PDA

Zobacz pełną wersję : Zapraszam do dyskusji...



Budrys
08-10-10, 16:27
Przedstawiam ćwiczenie: http://www.youtube.com/watch?v=2d32eT8Lipc
od teraz mam możliwość wykonywania tego ćwiczenia, i potrzebuje wiedzieć o nim jak najwięcej...
-w jakim stopniu jest na plecy w jakim stopniu na barki
-czy gostek na ćwiczeniu wykonuje je prawidłowo
-czy line powinno się przyciągać do głowy/klaty ?
-polecacie ??????
-inne uwagi od was

dzięki

flutebox
08-10-10, 16:38
wiem tylko tyle, że to ćwiczenie jest na tylne aktony mięśni naramiennych jak dla mnie wygląda całkiem w porządku

Micek185
08-10-10, 16:47
raczej wielostaw,troche wiosłowania sztanga troche wznosów hantli w opadzie na boki,szczezre mówiąc nigdy nie widziałem zeby ktos robił takie cwiczenie.w sumie dobre cwiczenia jak by ktos chciał na koniec treningu dobic barki plecy i kaptury lub jako jedno z cwiczen w planach fbw,jak dla mnie nowośc ale nie głupia:)

Someone
08-10-10, 17:15
Jak dla mnie dobre ćwiczenie. I tak jak mówi micek, na dobicie na koniec treningu, wiekszymi ciężarami na wyniszczenie ;)

slim shady
08-10-10, 17:22
Tutaj masz poprawne wykonanie
http://www.youtube.com/watch?v=cZ5qv35izRQ


robiłem swojego czasu to ćwiczenie, jest dobre, ważny jest dobór odpowiedniego obciążenia, chociaż osobiście wole barki robić na wolnych ciężarach

Patriot
08-10-10, 17:54
kiedyś jakiś czas temu robiłem jako rozgrzewkę ;p
ale żebym jakoś szczególnie się skupiał na tym ćwiczeniu to nie powiem, mówię traktowałem jako rozgrzewkę.
a jeśli chodzi o prawidłowe wykonanie, to te co Slim wysłał to jest prawidłowo :)
spróbuj się przekonasz czy czujesz barki

xxmłodyxx
08-10-10, 17:55
to na tylni ankton barków jest

Budrys
11-10-10, 10:48
Tutaj masz poprawne wykonanie
http://www.youtube.com/watch?v=cZ5qv35izRQ

o kurwa... ta kobieta trzyma linke od zewnętrznych stron... to jest ważbny detal.
ja chwytałem od wewnątrz, a to już inne ułożenie dłoni i być może inna praca mięśni...

bebok-85
12-10-10, 19:59
mi to wygląda na mięsnie naramienne

Budrys
15-10-10, 12:16
yhy. ale dużo też zależy od kolesia... widziałem jak jeden robiąc powtórzenie zmieniał swoją pozycję ciała o dobre 40, 50 cm. w przód i w tył, więc i grzbiet włączał do pracy tym ruchem...
a jak sie sztywno stoi w miejscu i dopasuje "lala" ciężar to można prace koncentrować prawie wyłącznie na barkach, zgadzicie sie??

Micek185
15-10-10, 12:41
i na kapturach

Budrys
15-10-10, 14:36
tak, tak... ;)
bo z mięśni grzbietu to właśnie czworoboczne pracują (więc i kapturki)

flutebox
15-10-10, 14:41
a ile taka lina musi mieć długości żeby była odpowiednia, może sobie taką zmontuję ?

Budrys
15-10-10, 21:56
standardowo. Ja wiem? może troche większa od rozstawu barków.

Ale to nie jest problem. Z własną liną sam regulujesz jej końce robiąc supły na końcach. Ważne tylko by lina była dość gruba! im grubsza tym lepiej w ręce będzie siedzieć. Lepszy chwyt.

Ja już to sobie zrobiłem:0 Tobie też polecam fluetbox. i innym.
pozdro I CZEKAM NA RELACJE JAK SIE WAM ĆWICZY I JAKIE MIĘŚNIE NAJBARDZIEJ WYKORZYSTUJECIE. (nawinąć możecie w tym poście)