PDA

Zobacz pełną wersję : Bieganiee pytanie



iknow
01-03-07, 17:15
Witam, mam jedno krotkie pytanie jak prawidlowo oddychac podczas biegania;p

jonasz7
01-03-07, 17:38
Powolne pełne wdechy i wydechy.
Ponoć się wciąga nosem a wypuszcza ustami.
pzdr.

PreemO
01-03-07, 19:13
Oddychaj pulsacyjnie wg narzuconego tempa. Wdech nosem wydech ustami.

ubermas
02-03-07, 01:11
Sorki panowie, ale strasznie pierd***cie. Znajdzcie mi kogos kto podczas biegania nie ma zadyszki, chyba jakis chudy etiopczyk (szacun dla nich)... "Rowno i pulsacyjnie" o kura wiekszych bredni nie czytalem, chlopie oddychaj kiedy bedziesz mial taka potrzebe i ochote, dotleniaj miesnie poprostu. Jedno madre tu napisano zeby wdychac nosem i wydechiwac ustami, ale z tym tez bardzo ciezko, zwlaszcza po kilku km. Pozdro

PreemO
02-03-07, 12:56
ubermas, to ty chyba nigdy nie biegałeś i brednie to ty piszesz!
iknow, na pytanie "jak oddychać" jest bardzo ciężko odpowiedzieć, poprostu musisz sam sie nauczyć i zdecydować jak będzie ci najlepiej. Ale by kształtować aparat oddechowy koniecznie wdech nosem i wydech ustami.

ubermas
02-03-07, 12:59
W taki razie PreemO przyjacielu zacytuj mi te moje brednie. Bardzo o to prosze. Zgodzilem sie z tym, ze wdech robic nosem a wydech ustami, ale chyba zgodzisz sie, ze biegnac ciekzo jest zachowac rowny oddech, powiem wiecej praktycznie dla zwyklego smiertelnika, kotry na codzien nie para sie bieganiem jst to niewykonalne. Pozdro dla ciebie

PreemO
02-03-07, 13:05
Człowieku, nie bede sie z toba kłócił! To co piszesz jest bez sensu. Wcale nie napisałem że "równo". Proponujesz więc wstrzymać oddech tak, czy jak bo już nie kapuje. :evil:

krzychuool
02-03-07, 13:08
praktycznie dla zwyklego smiertelnika, kotry na codzien nie para sie bieganiem jst to niewykonalne.Tak na początku jest trudno zachować równy oddech ale jak ktoś już biega regularnie to powinien się tego nauczyć :!: