embedded

SHARK79
21-01-11, 07:10
taaaa... chuj czy ktos sie tu chce dowartościować bo pije to a nie inne ? off............

ja np. nie moge sie napic wódki bo mam wstręt , a jak już musze pic to pije na siłe + zapijam szklanką soku . także o kant dupy .

Co do wodki mmam to samo, od czasu do czasu pije tam drinka jeam beam z cola,ale zadko kiedy,raz na 2-3 tygodnie 2lampki wina,piwo bardzo lobie ale juz nie pije,przez 11 lat pilem piwo regularnie od 4 do 7 butelek piwa dzienine w wekendy duzo wiecej,opony ratunkowe i brzuch przez te lata troche przez to urosl^^

Fehu
21-01-11, 12:47
http://www.youtube.com/watch?v=0HmWyr9di1o&feature=player_embedded

O właśnie z taką Kobietą mógłbym byc...
dobry motyw

yaro09
30-01-11, 10:55
piszę tu bo nie chcialem zakladac nowego, a temat podobny...

http://winexpression.com/wp-content/uploads/2009/10/Ciroc_latest_releases.jpg


CIROC - podobno produkowana w Europie ale sprzedawana tylko w USA.
widzialem ją na wielu teledyskach hh z USA wiec sie tym zainteresowalem.
czy ktos z was pił moze te wodke? jest gdzies do kupienia w Polsce, ewentualnie w Anglii?

fallenursus
30-01-11, 17:32
a wez przestan. zaplacili bambusom za reklame w teledyskach i teraz zdzieraja kase zeby im za te reklamy zaplacic.
uwierz, belveder lepszy.

mtm
30-01-11, 19:56
NIE PIJCIE TRUCIZNY Z ZIEMNIAKÓW ! WĄTROBY OSZCZĘDZAĆ http://imgcash6.imageshack.us/img153/9674/44258467.gif

yaro09
31-01-11, 00:47
a widziales fallen to gdzies tam u siebie w sklepach? jesli tak to po ile?

mtm
02-08-11, 02:59
właśnie fallus po ile to u was :

http://graneyandthepig.files.wordpress.com/2009/05/jimbeam.jpg?w=307&h=800

u nas narazie cena odstrasza 0.7 200zł ./..

fallenursus
02-08-11, 03:04
lol? 750cc cos kolo 20$ edit. sprawdzilem -26$

to lepsze

http://www.jimbeam.com/images/devilscut/devils_cut_bottle_shot.png

mtm
02-08-11, 03:33
mada faka mniam mniam , po ile to ?

mtm
08-08-11, 23:31
Co do tego Jim'a Wiśniowego ... kosmos , dodałem nawet troche Laudersa by go wyostrzyć taki słodki .

fallenursus
09-08-11, 01:13
http://www.connosr.com/image/2/220/300/5/uploads/bottles/mom/P-1965.jpg

dziendobry
dowidzenia

nie tylko piwem czlowiek zyje.

alder
09-08-11, 02:47
alder nic nie pił mocnego miesiąc. alder się napije

fallenursus
24-09-11, 18:48
http://4.bp.blogspot.com/_1gtrT_Cb15U/S_SpkNqFckI/AAAAAAAAABo/w-PVVpel7vM/s1600/dom_perignon_sylvie_fleury4.jpg

kiedys za to dawalem cos kolo 120$

ciekawe ile we Francji:)

mtm
24-09-11, 19:17
Ostatni raz kiedy go widziałem to chyba rok temu w bagażniku jakiejś beemki za 400zł :)

fallenursus
25-09-11, 18:00
http://0.tqn.com/d/cocktails/1/0/o/7/-/-/bushmills_portfolio.jpg

16stka b.dobra.

chunga
25-09-11, 19:31
5288ja tako wale z gwinciora ,szkoda kasy na takie ziemniolce

chunga
25-09-11, 19:39
5289czy po ziemniolcach czy po stołowej koncowa zawsze tak samo wychodzi he he!

fallenursus
25-09-11, 19:53
przepraszam, my tu KURWA MAC kulturalni jestesmy.

mtm
25-09-11, 20:37
chunga , byk nie tańszy ?

fallenursus
24-11-11, 02:14
http://www.thewhiskyexchange.com/ProductImage.aspx?pc=BLEND%2FBAL4&w=270

yaro09
24-11-11, 10:20
a pił ktoś Captain Morgan? wyczytałem ze to rum, ale czy dobry jest? i jak to sie pije, sam czy z czyms?

slim shady
24-11-11, 22:47
ja piłem kapitana morgana

kapitan morgan + cola + lód

bardzo dobry drink, fajnie odpręża

yaro09
14-11-12, 21:19
panowie, wyszła niedawno od balantyny jakaś nowa łycha, wiecie coś?

pinki127
14-11-12, 22:39
tez cos mi sie o uszy obiło
ale co to wgl jest niewiem
...ja tam wole sie benzyny napic i
przepic piwem :P

yaro09
14-11-12, 23:03
aa już mam

red stag by jim beam

pił ktoś?

http://bourbonbuzz.com/wp-content/uploads/2009/05/redstag.jpg

fallenursus
15-11-12, 00:16
mtm chlal.

slim shady
15-11-12, 02:15
chciałem już to kupić na bezcłowym ale opamiętałem się, wolałem kupić czystą whiksy w tej cenie a nawet taniej wychodziła niż to cudo, chociaz nie ukrywam że interesuje mnie ten smak

Kupiłem taką mieszankę whiskey z jakimś likierem i powiem że jak ktoś lubi słodkie alkohole to powinno mu posmakować jako drink na wieczór, fajny zapach i posmak miodu. Na grubsze chlanie raczej tego nie polecam :)
http://newspaper.li/static/f4e8748918aa30f8db4ce4e271187f09.png

Wiki
15-11-12, 08:19
jaro mi podchodził,

spróbujcie kiedyś ze spritem, zamiast z colą, chyba że pijecie samą.

http://planeta.net.pl/wp-content/uploads/2012/08/jack-daniels-tennessee-honey.jpg

miodowy, podobno rozdziewiczacz
nie czuć alko w ogóle :)

nie próbowałem, choć moim zdaniem to trochę marnowanie trunku, dodawanie jakiś soczków, likierów, miodów chuk wie czego.
ale nie raz lubię się napić czegoś innego

yaro09
15-11-12, 09:33
Slim ile dales za to cudo?
wiki o takim nawet nie słyszałem :) gdzies w klubie znajde to spróbuję :)

Bull2
17-11-12, 13:28
http://winoteka-alkohole.pl/files/william%20lawson.jpg

mtm
19-11-12, 01:33
miodowy, podobno rozdziewiczacz
nie czuć alko w ogóle :)

nie próbowałem, choć moim zdaniem to trochę marnowanie trunku, dodawanie jakiś soczków, likierów, miodów chuk wie czego.
ale nie raz lubię się napić czegoś innego

Jak ktoś lubi likiery, dla mnie osobiście za słodki ...

http://www.champersgroup.com/productmedia/Jack-Daniels-Green-Label-Bourbon.jpg
Różnica między zielonym a normalnym, podobno jak między czerwony jasiem a chivas'em. Opinia starego barmana .
U nas cena wygórowana , w usa ponoć droższy ale minimalnie .

fallenursus
01-12-12, 03:49
dosc dobry burbon cena bardzo atrkcyjna. mialem brac czerwonego belvederka ale ze jestem kanadyjskim zulem to wpadl w oko gentelmans jack i ten.

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/6972_10151139997785825_1800527227_n.jpg

-15 nw zew a w srodku dosc goraco. a plery sie same jutro nie zrobia...

Hero33
20-12-12, 22:51
Polecam dla twardzieli :) 6883

Hero33
20-12-12, 22:52
Słabo widać jest to czeski absinth

yaro09
20-12-12, 22:59
Panowie a jeśli chodzi o takie słodkie drinki, w stylu malibu, martini itp, to jakie alkohole polecacie?
też nieraz lubię wypić na imprezie coś takiego

fallenursus
20-12-12, 23:40
amaretto. 100 ml amaretto 50ml soku z cytryny 4kostki cukrumiezassz w 5ml wrzatku wciepujesz na kostki lodu i miazdzy

fallenursus
26-12-12, 20:23
http://gearpatrol.com/wp-content/uploads/2010/10/johnnie-walker-double-black-gear-patrol.jpg

not bad at all. mozna smialo polecic.

Micek185
26-12-12, 20:39
kurwa nigdy wiskey nie piłem tak często ale ostatnio wypiłem chyba z 5butelek, i szczerze mówiąc to ballantines mocno przereklamowany duzo bardzij podchodzi mi tullamor dev albo hankey bannister. a w tesco dobra promocja była na Jacka Danielsa 89zł za litrowego :)

mtm
26-12-12, 22:20
Całe życie trułeś się trucizną z ziemniaków więc pewnie smakować ci nie będzie , pozdro .

Micek185
27-12-12, 00:06
ostatnio posmakowało dlatego pisze ale chuj z tego jak po sylwku planuje odstawic całkowicie alko w ilosciach wiekszych niz jeden drin/piwo. za duzo dymów przez to było :)

fallenursus
27-12-12, 00:14
jd pic sie nie da. nie umieja mieszanek robic imho.
ballentines to nieporozumienie, jazda zaczyna sie dopiero przy siedemnastce.
szkockie jedynki ftw.

yaro09
27-12-12, 01:28
balantyna jest chujowa. dla mnie typowy smak łychy to jack i tyle.

fallenursus
27-12-12, 03:33
szkoda ino ze jd to nie lycha.:)

yaro09
27-12-12, 10:26
dobra no ale wiesz ocb ;]

alder
29-12-12, 05:22
a niby co to JD ?

alder
29-12-12, 05:24
bala to szkockie gowno. zreszta jak jas wedrosnis. dla mnie tylko jd, jameson, western gold (burbon) i inne amerykanskie i irlandzkie. jak widze -KY to nie pije ! musi byc _KEY

fallenursus
29-12-12, 06:11
jd to bourbon a nie lycha.

alder
29-12-12, 06:19
a burbon to whiskey znafco

fallenursus
29-12-12, 06:23
sam jestes liski :)
google it.

alder
29-12-12, 06:27
http://img203.imageshack.us/img203/1825/screenshot2012122905235.png (http://img203.imageshack.us/i/screenshot2012122905235.png/)nie marudz i nie mecz

fallenursus
29-12-12, 16:18
nigdy nie wierz polskiej literaturze, tymbardziej internetowej, nie wiesz o tym???
pierwszy paragraf..
http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Daniel's


tylko rednecks z tenessee twierdza ze to liski.

alder
29-12-12, 17:39
możeszmi zacytować gdzie napisane jestże to nie whiskeyoraz gdzie napisane jest czymw takim układzieto jest?

alder
29-12-12, 17:41
ty ufasz wikii, ja gosciowi z destylarni jamesona

kfc
30-12-12, 00:32
burbon to odmiana whiskey, ale jack to nie odmiana burbon. tennessee whiskey.
w bledzie jestem?

alder
30-12-12, 00:52
burbon jest z qqrydzy.
jd oficjalnie nie jest B. choć spełnia wymogi

jest zaiste whiskey ale fallen nie założył oqlaruf i podajelinkido info gdzie w pierwszej linii pada słowo whiskey

fallenursus
30-12-12, 00:58
nigga pleez zostaw ten tani syf studentom i zulom i zacznij pic klasyki. zaden szkot ci nie powie ze ta mieszanka z TN to whiskey. nawet ichnie oremium stuff ryj wykreca fuu.

alder
30-12-12, 01:03
mnie chooy obchodzi co mi szkot powie mnie szkocka wykrecka dlatego wolę irish a jd to była pierwsza lycha jaką spróbowałem więc mam sentyment. a gdypię to jameson albo lidlowski western gold.

kfc
02-01-13, 23:25
wczoraj pierwszy raz pilam jack daniels single barrel, smakowalo,a butelka sliczna.

mtm
02-01-13, 23:52
Nie ma jak Lycha z cola hehe .

Ja na sylwestra bez szalenstw Jim Beam On the rocks

fallenursus
03-01-13, 00:02
jak swieta.to jak zwykle

http://uncrate.com/p/the-macallan-18-year.jpg

i jw double black

w sylwka

http://soupleys.com/files_uploaded/Dom-Perignon-Experience-L4fMS5jBFf8uDs.jpg

lycha za friko od szefa plus karta na 200 w cenrum handlowym. zyyydy jedne.

mtm
03-01-13, 00:07
Dom perignon alkohol dla szlachty :) nie każdy jednak lubi .

kfc
03-01-13, 12:36
nie smakuje mi i nie pijam łychy z colą !

w ogóle nie lubię smaku coca coli :D

slim shady
03-01-13, 17:41
w sylwka Jim Beam i Teacher's nawet fajny w smaku

kfc
18-06-13, 16:44
pewnie było - najsłodsza jaka piłamhttp://img.thewhiskyexchange.com/270/dufob.12yov1.jpg

butelka piękna, niebieska taka, że aż sobie zostawiłam i pomaluje farbkami ;-) !

Mustbethemuscle
28-06-13, 11:58
Jim Beam, a z taniości to Grants jeszcze no i Metaxa - lubię smaki