PDA

Zobacz pełną wersję : Smażenie. trick na minimalne użycie tłuszczu ;)



Richixxx
06-10-10, 20:47
Witam, mam nadzieje że nie powiele tego pomysłu a jeśli tak to sorry bo nie znalazłem go na forum. Czytalem sobie różne duperele kulinarne i trafiłem na ciekawa rzecz, dojśc oczywista... Każdy z nas stara sie jak najmniej jejsc smażonych potraw itd tez je odradzam ale raz na jakis czas sie zdarza ;>. Dobra przejdźmy do sprawy jak już coś smażymy to lejemy oliwe/olej prosto z butelki ,CHLUST ale przeważnie jest jej wtedy za dużo, w tedy można zastosowac atomizer, pozwala jednym ruchem spryskac tłuszczem patelnię i smażyc na minimalnej jego ilości ;) możemy użyc go np po wodzie destylowanej. Wlewamy do butelki olej i PSIK PSIK ;D

Voice666
06-10-10, 20:50
Pomyslowe, ale ja juz uzywam spray'u

mtm
06-10-10, 20:56
Mam oliwę z takim psikaczem , albo przetrzeć delikatnie szmatką po powierzchni teflonu jak ktoś nie ma psikacza .
pozdro dla kombinatorów :)

flutebox
24-10-10, 10:28
a ja po prostu trochę wyleję oliwy na patelnię i smażę to źle ? nie traci ona wartości podczas smażenia, bynajmniej tak jest napisane na butelce. Z resztą mam patelnię Philipiaka i podsmażę ok. 3 minuty z jednej aż odejdzie mięso od kraty, przewracam i potem przykrywam pokrywką, wyłączam gaz i to się dusi z 15 - 20 minut.

alder
22-08-11, 14:07
a ja smaze na rzepaku (przestancie z ta oliwa z oliwek !) i jak rozgrzeje sie tluszcz to np wylewam nadmiar i zostaje tylko troche na patelni. ale to marnotrastwo bo rzepak u mnie 5 euro na zimno z pierwszego.

fallenursus
22-08-11, 14:11
Pam ftmfw!!!

chunga
22-08-11, 15:34
mam Pam i stoi w szafce ,niedługo bedzie przeterminowany
ale z tym spryskiwaczem trzeba wypróbować,może to nie głupi pomysl

noo ,albo skórke od chleba moczyłem w oleju i smaru smaru patelnie :)

fallenursus
22-08-11, 15:57
Slonina smaruj:)

jak
28-08-11, 21:15
a nie lepsza jest patelnia grilowa taka ? :)

alder
29-08-11, 18:51
Slonina smaruj:)

Tak robią kucharze w restauracjach jak smażą naleśniki ;)

kitamo
29-08-11, 20:09
Walic kucharzy, tak robila moja babcia św. pamęci , i byly to najzajebistsze nalesniki na swiecie.

kitamo
29-08-11, 20:15
A ta kw ogole co sadzicie o oleju kukurydzianym a wlasciwie oliwie? ostatnio trafil mi sie taki i powiem ze po rzepakowym to nawet mi zasmakowal.