PDA

Zobacz pełną wersję : Utrata siły.



Bubex
30-10-10, 10:01
Witam. Nie wiedziałem gdzie dać ten temat więc daje w treningu. W wakacje trenowałem splitem klatka biceps plecy treiceps barki kaptury. Zrobiłem sobie 3 tyg przerwę i siła strasznie spadła zamiast 85 kg na klatkę jest ok. 75. Teraz robię już prawie 2 miesiące splitem klatka triceps plecy biceps barki kaptury, siła się nie podniosła nawet o 5kg. Przez te 2 miechy również biorę kreatynę masa nie poszła do góry ani trochę. Obecny plan:

Klatka:
wyciskanie sztangi lezac 12-10-8-6
wyciskanie na skosniej 12-10-10-8
wyciskanie na skosnej hantli 4x10

Triceps:
Wyciskanie w waskim chwycie 3x10
Wyciskanie francuskie 3x10
Unoszenie hantla zza glowy 3x10

Czy to jest spowodowane złym planem ? Staż: Ponad rok, 64kg, dieta jako taka jest teraz wcześniej nie było.

slim shady
30-10-10, 10:09
skup się na diecie, jak dobierasz ciężary ??

Bubex
30-10-10, 10:16
No właśnie robię tymi samymi ciężarami co przed przerwą. Pierwsze dwie serie zrobię jeszcze sam ale już 2 następne potrzebuje asekuracji i to dużej.

slim shady
30-10-10, 10:41
źle dobierasz ciężary

Bubex
30-10-10, 10:45
To mam dobierać tak żebym bez problemu mógł zrobić całą serie ? Miałem taki pomysł żeby teraz 4x10 zrobić zamiast 12-10-8-6 może by pomogło ?

slim shady
30-10-10, 12:12
masz tak dobrać obciążenie żeby ostatnie powtórzenie sprawiało Ci problem, jesteś jeszcze młody nie musisz się tak skupiać na sile, dobrze się odżywiaj, solidnie trenuje i długo sypiaj a efekty będą

Bubex
30-10-10, 12:15
No rozumiem. Czyli ma mi sprawiać problem ale mam sam je podnieść nie tak żeby ostatnie 2-3 powtórzenia były dla mnie problemem i trzeba mi lekko pomóc ? Wiem, że nie muszę się skupiać na sile ale ten spadek mnie trochę zmartwił szczególnie, że po 2 miechach nic się nie zmieniło. No ale dzięki za pomoc ;)

slim shady
30-10-10, 12:30
nic się nie stanie jak 2-3 będą problemem, ważne żebyś sam dał radę wycisnąć, ewentualnie w ostatnim powtórzeniu ktoś będzie mógł Ci pomóc palcem

Muskuł1
30-10-10, 16:44
w odzyskaniu formy pomoże ci ogólnorozwojówka weź na tapete przez 3 tygodnie

luo
30-10-10, 17:13
Po Twojej wadze domyślam się że jesteś ekto więc dorzuc węglowodanów. Tak mało osób na początku przykłada się do jedzenia i wogóle nie rozumieją, że ektomorfik nie potrzebuje ciężkich kombinowanych treningów. Kluczem do sukcesu jest właśnie dieta. Trening powinien być krótki, opierać się często na superseriach i seriach łączonych bez zbędnego paplania między seriami.
Jeśli chodzi o trening klatki to Slim w miarę czytelnie Ci to przedstawił. Co tydzień dokładaj kilka kg, a wszystko będzie powoli szło do przodu

Bubex
31-10-10, 08:44
Wiesz co nie jestem takim typowym ekto. Ważę 64 przy 170cm. Nie jestem urzeźbiony nie mam zyłki na bicu. Ogólnie jestem trochę zalany ale wszystko szło ok do tej przerwy i treningu po niej ;/

LeBron23LBJ
31-10-10, 09:13
być może za mało kcal jest w diecie, organizm się nie regenruje. Kup witaminy i mine rały. Jedz dużo białka z mięsa i jaj, jedz więcej niż białka węgli typu ciemny ryż i nie szalej na treningach. Być może jesteś też za bardzo zmotywowany i ćwiczysz na za dużych obrotach. Rób spokojnie podstawowe ćwiczenia. Żadnych superserii i łączonych serii teraz. Tym masy za bardzo nie zbudujesz na tym etapie a tym bardziej siły.

PucuLeg
31-10-10, 09:26
Dobrze Ci mowia. A takie pytanko ode mnie. Mowisz ze jestes troszeczke zalany, wiec czy to nie bylo przypadkiem tak ze robiles sobie ciezkie treningi i specjalnie jedles malo bo takim sposobem chciales szybko spallic zbedny tluszcz?

Bubex
31-10-10, 20:51
być może za mało kcal jest w diecie, organizm się nie regenruje. Kup witaminy i mine rały. Jedz dużo białka z mięsa i jaj, jedz więcej niż białka węgli typu ciemny ryż i nie szalej na treningach. Być może jesteś też za bardzo zmotywowany i ćwiczysz na za dużych obrotach. Rób spokojnie podstawowe ćwiczenia. Żadnych superserii i łączonych serii teraz. Tym masy za bardzo nie zbudujesz na tym etapie a tym bardziej siły.
Przed przerwą było wszystko ok tylko po tej przerwie coś nie za bardzo ;/ Teraz biorę się za dietę więc powinno być już dobrze ;)

Bubex
31-10-10, 20:52
Dobrze Ci mowia. A takie pytanko ode mnie. Mowisz ze jestes troszeczke zalany, wiec czy to nie bylo przypadkiem tak ze robiles sobie ciezkie treningi i specjalnie jedles malo bo takim sposobem chciales szybko spallic zbedny tluszcz?
Raczej nie robiłem tak specjalnie. Robiłem takie treningi jak zwykle i starałem się jeść dużo ale w wakacje zawsze trochę mniej się zje, chociaż myślę, że to nie przez to.