PDA

Zobacz pełną wersję : Aminokwasy



Kapciao
25-10-10, 22:03
Witam. Chciałem się dowiedzieć bo powoli przymierzam się do robienia rzeźby i chciałem zrobić rzeźbę a o ile wiem aminokwasy są po to żeby nie było spadku w masie mięśniowej(mogę się mylić bo jestem "zielony" w tym) jakie byście polecili aminokwasy ?

niewula
25-10-10, 22:09
zalezy ile kasy mozesz przeznaczyc , jesli dosyc malo mozesz oblukac z activlaba bcaa xtra , jesli dysponujesz wieksza gotowka b.dobre sa aminokwasy purple wrath

Budrys
25-10-10, 22:44
przymierzam się do robienia rzeźby i chciałem zrobić rzeźbę (mogę się mylić bo jestem "zielony" w tym) jakie byście polecili aminokwasy ?

Ja tu coś nie rozumiem... Jesteś zielony (przypuśćmy TYLKO) w temacie suplementacji, ale na tyle zaawansowany w treningach że robisz już rzeźbe ???!!!

MolderDist
25-10-10, 23:34
A co ma jedno z drugim?
Ma za duży BF to chce się wyciąć zanim ruszy dalej z masą.

***

Do autora: Jakie chcesz te aminokwasy?
Po treningu przy ograniczonej ilości kalorycznej przydadzą się EAA, bardzo dobrze wychodzą teraz EAA Xtra Activlaba - tanie i co najważniejsze w prochu, a dla mnie to bardzo ważne.

Budrys
25-10-10, 23:48
Trzeba rozróżnić pojęcia: robienie rzeźby a redukowaniu tłuszczu. Jeżeli nie widzicie obaj różnicy to na siłownie gdy przychodzi facet beczka i chce schudnąć, to wy mówicie-on się tylko rzeźbi.

Kiedyś na forum panował fajny slogan: żeby rzeźbić, to najpierw trzeba mieć z czego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MolderDist
25-10-10, 23:50
to wytłumacz co to jest "rzeźbienie"
a co to jest redukcja

jak nie wyjaśnisz masz bana, ok?
do dzieła

Sir_Lukasz
26-10-10, 13:23
hehehe... też jestem ciekaw

Sir_Lukasz
26-10-10, 15:11
%-) widzę że i tu kwitnie loża szyderców ...

KowalX
26-10-10, 15:58
to wytłumacz co to jest "rzeźbienie"
a co to jest redukcja


Rzeźba to podkreślenie poszczególnych partii ciała jak sama nazwa mówi "rzeźbienie",a redukcja może być z np. 90 na 85kg bez zamiaru podkreślania czegokolwiek ,a jedynie zrzucenia nieco "balastu".Dobrze?http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/kc5485_ddd.gif

Budrys
26-10-10, 18:31
to wytłumacz co to jest "rzeźbienie"
a co to jest redukcja

jak nie wyjaśnisz masz bana, ok?
do dzieła
Rzeźbienie to ostani etap w profesjonalnych treningach kulturystycznych. Doprowadzenie poprzez odpowiednią dietę, treningi, do tego by na ciele było jak najmniej tłuszczu. Ale i aby pozostało jak najwięcej tkanki mięśniowej, zdobytej podczas solidnego robienia masy, a nie siedzenia w fast foodzie i obżerania się hot-dogami. Dzięki pozbyciu się niepotrzebnych złogów tłuszczu, podskórnej wody, i uwidocznieniu użylenia (waskularyzacja) powiemy że zawodnik osiągnął dobrą definicję umięśnienia. W odczuciu mięśnie staną się twardsze i bardziej wypukłe (bo ubędzie woda i tłuszcz) a więc stwierdzimy potocznie że podniosła się jakość mięśni zawodnika.

Redukcja-hehe, już tłumacze-tu cel jest jeden: obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej. Zbicie kilogramów. Nic więcej. Nie polece tu ładnym słownictwem, bo po prostu takiego w tym przypadku nie ma! Sukces w redukcji ściśle określają kilogramy ogólnej masy ciała które lecą w dół.

Nie ma różnicy prawda, nieee, skąd ;) Ludzie-beczki w życiu nie bykli na redukcji, oni zawsze rzeźbili, tak samo jak dziwka która nigdy się nie kurwiła, ona zawsze uprawiała miłość z powodów zawodowych. :)

Ej, Molder, Molder, i potraktowałbym całą tą rozmowę z poczuciem humoru, ale ty mi wyjeżdzasz z tekstami o banie. Banie-dla mnie???? z tego forum ?! (ponieważ jak pewnie nie zauważyłeś-byłem od ciebie zarejestrowany na forum wcześniej niż ty, to co o tym tak naprawdę myślę prześlę ci na priv) A narazie banuj, banuj. Powodzenia:) Za jechanie Molderowi po rajtach tylko ban!!! ;)

Kapciao
26-10-10, 21:03
sprostuje to "zielony" teraz cały czas robię masę i zielony chodziło mi czy aminokwasy są dobre do rzeźby

Budrys
26-10-10, 21:29
Ależ nie ma czego prostować! dla niektórych redukcja a rzeźba, kulturysta pracujący nad definicją umięśnienia a spaślak na redukcji fatu to jedno i to samo :)

Ale odpowiadając na Twoje pytanie które jest tu najważniejsze, bo zadane w co jak co ale Twoim poście: Nie znam takiego przypadku żeby aminokwasy były "złe" czy to podczas robienia masy mięśniowej czy definicji. Aminki to bowiem naturalne cząsteczki budujące nasze mięśnie, a ich brak lub niedobór w obu przypadkach jest niekorzystny: mięśnie stają się mniejsze.

Jeżeli chodzi Ci o jeszcze większe szczególy: np. aminokwasy rozgałezione czyli BCAA, albo ich poboczne zalety-takie o których napisał Best Body, jestem w stanie mu przyznać racje. Od Ciebie zależy na ile wgłębisz się w temat, a ******** (o ile go prywatnie nie lubie;/ ) w tej materii może Ci chyba pomóc bardziej.

Ja na chwilę obecną testuję aminokwasy w płynie (liquid amino)

pozdrawiam.

Kapciao
26-10-10, 21:40
Dzięki wielkie za pomoc :D jeszcze myślałem o reduktorach ale boje się o serducho więc se je odpuszczę :)

Budrys
26-10-10, 22:32
Jeszcze inna sprawa że na opakowaniu dymatize amino 940ml. nie było daty do kiedy należy spożyć. tzn, była ale przypadkiem lub celowo zatarty został druk z opakowania (!) dasz wiare??



Już pisałem w tej sprawie maila do tego sklepu internetowego, niech to wyjaśnią.
ech szkoda Best Body że to nie od was kupiłem...
przynajmniej miałbym winnego przed sobą, znaczy przed monitorem ;-) no chyba że wy takich wałków nie robicie;-)??

Budrys
26-10-10, 22:44
dobra, dobra, już przed 11 wieczorem, szefostfo, moje i Twoje i tak już pewnie śpią, to można pogdać.
Chodz podbij do mojego wątku w dziale testy odżywek tytuł "Amino muscle vs Dymatize liquid amino" jest tam jeden niuans-porównałem produkt treca i dymatize i wyszło że w amino muscle brakuje jednego aminokwasu... ? Dziwne...

Oprócz tego do odwiedzenia tego postu zachęcam też Kapciao-jak będzie on-line (zainteresować cie może zawartość reduktorów tłuszczu w płynnych aminkach treca jako dodatek) Zapraszam jakby co.
A Ty Best Body wbijaj od razu ;)

Budrys
26-10-10, 22:54
szczerze mówiąc... nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Na etykiecie butelki (bo to w końcu płyn) jest tylko 1/20 tekstu jaki można spotkać w necie pod nazwą Dymatize Super Liqiud Amino, w dodatku po angielsku...
W internecie też nie znalazłem jak to ująłeś-źródła pochodzenia aminek w Dymatize...


Wiesz coś na ten temat??

Budrys
26-10-10, 22:58
hehe;)
pierdolisz... skąd to wiesz?
Masz dzięki pracy w tym temacie dojścia do takich info czy jak?

Budrys
26-10-10, 23:14
jest jest jest... Ingredients: "hydrolyzed gelatin and whey protein isolate" racja. Jednak nie jesteś do niczego HEHEHE. Bystrzak nawet ;D


ale co mogłoby być zatem konkurentem dla liquid amina z Dymatize??? Bo treca odrzuciłem jak narazie...
Trzym sie i ew.kontr-propzycje prześwietle w tym poście co Ci mówiłem. (nie będziemy spamować Kapciaowi;) Ogólnie płynne aminki mają małą popularność...

Budrys
26-10-10, 23:26
ja każdy aminokwas porównywałem: trec-dymatize, zapisywałem różnice, nie wyszło dużych rozbieżności, natomiast tak jak mówie-dzięki skrupulatnemu sprawdzaniu zauważyłem że w dymatize jest aminokwas o nazwie 'glycine' - glicyna, a w trecu go nie ma... I to przesądziło który z tych dwóch produktów na pierwszy raz wybrałem

MolderDist
26-10-10, 23:53
Rzeźba to podkreślenie poszczególnych partii ciała jak sama nazwa mówi "rzeźbienie",a redukcja może być z np. 90 na 85kg bez zamiaru podkreślania czegokolwiek ,a jedynie zrzucenia nieco "balastu".Dobrze?http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/kc5485_ddd.gif

A jeżeli zrzucimy tłuszcz to nie podkreślimy już mięśni? Czy uważasz, że na rzeźbe będzie specjalny trening siłowy, który uformuje nam mięsień? Mięsień nie zmienia swojej długości a co dopiero kształt. Redukcja czy rzeźba - pojęcie w sumie tożsame. Zrzucimy tłuszcz i wode i mięśnie będą widoczne.


Rzeźbienie to ostani etap w profesjonalnych treningach kulturystycznych. Doprowadzenie poprzez odpowiednią dietę, treningi, do tego by na ciele było jak najmniej tłuszczu. Ale i aby pozostało jak najwięcej tkanki mięśniowej, zdobytej podczas solidnego robienia masy, a nie siedzenia w fast foodzie i obżerania się hot-dogami. Dzięki pozbyciu się niepotrzebnych złogów tłuszczu, podskórnej wody, i uwidocznieniu użylenia (waskularyzacja) powiemy że zawodnik osiągnął dobrą definicję umięśnienia. W odczuciu mięśnie staną się twardsze i bardziej wypukłe (bo ubędzie woda i tłuszcz) a więc stwierdzimy potocznie że podniosła się jakość mięśni zawodnika.

Redukcja-hehe, już tłumacze-tu cel jest jeden: obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej. Zbicie kilogramów. Nic więcej. Nie polece tu ładnym słownictwem, bo po prostu takiego w tym przypadku nie ma! Sukces w redukcji ściśle określają kilogramy ogólnej masy ciała które lecą w dół.

Nie ma różnicy prawda, nieee, skąd ;) Ludzie-beczki w życiu nie bykli na redukcji, oni zawsze rzeźbili, tak samo jak dziwka która nigdy się nie kurwiła, ona zawsze uprawiała miłość z powodów zawodowych. :)

Ej, Molder, Molder, i potraktowałbym całą tą rozmowę z poczuciem humoru, ale ty mi wyjeżdzasz z tekstami o banie. Banie-dla mnie???? z tego forum ?! (ponieważ jak pewnie nie zauważyłeś-byłem od ciebie zarejestrowany na forum wcześniej niż ty, to co o tym tak naprawdę myślę prześlę ci na priv) A narazie banuj, banuj. Powodzenia:) Za jechanie Molderowi po rajtach tylko ban!!! ;)

Jeżeli odnosimy się do osób trenujących - nie ma różnicy określenie rzeźbienie czy redukcja.
W obydwu przypadkach chodzi o pozbycie się tkanki tłuszczowej i wody.
I tu i tu pojawią się mięśnie, które były ukryte.
Nie ma treningu żadnego na "rzeżbe" który by zmienił już genetycznie uwarunkowany kształ Twojego mięśnia.
To kiedyś za dawnych lat panowała moda, że podczas redukcji stosuje się specjalny trening na "rzeźbe" czyli mały ciężar i dużo powtórzeń a teraz wiadomo, że to błąd.
I uwierz, że w "swiatku" kulturystycznym nikt nie rozdziela pojęcia między rzeźba, a redukcja.

***

Moja zachęta w postaci bana miała jedynie na celu skłonienie Cie do wyjaśnienia dokładnie oco Ci chodzi.
Mam dość, gdy ktoś mi mówi coś a jak prosze o wytłumaczenie oco mu chodzi to zmienia temat.
I bana byś nie dostał, bo odpowiedziałeś to co uważasz.

Bana powinineś dostać już dawno w temacie z Glicerolem, gdzie ciągle obrażałeś użytkownika Best Body i nie potrafiłeś normalnie rozmawiać, jednak wtedy Slim Shady zamknął temat, więc myślałem, że się poprawisz.
Wcześniej też mi podpadłeś ciągle atakując moją osobę w swoim temacie.

Teraz wysłałeś mi obrażający list na skrzynke, gdzie nazwałeś mnie frajerem itd.
Jak narazie to ja jestem moderatorem i to ja będzie trzymał tutaj porzadek.
Nie będziesz nikogo ciągle, nieustannie obrażał, myślać, że unikniesz konsekwencji. Dlatego dostajesz bana na pare dni. Ochłoń, przemyśl to co mi napisałeś i wcześniejsze awantury nie tylko ze mną i wróć już spokojny.
Jak będziesz normalnie dyskutował to ok, ja nic do Ciebie nie mam, mam za dużo na głowie, aby ciągle zwracać na Ciebie uwage, ale jesteś w moim dziale i takie zachowania jak do tej pory nie będe tolerował.

flutebox
27-10-10, 00:10
To kiedyś za dawnych lat panowała moda, że podczas redukcji stosuje się specjalny trening na "rzeźbe" czyli mały ciężar i dużo powtórzeń a teraz wiadomo, że to błąd.

czyli na rzeźbę robimy takie same ćwiczenia z taka samą intensywnością co na masę włączając oczywiście w to aeroby i tylko dieta, suple ? dobrze to rozumiem ?

MolderDist
27-10-10, 00:17
Intensywność staramy się zwiększać.
Ale przy tym staramy się nadal trenować na dużych ciężarach.
Nie można nagle redukowac obciążenie np. o 30% bo wtedy będziemy tracić mięśnie.

Tłuszcz będziemy palić treningiem areobowym, treningiem siłowym staramy się utrzymać mase mięśniową i napędzić jeszcze dodatkowo metabolizm.

fallenursus
27-10-10, 03:26
fuck yeah

Sir_Lukasz
27-10-10, 09:18
że tak się wtrącę jeszcze ..

tłuszcz palimy nie tylko treningiem aerobowym ale głównie deficytem kalorycznym... dlatego warto na redukcji/rzeźbie :) szukać treningu siłowego który pozwoli nam spalić max. dużą ilość kalorii.


ale trochę temat odbiegł od wątku głównego :)