PDA

Zobacz pełną wersję : Białko



maciej01035
11-11-10, 12:39
http://allegro.pl/bialko-ostrowia-wpc-80-9oog-najtaniej-kurier-i1315089055.html

Mam zamiar zakupić to białko. Mógłby ktoś mi wytlumaczyć jak powinienem to brać? Mam 64kg. Codziennie czy tylko w dni treningowe? Jeśli codziennie to ile razy dziennie? Ile gram dziennie? Z góry dzięki za pomoc.

rafio83
11-11-10, 12:59
Białkiem uzupełniamy braki w diecie, masz dietę???

breku
11-11-10, 13:04
ja to białko zawsze brałem odrazu po treningu, jakoś odżywkę białkową szybko przyswajalną, smaczne białko ;)

dirtyhaus
11-11-10, 14:37
Jest to uzupełnienie diety. Poczytaj tematy w dziale dieta i wylicz jakie masz zapotrzebowanie na białko. Najlepiej ułóż sobie dietę i daj do sprawdzenia. Organizm może przyswoić 50g białka w jednym posiłku. Czyli jak rozpuszczasz te białko (polecam w mleku, w wodzie jest po wuju) to dajesz około 30-40g białka, w mleku też masz trochę więc będzie w sam raz.
W dni treningowe: Rano po przebudzeniu, 1.5h po treningu (chyba że kupisz odżywkę białkowo-węglowodanową to od razu po treningu) oraz oczywiście na noc.
W dni nie treningowe: Rano po przebudzeniu, pomiędzy posiłkami i przed snem.

Dawidhardcore
11-11-10, 14:44
http://allegro.pl/bialko-ostrowia-wpc-80-9oog-najtaniej-kurier-i1315089055.html

Mam zamiar zakupić to białko. Mógłby ktoś mi wytlumaczyć jak powinienem to brać? Mam 64kg. Codziennie czy tylko w dni treningowe? Jeśli codziennie to ile razy dziennie? Ile gram dziennie? Z góry dzięki za pomoc.
masz 15lat ,nadal rosniesz ,nie przesadzaj z bialkami;/

luo
12-11-10, 11:58
Pijesz według braków w diecie.
Jeśli nie chcesz pilnować wszystkiego co jesz, jedz co 2,5-3,5h pełnowartościowy posiłek, mięso/jaja/ryby + ryż/ziemniaki/kasza/makaron + warzywa.
Od razu po treningu carbo/vitargo/ew. inne węgle proste, np rozgotowany biały ryż, po 15-20 minutach pijesz wpc które kupiłeś, jakieś 30-40g prochu. Możesz je też pić rano od razu po przebudzeniu i pomiędzy posiłkami.


Breku
wpc nie jest szybko przyswajalnym białkiem

breku
12-11-10, 12:38
luo pierw poczytaj na temat białka a potem pogadamy :)

mtm
12-11-10, 15:33
jako że maciej chce kupic ten syf , to sie zapytam ?
jaki budżet ?

luo
12-11-10, 17:49
Izolat szybciej wchłania się z przewodu pokarmowego (w kilka minut) więc nadaje się lepiej po treningu niż wpc. Oczywiście wszystko zależy od środków którymi dysponujemy. Lepsze wpc niż żadne, wiadomo.

Micek185
12-11-10, 18:28
Izolat szybciej wchłania się z przewodu pokarmowego (w kilka minut) więc nadaje się lepiej po treningu niż wpc. Oczywiście wszystko zależy od środków którymi dysponujemy. Lepsze wpc niż żadne, wiadomo.

zgoda,ale po treningu możesz jakie kolwiek białko a i tak masz gwarancje że zostanie wessane w trymiga.po treningu masz tak rozpędzony metabolizm ze nie warto sobie tym zawracac głoy,o ile nie startujesz w zawodach:)
tak jak LUO mówi lepsze to niż żadne.

maciej01035
13-11-10, 10:54
Dobra panowie przyznam się, że kompletnie sie na tym nie znam i wybrałem białko takie, które jest najtańsze, więc mam do was prośbe. Wyszukajcie mi jakieś w miare dobre na allegro i podajcie linki. Może wyzyskam troche więcej kasy i uda mi sie kupić ;p

feelthekick
13-11-10, 12:04
z WPC podobno lepsze niz ostrowia jest łowickie, ja zjdalem tego lowickiego juz 2 wiaderka i jest niezle i tanie;d

mtm
13-11-10, 12:43
Dobra panowie przyznam się, że kompletnie sie na tym nie znam i wybrałem białko takie, które jest najtańsze, więc mam do was prośbe. Wyszukajcie mi jakieś w miare dobre na allegro i podajcie linki. Może wyzyskam troche więcej kasy i uda mi sie kupić ;p

http://www.e-gym.pl/showthread.php?29462-NIE-WIESZ-JAKIE-WYBRA%C6-OD%AFYWKI-DLA-SIEBIE-Wejd%BC-wype%B3nij-ankiete-a-my-je-dobierzemy!