PDA

Zobacz pełną wersję : Łapy ;]



SlavO
22-10-10, 21:06
Witam was. Zacznę od początku :)

Musze sobie odpuścić trening wszystkich partii mięśni, ponieważ nie mam warunków do prowadzenia diety (sprawy finansowe). Przy wadze 76kg i wzroście 182cm dziennie dostarczam zaledwie 80g białka - jest to zdecydowanie za mało, a na tyle mogę sobie tylko pozwolić.
Myślałem, żeby całkowicie zrezygnować z treningów bo wygląda na to, że nie mają sensu bez diety.
Zawsze byłem przewrażliwiony na punkcie moich łap, ponieważ są dosyć chude - biceps 33 (napięty), 30 (bez napinania).
I tak sobie myślę, że popracuje sobie przynajmniej nad łapami, planuje ćwiczyć biceps, triceps, barki i może przedramię.
Wyżej wymienione partie mięśni, wiadomo - nie są tak duże jak np uda, więc zapotrzebowanie białka jest mniejsze. Ćwicząc wszystkie partie organizm potrzebuje dużo więcej białka niż ćwicząc same łapy - tak to ja rozumiem.

Czy da radę trochę podbudować moje łapy? Nie oczekuje nie wiadomo czego, chce tylko jakichś 3-4cm w obwodzie bica - więcej pewnie nie da rady bo po pierwsze zapotrzebowanie po czasie rośnie a po drugie trzeba zachować proporcjonalność względem innych partii. Z planem treningowym nie ma problemu - ćwiczę w domu ale wszystko co potrzebne mam - sztanga, hantle itp.

Pasowałoby razem z łapami popracować troszki nad klatą ale to chyba nonsens bez diety...

Co o tym myślicie.

blood in blood out
22-10-10, 21:11
zdziwiłbyś się jak nie wielkich środków finansowych trzeba aby sprostać wymaganiom diety ( w moim przypadku diety dla gościa powyżej 105kg):)- sam pracuje a mam na wyżywieniu 4-os rodzinę:)

SlavO
22-10-10, 21:26
Już dużo kombinowałem i nic nie wykombinowałem :] . U mnie w domu mogę dostarczać dużo węglowodanów, tłuszczy ale właśnie mało białka - bo produkty białkowe są najdroższe. Jeszcze na siebie nie zarabiam (17lat) więc wcinam to, co mam w domu :)

80g dziennie to mimo wszystko za mało na same łapy?

Budrys
22-10-10, 21:35
SlaVo da się !!!! Nie będzie łatwo ale jesteś początkujący. Nie ma bata by łapki Ci nie podrosły jeśli się przyłożysz i choć troche zadbasz o diete.
Teraz nie masz kasy i nosisz się z zamiarem rezygnacji całkowitej z treningów, ale jeśli kiedyś nabędziesz środki, bo robote w końcu znajdziesz, i teraz nie odpuścisz siłki, to później tym bardziej będziesz się hartował na pakerni.
Wiem coś o tym.

A z dietą blood in blood out ma racje. Jeżeli chcesz i zadeklarujesz chęć pomocy to ze swojej strony na ile będe mógł Ci pomoge. Bo wole takim jak Ty pomagać niż innym co mając kase od starych, dostęp do w hooj urządzonych siłowni, piszą na forum że chcą pomocy bo nie chce im sie trenować, i motrywacja im spadła...

Podaj środki finansowe jakimi dysponujesz, jakie żarcie masz na codzień. Nie bój się. W POCZĄTKOWEJ FAZIE ZAJAWKI NA KULTURYSTYKE 90% SUKCESU TO SAM ZAPAŁ. Pozostałymi 10% my się zajmiemy ;-)

Wchodzisz?????

SlavO
22-10-10, 21:51
Generalnie to Ryby (Makrela wędzona), Jaja, Makarony, Kasze, Ziemniaki, Mleko itp.

Do tego bym dołożył 3zł na jakiś twaróg i by było już w miarę. Lecz ta rybka - 3zł, twaróg - 3zł i niech będzie nawet i te 6zł dziennie to na mnie jest już dużo. Przez sam jeden miesiąc mam wydane 180zł. Teraz zaczyna się zima, w lecie jeszcze łatwo gdzieś trochę zarobić. Tak jak wspominałem, nie zarabiam na siebie - uczę się (żeby nie było :)), wiec to trochę nie realne.

P.S W Makreli wędzononej jest około 20g białka w 100g (100g około 1,5zł) dlatego biorę 200g i wydaje mi się, że to lepiej wychodzi jak te tuńczyki :)

Budrys
22-10-10, 22:05
No dobra ale coś jeść i tak chyba musisz, nie?

przemyśl se sprawe i dojdz do jakichś wniosków. Trzeba mieć jaja. Trenujesz albo nie. Znajdą się ludzie gorzej od Ciebie ustawieni. I jakoś potrafią trenować.

Rośko
22-10-10, 23:00
Mam ten sam problem z dietą bo też nie zarabiam, ale tyle ile mama będzie w stanie mi zrobić to spoko, a resztę coś się wymyśli. Weź pogadaj ze starymi, wciśnij im jakąś ścieme i będzie dobrze ;] Nie wiem... powiedz starszym żeby Ci nie kupowali jakiś pierdoł, żadnych cacuszek tylko żeby Ci dietę zrobili na tyle na ile mogą, zawsze to coś :)

flutebox
22-10-10, 23:10
dieta nie jest taka droga... droższe są odżywki. Masz tu część produktów na których ja bazuję i sobie ułóż dietę, nie są to jakieś kosmicznie drogie produkty, dodaj jeszcze parę rzeczy i będzie git, ale trzeba chcieć, poczytać i nie pitolić:
- płatki owsiane,
- jaja
- mleko 0,5 %,
- oliwa z oliwek,
- chleb ryżowy,
- chleb razowy
- miód wielokwiatowy,
- nasiona słonecznika,
- migdały blanszowane,
- banany,
- jabłka,
- kakao,
- ryż biały,
- ryż brązowy,
- produkty typu konserwowa kukurydza, ogórki itp.
- różnego rodzaju wędliny
- filet z piersi (http://www.e-gym.pl/) kurczaka,
- mięso wołowe,
- filety różnego rodzaju ryb,
- kapusta kiszona,
- kapusta pekińska,
- sałata,
- cebula,
- marchew,

///M
23-10-10, 09:32
Flutebox ale jak Cie z kimś nie mylę to nie miałeś nigdy diety i doszedłeś do ładnych wymiarów prawda?

breku
23-10-10, 12:36
Ryż brązowy 400g 4x100g - 1,99zł
Makaron durum 500g - ok 2,90zł
Ser twarogowy chudy 250g - 2,20zł
Puszka pomidorów bez skorki 400g - 1,59zł
Jaja klasy L 10szt. - 4,99
Woda mineralna nie gazowana 1,5l - 0,59 lub 0,69zł - zgrzewka 6 butelek coś ok 3,60zł
Papryka czerwona świeża - ok 7zł/kg (cena z wczoraj)
Ogórki, cebula, czosnek, - cena zależy od dnia - ale bardzo niskie ceny
Winogron, banan, grejpfrut, arbuz, - cena zależy od dnia - ale bardzo niskie ceny (nie raz promocja to naprawdę niskie np banan kilko 1,99)
Chleba razowy z mąki razowej - 2,20 (gram nie pamiętam ile coś ok 6/7 kromek po ok 80g )
Makrela wędzona - 1kg - 12/14zł pakowane próżniowo (poprawione) coś mi się faktycznie pomyliło, ale mniej więcej są pakowane po 300/400g i to wynosi coś ok 4zł
Kasza gryczana 400g 4x100g - 1,99zł
Mleko 0,5% 1,5l - 1,69zł
oliva z olivek 500ml - ok 11zł (tutaj nie jestem pewny co do ceny być może 12zł)
cyc z kuraka 11.99zl - inter marche
ryz brazowy 5x100gr - 1,99 zl inter marche.
ryz bialy jak ktos lubi to 0,69 zl inter marche :D
twaróg Vian [marka Kaufland] 200g - 1,69zł (20gB w 100g)
jogurt naturalny Danone 180g - 0,99zł (cena sugerowana 1,09zł)
wafle ryżowe Kupiec naturalne 100g - 2,39zł (100% ryż brązowy)
POLOMARKET - płatki owsiane zwykłe 500gram - 1,85 zł.
Makaron orkiszowy, żytni 500g około 1,50 PLN
Rodzynki 400g - 2,99 zł
Płatki owsiane 500g - 1,59PLN.
Serek wiejski 200gr. - 1.11zl w Lidlu.

Masz tu ziomuś, pozbieralem oferty z róznych stron i dałem Ci tutaj, dobra diete możesz mieć za 10zł! wystarczy mieć poprostu łeb do tego, a te 10 zł mozesz zarobic chociazby pomoc przejsc stareszej pani przez ulice czy zaniesc zakupy.. albo ulotki roznos...
oferty masz z takich sklepow jak (lidl,netto,kaufland,inter marche, auchan)
Powybieraj, ułoż, daj znac, bankowo Ci tutaj pomożemy ;] tylko trzeba chcieć

flutebox
23-10-10, 18:56
Flutebox ale jak Cie z kimś nie mylę to nie miałeś nigdy diety i doszedłeś do ładnych wymiarów prawda?
moja pierwsza dieta w życiu jaką stosuję zaczęła się dokładnie 6 dni temu xD

///M
23-10-10, 19:08
No tak ale wcześniej chyba bez żadnych diet i dzik dobry byłeś.

skaaater
23-10-10, 21:55
Flutebox, bez diety a byk z Ciebie ;p
To chyba tylko na mnie jakoś siłka nie działa ;d

Sosna91
23-10-10, 22:14
dieta to sposób żywienia, po prostu nie każy musi obliczac idealnie zapotrzebowanie kcal oraz węgli\białka\tłuszczy. Osobiscie książkowej diety nie miałem nigdy, nigdy nie przeliczam, ale cwiczac juz widzę na co sobie moge pozwolić, dla mnie mnie ilości białka powyzej 2g\kg m.c sa nie potrzebne, sam dostarczam ok 1,5g\kg m.c a waże 95kg wiec ok 150g białka dziennie w tym tez niepełnowartościowe, węgli nie licze ale lubie łakocie wiec wyjdzie sporo, tłuszcze z nienasyconych to oliwa z oliwek i z ryb a tak to majonez lubie ;)

ale kazdy jest inny i ma inna budowe ciała, wiadomo ze endomorfik przy takim zywieniu zalał by sie fatem,

a Ty sie nie poddawaj tylko cwicz i marudz, lepsze to niz jak bedziesz przed kompem puszczał bąki.