PDA

Zobacz pełną wersję : Większy biceps



koksik85
15-10-10, 15:45
Witam, chce zwiększyc obwób "łapki", moje pytanie: jakie ćwiczenia polecacie, ile serii i powtórzeń oraz jak często ćwiczyć ramię

Sosna91
15-10-10, 16:33
przysiady ze sztangą, Martwy ciąg do tego warto poćwiczyć tricepsa bo to 2\3łapy.

tu masz wszystko
http://www.e-gym.pl/showthread.php?20417-Przyk%B3adowe-plany-na-mas%EA-%28split%29

PucuLeg
15-10-10, 16:37
Co ma przysiad ze sztanga do obwodu lapy?

Sosna91
15-10-10, 16:47
ma dużo, np przy przysiadach ze sztangą organizm wydziela więcej HGH - ludzkiego hormonu wzrostu jest to rejestrowane przez mózg i tym samym pobudza przysadke do wydzielania jego wiekszej ilosci zeby organizm mogl zregenerowac stawy i miesnie, to taki mechanizm obronny to raz, po drugie organizm nie pozwoli na dużą dysproporcje ciała, wiec nie dojdziesz do 50cm w ramieniu mając 50cm w udzie.

PucuLeg
15-10-10, 16:56
No to ciekawe... Zdziwilo mnie to bo gdzie tam nogi z ramieniem powiazac ale moze i tak jest. Dzieki ;]

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:50 ----------

Ale jesli tak jest czy to tez dziala w druga strone? Np. czy cwiczenia klatki maja wplyw na rozwoj miesni nog?

xxmłodyxx
15-10-10, 17:03
[/COLOR]Ale jesli tak jest czy to tez dziala w druga strone? Np. czy cwiczenia klatki maja wplyw na rozwoj miesni nog?[/QUOTE]

Az tak nie jest...ale najlepiej jest trenować całe ciało....: )

A na biceps są róznego typu uginania

Biceps (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99sie%C5%84_dwug%C5%82owy_ramienia)

Sosna91
15-10-10, 17:16
Ale jesli tak jest czy to tez dziala w druga strone? Np. czy cwiczenia klatki maja wplyw na rozwoj miesni nog?

zle troche to zrozumiałeś, to nei tak że jak ćwiczyc klatke to rosną nogi, odnosnie martwego ciągu czy siadów są to cwiczenai które dają organizmowi najbardziej popalić, największe ciężary używasz w tych o to cwiczenaich, WL tez sie do tego wlicza. Dlatego nastepuje wzrost HGH w organizmie,

a jako ciekawostkę, gdzies przeczytałem że np, cwicząc tylko prawy biceps, lewy i tak urosnie o 30% choćby nie robił nic. NIe stosowac, nie próbować czasem, chodzi tylko o to ze organizm pilnuje żeby nie było zbyt dużej dysproporcji.

xxmłodyxx
15-10-10, 17:24
jeszcze jeden link:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.htm#biceps

Budrys
15-10-10, 22:08
Sosna, mądrze odpowiedziałeś. Przyznaje.
Ale Ci powiem że nawet "na zapas"
Wiecie co mam na myśli??
-no facet zadał pytanie które bez żenady mógł umieścić w dziale dla zielonych, pytał o podstawowe rzeczy.
Ale niech wie że trening to nie tylko bezmuzgie przerzucanie ciężaru :)

xxmłodyxx
15-10-10, 23:04
Sosna, mądrze odpowiedziałeś. Przyznaje.
Ale Ci powiem że nawet "na zapas"
Wiecie co mam na myśli??
-no facet zadał pytanie które bez żenady mógł umieścić w dziale dla zielonych, pytał o podstawowe rzeczy.
Ale niech wie że trening to nie tylko bezmuzgie przerzucanie ciężaru :)

niech wie ze na tym forum przyjmujemy nowych użytkowników z otwartymi rękoma :) i służymy pomocą

koksik85
16-10-10, 23:00
Słuchaj Budrys to pytanie moze dla ciebie jest proste jak piszesz dla zielonych, ale ja juz sie duzo na słuchałem, ogladałem i naczytałem, ludzie różnie trenuja tę grupe mięśni jedni czwiczą co drugi dzień inni dwa razy w tyg z różnymi seriami i powtórzeniami i pytam sie kogos kto ćwiczy juz dłuzej niz ja czy inni jaka najlepszą forme ćwiczeń wybrać dla najlepszego efektu, rezultatu. czytająć wasze odp dowiadujemy sie nowych rzyczy które mozemy wykorzystać czy tez zrobic eksperyment dziąłnia tych wypowiedzi. ale widze ze coś napisać to juz problem moze zadałem pytanie nie wtym dziale co trzeba, mój bład jak sami widzicie jestem nowym członkiem forum i zbyt wiele czasu nie mam qaby czytac wszystko. pozdrawieam

xxmłodyxx
17-10-10, 13:33
jak sami widzicie jestem nowym członkiem forum i zbyt wiele czasu nie mam qaby czytac wszystko.

Im więcej przeczytasz tym będziesz więcej wiedział...tylko do Ciebie należy decyzja czy chcesz to wiedzieć czy nie....