PDA

Zobacz pełną wersję : Basen czy bieganie ?



flutebox
07-10-10, 14:35
Zastanawia mnie, co będzie lepsze jako trening aerobowy ?
I z jaką częstotliwością to robić przy treningu na siłce 3 razy w tygodniu, celem jest w miarę czysta masa, która będę starał się wspomagać dietą i suplami ?
Pewnie powiecie że najlepiej uprawiać i basen i bieganie... ale gdybyście mieli do wyboru jedną z tych rzeczy ?
Ogólnie zależy mi na tym żeby trochę spaść z obwodu w pasie, dosłownie parę cm ponieważ spaślakiem nie jestem ale chce mieć "karoryfer"

rafio83
07-10-10, 14:41
Ja wybieram basen...

flutebox
07-10-10, 14:47
a z jaką częstotliwością uczęszczać na basen ? i czy mają to być dni treningowe czy nietreningowe ? jeśli zależy mi na masie mięśniowej nóg to pływać, np. z deską w rękach i machać tylko nogami ? czy ma być to forma takiego lajtowego basenowania, czy bitą godzinę pływać jak wariat ?

slim shady
07-10-10, 14:53
Zależy od tempa biegu i pływania, ale przy bieganiu powinieneś spalić więcej kalorii. Jednak uważam pływanie za dobre ćwiczenie nie tylko aerobowe ale i rozwijające mięśnie.


a z jaką częstotliwością uczęszczać na basen ? i czy mają to być dni treningowe czy nietreningowe ? jeśli zależy mi na masie mięśniowej nóg to pływać, np. z deską w rękach i machać tylko nogami ? czy ma być to forma takiego lajtowego basenowania, czy bitą godzinę pływać jak wariat ?
3-4 razy w tygodniu tak jak normalne aeroby po 45-60 minut
Wszystko zależy od Twojego wytrenowania, kondycji i możliwości. Jak nie jesteś dobrze wytrenowany to zaczynaj wolnym tempem, kilka długości basenu i zrób sobie chwilę odpoczynku. Pływaj różnymi stylami, np. kraulem, na plecach itd.

Warto zaopatrzyć się w porządną dawkę magnezu i uzupełniać nim braki, bo skurcze mogą być denerwujące :P

flutebox
07-10-10, 15:01
czy basen ma być w dni treningowe ? czy jest to obojętne ?

slim shady
07-10-10, 15:04
nie jest to obojętne, musisz w diecie uwzględnić ten wysiłek
jeśli chcesz zrzucić trochę tłuszczu to możesz pływać po treningu albo na czczo, ale warto wcześniej się zabezpieczyć w postaci bcaa, kreatyna też będzie dobrym antykatabolikiem.

W dni nietreningowe też możesz pływać.

flutebox
07-10-10, 15:10
no wszystkie potrzebne suple będę mieć... ale praca i grafik jaki mam nie zawsze będzie mi pozwalać pływać po treningu... więc będę chodzić czasem w wolne dni od treningu, a czasem w dni treningowe.
P.S Jeśli byłyby to dni nietreningowe to przed basenem bcaa i po basenie ?
Jeśli byłoby to w dni treningowe to jak to rozplanować bo planowałem rozpisać sobie suple i jak teraz to podciągnąć pod basen ?
w DT:
rano na czczo: 5 g mono, 1 porcja (30 g białka), 2 tabl. omega 3 do posiłku
przed treningiem 30 minut: 1 porcja mesotecha, 1 porcja (10 g BCAA Xtra)
w trakcie treningu: 1 porcja (10g BCAA Xtra)
po treningu: 5 g mono, za ok 20 minut 1 porcja białka, 1 tabl. kompleksu witaminowo-mineralnego
przed snem: 1 porcja ( 30g białka), 2 tabl. omega 3 do posiłku

w DN:
rano na czczo: 5 g mono, 1 porcja (30 g białka), 1 tabl. omega 3 do posiłku
popołudniu: 5 g mono, 1 tabl. kompleksu witaminowo-mineralnego
przed snem: 1 porcja (30 g białka), 1 tabl. omega 3 do posiłku

I czy na basen chodzić jeśli będę mieć taką możliwość odrazu po treningu ? Czy np. odczekać jakiś czas... np. godzinę, dwie...
Proszę o pomoc, będę wdzięczny.

slim shady
07-10-10, 15:15
P.S Jeśli byłyby to dni nietreningowe to przed basenem bcaa i po basenie ?
tak


I czy na basen chodzić jeśli będę mieć taką możliwość odrazu po treningu ? Czy np. odczekać jakiś czas... np. godzinę, dwie...
Proszę o pomoc, będę wdzięczny.
Po treningu siłowym energia dla organizmu będzie pobierana już z rezerw tłuszczu, jak odczekasz to dopiero po jakimś czasie pływania ta energia będzie pobierana z tłuszczu

flutebox
07-10-10, 15:37
czyli przykładowo jeśli pójdę po treningu siłowym na basen to przed nim mam zażyć tak jak w rozpisce po treningu siłowym: 5 g mono, za ok 20 minut 1 porcja białka,

Muskuł1
07-10-10, 16:42
Ja proponuje jeden tydzień basen a na drugi bieganie

flutebox
07-10-10, 17:47
czyli przykładowo jeśli pójdę po treningu siłowym na basen to przed nim mam zażyć tak jak w rozpisce po treningu siłowym: 5 g mono, za ok 20 minut 1 porcja białka,
ponawiam pytanie ?

adam2
13-10-10, 18:13
wiesz ja też ćwicze na siłowni . Biegam i na basen chodze ja bym ci polecił 1 w tygodniu basen i 1 w tygodniu bieganie ale to zależy już do twoich sił . jeżeli wybierasz się na basen to posiedz troche sobie w saunie .

Muskuł1
13-10-10, 20:24
Skup się na treningu a nie czy zażyć mono czy nie przydałby Ci się porządny trening max wycisk wtedy byś wiedział co znaczy ćwiczyć

flutebox
13-10-10, 23:14
Skup się na treningu a nie czy zażyć mono czy nie przydałby Ci się porządny trening max wycisk wtedy byś wiedział co znaczy ćwiczyć
no tak masz rację, póki co nie wiem, co to znaczy ćwiczyć...
przepraszam, że się wychyliłem z pytaniem

Sosna91
13-10-10, 23:29
Skup się na treningu a nie czy zażyć mono czy nie przydałby Ci się porządny trening max wycisk wtedy byś wiedział co znaczy ćwiczyć


muskuł zauważyłem że większośc Twoich wypowiedzi na forum nie tylko nie pomaga ale psuje atmosferę. zastanów sie nad tym.

KowalX
14-10-10, 09:11
ponawiam pytanie ?

Możesz po treningu siłowym walnąć kreatynę, a węgle wręcz powinieneś, dla energii i by katabolizm tak nie szalał, po wszystkim białko z węglami w postaci odżywki lub posiłek


Zastanawia mnie, co będzie lepsze jako trening aerobowy ?
I z jaką częstotliwością to robić przy treningu na siłce 3 razy w tygodniu, celem jest w miarę czysta masa, która będę starał się wspomagać dietą i suplami ?
Pewnie powiecie że najlepiej uprawiać i basen i bieganie... ale gdybyście mieli do wyboru jedną z tych rzeczy ?
Ogólnie zależy mi na tym żeby trochę spaść z obwodu w pasie, dosłownie parę cm ponieważ spaślakiem nie jestem ale chce mieć "karoryfer"

Choć chyba najlepiej stosować oba, myślę ,że pływanie ze względu iż nie obciąża stawów i pracuje cała sylwetka. Poza tym przy pływaniu nieźle "motyle rozwala" :) Dla podniesienia kondycji jeszcze lepsza jest skakanka.

Muskuł1
14-10-10, 16:45
muskuł zauważyłem że większośc Twoich wypowiedzi na forum nie tylko nie pomaga ale psuje atmosferę. zastanów sie nad tym.

Sosna91 zauważyłem że jak jest coś nie po twojej myśli albo Ci nie pasuje to piszesz ze psuje atmosferę.
Chciałem Ci powiedzieć że twoje wypowiedzi na forum też nic nie wnoszą mimo że mienisz się ekspertem.
Jak Ci się nie podoba to nie czytaj moich wypowiedzi jak psuje Ci to atmosferę ja twoich nie czytam.

kaszubek
04-08-17, 15:48
A słyszeliście że 17-18 marca odbyły się świetne tagi sportowe. Uczestnicy biegu mieli możliwość odebrania swoich pakietów sportowych. Każdy miał możliwość skorzystania z darmowych napojów oraz słodyczy, dzięki stanowisku ONICO. Również zostały przedstawione podpisane koszulki Pawła Zagumnego oraz Andrzeja Wrony. Dowiedziałam się głównym sponsorem tej okoliczności była firma ONICO, która wspiera sportowców. Posiada również swoją drużynę siatkarzy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Uważam, że firma jest godna poświęcenia uwagi, po więcej informacji możecie zasięgnąć: http://onico.pl/csr/