PDA

Zobacz pełną wersję : Odpoczynek...



Pixum
03-11-10, 18:29
Z tego co wiem mięśnie rosną jak odpoczywają. Teram mam pytanie. Czy w dni które nie ćwicze mam nic nie robić, żeby mięśnie się regenerowały bez żadnego wysiłku czy dobrze jest coś z nimi robic ?

Sir_Lukasz
03-11-10, 19:17
mięśnie rosną jak odpoczywają... ale od samego odpoczynku to one nie rosną. Odpowiednia podaż makroskładników diety /białka, tłuszcze, węglowodany/ przyczyniają się do nadbudowy zniszczonych treningiem włókien mięśniowych. Szczególnie ważne jest dlatego stałe dostarczanie białek w każdym posiłku gdyż to dzięki nim nasze mięśnie mogą rosnąć.

Regeneracja może być zarówno aktywna jak i bierna.
Bierna to taka gdzie jesz i oprócz podstawowych normalnych czynności nie wykonujesz dodatkowej aktywności.
Do aktywnej regeneracji możesz zaliczyć lekki streching, wizytę w saunie, wizytę u masażysty... a także lekką aktywność aerobową.

Ja jestem zwolennikiem aktywnej regeneracji. Lubię w dni wolne iść do aquaparku poleżeć w wodzie, czy spędzić pół godziny na rozciąganiu.
Ale każdy musi sam poznać swój organizm aby zobaczyć kiedy działa najlepiej..

pozdrawiam

Pixum
03-11-10, 19:20
też właśnie myślałem o basenie :) tylko nie wiedziałem czy to nie będzie tak że mięśnie będą miały wysiłek fizyczny i nic nie odpoczną ale dzięki.

Sir_Lukasz
03-11-10, 19:34
wszystko zależy od intensywności... musisz to wyczuć i płynąć w takim tempie aby się nie męczyć

:)