PDA

Zobacz pełną wersję : Ból nóg



hannibal
11-10-10, 16:22
Mój problem polega na tym że jak sobie pobiegam tak z 10 min to mięśnie na łydkach są tak napręzone że czuje jakby mi miała zaraz skóra strzelić i do tego pojawiają mi się takie gule na nogach . Co robić ???

bebok-85
12-10-10, 19:57
Powód bolących łydek jest często spotykany ja po długiej przerwie także miałem problem z lydkami i kostkami powód może byc śmieszny ale realny np. złu dobór obuwia i radze na poczatek wybrac tereny miekie trawa jakieś nasypy omijać twardych dróg asfaltowych a problem z gulami to by trzeba było omówić z lekarzem

hannibal
12-10-10, 20:35
Dzięki ;) a gule omawiałem to że niby to są z treningu takie niby żyły

Hermann
12-10-10, 21:00
Uczucie ''pełności łydek'' może być pierwszym objawem żylaków. Widoczne sploty żylne, pajączki, nabrzmienia to objaw zaawansowanej choroby. W swoim dzienniku napisałes że czułeś niechęć do ćwiczenia nóg.Błąd. Co prawda jesteś młody i szczupły, ale zapytaj rodziców czy nie maja żylaków. Dziedziczenie jest jedną z przyczyn ich powstawania. Ten co Ci powiedział że ''gule'' są z treningu i zbagatelizował to , mógł sie mylić. Dodatkowymi niepokojącymi objawami są ;opuchnięcia oraz uczucie niespokojnych nóg.Mówiąc po ludzku jak sie położysz to ciężko Ci uleżeć bez ruszania nogami. Podkreślam, że to może być to ale nie musiTwój opis dolegliwości jest zbyt ogólny , ale sądze że rozpoznałbyś żyły i nie pisałbyś ''gule'' Wywiad rodzinny, wizyta u lekarza rodzinnego a w Twoim przypadku u pediatry bo z tego co wyczytałem masz 17 lat, badania na krzepliwość krwi. Zapytaj przy okazji o tą łatwość rozcinania skóry , mógł to być przypadek ale upewnij sie.

hannibal
15-10-10, 06:51
zrobię tak jak mi radzisz ;) dzięki wielkie !!!