PDA

Zobacz pełną wersję : Porada dotycząca diety.



Arcadian
15-10-10, 15:26
Witam,

Jestem laikiem w sprawie diety. Mam okolo 180 wzrostu i waże 62-64 kg. Jestem nowicjuszem i zaczynam ćwiczyć. Niestety nie mam pieniędzy żeby stosować regularną diętę. Chcę poprostu mieć 6 posiłków dziennie które są wmiarę tanie a pozwolą mi uzyskać odpowiednią masę mieśniową. Aktualnie zamówiłem sobie na pierwszy miesiąc aminokwasy Scitec BCAA 6400 w drugim miesiącu chcę dokupić do BCAA Białko oraz kreatyne. Potrzebuje jakieś diety nie podawane w gramach tylko co jeść a czego nie. Nastawiam się na ryby, pierśi z kurczaka lub indyka, twarogi makarony ryż warzywa. Jestem uczniem i nie wiem zbytnio co jeść na drugie śniadanie w szkole. Więc rozpiszę mniej więcej jak ja to widze,

I. ŚNIADANIE 6:30

Platki kukurydziane z mlekiem lub jajecznica z 4-5 jajek.
Do tego oczywiście mleko, orzechy włoskie.

II. 2 Śniadanie 9:30
Tutaj kompletnie nie wiem co jeść.
kanapki chleb razowy z szynką
Do tego jakiś owoc i serek bądź twaróg

III Obiad
Gotowana pierść z kurczaka
Ryż z warzywami bądź kasza

a do reszty nie mam pomysłów żadnych... Proszę opomoc co dodać a co nie.
Co myślicie na temat zup jakichkolwiek, batonów 1 na kilka dni, jakieś odskocznie typu jedno pieczone mieso na tydzień. Podobno nie mogę nawet smarować chleba do kanapek? Co z duza iloscia cukru do np herbaty?

ht
15-10-10, 16:23
jesli chcesz masowac postaw na czerowne mieso. staraj sie jesc 6 posilkow. 2-5 posilek mieso+ryz+warzywa. co do ciast itp w czasie masowania jesli bedziesz je jadl z umiarem nie powinny zaszkodzic. zawsze ci podbija kalorycznosc. na noc wrzuc twarog.

Sosna91
15-10-10, 17:10
bcaa nie potrzebnie teraz kupieś, jak zgromadzisz kase to nie kupywałbym białka tylko kup bulka albo gainera, jestes chudy wiec ekto, fatu nie złapiesz i tak szybko, kreatyne daj za 2-3miesiace.

odnosnie jedzenia jak nie masz kasy hmm

sniadanie okej, jajka sa w miare tanie.

jak kase na piers z kurczaka masz to kupuj, jak gorsze dni nastaną mogą być i udka, mają wiecej tłuszczu ale nie szkodzi.

ryż i płatki jako źródło węgli nie są bardzo drogie.

warzywa i owoce - jak mieszkasz na wsi to nie problem, jak nie to uruchom znajomosci i myśl kto z rodziny ma sad czy ogród i Ci trochę da, trzeba sobie radzić w życiu i minimalizowac koszty.

na noc tak jak pisal ht twaróg chudy, + mozesz dodac troche wegli

regan14
15-10-10, 18:02
ogolnie szamaj makarony, twarogi, szoszeczke miodu. wielkich pieniedzy one nie kosztuja, a mozna na nich spokojnie masowac. p.s na wiosce zawsze jakaś kura sie znajdzie.

Arcadian
15-10-10, 18:57
A co jeść na drugie śniadanie w szkole??. Czyli przy mojej wadze mogę np zjeść tłustsze mięso czy zrobić sobie na tłuszczu jajecznice tak?.

Patriot
16-10-10, 16:13
nie no na tłuszczu to jajecznicy może nie, ale możesz jadać tłustsze mięso. Chociaż jak dieta jest dobrze zbilansowana to i te mięso dobrze przyrządzone dla endo nie szkodzi ;)
Po prostu jeśli jesteś ekto nie musisz się strasznie martwić, że zjesz jakiegoś cukierka czy ciastko (znam niektórych co wystarczy, że jeden mały kawałek ciasta i już może zaszkodzi, ale tobie to nie grozi raczej ;)) Na noc daj twaróg i chleb pełnoziarnisty/płatki owsiane/makaron razowy :) Jeśli uznasz, że ciebie zalewa to po prostu koryguj dietę tnij węgle, wyrzucaj cheaty itp ;)

Chcę_być_wielki
21-10-10, 14:40
Jak się nie wstydzisz do bierz do szkoły ryż, kuraka, warzywa. i szamaj tam z pudełek to lepsze niż kanapki i chu... wstydu będziesz kozak . ;p tlyko roboty z przygotowaniem, chęci

Keejdzi
21-10-10, 15:38
Też mi tam wstyd ja w teatrze owsianke wpyerdalalem

slim shady
24-10-10, 12:36
ale czego tu się wstydzić ?? jedzenie to jedzenie i tyle ...
wstyd by mi było jakbym był zwykłym plackiem którego wiatr zwiewa, albo zalewają hałdy tłuszczu